VAN LOON REIKT VERKEERSDIPLOMA'S UIT GREPPELPOP PROFITEERT WEER VAN STERKE SLOTACTS NIEUWERKERK Al WINT ONVERWACHT BEKER MATTHEW PIEROT OPPER MACHTIG IN TCN OPEN ZEEVERKENNERS DERDE IN 24-UURSRACE nieuwerkerk HIGH TEA IN WERELDWINKEL SI VOICE WINT KORENFESTIVAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 juni 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was de afgelopen week een spannen de tijd voor de leerlingen van groep 7 van de Nieuwerkerkse basisscho len. Zij hebben op 11 juni het praktijkgedeelte van het verkeersexamen afgelegd, ledereen was heel benieuwd naar de uitslag. Een van de scho len die aan de verkeersproef heeft meegedaan is de Montessorischool; woensdag 17 juni ontvingen de leerlingen hun diploma uit handen van de wethouder van verkeer, Siem van Loon. Door Marlonneke Willemsen Iedereen was geslaagd op de Mon tessorischool. Onder leiding van juf Gerrie hebben de leerlingen op school theorieles gehad over alle verkeersregels. Tijdens het the orie-examen en de praktijktoets hebben ze moeten laten zien, dat ze deze kennen en in de praktijk kunnen toepassen. Van Loon: "Het is erg knap dat iedereen geslaagd is. Dit examen is erg belangrijk. Nu hebben jullie alle regels geleerd. Hopelijk onthouden jullie deze goed, zodat jullie ze kunnen blij ven toepassen." Ook wijkagent Bas Rijfers was onder de indruk van de prestatie van de leerlingen. "Ik ben heel trots op jullie. Dit is een zeer goed resultaat." De leerlingen zelf waren minder onder de indruk. Op de vraag van Van Loon wie het examen moeilijk vond, stak maar één leerlingen zijn vinger op. Maar ook hij was geslaagd. Ook Nicky en Lennon vonden het examen niet moeilijk. "Het ging heel goed. We hadden van tevoren samen geoefend, dus we kenden de route al. Het was niet zo moeilijk en geluk kig hebben we het examen ge haald." Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks het minder goede weer, is Grep pelpop ook dit jaar weer een groot succes geworden. Bleven sommige bezoekers 's middags nog thuis door een enkel spatje regen, 's avonds was het hele terrein vol. De zesde editie van het eendaagse festival werd geopend door het Taverna Dance team. Daarna stonden er op tredens van twaalf verschillende bands op het programma, waaronder Make Up Your Mind, Bryan's Hope, Streams of Passion en Nas Drovje. Door Marlonneke Willemsen Ook dit jaar had de stichting Grep pelpop, in nauwe samenwerking met jeugdwerk Zuidpias het weer groots aangepakt in het IJsselpark. Er waren twee podia, verschillende kraampjes en aparte kinderhoek. Het publiek dat op het festival was afgekomen, was erg divers; van 65-plussers tot de allerkleinsten, iedereen had het naar zijn zin. Dit kwam ook door de verschillende muziekstijlen die te horen waren. Zo waren er punk en heavy metal bands, maar ook ska, lounge en akoestische rock optredens. Zaterdagmiddag viel het aantal be zoekers een beetje tegen. Volgens organisator Pepijn van Amersfoort had dit te maken met het weer en met andere evenementen in de regio. "Misschien dat de mensen door het weer niet zo snel komen, al vind ik het zelf erg mee vallen. Er valt af en toe wel een druppel, maar er was veel slechter weer voorspeld. Ook zijn er vandaag een aantal andere grote evenementen in de regio, zoals Rottepop. Eigen lijk hadden we verwacht daar niet veel last van te hebben, maar mis schien heeft dit ons achteraf toch wel een aantal bezoekers gekost." Over de sfeer tijdens het festival was Van Amersfoort heel tevreden. "De sfeer is echt heel erg goed. Nog beter dan bij andere edities. Greppelpop staat erom bekend dat we erg goede afsluiters hebben. Dit jaar wordt de show nog spec taculairder met extra lichteffecten en branders. Hopelijk wordt het nog heel gezellig." Dit bleek een goede inschatting. Tegen de avond klaarde het weer op en werd het erg druk op het festival. pagina 25 Hollands plaatje op de Bergse Plas. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Zeilvereniging Aegir organi seert ieder jaar op de Bergse Plas in Rotterdam een 24 uurs-zeilrace. Afgelopen weekend vond de race voor de 39e keer plaats. Dit jaar met slechts 31 boten in plaats van de gebruikelijke 100. Zeeverken- nersgroep De IJssel kwam aan de start met drie lelievletten: de 1441 met Jeroen Kool, Michael Verdoold en Anoeska Vis; de 1442 met Coen Terlouw, Maika Sylva en Roald van 1 den Akker en de 117 met Maichel Mulder, Wim Dunnewold en Rode- riek Ernst. De 1441 veroverde een derde plaats, de 1442 werd negen de en de 117 eindigde op een 21e plaats. Ook de walploeg was meer dan 24 uur in touw voor het ver zorgen van de catering en voor het eventueel verlenen van assistentie, maar er deden zich geen proble men voor. Voor meer informatie: www.wvaegir.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het 50-jarig bestaan van Fair Trade Original alsmede het 40-jarig jubileum van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels wordt za terdag 27 juni van 13.00 tot 15.00 uur gevierd met een 'High Tea' in de tuin van de Wereldwinkel aan de Prins Bernhardstraat 7a. Bezoekers kunnen deze mid dag proeven van allerlei zelf gemaakte taarten en sand wiches met daarbij Fair Trade Original koffie en thee, dit alles begeleid door muziek. Voor de kinderen is er een grabbelton met allerlei Fair Trade cadeautjes. De toe gang is vrij. De Wereldwinkel is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www. nieuwerkerkijssel.wereld- winkel.nl. Brian's Hope. iapbouwbedrijf.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De als eerste geplaatste 19-jarige Matthew Pierot van TV Dekker Tennis uit Warmond won op overtuigende wijze en zonder setverlies de heren enkel 3 van het open toernooi van TC Nieu werkerk. In een goede en bij vlagen spannende finale versloeg hij de als tweede geplaatste Alexander van Rosendael met 6-2 6-3. Bij de dames was Janine Compier met 6-3 6-3 te sterk voor Rosalie den Hoedt. Beide speelsters waren ongeplaatst. LennartGouka won samen metTCN speler Gijs Peelen de heren dubbel 3 van TCN clubgenoten Michael Jongste en Richard van den Herik. En er waren meer successen voor Nieuwerkerkse spelers. Eline Hus- slage en Yoran Verschoor wonnen de gemengd dubbel 3, Laura en Robin de Haas de gemengd dubbel 5 en Andrea van Steensel en Paul van Velzen de gemengd dubbel 6. De heren dubbel 5 was voor de broers Jason en Mitchel Postema. Jeugdspeelster Frederique van de Kroft bleek de sterkste in de finale dames enkel 6. Met ruim 300 deelnemers, 22 on derdelen en meer dan 250 wed strijden was het TCN Detaned Open uitstekend bezet. Komend weekeinde het open jeugdtoernooi bij TC Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Popkoor SlVoice gaf afge lopen zaterdag acte de pré- sence op het door popkoor Papermoon georganiseerde korenfestival ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. SlVoice bestaat sinds okto ber 2006 en heeft als 'jong ste' koor meegedaan aan dit festival, dat plaatsvond in de Romeijnshof te Rotterdam. Met een score van tweemaal een 9 behaalde SlVoice de eerste plaats. De juryleden spraken lovende woorden over het enthousiasme van koor en dirigent en over de zuivere zang. Hendrik Ido Ambacht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat de A1 korfbal lers van Nieuwerkerk iedereen verrast hadden met de tweede plaats in de hoofdklasse, na de promotie van vorig seizoen, won de ploeg van coaches Hoogerwaard en Verbeek ook de beker. "Dit is een prachtige af sluiting van mijn trainerschap", zegt coach Ronald Verbeek, die volgend seizoen het vlaggenschip van Nieuwerkerk mee gaat coachen. Door Joke Heikens Ondanks een slechte wedstrijd in Hendrik Ido Ambacht, won Nieu werkerk met 13-9 en pakte daar mee de beker van het district Zuid West. Aanvoerder Lansbergen noemde het heel treffend: "Een bekroning op een prachtig sei zoen." De finale kon niet op tijd begin nen, omdat de B-finale met straf- worpen beslist moest worden en daardoor erg uitliep. Dat was lastig voor de A-finalisten. Tijdens de fi nale was het Maassluis dat op voor sprong kwam, het scoorde zowel ean het begin van de wedstrijd als na de rust als eerste. Maar halver wege keek de uitspelende ploeg had de toss beslist) tegen een |>-3 achterstand aan. Nieuwerkerk kwam een beetje los in die tweede helft en liep uit naar 11-5, waarna de vertrekkende spelers publieks- wissels kregen. Nieuwerkerk liet de teugels wat vieren, waardoor Maassluis terug in de wedstrijd kon komen en de wedstrijd op 13-9 ein digde. Nieuwerkerk kon niet tevre den zijn met deze wedstrijd, maar het gaat om de uitslag en daar was de A1 tevreden over. Niet alleen voor coach Ronald Ver beek was dit de laatste wedstrijd bij de A1, ook spelers Marlies de Beijer, Rick van Horik en aanvoer der Matthijs Lansbergen gaan vol gend jaar naar de 'grote jongens'. Ronald Verbeek gaat het eerste sa men met de huidige coach Edwin Hogendorf trainen. Paul Hooger waard blijft de A1 coachen en hij krijgt daarbij assistentie van Wout Schouten, die overkomt van KOAG uit Krimpen aan den IJssel. Toernooiwlnnaar.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25