FIETSEN VOOR DE KANKERBESTRIJDING VOLLEYBALCLUB NESSELANDE KRIJGT FINANCIËLE STEUN GEMEENTE MOSQUITO MOET HANGJONGEREN VERJAGEN JOH. STOFBERG WINT GROOT CONCOURS OPEN LES JAZZBALLET OSS BE FIT RONDJE IJSSELMEER VOOR DIABETES BROEM BROEM - ZOEM ZOEM 7F\/fmhi II7FN-MOERKAPELLE INZAMELING OUD PAPIER DUIVENSPORT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 Zevenhuizen - "We willen niet zomaar om geld vragen, we willen er iets voor doen." Dat is de gedachte waarmee zeven fietsers en twee verzor gers van 21 tot en met 27 juni door Nederland fietsten. De opbrengst van hun tocht is bestemd voor KWF Kankerbestrijding. Een aantal leden van deze groep - zij noemen zichzelf De Boezemvrien den - heeft in de directe omgeving te maken gehad met borstkanker of andere vormen van kanker. In 2007 besloten zij een sponsortocht van duizend kilometer door vijf landen te maken, waarmee ze 21.000 euro ophaalden. Door Geertrude Verweij De route van 2009 bleef binnen de grenzen van ons eigen land en liep in een grote acht door alle twaalf de provinciën en besloeg 1320 kilo meter. Onderweg werd overnacht in bungalowparken en hotels, die de actie sponsorden door kosteloos ruimte ter beschikking te stellen. De etappe van de zesde dag op vrijdag 26 juni eindigde in Zeven huizen, waar de mannen in recre atiepark De Koornmolen mochten verblijven. Om aandacht te trekken voor de actie en een extra collecte te houden, was de aankomst van die dag echter midden in Zevenhui zen gepland. De camper waarmee verzorgers Cor Teunis en René van der Heijden op verschillende plaat sen in de route de fietsers voorza gen van eten, drinken en eventu ele medische ondersteuning, werd midden in het dorp geparkeerd. Terwijl er gewacht werd op de fiet sers, die niet op de hoogte waren van de afsluiting van de Noorde lijke Dwarsweg en daardoor een behoorlijk stuk om moesten rijden, vertelde Van der Heijden via de omroepinstallatie wat het doel van de actie was en ging Teunis met de collectebus rond. Hoewel de route van deze dag de kortste van de zeven was, waren de fietsers bij aankomst behoorlijk uitgeput. De voorafgaande dagen, die door de harde wind behoor lijk zwaar geweest waren, en de drukkende warmte van deze dag eisten hun tol. Gelukkig konden ze zich verheugen op een duik in het zwembad bij het bungalowpark. Nadat ze voorzien waren van sportdrankjes en koolhydraten, verlieten de Boezemvrienden het C1000-plein, om krachten op te doen voor de laatste etappe. Op zaterdag 27 juni kwamen zij aan in Hoogerheide, waar ze bekend kon den maken dat ze met hun actie het royale bedrag van 30.500 euro opgehaald hadden. Zevenhuizen - De oud papier con tainer van de Wereldwinkel staat donderdag 9 en vrijdag 10 juli in de Burgemeester Boerstraat ter hoogte van De Lente. Oud papier kan donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur gebundeld of in stevige dozen ingeleverd wor den. De Puch en Mosquito nozems van weleer, werden met de jaren steeds meer een heer Zij willen nu de hangers en andere blagen met een zoemende Mosquito gaan verjagen Harry de Jong Door Eiias van der Plicht Zevenhuizen - Door het faillisse ment van de Stichting Topvolleybal Rotterdam is volleybalclub Nesse- lande in financiële problemen ge raakt. In de Stichting Topvolleybal zijn de belangen van het eerste team verenigd. Eind april, enkele dagen nadat het team de landsti tel had behaald, werd bekend dat de Stichting Topvolleybal failliet was. Ook de oorspronkelijk Zeven- huizense club Nesselande kwam hierdoor in de problemen. De club heeft de gemeente gevraagd de verplichting tot het betalen van de huurachterstand van de sport hal op zich te nemen. Dit loopt op tot een bedrag van maximaal een kleine twintigduizend euro. De raad zal hier hoogstwaarschijnlijk volgende week mee akkoord gaan. In de commissievergadering van vorige week dinsdag deed burge meester Fijen uit de doeken hoe de betalingsproblemen ontstaan wa ren. Hij legde uit dat Nesselande tot voor kort de sporthal huurde en dat de Stichting Topvolleybal de hal op haar beurt van Nesselande huurde. Met het faillissement van de Stichting Topvolleybal moest Nesselande opdraaien voor de betaling van de huurachterstand van de Stichting Topvolleybal. Vol gens Fijen zouden de problemen zich bij een mogelijke doorstart van de Stichting Topvolleybal niet opnieuw voordoen, aangezien de banden tussen Nesselande en de stichting zijn doorgesneden. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Het college is van plan een mosquito bij dorpshuis Op Moer in Moerkapelle te plaat sen. Op die manier zullen hangjon geren niet langer overlast veroor zaken rondom het dorpshuis. Een mosquito is een geluidsappa raat dat tonen van een hoge fre quentie uitzendt die alleen jonge ren tot ongeveer 25 jaar kunnen horen. De tonen worden in het al gemeen als zeer hinderlijk ervaren. 0e commissieleden gaven blijk van een positieve houding ten opzichte van de plaatsing van de mosquito. Niettemin werden nog een aantal kritische vragen aan het college 9esteld. De fractie Heemskerk wees op de 9ehoorschade die jongeren door narde muziek hebben opgelopen. Hij vroeg zich af of het geluid van he mosquito daardoor nog wel door de jongeren zou worden ge hoord. De VVD vroeg aandacht voor de peuterspeelzaal die aan de plek grenst waar de mosquito geplaatst gaat worden. Ook de peuters zouden last kunnen heb ben van het indringende geluid. Wethouder Bosman stelde de VVD gerust door aan te geven dat de mosquito alleen aan gaat op tijden dat de hangjongeren overlast ver oorzaken. De PvdA was bang dat door het beperkte bereik van de mosquito het probleem naar een andere plek verplaatst zou wor den. De Christenunie vroeg zich af of de ouders van de hangjongeren al be naderd zijn door de gemeente. Bos man kon dit bevestigen en vertelde dat er afspraken zijn gemaakt voor een vervolgtraject, waarbij met de ouders, de politie, de gemeente en de jongeren naar een oplossing wordt gezocht. Op de vraag van Gemeentebelangen of de goede jongeren onder de kwade moeten lijden, antwoordde Bosman dat dit ook hier het geval is. De jongeren Zevenhuizen - Voor de leden van postduivenvereniging de Storm- vliegers stonden afgelopen week end twee concoursen op het pro gramma. De 328 jonge duiven van de vereniging waren naar Strom- beek gebracht, op een afstand van 120 km. Zij werden aldaar om 12.40 uur gelost, tezamen met de 9748 duiven van Zuid-Holland re gio midden. De snelste duif van de vereniging én van de hele regio was een duif van Joh. Stofberg, die om 14.07 uur weer thuis kwam en een snelheid gehaald had van 82 km per uur. De laatste prijsduif was 11 minuten laterthuis. Uitslag: 1-3- 14 Joh. Stofberg, 2-6-20-21-22 M. Jongenelen, 4-25 D.C. den Hertog, 5-7-11-12-18 R. Brands, 8-24 G. Jon genelen, 9 N. Koppenaal, 10-13-17 C. Nobel, 15-23 L. van Wensem, 16- 19 C. Zweere. De 267 oude duiven ware naar Epernay gebracht, een plaatsje ten oosten van Parijs op een afstand van 334 km. Deze duiven werden om 10.00 uur gelost en om 14.33 arriveerde de eerste duif bij C. Zweere. Zijn duif had 73 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was 25 minuten later thuis. Uit slag: 1-10-15-21 C. Zweere, 2-3- 6-18-22-24 Joh. Stofberg, 4-5-7-9 L. van Wensem, 8 E.P. Verschoor, 11-14-19-23 J.S. Heykoop, 12-13 M. Strijdhorst, 16-17 familie Nell, 20 M. Flier, 25 M. Jongenelen. Zevenhuizen - De jazzballetgroe- pen van gymnastiekvereniging Oss be Fit verzorgen op woens dag 8 juli een voorstelling voor ouders en belangstellenden in de gymzaal van de basisscholen. Tijdens deze voorstelling zullen de kinderen laten zien wat zij dit seizoen onder leiding van Lisan- ne van der Wilt geleerd hebben. Een mooie gelegenheid voor kinderen die erover denken om lid te worden, om te zien wat de lessen van Oss be Fit inhouden. Na de zomervakantie starten er twee leeftijdsgroepen op de woensdag; van 18.30 tot 19.30 uur voor kinderen uit de groepen 4, 5 en 6 van het basisonderwijs en van 19.30 tot 20.30 uur voor kinderen uit de groepen 7 en 8 én voor de eerste klas van het middelbaar onderwijs. De eerste twee lessen zijn gratis. Voor meer informatie: www.ossbefit.nl. Spakenburg/Zevenhuizen - Erica Terpstra verrichte afgelopen vrijdag avond om 21.00 uur het startschot voor het 'Rondje IJsselmeer'; een 24- uurs skeelertocht rondom het IJsselmeer met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor het Diabetesfonds. Onder de circa 50 deelnemers bevond zich ook Cees Molenaar uit Zevenhuizen. zullen na de verbouwing van Op Moer wel een nieuwe hangplek toegewezen krijgen. De SGP confronteerde Bosman met zijn woorden van enkele maanden geleden. "Wij herinneren ons dat de wethouder gezegd heeft dat hij de sleutel in het slot zou steken van de jongerenvoorziening in Op Moer als er overlast zou blijven." De SGP riep Bosman op de daad bij het woord te voegen, aangezien sinds de opening de overlast alleen maar istoegenomen. Bosman vond het hier nu nog te vroeg voor. Bo vendien is Op Moer tijdelijk geslo ten geweest om te laten zien dat het de gemeente serieus is, zo liet hij weten. Tot slot verzekerde Bosman dat de mosquito een adequaat middel is om de hangjongeren te laten ver dwijnen: "Binnen een kwartier zijn de jongeren van de plek verdwe nen, want ze vinden het geluid ui terst irritant." Cees Molenaar passeert de finish in Spakenburg. Het Rondje IJsselmeer, een rit van 340 kilometer, werd 'met de klok meegereden'. Van Spakenburg gingen de rijders via Muiden en Naarden richting Amsterdam en vandaar in het donker via Hoorn naar Medemblik. Via binnenwe gen ging de route vervolgens rich ting Den Oever. Het rijden in het donker, de regenbuien en de ver moeidheid eisten wel hun tol. Acht deelnemers moesten onderweg afhaken. Rond 04.30 uur, het begon al weer licht te worden, arriveerde de karavaan bij de Afsluitdijk waar een stuk van 30 kilometer met de wind mee voor enige verlichting zorgde. Via Stavoren en Lemmer gingen de rijders vervolgens rich ting Urk, waar besloten werd om de snelheid aan te passen aan de conditie van de deelnemers; velen kampten op dat moment met ver moeidheidsverschijnselen. Van Urk ging het naar Kampen, aldaar de brug over en via Kamperveen be landden de rijders in Oldebroek, waar een pauze werd ingelast in verband met een hevige regenbui. Enigszins uitgerust kon begonnen worden aan de laatste etappe; van Oldebroek reed de karavaan via Elburg, Harderwijk en Nijkerk terug naar Spakenburg waar de rijders rond 18.30 uur door de bur gemeester van Spakenburg bij de finish werden opgewacht. Voor meer informatie: cmmolenaar@hetnet.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17