"huhmdi 00 m\ BREAKING LIMITS: HANDBIKE CLINIC VOOR ION GEREN DEBORAH SCOORT STRANDPAKKET FOKUS II LIVE AT PARKPOP S/CO CIRCUS BIJ DE «0UDSE WAARDEN Nederlands Kampioen wielrennen Kevin Kooyman (13): pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 'Kiek je tas en win een strand- pakket!'; leuke actie, dachten wij op de redactie. Na een druk ke periode ineens tijd in over vloed en ook nog eens prachtig zomerweer=strandweer. Van de vele geslaagden in het Hart van Holland gebied ontvingen we slechts vier inzendingen naar aanleiding van onze oproep een originele foto van de onmin ge raakte schooltas te maken. Min der geslaagde actie dus, weten wij nu op de redactie. En de winnaar is... De tas van Deborah Verweij heeft duidelijk zijn functie verloren. De 18-jarige geslaagde aan het IJssel- college in Capelle aan den IJssel, woonachtig in Zevenhuizen, zette l na het behalen van haar VWO- diploma de bloemetjes buiten; daarbij kwam haar, overigens nog keurig uitziende, rugzak goed I van pas. Deborah kan vanaf 2 juli haar strandpakket afhalen bij het kantoor van Hart van Holland aan t de Noordelijke Dwarsweg 1a. Den Haag/Waddinxveen - In het Haagse Zuiderpark vond afgelopen zondag het grootste, gratis, popfestival van Europa plaats: Parkpop. Circa 275.000 bezoekers keken naar optredens van onder meer Guus Meeuwis, Boris, Milow en Dio&Sef. Naast het hoofdpodium waren er nog drie podia waar di verse artiesten, professionals zo wel als amateurs, een optreden verzorgden, waaronder de selec- tiegroep van Toos, FoKus II, onder leiding van Maaike Willems. Een FoKus II in actie op Parkpop. nieuwe, spannende ervaring voor deze groep, die voor het eerst optrad in de open lucht en gelijk voor een heel groot publiek. Het publiek reageerde enthousiast op de snelle afwisselingen in de strak uitgevoerde dansact. Voor meer informatie: www.tooswaddinxveen.nl. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Nederlands kampioen worden is een hele prestatie, je titel prolongeren is nog moeilijker. Deze knappe prestatie heeft Kevin Kooyman (13) op 13 juni in Berghem neergezet. Daar werd hij Nederlands kampioen in categorie 6 en prolongeerde hij zijn titel van vorig jaar. Al twee jaar gaat het erg goed met Kevin; het afge lopen seizoen heeft hij achttien van de tweeën twintig wedstrijden gewonnen. Toch is wielren nen voor hem vooral een leuke hobby. "Ik train maar twee uur in de week en doe het vooral om dat ik het leuk vind." Kevin is vroeg begonnen met wielrennen, maar pas vanaf zijn achtste is hij echt met wedstrijden bezig. "Mijn vader en broer gingen samen fietsen en het leek me leuk om ook mee te gaan. Dat was gezellig met z'n drieën. Ik ben ook voor de lol be gonnen, helemaal niet om wielrenner te worden. In het begin gingen de wedstrijden echt bagger, maar later is dat gelukkig goed gekomen." De laatste twee jaar gaat het heel goed met Kevin. Hij denkt dat dit komt omdat hij gegroeid is, maar het heeft ook te maken met een weddenschap met zijn broer. "Hij had in één seizoen negen wedstri jden gewonnen en dat wilde ik natuurlijk ook en zelfs beter doen. We hebben toen een weddensc hap afgesloten en die heb ik gewonnen." Op dit moment heeft Kevin nog niet echt een specialiteit; hij beheerst alle onderdelen van het wielrennen. "Sprinten gaat heel goed, maar ik kan bijvoorbeeld ook goed tijdrijden. Bij de profs gaat dat vaak niet samen, omdat dat een ander soort inspanning is, maar voorlopig kan ik bij alle bei winnen. Later zou ik graag goed willen zijn in etappekoersen, maar dan zal ik nog goed moeten trainen, want ik merk dat de laatste dag nu nog best moeilijk is." Kevin traint op dit moment twee keer in de week een uur bij RWC Ahoy in Rotter dam. "We trainen met een grote groep en dat is heel gezellig. Tijdens de training kan je gewoon kletsen, terwijl je in een wedstrijd toch wat meer moet focussen. We hebben verschillende train ingen zoals op kracht, duurvermogen, maar ook snelheid. Op dit moment train ik nog niet zo veel, maar ik fiets elke dag naar school, dus dat helpt ook." Later wil Kevin profwielrenner worden en dan vooral graag bij een buitenlands team. "Cervelo, Saxobank en Caisse d'Epargne zijn favoriete teams. Ik zou graag in het buitenland willen fietsen, dat lijkt me leuker dan ik Nederland. Mijn favoriete wielrenners zijn Fabian Cancellara en Heinrich Haussier." Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinderen die er 'het lef voor hebben' worden in de nacht van zaterdag 11 juli op zondag 12 juli om 00.00 uur verwacht in het Hit- landbos waar Vedj 'Nightmare on Hitland' organiseert. Verzamelen op de eerste parkeerplaats aan de linker kant vanaf de Hitlandselaan. Verlichting meenemen, ook van gsm's, is niet toegestaan. Kinderen onder de 12 jaar alleen onder begeleiding van een volwas sene. Er zijn geen kosten aan dit nachtelijk avontuur verbonden. Wat er gaat gebeuren tijdens deze nacht blijft nog geheim, maar één tip wil de organisatie wel geven: laat nooit het touw los! Voor meer informatie: 06-52576153 of arie.vedj® gmail.com. Gouda/Regio - Genieten van het circus. Dat konden de talrijke be zoekers vorige week bij christelijke scholengemeenschap De Goudse Waarden. Leerlingen van het vmbo hadden weken lang druk geoefend op de meest uiteenlopende acts. Daarbij kregen zij ondersteuning van cir cus Rotje Knor uit Rotterdam. De kinderen moesten zelf het circus organiseren en meedoen aan een act. De circusvoorstelling verliep op rolletjes, het publiek reageerde enthousiast op elke act en de cir cusartiesten ontvingen na afloop van de wervelende show een warm applaus. Rotterdam - Martin Schneider (1987) van Youth Service Initiative (YSI) organiseert voor vrijdag 3 juli van 10.00 tot 14.30 uur een handbike clinic voor jongeren met een beperking in de leeftijd van 11 tot 18 jaar onder het motto 'breaking li- mits'. Twee groepen van Mytylschool de Brug uit Rotter dam zullen deelnemen aan de clinic, die plaatsvindt bij fietsclub RWC Ahoy, gelegen aan de Landschei ding 101. Jongeren die mee willen doen of willen komen kijken zijn welkom. Aanmelden kan via www.youthserviceinitiative.org of mschneider® youtserviceinitiative.org. De Duitser Martin Schneider werd geboren met spasticiteit als gevolg van een hersenbloeding. Na de middelbare school, belandde hij voor vrijwii ligerswerk in Rotterdam bij het YSI. Tijdens ee' sportdag kwam hij in aanraking met handbiken wat hij direct zag als een ideaal vervoermiddel om zich gemakkelijker door de stad te kunnen bewe gen. Breaking limits Drijfveer voor Schneider om de clinic te organise ren is, dat hij jongeren met een handicap wil laten zien dat je niet moet kijken naar de dingen die je niet kan, maar dat je je eigen grenzen moet door breken en moet kijken naar alle dingen die wel mogelijk zijn.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 24