ïïm wuTHPrr sn typ® t®@@ W-lnnaasiA wn.-it<L now! prijs ®p dp-festtvw F00TV0LLEY BATTLE: LET'S KICK SOME SAND! Hef Hart van Holland Schol icrcnpanel dampehtafiel in Qeudse ac&ouw&wtg. PEPTALK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 pagina 25 De ongerenwebsite met alles voor jongeren op het gebied van spo t, uitgaan, cultuur, hulpverlening, politiek en nog veel meer be girt aardig in te burgeren in Nieuwerkerk. Eén jaar oud en men be gin- de naam te kennen en de weg te vinden naar de site. Jongeren kunnen hier bijvoorbeeld de concertladder vinden van Rotterdam, opdoeken welke zomerfestivals er zijn en bekijken hoe je je op kunt geven voor voetbal of een proefles paardrijden. Ook zijn er actuele nieuwsberichten te vinden. Elke maand trekt JINKY rond de 1000 bt.: oekers. Wil je ook bijblijven? Kijk dan op www.jinky.nl; hét di- g ile jongerenloket van Nieuwerkerk. De site wordt beheerd door Sticiiting Jeugdwerk Zuidpias. De selecties FoKus, FoKus II, de Jeugdselectie en Kidz Move, wer den bijgestaan door de recreatie groepen. In de middag was dat de kindergroep 3-4 en in de avond waren dat groep 7-8 en de street- dance tienergroep M03. Wat volg de was een grote verscheidenheid aan dansen: van moderne dans tot streetdance en van jazzdance tot Rock&Roll met tussendoor korte intermezzo's, toegespitst op het thema 'Tijd', dat in elke dans tot uitdrukking werd gebracht. Alle optredens oogsten veel applaus. Met de inspanning van de vele vrij willigers achter de schermen, als mede van de sponsors, slaagden de Scheveningen - Voetballegendes Bryan Roy, Richard Witschge en Aron Winter en footvolleyprofs uit diverse landen schoppen zon dag 19 juli het mulle zand van strand Scheveningen overhoop in de Pepsi Footvolley Battle 2009. Naast de profs zijn ook ama teurspelers welkom op de foot- volleyvelden naast het Brunotti Beachhouse aan het strand van Scheveningen. Via www.pepsi.nl kunnen teams van drie personen zich gratis inschrijven voor de Fun Battle. Gewoon voor een ont spannen partijtje van 12 minuten of, voor de serieuze spelers, om een kans te krijgen de krachten te meten met echte professionals in het officiële toernooi. Voor de toeschouwers zijn er naast het footvolley nog ge noeg andere dingen te zien en te beleven, zoals spectaculaire demonstraties, dance-acts, verba zingwekkende optredens van de balkunstenaars van Soccer Show down en na de finalewedstrijden een groot strandfeest met non stop optredens van bekende dj's. Rotterdam - Maxim Roozen uit Leiden is verkozen tot hét schrijftalent van het Nederlands taalgebied door de jury van Write Now!. Eenentwintig fina listen uit Nederland en Vlaan deren streden zondag 21 juni tijdens de finale van de negende editie van de schrijfwedstrijd om de juryprijs en de Dagblad De Pers-publieksprijs in Off_Corso te Rotterdam. Maxim Roozen werd winnaar van de juryprijs terwijl Roel van Meerendonk, 21 jaar oud en winnaar van de voorronde in Den Bosch, door het publiek gekozen werd als favoriet. Winnaar van de juryprijs Maxim Roozen werd in het juryrapport geprezen: "Het is origineel, ontroerend, grappig en het is 'spannend vreemd'. De observa ties zijn mooi en zetten de lezer steeds weer op het verkeerde been zonder vervelend te wor den. Ook de dialogen zijn in hun eenvoud verrassend sterk. Met weinig woorden weet je veel te zeggen." Roel van Meerendonk werd de winnaar van de Dag blad De Pers-publieksprijs. Bijna 2.000 mensen brachten hun stem uit op www.writenow.nu. Valkenswaard/Nieuwerkerk aan den IJssel - Na drie seizoenen in de juniorklasse Ford RST gereden te hebben, kon de 17-jarige Leo van der Eijk op zondag 21 juni laten zien of hij klaar was voor een 'vol wassen' klasse: de Super 1600. In de eerste manche pakte Leo de negende tijd in een veld van 17 rijders. De tweede manche wist Van der Eijk zelfs met winst af te duiten. In de derde manche kwam de auto van Leo in een bocht in aanvaring met een tegenstander waardoor beide wagens buiten de haan belandden. Door gebrek aan reserveonderdelen kon Leo niet meer in de finale aan de start ver schijnen. Geen punten, wel nieuwe efvaringen op deze dag voor de coureur uit Nieuwerkerk. Stofwolken ontnemen Leo van der Eijk, rechts, het zicht in een bocht van het circuit. Dennis en Fleur nemen hun prijs in ontvangst. "Volgens mij wordt Michael Jack son herinnerd als een van de grootste artiesten aller tijden. Hij heeft grote hits geschreven, zoals Thriller, Ben en Music and me. Ook was hij de enige die het voor elkaar kreeg om goede hits te schrijven nadat hij de groep The Jackson 5 verliet. Hij zal altijd worden gezien als The King of Pop en de bedenker van de bero emde Moonwalk." Stelling: Michael Jackson is donderdag 25 juni overleden. Hij wordt gezien als een van de grootste artiesten aller tijden, maar hij had ook de bijnaam 'Wacko Jacko'. Wat denk je dat er in de toekomst zal gebeuren, zullen de mensen hem herinneren door zijn muziek, of zullen zijn extravagante levensstijl en de beschuldigingen van kinder misbruik hem altijd blijven achtervolgen? Den Haag/Waddinxveen - Tijdens de prijsuitreiking op het DP Film festival, het festival van de digitale filmworkshops, mochten Dennis de Vink en Fleur Kuipers uit 4H4 van het Coenecoop College afgelopen vrijdag de prijs voor 'Beste came ra/montage' in ontvangst nemen voor hun film 'Ware Liefde'. De 30 genomineerde films waren beoor deeld door een professionele jury. Docenten CKV Sandra Orre en Ma- rita Verlaan zijn 'apetrots' op hun leerlingen. De film is te zien op www.DigitalPlayground.nl. Bas Klever (12 jaar) uit Boskoop: Chelsie Rupke (15 jaar) uit Waddinxveen: "Ik denk dat we nog wel heel lang van Michael Jackson zullen blijven horen. Het zal net zoiets worden als bij Elvis. Veel mensen vinden zijn muziek heel erg goed en die zal dan ook nog veel verkocht gaan worden. Het is nu zo erg dat alle CD's zijn uitverkocht, dus het zou me niets verbazen als hij nog op nummer één komt. Toch denk ik dat ook alle verhalen eromheen niet zullen worden vergeten. Het is natuurlijk wel apart als iemand opeens blank wordt." Gouda/Waddinxveen - 'Tijd voor tien', was de titel van de tiende schouwburgvoorstelling van TOOS. Ruim 50 dansers kwamen afgelopen zaterdag tijdens twee voorstellingen in actie op het podium van de Goudse Schouw burg. TOOS-docentes Margreet, Maaike, Lotte, Judith en Chantal met hun 'dance crew' er in tot tweemaal toe een ware 'dansexplosie' te ontketenen in de schouwburg. Voor meer informatie: 0182- 640277 of www.tooswaddinx- veen.nl. Door Marlonneke Willemsen Mohit Mistry(16 jaar) uit Nesselande: "Ik denk dat hij herinnerd wordt door zijn muziek, videoclips en danspasjes; hetwaseen grootarti est die niemand zal vergeten. Een enkeling zal hem toch wel herin neren door zijn extravagante lev ensstijl, maar de meeste mensen zullen denken aan zijn goede muziek, videoclips en danspasjes; alles wat hij ons nagelaten heeft. Ik zal hem daar in ieder geval door blijven herinneren." De TOOS Dance Crew poseert voor de fotograaf na afloop van de avondvoorstelling.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25