JEU DE BOULES VERENIGING NIEUWERKERK HOOPT OP MEER AANDACHT DOOR SPORTMARKT EERSTE VRIJWILUGERSSCHILDJE BRANDWEER VOOR BOER ZN NIEUWERKERK KRIJGT 'DOUBLE A'-STATUS VOOR MILIEUBELEID DEFINITIEF GROEN LICHT WONINGEN WULPENDAAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 pagina 31 ■fv v." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het komende weekend wordt op het Raad huisplein het jaarlijkse Jeu de boules toernooi gehouden. Team van drie leden van bijvoorbeeld lokale bedrijven en politieke partijen hebben zich voor het toernooi kunnen opgeven. Naast de 'fun-pool' is er een competitieve pool voor leden van Jeu de boules verenigingen. Dit jaar wordt tijdens het toernooi ook de eerste editie van de sportmarkt ge houden. Hier kan men informatie krijgen van verschillende zorgaanbie ders en sportverenigingen. Door Marlonneke Willemsen Volgens de voorzitter van de Nieu- werkerkse Jeu de boules vereni ging Cees Hoogendoorn is men al in maart begonnen met de voor bereidingen voor de sportmarkt. "Bijna twee jaar geleden is er een overlegorgaan ontstaan van eerste lijnzorgverleners en sportvereni gingen om onder andere mensen met overgewicht te begeleiden. In maart zijn we bij elkaar gekomen om een gezamenlijke sportmarkt te organiseren, om mensen te in formeren en aan het bewegen te krijgen. We hebben eerst gedacht aan de Parkzoomhal, maar die vonden we te veel aan de rand van Nieuwerkerk liggen. Ik heb toen voorgesteld om de markt tijdens het jaarlijkse Jeu de bou les toernooi te houden. We heb ben al veel ambiance op het plein, maar aan de buitenkant is het nog wat kaal. Er komen veel bezoekers op het toernooi af en ook met de locatie bij de Reigerhof kun je veel mensen bereiken." Ook de vereniging zal volgens Hoogendoorn baat bij de sport markt kunnen hebben. "Jeu de boules is in Nederland een relatief kleine sport. We hebben veel te maken met het vooroordeel dat het alleen een sport voor ouderen is, maar dat is niet het geval. Ons jongste lid is zeventien, dus het is absoluut ook een sport voor jon geren. Daarnaast is Jeu de boules ook heel geschikt voor jongeren die niet in staat zijn om een fysiek zware sport te beoefenen, maar die wel graag lid van een sportver eniging willen worden. Deze doel groep hopen we tijdens de sport markt te kunnen bereiken. Jeu de Boules is volgens Hoogendoorn eigenlijk geschikt voor iedereen, "ledereen die zich enigszins kan concentreren, kan onze sport be oefenen. Het oudste lid van onze vereniging is zevenentachtig en die speelt nog elke week fanatiek mee. De weerstand die ik vaak bemerk, is volgens mij compleet onterecht. Het is een technisch en tactische sport, die je het beste kunt vergelijken met biljarten op een ongelijk laken." De vereniging in Nieuwerkerk heeft op dit moment een grote Op de voorgrond links voorzitter Cees Hoogendoorn. groep recreatieve spelers en on geveer vijfendertig leden die com petitief spelen. Bij deze teams is, na het aantrekken van een goede trainer, het niveau de laatste vier jaar sterk gestegen. De vereniging is een van de grootste in Neder land en men hoopt met de verhui zing naar het nieuwe sportpark Kleine Vink, ook grote toernooien te kunnen organiseren. "Het is onze droom om ook een boule- drome te krijgen, waar we over dekte wedstrijden kunnen spelen. Dit zal hopelijk veel leden, ook van clubs uit de omgeving, aan trekken." Het toernooi en de sportmarkt vinden 4 juli vanaf 13.30 uur plaats op het Raadhuisplein. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als alles volgens plan verloopt, wordt er rond de jaarwisseling begonnen met de bouw van vierenveertig starterswoningen aan het Wulpen- daal. Wethouder Jan Slagt heeft overeenstemming bereikt met aan nemersbedrijf Vink uit Moordrecht over de bestaande plannen, nadat de locatie eerder door woning- bouwcoöperatie Vestia was terug gegeven. De prijzen van de wonin gen zullen uiteenlopen van 125.000 tot 235.000 euro vrij op naam, al na gelang het type woning. Slagt zei blij te zijn dat de plannen voor het Wulpendaal nu toch door gaan. "Nadat Vestia de locatie had teruggegeven, heeft de gemeente het stokje overgenomen en zijn we in gesprek gegaan met de architect en een aantal ontwikkelaars om te kijken of we het plan op een ande re manier toch nog konden realise ren. Uiteindelijk heeft het college gekozen voor Firma Vink uit Moor drecht en dat is volgens ons een goede partner voor dit project. Er wordt verder ook geen vertraging meer opgelopen. Rond de jaarwis seling zal de eerste paal de grond in kunnen." Het was voor de gemeente belang rijk dat werd vastgehouden aan het huidige plan, wat tot stand is geko men in samenspraak met de klank bordgroep voor het Wulpendaal. "We hebben de plannen gister avond als eerste met de klankbord groep besproken en zij waren ook tevreden. Ze zijn blij dat het aan tal woningen is gedaald van rond de zestig naar vierenveertig. Ook wilde men graag koopwoningen in plaats van huurwoningen. Hier is de gemeente ook erg blij mee, want we denken dat hier op dit moment zeker een markt voor is. Met deze woningen wordt dit segment, de starters, goed bediend. Het plan bestaat grofweg uit drie soorten woningen: appartemen ten van 125.000 euro, eengezins woningen tussen de 219.000 en 235.000 euro en boven- en bene den woningen met een prijs tussen de 180.000 en 192.000 euro. Deze laatste woningen zijn gelegen aan het Groene Hart. Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel krijgt van de Vereniging Klimaatverbond Nederland de 'double A'-status voor haar milieubeleid. Dit heeft wethouder Siem van Loon vorige week bekend gemaakt. Op basis van een enquête onder de Nederlandse ge meentes heeft het Klimaatverbond getoetst in hoeverre deze voldoen aan het 10-puntenplan. Naar aanleiding hiervan worden drie zogenoem de 'ratings' uitgedeeld; A, AA of AAA. Door Marlonneke Willemsen Gemeentes die meer dan vijftig procent van de maatregelen uit het 10-punten plan hebben ingevoerd, krijgen een 'triple A'-status. Op dit moment zijn dat 35 gemeentes. Gemeentes die minimaal twintig procent van de maatregelen uit voeren krijgen de 'double A' status en bij één of meer maatregelen wordt al de A-status toebedeeld. Van Loon was tevreden met het resultaat van Nieuwerkerk. "We wisten dat het goed zat met ons milieubeleid, maar we wisten niet tot welke 'rating' dat zou leiden. We gaan natuurlijk door met het optimaliseren van ons beleid, maar of dat nog in deze college periode kan leiden tot de 'triple A'-status weet ik niet. Dat is dan een mooie opgave voor het nieuwe college van de gemeente Zuidpias." Als onderdeel van het milieube leid heeft de gemeente onlangs het FSC-convenant voor gecerti ficeerd hout ondertekend. In dit convenant is vastgelegd welke doelen men stelt ten aanzien van het toepassen van FSC-hout en/of papier in de organisatie. Dit hout en papier is afkomstig uit goed beheerde bossen. Naast het FSC- convenant wordt in de gemeente Nieuwerkerk de gebruikte energie gecompenseerd. Van alle gebruik te energie wordt de C02 uitstoot berekend. Deze wordt vervolgens gecompenseerd door projecten, die worden uitgevoerd door hier voor gecertificeerde organisaties. De gemeente Nieuwerkerk werkt samen met Hivos. Deze organisatie heeft projecten in onder andere Guatemala, Tanzania en Cambodja, waar men investeert in duurzame energiebronnen zoals zonnepane len, biogas en microwaterkracht centrales. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle bezoekers kunnen vanaf nu zien dat Slachterij Boer Zn vrijwilligers levert aan de Nieuwerkerkse brand weer. Het bedrijf ontving donderdag 25 juni uit handen van burgemees ter André Bonthuis en brandweercommandant Ed Molenaar het eerste brandweerschildje. Door Marlonneke Willemsen Bij de firma Boer Zn. werken op dit moment drie vrijwilligers van de brandweer. Hiermee levert de onderneming het grootste aantal vrijwilligers. Volgens Bonthuis is het voor Nieuwerkerk erg belang rijk dat er in de gemeente bedrij ven zijn die een bijdrage aan de brandweer willen leveren. "Door de medewerking van firma Boer, kunnen de vrijwilligers op elk mo ment onmiddellijk weg als ze wor den opgeroepen. Als dat er drie tegelijkertijd zijn, kan dat best een beetje kritisch worden. Het is erg fijn dat deze werkgever hier toch aan meewerkt." Om de waardering hiervoor ken baar te maken is het brandweer- schildje in het leven geroepen. Vol gons Bonthuis is dit waarschijnlijk uniek in Nederland. "Op 9 april hebben we een bijeenkomst voor vrijwilligers bij de brandweer ge had en het blijkt dat deze steeds moeilijker te krijgen zijn. We heb ben daarom hard werkgevers no dig die bereid zijn om hieraan mee te werken, zodat de vrijwilligers ook overdag kunnen worden in gezet. Op de bijeenkomst zei een van de ondernemers me dat, nu er steeds meer aandacht komt voor maatschappelijk ondernemer, er ook eens stil moet worden gestaan bij het leveren van vrijwilligers voor de brandweer, aangezien dat ook maatschappelijk verantwoord is. Daarom is het idee van dit schildje ontstaan." Directeur T. Boer: "Als onderne ming willen we het economische en het sociale verenigen. De vrij willigers passen hier goed bij. Op dit moment is een procent van onze medewerkers vrijwilliger bij de brandweer. Dit lijkt me ook een mooi streefgetal voor de rest van het Nieuwerkerkse bedrijfsleven."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31