BLUFPOKER GAAT NIEUWERKERK VEEL GELD KOSTEN VOOR HET EERST SAMENWERKING ZORGVERLENERS EN SPORTVERENIGINGEN WETHOUDERS ZINGEN TOONTJE LAGER KERKDIENSTEN ZONDAG 28 JUNI LAATSTE LES EXPLOSION STREETDANCE Sport- en zorgmarkt op zaterdag 4 juli pagina 11 Nieuwerkerk aan den Ussel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. A. van Kraiingen en 18.45 uur ds. K. Groenendijk. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. K.J. Visser en 17.00 uur ds. C.M. van Loon. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. Prot.Gem. de Bron 10.00 uur ds. G.J. Robbemond. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den Ussel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den Ussel - In Con Musica vindt op maandag 29 juni de laatste dansles van Exlosion Streetdance plaats voordat de zo merstop zal ingaan. Juf Linda Cra mer zal na de zomervakantie op maandag 7 september starten met het nieuwe seizoen. Nieuwe leden zijn dan welkom voor een gratis proefles. Info: www.vedj.info Den Haag/ Nieuwerkerk aan den Ussel - De gemeente Nieuwer kerk dreigt een zware nederlaag te lijden in een rechtszaak over de bouw van een woning aan de 1e Tochtweg. De Raad van State maakte dinsdag gehakt van het omstreden besluit van de gemeen te om de bouw van de woning toe te staan vlak naast de ingang van transportbedrijf Van der Eist. Naast het toestaan van de bouw verbood de gemeente dit bedrijf ook nog eens om uit te rijden in de vroege ochtenduren, want dat zou bij de nieuwe woning teveel lawaai veroorzaken. Eerder dit jaar greep de Raad al in. Omdat de woning nagenoeg klaar was, mocht die wel wor den afgebouwd, maar voorlopig niet worden bewoond. Het ver bod om uitte rijden in de vroege ochtend werd geschorst. Van der Eist stapte naar de Raad, omdat zijn bedrijf de nek wordt omgedraaid als hij niet vroeg mag vertrekken met zijn vrachtwagens. Vroeg uitrijden is noodzakelijk om files voor te zijn. Met het uitrijverbod is het transportbedrijf niet meer ren dabel te exploiteren, zegt de advocate van Van der Eist. De gemeente zette Van der Eist voor het blok. Het bedrijf moest de beperking maar slikken, om dat het op termijn toch moet plaatsmaken voor woningbouw in het plan Zuidpias West. Bo vendien had hij voor de vroege ochtendritten nooit toestem ming gekregen, betoogde de gemeente. Dinsdag bleek bij de Raad van State dat de gemeente veel te ver is gegaan in zijn spelletje blufpoker met de transporteur. Volgens de gemeente vormde de woning geen zware inbreuk op de belangen van Van der Eist. Maar dat argument ging er bij de rechters van de Raad niet in. Ze keken vol ongeloof naar de manier waarop over Van der Eist was heen gewalst. Ze be grepen ook niet waarom de ge meente gewoon een ontheffing verleende voor de bouw van de omstreden woning. Volgens de rechters was dat een ingrij pende beslissing met grote ge volgen voor het bedrijf van Van der Eist. De verwachting is dat de Raad van State de ontheffing ver nietigt, waardoor de woning illegaal wordt verklaard. Dat hoeft niet te betekenen dat de woning gesloopt moet worden. Maar het woonverbod zal dan zeker blijven gelden zolang Van der Eist daar nog actief is. De ge meente was al eerder in overleg om het bedrijf uit te kopen. Als de gemeente verliest, dan zal de prijs hoog zijn. Bovendien kun nen de eigenaren van de woning een forse schade claimen. Vol gens Van der Eist is dat allemaal de schuld van de gemeente. De uitspraak over zes weken. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den Ussel - Het komt steeds vaker voor; mensen die na het medische traject, voor bijvoorbeeld overgewicht of bles sures, graag willen gaan sporten, maar niet weten waar ze dat moe ten doen. Om voor deze mensen een oplossing te vinden, is 'Sport in Nieuwerkerk' opgericht, een samenwerkingsverband tussen de eerste lijn gezondheidszorg Zuid- plas en een groot aantal sportver enigingen in Nieuwerkerk. Geza menlijk houden zij op 4 juli tijdens het jaarlijkse Jeu des Boules toer nooi een sport- en zorgmarkt. Eén van de zorgverleners die vanaf het begin betrokken is bij het initia tief is de Nieuwerkerkse huisarts De Heer. "Eind 2007 zijn we begonnen met het opzetten van een coöpe ratie van eerste lijn zorgverleners, zoals huisartsen, fysiotherapeuten, verloskundigen en apothekers. We wi'den een gemeenschappelijk benadering, waarin de cliënt cen traal staat. Patiënten die worden doorgestuurd, weten vaak niet naar welke zorgverlener ze moe ten gaan. Door in een coöperatie sarnen te werken is dit allemaal geregeld en kan de zorgverlener de patiënt benaderen in plaats van andersom. Samen hebben we ook een zorgprogramma samengesteld voor mensen met overgewicht. Dit is erg succesvol. In de toekomst willen we meer programma's gaan maken voor bijvoorbeeld diabetici, chronisch zieken en ouderen." Het is volgens De Heer de bedoe ling dat in de toekomst alle eerste lijn hulpverleners van de nieuwe gemeente Zuidpias bij de coöpe ratie zijn aangesloten. "We zijn mei een kleine groep begonnen Huisarts de Heer: "In de toekomst willen we meer programma's gaan maken voor bijvoorbeeld diabetici, chronisch zieken en ouderen." en hopen deze steeds verder uit te breiden. Tot 1 januari is het een Nieuwerkerkse coöperatie. Daarna willen we het uitbreiden naar de gehele gemeente Zuidpias." Sport-zorg netwerk Omdat men merkte dat het lastig was om de patiënten na het pro gramma in beweging te houden, heeft men besloten om een samen werkingsverband aan te gaan met de sportverenigingen. Volgens De Heer is deze samenwerking erg be langrijk. "Het is fijn als patiënten vanuit de zorgprogramma's kun nen uitvloeien naar de sportver enigingen. Daarom hebben we de gemeente benaderd om een sport- zorg netwerk te realiseren. We hebben de sportverenigingen be naderd en daar werd erg enthousi ast gereageerd. Het zijn voorlopig vooral de kleine verenigingen die met ons samenwerken, omdat de grotere verenigingen op dit mo ment weinig ruimte hebben." Om de inwoners kennis te laten maken met Sport in Nieuwerkerk, wordt er op 4 juli een sport- en zorgmarkt georganiseerd. Deze vindt plaats tijdens het jaarlijkse Jeu des Boules toernooi. Op deze markt is informatie te verkrijgen over bewegen bij zowel de zorg verleners als de sportverengingen. Op deze manier willen ze samen het bewegen stimuleren. Naast de markt is er ook een gezamenlijke website, www.sportinnieuwer- kerk.nl. Op deze website zijn links te vinden van de verschillende zor ginstellingen en de deelnemende sportverenigingen. Nieuwerkerk aan den Ussel - Dat Nieuwerkerk met DKV over een goede drumfanfare beschikt is bekend, maar dat de leden van het college mu zikaal zijn, was een goed bewaard geheim. Tot de wethouders Jan Ver beek, Tamara Venrooy en Jan Slagt donderdag 18 juni een eerbetoon gaven aan Nederlands kampioen - 3e divisie, sectie Blaaskorpsen, onder deel concerterend - DKV, met een zelf geschreven interpretatie van 'We are the champions'. Door Marlonneke Willemsen DKV behaalde in april het Neder lands Kampioenschap, maar Ven rooy was niet eerder in de gelegen heid te feliciteren. In verband met de ontwikkeling van de huidige lo catie van het gebouw van DKV Con Musica en het nieuwe sportpark Kleine Vink, is het bezoek uitge breid met een bezichtiging van het gebouw door Slagt en Verbeek. In eerste instantie was er sprake van dat ook Con Musica zou ver huizen, maar bij de bekendmaking van de plannen, bleek dat het ge bouw door de ontwikkelaar op de huidige locatie in de nieuwe structuur kon worden ingepast. Volgens voorzitter Patrick Kuilman was dit een teleurstelling. "In 1993 is Con Musica voor DKV neergezet, maar de afgelopen jaren zijn er steeds meer organisaties gebruik van gaan maken, zoals Da Capo. Dit leidt af en toe tot problemen, vooral op het gebied van opslag. Sinds vorig jaar zijn we met de gemeente in gesprek over een eventuele verhuizing. We vinden dit een goed plan, omdat we dan een groter gebouw kunnen krijgen met meer opslagruimte en eventu eel een grotere zaal. We vonden het jammer dat we een aantal we ken geleden in de krant lazen dat de verhuizing misschien toch niet door gaat. Daarom wil ik van de gelegenheid gebruik maken om aan het college de wens van de stichting Con Musica en de gebrui kers duidelijk te maken, dat waar we ook gehuisvest zullen worden, we het erg op prijs zouden stellen als het gebouw zou worden aan gepast, zodat het door alle gebrui kers op een prettige manier kan worden benut." De komende tijd zal er tussen beide partijen over legd worden. Na de oproep was het tijd voor het muzikale gedeelte. DKV liet een aantal kampioensnummers horen, waaronder 'Hips don't lie', 'Born to be wild' en 'Dancing Queen'. De wethouders hadden een verassing in petto. Samen bedachten ze een tekst op 'We are the champions', wat voor DKV was veranderd in 'You are the champions'. Dit werd a capelle ten gehore gebracht. Na even gezocht te hebben naar de juiste toonsoort-voor Slagt mocht het niet te hoog zijn - werd er uit volle borst gezongen. Nieuwerkerk's got talent.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11