r RENNEN VOOR GOEDE DOELEN MET LEONTIEN BESTEMMINGSPLANNEN AANGENOMEN: ZUIDPLAS KAN VAN START STATIEGELDACTIE VOOR DE ZONNEBLOEM WINST KOPPENAAL IN NATIONAAL CONCOURS ij _ZEVENHUIZEN-MUERKAPELLE Lions Rottemerenloop 1 DUIIVENSPORT pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 juni 2009 Door Joke Heikens Zevenhuizen-Prima loopweerwas het zaterdag 20 juni en dat kwam de Lionsdub Zevenhuizen-Moer- kapelle en Team Zeparo prima uit, want de jaarlijkse Lions Rotteme renloop stond op het programma. Leontien Zijlaard-van Moorsel schoot tweehonderd deelnemers op weg en liep vervolgens zelf de vijftien kilometer. Van Moorsel: "Toen mijn vaste oppas - de vrouw van een van de leden van Team Zeparo - vroeg of ik de start wilde verzorgen, zei ik gelijk dat ik ook mee wilde doen." De meervoudig Olympisch kampi oen won de vijftien kilometer bij de vrouwen. Fijne haas De speaker kondigde de winst van Van Moorsel al vooraf aan, maar toen ze enigszins verscholen ach ter een lange man finishte, was het toch nog een verrassing. "Ik had zo'n fijne haas, die jongen liep heel Eerst schieten, dan rennen, (foto: Jan van Woerden, www.imageplanet.nl) lang een heel fijn tempo. Ik wilde eigenlijk met mijn vriendinnen lo pen, maar die gingen toch iets te langzaam. De oppas stond met Indy langs de weg, maar ik kon na tuurlijk niet stoppen. Het was een mooi parcours, zo langs de Rotte." De organiserende Lionsclub werd geassisteerd door Team Zeparo. De Lionsloop en Kidsrun is één van de activiteiten waarmee Zeparo geld ophaalt voor de stichting Ropa- run, ten bate van kankerpatiënten. Team Zeparo hield in de aanloop naar deze dag een hardloopclinic; de deelnemers konden hun op gedane kennis en kunde tijdens de Rottemerenloop testen. Geen 'schriftelijke cursus hardlopen' zo als de speakers meerdere malen lieten weten, tot hilariteit van ve len. "Dat ging best goed", zegt Mi chel van der Heide na afloop. "Ik Leontien onderweg, op weg naar goud. Mooi parcours, (foto: Jan van Woerden, www.imageplanet.nl) ben deze cursus samen met mijn vrouw, mijn schoonzus en zwager begonnen. Jammer genoeg raakte mijn schoonzus geblesseerd en zodoende kon ze niet meedoen. Voor ons was het parcours prima te doen, wij hadden daar al veel gelo pen tijdens de trainingen." Kidsrun Voorafgaand aan de start van de volwassenen, werd de Visser Kids run gehouden. Zestig atleten in de dop gingen van start onder aanmoediging van een veelkop pig publiek en onder aanvoering van Pino. "De kleintjes liepen een kilometer en wij anderhalf", ver telde een jonge deelneemster en ze toonde trots haar medaille. Alle kinderen die meeliepen, kregen na afloop een medaille. Dorp Lion Johan Hogervorst is enthou siast over het verloop van het sportieve evenement. "Vorig jaar was het slecht weer' en deden er slechts negentig mensen mee, nu waren het er bijna tweehonderd." De organisatie zou de route een volgende keer wel weer graag door het dorp laten lopen, dat kon nu niet. "Dat vergt overigens nog meer inzet van onze vrijwilligers, want dan zijn er extra afzettingen nodig. Nu hadden we, mede dank zij Team Zeparo en de EHBO, zo'n vijftig vrijwilligers op de been, van wie 35 de route afzetten en het verkeer regelden." De Lions Rottemerenloop 2009 le verde achtduizend euro op, die de Lionsclub besteedt aan de Ropa- run. Stichting Hospice IJsselthuis en Stichting Kinderhulp Roemenië. Hogervorst: "We organiseren ieder jaar meerdere acties, ook om het stempel 'elite' kwijt te raken, dat zijn we namelijk absoluut niet." Uitslagen 5 km, heren: 1. Leendert van der Lugt, 17.38; 2. Koen de Leeuw, 18.52; 3. Willem Harskamp, 20.10. 5 km, dames: 1. Maaike de Leeuw, 23.03; 2. Henny de Kievit, 23.28; 3. C. Van Weerlee, 24.04. 10 km, heren: 1. Luuk Metselaar, 38.04; 2. Marco van der Haar, 40.01; 3. Marcel Markus, 40.36. 10 km dames: 1. Luci van Engelen, 41.21; 2. Marian Cavazza, 46.48, 3. Irene Schouten, 46.48; 15 km, heren: 1. Ricky Martens, 1.04.54; 2. Dennis Brouwer, 1.05.01; 3. Melom Smith, 1.05.01. 15 km, dames: 1. Leontien van Moorsel, 1.08.45; 2. Margreet de Goede, 1.16.38; 3. Adri van den Berg, 1.17.00. Zevenhuizen - De raad heeft de bestemmingsplannen Zuidpias West, Zuidpias Noord en Zuidpias Het Nieuwe Midden met niet al te veel en thousiasme aangenomen. "Als er vrijheid van keuze zou zijn, zou je je zelf moeten afvragen of je er wel je handtekening onder wilt zetten," verwoordde Ginus Aalderink (VVD) de algemene stemming. Door Elias van der Plicht Aalderink beargumenteerde dat hij tussen twee kwaden moest kie zen. Aan de ene kant had hij nog wel enkele bedenkingen bij de bestemmingsplannen, maar aan de andere kant moesten de be stemmingsplannen worden aan genomen om de ontwikkelingen in de regio niet te belemmeren. Hij verzekerde echter dat hij de vinger aan de pols zou blijven houden. Bij de behandeling van het bestem mingsplan Zuidpias West werd een door de SGP ingediende motie una niem aangenomen. De motie zorgt ervoor dat bedrijven die door het nieuwe bestemmingsplan op slot komen te zitten het recht krijgen om volgens een marktconforme prijs door de gemeente uitgekocht te worden. Dick Bac (SGP): "Het credo blijft dat wanneer het in dividuele belang geschaad wordt door het algemene belang, het individu schadeloos gesteld moet worden." Een raadsbreed gesteund amende ment van de VVD zorgde er bij de Zevenhuizen - De komende maanden biedt C1000 Wals de mogelijkheid om de Zonnebloem, afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle, te steunen. Bij het inleverpunt van lege flessen en kratten staat een collectebus voor statiegeldbonnen. bespreking van het bestemmings plan Zuidpias Noord voor dat de mogelijkheid voor de plaatsing van drie windturbines langs de noordzijde van de A12 uit het be stemmingsplan wordt geschrapt. Ook een motie van de VVD die het college opdraagt een regierol op zich te nemen bij het bevorderen van dubbel ruimte gebruik kon op de steun van alle overige leden van de raad rekenen. Het bestem mingsplan Zuidpias Noord schrijft voor dat bij twintig procent van de glastuinbouw sprake moet zijn van dubbel ruimtegebruik, wat zoveel betekent als meerder func ties aan het zelfde oppervlak toe te kennen. In de sierteelt kan dat bijvoorbeeld kan betekenen dat twee teeltlagen boven elkaar be staan. Ondanks het amendement, de moties en enkele kritische kantte keningen kregen Te Meij en haar medewerkers loftuitingen voor het verzette werk en werden de bestemmingsplannen unaniem aangenomen. Basis van het werk van De Zonne bloem is het regelmatig bezoeken van 'gasten'. Er worden ook maan delijks lokale of regionale activitei ten georganiseerd. Een wandeling met een kopje koffie aan de Rotte, een dagboottocht, een bezoek aan winkelcentrum Reigerhof, Dier gaarde Blijdorp en de kerstmarkt zijn daar voorbeelden van. Rond kerst krijgen alle Zonnebloemgas- ten een kerstattentie. Deze activiteiten kosten veel geld. De Zonnebloem heeft bronnen van inkomst, waaronder de opbrengst van de Zonnebloemloterij, dona ties en giften van ondersteunen de leden. De bijdrage van C1000 wordt bijzonder op prijs gesteld. Lid worden van De Zonnebloem? Voor meer informatie: www.zon nebloem.nl. Kent u mensen die als gast van de Zonnebloem in aan merking komen of heeft u belang stelling om vrijwilliger te worden: 0180-631826. Zevenhuizen - De leden van post duivenvereniging de Stormvlie- gers konden afgelopen weekend meedoen aan vier concoursen. De eerste jonge duivenvlucht was een concours vanuit Strombeek op een afstand van 124 km. De 409 jonge duiven werden om 8.15 uur gelost en om 9.47 uur haalde L. van Wen- sem de eerste prijs binnen. Dit was tevens de eerste prijs van de regio Leiden e.o. De duif had 81 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was 21 minuten later thuis. De uit slag was als volgt: 1-2-9-16-17 L. van Wensem, 3 Joh. Stofberg, 4-5-6-23 C. Nobel, 7-10-12-14-15-19-20-21 M. Jongenelen, 8 M. Strijdhorst, 11-18 R. Brands, 13-24-25 J.S. Heykoop, 22 D.C. den Hertog. Tegelijk met de jonge duiven ging ook de Vitesse 2 van start. Hier haalde Joh. Stofberg de eerste prijs binnen. Zijn duif had 80 km per uur gevlogen. De laatste duif was 8 mi nuten later thuis. Uitslag: 1-2-3-6- 7-9-12-19-21-25 Joh. Stofberg, 5-24 J.S. Heykoop, 8-13-23 C. Zweere, 10 familie Nell, 11 R. Brands, 14-16 M. Strijdhorst, 17-18 L. van Wensem, 22 M. Flier. Het concours vanuit Blois, op een afstand van 545 km, was een natio naal concours. Hier gingen om 7.30 uur ruim 100.000 duiven tegelijk de lucht in, waaronder 192 duiven van Zevenhuizen. Om 14.58 uur klokte N. Koppenaal de eerste duif wat het begin was van een mooie uitslag. Zijn duif had 73 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was 50 minuten later thuis. Uitslag: 1-5- 11-18-19-20-21-25 N. Koppenaal, 2-3-4-10-12-14 C. Zweere, 6-22 Joh. Wiltenburg, 7 Joh. Stofberg, 8-23 L. van Wensem, 15 J.S. Heykoop, 16-24 M. Flier, 17 R. van der Helm. Vanuit Mont de Marsan was er een overnachtfond concours op een af stand van 981 km. De duiven wer den zaterdag om 12.30 uur gelost Zondagmorgen om 11.52 uur haal de Arno Weijermars de eerste prijs binnen, wat tevens de tweede prijs in de regio Leiden e.o. was. JjlQ SRUN Eerst de kids, fanatiek als ze zijn.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 12