VROLIJKE INTOCHT VOOR DEELNEMERS ROLSTOEL DRIEDAAGSE OOSTELIJKE RONDWEG KOMT RIDDING C0ENEC00P COLLEGE TIJDENS ZOMERVAKANTIE ER ONDANKS TEGENVALLERS BL0EMEN-EXP0SITIE IN DE GOUWE DIS MASKERADE GAAT ALSNOG VOOR KOMEDIE bingo-anders bij de paddestoel ni 2009 WADDINXVEEN GASTOUDERS GEZOCHT P^LITI E BERICHTEN KERKDIENSTEN ZONDAG 28 JUNI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 juni 2009 Waddinxveen - 'Moe maar met een voldaan gevoel.' Zo kwamen de meeste deelnemers aan de rolstoel driedaagse vrijdag 19 juni over de fi nish De driedaagse voor rolstoelers vond dit jaar alweer voor de tiende keer plaats. Het evenement wordt jaarlijks georganiseerd door Zorgcen trum Souburgh (Zorgpartners Midden-Holland). Door Karin Jongkind (Tekstueel) Sonja van Ham coördineert de activiteiten binnen Souburgh. Ze is dolenthousiast over het evene ment. "De mensen hebben het zo naar hun zin tijdens de 'wandelin gen'. Ze genieten van het buiten zijn en de aandacht die ze krijgen van de begeleiders én de men sen op straat. Het is ook best een imponerende optocht. Dagelijks pagina 19 Waddinxveen-De gastoudercom missie van de werkgroep Gouda/ Waddinxveen van het LPHT is op zoek naar gastgezinnen die van zaterdag 26 september tot en met maandag 16 november on derdak willen geven aan een kind uit Wit Rusland. In totaal worden 28 kinderen verwacht en voor zes van hen wordt nog een gastgezin gezocht. Voor gastouders die zich reeds hebben aangemeld wordt voor donderdag 2 juli om 20.00 uur in het Kruispunt een informa tieavond georganiseerd. Vrijwilligers De organisatie is tevens op zoek naar vrijwilligers die willen hel pen bij het vervoer van de kin deren, bij het begeleiden van activiteiten, het helpen bij een crea-middag, het vertellen van een bijbelverhaal en dergelijke. Voor meer informatie: carolienbr@gmail.com of www.tsjernobylgowa.nl. Gewond bij aanrijding tussen scooters Waddinxveen - Een 22-jarige scooterrijder uit Boskoop is zon dag 21 juni rond 22.35 uur ge wond geraakt bij een aanrijding met een andere scooterrijder. Dit gebeurde op de kruising Shopin- laan met de Sweelinckhof. De Boskoper haalde daar een 17-ja- rige jongen uit Waddinxveen in op het moment dat deze linksaf sloeg. Met letsel aan kin en been werd het slachtoffer overge bracht naar het Groene Hart Zie kenhuis in Gouda. Waddinxveen IpsedeBruggen viering 11.00 uur ds. Frans Bos. Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 uur ds. M.M.M. Leijdens (gem. dienst in OK) en 17.00 uur ds. M.M.M. Leijdens (vesper). Immanuelkerk 9.30 uur gem. dienst in OK en 17.00 uur vesper in OK. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur dhr. J.L. van der Wolf en 18.30 uur ds. M. Zandbergen (lof- prijzingsdienst). Ger.Kerk 9.30 uur ds. E. Brink e 16.30 uur br. W. van Veelen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bieulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl deden ruim veertig mensen mee. Met de begeleiders die de rolstoe len duwen en de medewerkers van Souburgh kom je op een totaal van circa honderd mensen. Geluk kig hebben we een flink aantal sponsors die de bewoners van Sou burgh een warm hart toedragen. Mede dankzij hen was ook deze tiende editie van de geslaagd." Wethouder Dorenda Gerts was bij de finish aanwezig. Onder de gezellige klanken van dweilorkest de Maenespuijters, reikte zij aan iedere deelnemer een vaantje uit en nam alle tijd voor een gezel lig praatje. Ook stonden er voor de deelnemers en de begeleiders hapjes en drankjes klaar. Meezingen in het café Marjan Verduyn (Souburgh) is de drijvende kracht achter de rolstoel driedaagse, "leder jaar maken we op de afsluitende dag een rondje over de weekmarkt. Daarna gaan we met z'n allen café Prins Heer- Moe maar voldaan. lijk binnen. Dit jaar wachtte de deelnemers daar een verrassing omdat er liedjes in het café wer den gezongen. Het waren beken de nummers van vroeger en de meeste mensen zongen uit volle borst mee." Mevrouw Wimmers (101 jaar): "Ik vond het liedjes zin gen geweldig. Ook van het buiten zijn en het groen om me heen, heb ik echt genoten. Ik zag prachtige tuintjes en heb eigenlijk wel zin gekregen om weer wat vaker naar buiten te gaan." Dirk van Rooijen was ook deelnemer; hij maakte als enige dagelijks de rit in zijn scoot- mobiel. "Het was weer heel gezel lig, maar het is wel super moeilijk om zo langzaam te rijden." Joop Wubben nam als begeleider voor de tiende keer deel aan het evene ment. "Het is altijd fijn om de blije gezichten van de mensen te zien. Ik begeleid meestal iedere dag een andere persoon. Leuk om ver schillende verhalen van mensen te horen." Waddinxveen - Slecht financieel weer betekent niet dat alle projecten nu op de schop gaan. Wethouder Dijksterhuis stelde Lottie van den Berg gerust, die zich afvroeg of de Oostelijke Rondweg er nog wel zou ko men. Door Niels Raas Van de Berg merkte op dat uit de jaarstukken blijkt dat er een re serve wordt aangehouden voor de Oostelijke Rondweg. "Moeten we deze reserve nog wel aanhouden? Komt de weg er überhaupt nog wel?" Wethouder Dijksterhuisgaf aan dat Waddinxveen voor 2 procent mee betaalt aan de Oostelijke Rond weg. Dit is een bedrag van 625.000 euro. Dijksterhuis gaf daarmee ook aan dat er veel kosten met de aanleg van de weg gemoeid zijn. Volgens de wethouder is Boskoop bezig de laatste eindjes aan elkaar te knopen en is de financiering nu voor ongeveer 80 procent rond. Als Boskoop klaar is, zal Waddinxveen de reserve vrijgeven. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat wordt vrijdag 26 juni de laatste bingo van het sei zoen gehouden. Als voorproefje op het nieuwe seizoen wordt het een bingo-avond 'anders dan anders'. De wijkvereniging heeft ook een ideeënbus opgehangen. "Wij wil len dat de mensen het in de Padde stoel naar hun zin hebben en horen graag hun mening, door deze ver anderingen hopen wij nog meer mensen te trekken op onze gezel lige bingoavonden", meldt een van de vrijwilligers. De bingo begint om 20.00 uur en eindigt om ongeveer 23.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen- Vanaf 21 juni ex poseert Paula van Doorn- van der Meijde opnieuw met foto's in res taurant de GouweDis. Haar Len te-expositie maakt plaats voor een zomerse compositie van bloemen en knoppen, onder andere met rozen, berenklauw en waterlelies. "Het vastleggen van de schepping via fotografie of andere vormen is een heerlijke bezigheid. Het maakt dat je scherper naar de dingen om je heen kijkt en daardoor ga je ook steeds meer zien." Waddinxveen - In Kreater wordt °P vrijdag 3 en zaterdag 4 juli Pro 20.00 uur alsnog de komedie Neem me maar zoals ik ben' opge- v°erd door Toneelgroep Maskera- bP- "Een heerlijke komedie en een echt spel der verwarringen, zoals bet hoort", aldus regisseur Rob de ^aaf. "Een avond lang lekker la chen en genieten. We willen laten Z'en dat je gezellig kunt uitgaan in Waddinxveen". Eigenlijk zou het toneelstuk al eind maart zijn opge- v°erd maar door wegens omstan digheden moest Maskerade op het laatste moment de voorstelling uitstellen. Hoofdpersoon is Adam die wil trouwen met Eva. Maar zo simpel is het niet. De opkomst van onder meer een junior fee, een collectante en een kolonel zorgen voor een heel scala aan misver standen, die gepaard gaan met veel slaande deuren. De toegang bedraagt 10,- euro. Voor meer in formatie en reserveren: www.mas- keradeweb.com, 0182-640419 of roelof.schut@yahoo.com. Yes oma, we hebben het gehaald! Waddinxveen - De gemeente maakt haast met het opstellen van het reddingsplan voor het Coenecoop College. De gemeente geeft hiermee aan grote waarde te hechten aan het voortbestaan van goed middelbaar onderwijs in Waddinxveen. Nog voor eind juni zal de gemeente samen met Boskoop en het bestuur van de school haar voorkeur uitspreken over welke weg er moet worden ingeslagen. in 2013 weer een gezonde financi ële basis heeft. Ook zal er gekeken worden naar de gevolgen voor het voorzieningenniveau in Waddinx veen, voor de huisvesting van de school en op de bestuursvorm. Op 7 oktober zal de raad een besluit nemen. Gerts gaf aan dat na de be sluitvorming het proces in principe onomkeerbaar is. Dit betekent dat de reddingsoperatie dan in volle vaart van start kan gaan. Door Niels Raas Wethouder Dorenda Gerts gaf in de commissie Samenleving toelich ting op het proces. Voor het red den van de school ligt er nu een aantal scenario's op tafel. Nog voor de zomervakantie zal er een voor keur worden uitgesproken. Er zal worden gekozen aan de hand van een aantal criteria, waarvan de be langrijkste voorstaat dat de school

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19