Zevenhuizen-I Gemeente VUL HET "HERINNERINGENALBUM ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE' RAAD EN COMMISSIES 24 JUM EXTRA MMDWENSmUNG PUEUEKSZAKEN PLAATSING AID'S - AUTOMA'IBCHE LLATQR ONDERNEMERSKRINGI BRANDWEERKAZERNE RUIMTELIJKE ORDENING BESLUITEN AL1GEMENE PLAATS HIKE VERORDENING Wat zijn üw herinneringen SMlSWiai 3ÖIHNI HWI Wf« Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen: Sloopvergunningen: Gebruiksvergunningen: Ontheffing bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 24 juni 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zev WWW.ZEVENHUIZEN-MOFRIC A pri c X. fiioordtiïcW, Hieui/jetv-eri*. aan den Osset en Zevenlat/izen-Moerzapeile de nieuwe Gemeente ZuidpLas. WEEK 26 Een herinneringenalbum Zevenhuizen- Moerkapelle? Een soort poesiealbum? Ja, u leest het goed. En kent u het nog? Zo'n boek waarin vrienden en vriendinnen, vaders, moeders, broertjes en zusjes, familie, buren, juffen en meesters mochten schrijven met mooie versjes, plaatjes en persoonlijke wens- uitingen. Zo'n boek wil de gemeente maken over de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, periode 1991 - 2010. Een boek voor inwoners, door inwoners en uiteindelijk van inwoners. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle houdt per 1 januari 2010 namelijk op met bestaan vanwege de fusie met de gemeenten Moordrecht en Nieu- werkerk aan den Ijssel. Welke herinneringen heeft u, heb jij aan de periode 1991-2009 over Zevenhuizen- Moerkapelle? Lag u/je ooit langs de oevers van de Rotte wolken te tellen? Kreeg u/je een eerste zoen tijdens het Oogstfeest? Speelde u/je altijd fijn buiten op de Hollevoeterlaan? Hoe was dat toen u/je de sleutel kreeg van uw/je nieuwe huis in deze periode? Of organiseerde u/je een activiteit? Jubileerde de sportvereniging? Was er hoog vereerd bezoek Beleefde u/je de beste Koninginnedag tussen 1991 en 2009? Raad 7 juli De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreek recht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif- fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. Met het oog op de zomervakantie en het tijdig verlengen van reisbescheiden en overige docu menten is er vanavond nog een extra avondo penstellingen van de afdeling Publiekszaken van 17:00 uur tot 19:30 uur. De gemeente heeft besloten een aantal AED's te plaatsen. Een AED (Automatische Externe Defibrillator) is een compact en makkelijk te bedienen apparaat waarmee het hartritme weer op gang kan worden geholpen (elektri sche schokken/deflbiillatie). In combinatie met een snelle alarmering van 112 en directe reanimatie kunnen er levens gered worden. Hulp in de eerste 6 minuten van levens belang De Nederlandse Hartstichting meldt dat elke week 300 Nederlanders buiten het ziekenhuis worden getroffen door een hartstilstand. Jong, oud, man, vrouw: iedereen kan een hartstilstand krijgen. Snelle en doeltreffende hulp van omstanders is van levensbelang. Diezelfde omstanders moeten dan wel weten dat de eerste 6 minuten bij een hartstilstand cruciaal zijn en weten wat te doen. Namelijk direct 112 bellen, onmiddellijk beginnen met reanimeren (hartmassage en mond-op-mond- beademing) en met een AED het hart een of meerdere krachtige stroomstoten toedienen. De overlevingskans van slachtoffers van een hartstilstand kan dan worden verhoogd. De Hartstichting is vorig jaar daarom ook begonnen met de zogenaamde "6-minuten campagne". AED's kunnen bijdragen aan een beduidend hogere overlevingskans van slachtoffers. In Nederland komen steeds meer plaatsen waar AED's zijn geplaatst. Het gaat om plaatsen waar veel mensen samenkomen of waar veel mensen een fysieke inspanning leveren. Waar vindt u een AED? Kern Zevenhuizen: Gemeentehuis, Dorpsstraat 89; Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkha- merweg 86; Sportcomplex Voetbalvereniging Groene- weg, Knibbelweg 16; Hervormde Kerk, Dorpsstraat 170; Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106; Kern Moerkapelle: Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40; Sportcomplex Voetbalvereniging Moerkapelle, Raadhuisstraat 42; Gereformeerde Gemeente Kerk, Kerkstraat 14; Hervormde Kerk, Dorpsstraat 15; Kern Oud Verlaat. WijkgebouwDeVierkap,Vlietkade37. Inmiddels heeft ook een AED-training plaats gevonden. In het gemeentehuis is de AED geplaatst in de tussenhal naar de bibliotheek, zodat in geval van nood ook daar vanuit de AED bereikbaar is. Wethouder Bosman heeft afgelopen woensdag in aanwezigheid van een aantal BHVer.s van het gemeen tehuis en de bibliotheek officieel de AED overhandigd aan mevr. H. Moerman, coördinator BHV van de gemeente. Op maandag 15 juni jongstleden bracht de ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle een werkbezoek aan de brandweerkazerne aan de Opril. Ongeveer 80 ondernemers von den hun weg naar de nieuwe kazerne die een jaar geleden werd geopend. Voor veel onder nemers was dit een eerste kennismaking met de brandweer. Burgemeester Fijen opende de bijeenkomst met een toespraak waarin hij onder meer inging op de toekomst van de brandweerorganisatie. Door de regionali sering zal de organisatie van de brandweer veranderen. Het heeft echter geen effect op de paraatheid van de brandweer. Plaatsvervangend commandant Ron Bos vertelde de aanwezigen vervolgens hoe de brandweerorganisatie is opgebouwd. Hij benadrukte dat brandweer en bedrijfsleven elkaar nodig hebben. Zo geeft de brandweer preventieadviezen aan het bedrijfsleven en staat zij voortdurend (24 uur) paraat. Het bedrijfsleven kan echter ook veel voor de brandweer doen. De brandweer moet namelijk helaas nog steeds vaak uitrukken vanwege loze automatische brandmeldingen bij bedrijven. Daarnaast is de brandweer op dit moment op zoek naar meer vrijwilligers die overdag beschikbaar zijn voor de uitruk. Ron Bos deed dan ook een beroep op de aanwezige ondernemers om hun personeel enthousiast te maken voor de brandweer en eventuele interesse vanuit werknemers te ondersteunen en te stimuleren. Na de presentaties en een kleine maaltijd was er een rondleiding door het gebouw. De ondernemers kregen uitleg over de verschil lende brandweerauto's en het materieel. Zowel ondernemers als brandweer kijken terug op een geslaagde bijeenkomst. In de periode van 11/06/2009 t/m 18/06/2009 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: Dorpsstraat21,2761AB Zevenhuizen, plaatsen dakkapel (BL/2009/0027) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 17 juni 2009 Bredeweg 14,2752AA Moerkapelle, vergroten woning en bedrijfsruimte (B2/2009/0008) Verzonden: 12 juni 2009 Knibbelweg85,2761JCZevenhuizen, sloop pluimveeschuur (SA/2009/0012) Verzonden: 15 juni 2009 Dorpsstraat85,2761 AA Zevenhuizen, dagverblijf van meer dan 10 personen jonger dan 12 jaar met een maximaal totaal aantal van 35 personen (GA/2009/0002) Bezwaar vergunningen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending, uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimte lijke ordening bouwvergunning met ontheffing van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor het plaatsen van een dakkapel op de voorzij de van de woning op het perceel De Patrijs33,2761SX Zevenhuizen (BL/2009/0021). Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 25 juni 2009 t/m 5 augustus 2009 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeüng of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180- 637732. De burgemeester en/of het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Diabetes Fonds voor het houden van een collecte in de periode 1 t/m 7 november 2009; Discotheek La Baraque ontheffing sluitingstijd op 25 december 2009 tot 4.00 uur; Café 't Wapen van Moerkapelle ontheffing sluitingstijd op 1 janu ari 2010 tot 4.00 uur; Tennisclub Zevenhuizen voor het organiseren van een feestavond op 26 juni 2009 tot 2.00 uur (muziek tot 1.00 uur); De heer Van Veen mevrouw Broer voor het organiseren van een automeeting voor tuners op het parkeerterrein van La Baraque op 6 september 2009 vanaf 10.00 tot 16.00 uur; Stichting SIMAV1 voor het houden van een collecte van 14 t/m 20 maart 2010; Rotterdamsche Cano Club voor het houden van een kanomara thon op de Rottemeren op 6 september 2009 vanaf1230 tot 1530 Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven ge noemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschntt ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening war den ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank. Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Wat wilt u/je er over kwijt? Schrijf er over of laat het zien! Hoe? gedicht verhaaltje (max 250 woorden) anekdote (max 250 woorden) foto (resolutie 300dpi 100% formaat) tekening schilderij collage mail (max 250 woorden) hyveskrabbel op hyves.nl/zevenhuizen-moer- kapelle herinnert Kortom er is veel toegestaan. Insturen/inle veren kan tot deze zomer voor 1 september) Hoe? l.Post Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle herin nert T.a.v. Ellen van Ojen Postbus 30 2761 AA Zevenhuizen 2. Afgeven Receptie van het gemeentehuis Dorpsstraat 89 Zevenhuizen 3. E-mailen naar Communicatie@zevenhui- zen-moerkapelle.nl 4. Krabbelen op www.Hyves.nl/zevenhuizen- moerkapelleherinnert Kijk voor meer informatie ook op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl/zevenhui- zenmoerkapelleherinnert Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 12 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4