RIDDER KAREL ONDERSCHEIDEN IN ARCHEON WIE FIETST El MEE? GEMEENTE ONDERZOEKT MOGELIJKHEID PARKEERGARAGE REIGERHOF FUCHSIA'S IN ALLE SOORTEN EN MATEN RAAD WIL IN DIALOOG KUNNEN MET INSPREKERS NIFUWERKERK KERKDIENSTEN ZONDAG 5 JULI HUTTEN BOUWEN IN HITLANDBOS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 pagina 11 Alphen aan den Rijn/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was een enor me verrassing voor Nieuwerkerker Karei Aardse benoemd te worden tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Op de dag van afscheid als voorzitter van het College van Bestuur van de Marnix Academie (P/VBO) te Utrecht, speldde bur gemeester De Gelder van Alphen aan den Rijn, hem in het Archeon zijn onderscheiding op. 'Dit is echt heel bijzonder, ik moet het nog even goed tot me door laten drin gen', zei hij geëmotioneerd. Door Joke Heikens Zijn vrouw wist wel van de huldi ging, maar die hield het goed voor hem verborgen. 'Gelukkig werkte hij volledig, dus ik kon rustig tele foneren als hij weg was. Maar ik wilde het wel graag vertellen!' zei ze. Vanaf 1976 was Aardse actief in het onderwijs: 'Ik ben begonnen alsmeester op de basisschool en ik heb me opgewerkt tot voorzitter van het College van Bestuur. Alle banen vond ik leuk, voor de klas staan is leuk, maar in het bestuur zitten is ook leuk. Dan bepaal je de koers van de school. Zo zijn we een samenwerking aangegaan met basisscholen in Alphen aan den Rijn, dat vind ik wel bijzon der. Nu ga ik nog wel verder in de Raad van Toezicht van de PCBO in Rotterdam zuid, maar ik bemoei me niet meer met bestuurlijke din gen, dit is puur toezicht houden.' Het personeel van de Marnix Aca demie was voor een personeels- uitje naar het Archeon gekomen. 'Ik dacht dat dit het was', vertelde de heer Aardse. 'Vanmorgen heb ik op school afscheid genomen, dat was erg leuk, met veel rid- derdingen. Mijn voornaam Karei doet denken aan Ridder Karei de Grote en Karei ende Elegast. Ik heb Oudnederlandse Litera tuurwetenschap gestudeerd, er komen natuurlijk veel ridders in de boeken uit die tijd voor. Dat is wel heel toepasselijk!' Naast zijn werkzaamheden in het onder wijs, was Aardse voorzitter van Sectoraal Adviescollege van de HBO-raad, hij was ook actief op kerkelijk terrein, voor de politiek, het onderwijs en in de voetbal sport. Vooral vanwege zijn inzet voor de maatschappij, kreeg hij deze Koninklijke onderscheiding, zei de burgemeester tijdens zijn toespraak. Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage fietsen in de zomermaanden gewoon door. Elke tweede en vierde maandag van de maanden juli en augustus wordt er om 19.00 uur gestart bij het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. De eerstvolgende fietstocht vindt plaats op 13 juli. De route is van te voren uitge stippeld en is circa 20 kilometer lang. Onderweg wordt gestopt voor een kopje koffie. Ook niet leden zijn welkom en vooraf aan melden is niet noodzakelijk. Bij twijfel over de weersomstandig heden of voor meer informatie: 0180-312664. Nieuwerkerk - 'Zo kan het niet langer'. Dit was de conclusie die de com missie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting trok na de laatste hoor zitting van 7 april over de nieuwe bestemmingsplannen Zuidpias-West en Rode Waterparel. Tijdens deze procedure mocht door de commissie niet op de insprekers gereageerd worden en was er ook geen moge lijkheid om met de wethouder in discussie te gaan. Dit was voor zowel de insprekers als de commissieleden erg onbevredigend. Daarom is nu voorgesteld om de procedure te veranderen. Door Marlonneke Willemsen De hoorzitting vloeit voort uit de oude Wet Ruimtelijke Ordening. De raad had de verplichting om degene die een zienswijze heb ben ingediend, de gelegenheid te geven om deze mondeling toe te lichten. Hierbij kon er niet op de toelichtingen gereageerd wor den; men diende zich te beperken tot 'horen'. Dit was voor zowel de leden van de commissie Ruim telijke ordening, als de indieners onbevredigend, aangezien men geen discussie kon aangaan. In de huidige Wet Ruimtelijke Ordening is deze verplichting vervallen. Om de burgers toch de mogelijkheid te geven hun standpunt uit te leg gen, is er een nieuwe procedure ontworpen. Na het vaststellen van het ont- werpbestemmingsplan door het college, kan men zienswijzen in dienen. Nadat het college een con- ceptbeantwoording van de ziens wijzen heeft vastgesteld, worden deze in de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting in houdelijk besproken. Hierbij kun nen de belanghebbenden gebruik maken van hun spreekrecht, kan er in het vervolg ook met de commis sieleden gediscussieerd worden en kan de commissie de verantwoor delijke wethouder vragen stellen over of aanspreken op de concept- beantwoording. Zowel de commissieleden als de wethouder waren blij met de nieuwe procedure. Harm Lamberts (GBN): "We zijn nu eindelijk af van die hoorzittingen, waarbij we niets terug mochten zeggen." Wethou der Jan Slagt was blij dat er meer interactie kan plaatsvinden. "We kunnen nu discussiëren met de indieners over hun zienswijzen en het college kan haar standpunt be ter toelichten." Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. J. Reijm. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. O.J. van der Ploeg en 17.00 uur ds. G. Lustig. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond (Doorstroomdienst). Prot.Gem. de Bron geen dienst. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin deren kunnen er het komende weekend op lostimmeren in het Hitlandbos. Op het evenemen tenterrein, gelegen bij de eer ste parkeerplaats rechts, kun nen kinderen tot en met 14 jaar gedurende beide dagen hutten bouwen. Zelf een zaag en een hamer meenemen. Meedoen is op eigen risico. De kosten be dragen 2,50 euro. Draag oude kleding en stevige schoenen. Er is een EHBO-tent aanwezig voor het verzorgen van pijnlijke vingers. Tijdens de nachtelijke uren van zaterdag op zondag houden vrijwilligers van Vedj de wacht bij de gebouwde hutten. De kinderen kunnen op zater dag van 10.00 tot 19.00 uur aan de slag en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en aan melden: 06-14606126 of info. vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het raadhuisplein is niet de mooiste plek om auto's te parkeren." Hiermee gaf Govard Slooters (PvdA) duidelijk aan waarom de gemeente Nieuwerkerk een onderzoek heeft laten uit voeren naar een eventuele parkeergarage, bij het politiebureau, langs Het spoor. Men heeft in eerste instantie gekeken naar een garage van twee lagen, met vijfentachtig parkeerplaatsen per laag, maar dit zou kunnen worden uitgebreid tot 4 lagen met een directe verbinding naar Het perron van het nabijgelegen NS-station. Door Marlonneke Willemsen Uit het onderzoek is gebleken dat de locatie langs het spoor bij de in- gang van de Doortocht het meest geschikt is voor een parkeergarage. Doordat dit stuk grond vrij smal is, 2al men, om voldoende parkeer plaatsen te kunnen realiseren, voor een deel in het spoortalud moeten bouwen. Hiervoor is toestemming van de eigenaar van deze gronden, ProRail, nodig. Volgens wethouder Jan Slagt is hierover al contact ge veest en staat men niet negatief legenover het plan. "Ze staan er Positief tegenover en zien kansen ln het plan. De variant met vier la gen zou ook parkeerplaatsen voor treinreizigers kunnen opleveren, dus we proberen of ProRail en de NS geen medeontwikkelaars willen worden, zodat zij ook een deel van de kosten op zich zullen nemen." De kosten van de parkeergarage lopen uiteen van 3,6 miljoen euro voor twee lagen tot 6,5 miljoen voor vier lagen. Dit leidt tot een bedrag van ruim 20.000 euro per parkeerplaats, wat aanmerkelijk hoger is dan in de rest van Neder land. Volgens ontwikkelaar Arca- dis komt dit onder andere door de beperkte ruimte, de extra kosten voor het bouwen in de spoordijk en het gekozen ontwerp met luxe gevelbekleding en een betonnen vloer. De leden van de commissie Ruim telijke Ordening en Volkshuisves- ting reageerden enthousiast op het plan. Het werd gezien als een structurele oplossing voor het parkeerprobleem in het centrum van Nieuwerkerk. Harm Lamberts (GBN) stelde voor om de winke liers van de Reigerhof, maar ook de polikliniek van het Groene Hart ziekenhuis bij het overleg te be trekken, zodat er gezamenlijk kan worden gezorgd voor zeer lage of zelf gratis parkeertarieven. An dere partijen, waaronder het CDA en ChristenUnie/SGP maakten zich zorgen over de consequenties van een eventuele verdubbeling van het spoor. Volgens Slagt is dat voor lopig niet aan de orde. "De afgelo pen jaren hebben de NS en ProRail alle gronden naast het spoortalud, die zij nog in bezit hadden, aan de gemeente verkocht. Daar leidt ik uit af dat men voorlopig niet van plan is om het spoor te verdubbe ien. En anders moeten ze daarvoor eerst bij ons zijn." Het plan wordt nu verder uitgewerkt. Slagt hoopt het definitieve plan voor het eind van het jaar aan de commissie te kunnen presenteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Arie en Nenny van Vliet bieden op za terdag 4 juli van 10.00 tot 17.00 uur belangstellenden de gelegenheid hun tuin te komen bezichtigen, waar circa tweehonderd verschil lende soorten fuchsia's in bloei staan. De tuin is te vinden aan de Verbindingsweg 11. Consumpties zijn verkrijgbaar; de opbrengst hiervan is bestemd voor het Reu mafonds.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11