T 1 Zevenhuizen-MoerkapjÉ|l|jMBiMMg FUSIENIEUWS hf sikaten param C T3VBARE BEKENDMAKING BESTEMMINGSPLANNEN ZUIDPLAS NOORD, WEST EN HET NIEUWE MIDDEN VASTGESTELD f SR1VS0RACIIE BOEZEMVR] NGEL Kijk ook eens op: www.zevenhuizen-moerkapelle Jil MARCEL DROST MOERKAPELLE'S BESTE BILJARTER Gemeente Zuidpias richting 2010 op koers ÖNN1 Voorkeursrecht "Zuidplaspolder, enkele percelen nabij de Noordelijke Dwarsweg, Knibbelweg en de Bierhoogtweg" Voorkeursrecht "Zuidplaspolder, en kele percelen ten zuiden van de kern Moerkapelle, tussen de Bredeweg en de Julianaweg en één perceel aan de Oranjestraat" Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 24 juni 2009 pagina 5 m Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl rDri'JUi Hf! WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE.NT, Per f januari 2010 vormen de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle de nieuwe gemeente Zuidpias. Op 16 juni heeft de Eerste Kamer voor het eerst gesproken over het herindelingsvoorstel (fusie) van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. Na de behande lingvan de Tweede Kamer op 19 mei is nu de Eerste Kamer aan zet. Na een schriftelijke ronde waarbij vragen gesteld kunnen worden aan de staatssecre taris, volgt een plenaire behandeling. Uiteindelijk wordt over het wetsvoorstel gestemd. Via de internetsite van de Eerste Kamer kunt u de behandeling van wetsvoorstellen volgen: www. eerstekamer.nl De Boezemvrienden organiseren een sponsoractie in juni waarbij ze in één week bijna 1400 kilometer per fiets zullen afleggen. De actie komt ten goede aan het KWF Kankerbestrijding fonds. Tijdens de actie fietsen ze ook door Zevenhuizen. Op vrijdag 26juni zijn de Boezemvrienden met een camper te vinden op het dorpsplein voor het gemeentehuis. Samen met een bekende Nederlander vragen zij aandacht van het publiek voor de actie en het KWF fonds. Elke dag mogen ze ergens gratis slapen, hl Zevenhuizen is dat bij de Koornmolen. Het Jeugd journaal en Hart van Nederland doen verslag van de sponsoractie. Voor meer informatie over De Boezem vrienden zie: www.deboezemvrienden.nl Zevenhuizen - De gemeente zal vanaf maandag 29juni de rijbaan van de Potgieterssingel tussen huisnr 3 en 13 gaan herstraten. Het gaat om de helft van de rijbaan aan de kant van de singel. Het verkeer zal geregeld worden met verkeerslichten. Besluit tot aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10-24,26 en 27 Wet voorkeursrecht ge meenten (Wvg) van toepassing zijn voor het gebied "Zuidplaspolder, enkele percelen nabij de Noorde lijke Dwarsweg, Knibbelweg en de Bierhoogtweg" Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 7 eerste Md van de Wvg bekend dat de gemeenteraad op 16 juni 2009 op grond van het bepaalde in artikel 3 Wvg besloten heeft gronden aan te wijzen waarop de artikelen 10-24,26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De gronden waarop het voorkeursrecht van toepas sing is verklaard zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekening met de daarbij behorende lijst van eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden. Het besluit heeft een geldingsduur van 10 j aar nadat de bestemmingsplannen Zuidpias West en Zuidplas Noord in werking zijn getreden. Het besluit tot aanwijzing ligt met de bijbehorende kadastrale tekening en overige stukken met ingang van 18 juni 2009 op het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Het besluit van de gemeenteraad omvat: - het raadsvoorstel; - een kadastrale tekening met daarop aangegeven de onroerende zaken waarop het voorkeurs recht wordt gevestigd; deze tekening geeft een overzicht van de ligging van het voorkeursrecht- gebied; - een lijst van kadastrale nummers van de aange wezen onroerende zaken met vermelding van grootte, eigenaren en beperkt zakelijk gerechtig den. U kunt de stukken inzien op maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. U kunt de stuk ken ook op afspraak inzien buiten de openings tijden. Daarvoor kunt u contact opnemen met de heer C. van Rooij (0180637714). Op dinsdag 2 juni en maandagavond 15 juni jl. boog Commissie I zich over de ontwerpbestem- mingsplannen voor de Zuidplaspolder. Op de agenda stonden de deelgebieden West, Het Nieuwe Midden en Noord. Sinds de inzageperi ode in februari 2009 zijn belanghebbenden en betrokkenen uitgebreid geïnformeerd en in de gelegenheid gesteld vragen te stellen op twee informatieavonden, inclusief informatiemarkt. Beide avonden zijn zeer druk bezocht. Er zijn vele vragen beantwoord door medewerkers van de gemeenten, de provincie, het hoogheemraad schap, Rijkswaterstaat en de tuinders vereniging Zuidplaspolder. Voorafgaand zijn er veel gesprek ken gevoerd met grondeigenaren waarvoor de plannen ingrijpend zijn. Totaal zijn er ruim 600 grondeigenaren in het gebied. Inspraak Belanghebbenden konden reageren op de plan nen door het indienen van een zienswijze. Totaal zijn er bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle 221 zienswijzen ingediend. Alle zienswijzen zijn door het college beantwoord in de Nota van beantwoording. Op 2 juni hebben 27 personen van de mogelijk heid gebruik gemaakt om in te spreken tijdens de commissie. Zij reageerden op de beantwoording van het college of maakten gebruik om zich te richten tot de commissie. De commissie ver heugde zich erover, dat naar tevredenheid van alle betrokkenen - waar mogelijk - zienswijzen hebben geleid tot bijstellen van het bestemmingsplan. Ook hebben de gesprekken vooraf met belangheb benden geleid tot aanpassingen. De bestemmings plannen zijn vastgesteld op de raadsvergadering van 16 juni jl. Daarmee is weer een belangrijke stap gezet in de richting van de toekomstige Zuidplaspolder. Het besluit van de gemeenteraad treedt in werking één dag na publicatie van deze bekendmaking in de Staatscourant. Publicatie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden op 17 juni 2009. Bezwaar en beroep Tegen het besluit van burgemeester en wethouders staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar open gedurende zes weken vanaf de dag na deze publicatie. Belanghebbenden kunnen daarom bezwaar indienen tot en met 29 juli 2009. U kunt uw bezwaarschrift richten aan de gemeen teraad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, t.a.v. de heer C. van Rooij, Postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Het bezwaar moet worden ondertekend en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is; d. de gronden van bezwaar. Indien u bezwaar heeft ingediend kunt u tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te 's-Gravenhage, t.a.v. Sector Bestuursrecht, "voor lopige voorzieningen", Postbus 20302,2500 EH 's-Gravenhage. Van de indieners van een voorlopige voorziening wordt door de rechtbank griffierecht geheven. Eigenaren en rechthebbenden worden per brief op de hoogte gebracht van dit besluit. Besluit tot aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10-24,26 en 27 Wet voorkeursrecht ge meenten (Wvg) van toepassing zijn voor het gebied "Zuidplaspolder, enkele percelen ten zuiden van de kern Moerkapelle, tussen de Bredeweg en de Julianaweg en één perceel aan de Oranjestraat. Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 7 eerste lid van de Wvg bekend dat zij op 16 juni 2009 op grond van het bepaalde in artikel 6 Wvg besloten hebben gronden aan te wijzen waarop de artikelen 10-24,26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De gronden waarop het voorkeursrecht van toepas sing is verklaard zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekening met de daarbij behorende lijst van eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden. Het besluit heeft een geldingsduur van maximaal 3 maanden, waarbinnen de gemeenteraad de gronden opnieuw moet aanwijzen. Een aanwij zing door de raad geldt 10 jaar met ingang van de datum van de inwerkingtreding van het bestem mingsplan op de locatie. Het besluit tot aanwijzing ligt met de bijbehorende kadastrale tekening en overige stukken met ingang van 18 juni 2009 op het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Het besluit van burgemeester en wethouders omvat: - een kadastrale tekening met daarop aangegeven de onroerende zaken waarop het voorkeurs recht wordt gevestigd; deze tekening geeft een overzicht van de ligging van het voorkeursrecht gebied; - een lijst van kadastrale nummers van de aange wezen onroerende zaken met vermelding van grootte, eigenaren en beperkt zakelijk gerechtig den. Daarnaast ligt gelijktijdig met het besluit van burgemeester en wethouders ook het ontwerp- raadsvoorstel en -besluit aan de raad op basis van het bestemmingsplan (op grond van artikel 3 Wvg) met de daarbij behorende stukken op dezelfde locatie ter inzage. U kunt de stukken inzien op maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. U kunt de stuk ken ook op afspraak inzien buiten de openings tijden. Daarvoor kunt u contact opnemen met de heer C. van Rooij (0180637714). Het besluit van het college van burgemeester en wethouders treedt in werking één dag na publica tie van deze bekendmaking in de Staatscourant Publicatie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden op 17 juni 2009. Bezwaar en beroep Tegen het besluit van burgemeester en wethouders staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar open gedurende zes weken vanaf de dag na deze publicatie. Belanghebbenden kunnen daarom bezwaar indienen tot en met 29 juli 2009. U kunt uw bezwaarschrift richten aan Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle, ta.v. de heer C. van Rooij, Postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Het bezwaar moet worden ondertekend en ten minste bevatten: e. de naam en het adres van de indiener; f. dagtekening; g. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is; h. de gronden van bezwaar. Indien u bezwaar heeft ingediend kunt u tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te 'sGravenhage, ta.v. Sector Bestuursrecht "voor lopige voorzieningen". Postbus 20302,2500 EH 'sGravenhage. Van de indieners van een voorlopige voorziening wordt door de rechtbank griffierecht geheven. Zienswijzen Belanghebbenden kunnen ten aanzien van het ontwerpraadsvoorstel en -besluit tot en met 15 juli 2009 hun zienswijzen mondeling dan wel schrifte lijk indienen. De schriftelijke zienswijze kan worden gezonden aan de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle, ta.v. de heer C. van Rooij, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan contact worden opgeno men met de heer C. van Rooij (0180637714). Eigenaren en rechthebbenden worden per brief op de hoogte gebracht van dit besluit Oud Verlaat - Bij het gemaal raakte za terdag 20 juni rond 21.30 uur een auto in de slip; de auto eindigde in het riet langs de Rotte. De bestuurder schatte de bocht verkeerd in. De drie inzittende jongeren kwamen met de schrik vrij. (foto: Richard Staak) Moerkapelle - Biljarter Marcel Drost liet tijdens de finale van de clubcompetitie rivalen René van Leeuwen, Cock Verstoep en Rob Hielema achter zich. Na twaalf beurten was de par tij tegen Van Leeuwen beslist in het voordeel van Drost. Ook in de finale tegen Verstoep toon de Drost zich de sterkste en zo ging de trofee voor de vijfde keer mee naar huize Drost. Na een korte vakantieperiode beginnen bij BV Moerkapelle in augustus de clubkampioen schappen driebanden waarna men in de laatste week van augustus aan de competitie be gint. Voor deze competitie kan de Moerkapelse biljartclub nog enkele nieuwe leden gebrui ken. Voor meer informatie: 079 5932722.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5