KLIKKEN ZUIDPLAS GEWELDDADIGER EN ONVEILIGER OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK IN ZOMERMAANDEN Sr-KAMERLID GAAT BUURTEN IN DE KLEINPOLDERBUURT WINGERD VIERT 30-JARIG BESTAAN VUILNIS DORRESTEIN NA ZOMER ONDERGRONDS VOORSPEELAVOND MARATHON MIFUWERKERK dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - Zuidpias heeft het afgelopen halfjaar met meer geweldsincidenten en bedreigingen te maken gehad. Dit zegt teamchef van politie Raoul Verweij. Het aantal gevallen van woningin braak, vernieling, diefstal uit bedrijven en verkeersongevallen zijn de afgelopen zes maanden afgenomen, ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Door Marlonneke Willemsen Het aantal geweldsincidenten is gestegen van negentien naar drie endertig en het aantal bedreigin gen istoegenomen van negen naar zeventien. Volgens Verweij heeft dit te maken met een toename van het aantal meldingen van huiselijk geweld. "Geweldsincidenten en bedreigingen spelen zich voorna melijk af in de relationele sfeer. Dit betekent dat de verdachte bekend is en dat er aanhoudingen kunnen worden verricht. In vergelijking met de rest van Nederland zijn de cijfers niet schrikbarend, maar er is duidelijke een stijgende lijn. Dit komt waarschijnlijk omdat er steeds meer aandacht komt voor huiselijk geweld en mensen dus eerder naar de politie gaan." Andere punten van zorg zijn de auto-inbraken en de jongerenover- last. Bij de auto-inbraken wordt het volgens Verweij steeds duide lijker dat het om georganiseerde misdaad gaat. "Het blijkt dat het om een criminele organisatie gaat, die door heel Nederland opereert. Een verdachte, die hier is opge pakt, is na zijn vrijlating in Gronin gen aangehouden." Verweij heeft de hulp van andere politieteams ingeroepen. Ook het aantal meldingen van jongerenoverlast is de afgelopen maanden gestegen; van 140 naar 164. Onlangs is een brief verstuurd naar de ouders van de kinderen die meer dan 25 keer in het dos sier van de politie voorkomen. Het gaat dan niet alleen om strafbare feiten, maar ook om keren dat de jongeren op een overlastplek aan wezig waren. In deze brief staat dat als de jongeren nog één keer met de politie in aanraking komen, de ouders een bezoek krijgen van de wijkagent Bas Rijfers. Vooral in de Dalen heeft Rijfers al een aan tal bezoeken gebracht en dit heeft geleid tot een daling van het aan tal meldingen. Raoul Verwij en André Bonthuis ogen niet tevreden met de politiecijfers. MAG! Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein hanteert in de periode van maandag 13 juli tot en met zater dag 15 augustus de volgende openingstijden: maandag gesloten; dinsdagmorgen en -avond gesloten; 's-middags open van 14.00 tot 17.00 uur; woensdag, donderdag en vrijdag open van 14.00 tot 17.00 uur; vrijdagavond open van 18.30 tot 20.30 uur; za terdag gesloten. Van 3 juli tot en met 8 augustus geldt voor boeken een uitleentermijn van zes weken. Drukte in de hal van de Wingerd tijdens het jubileumfeest. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het personeel van basisschool de Win gerd vierde afgelopen vrijdag sa men met de ouders van de leer lingen het 30-jarig bestaan van de school. Op de muziek van een big band en van de band Black Stage, waarin meester Paul van groep 7 speelde, gingen de voetjes van de vloer. De nieuwe locatie van de Wingerd aan de Beethovenlaan bleek een perfecte locatie voor een dergelijk feest. De speelzaal was omgetoverd tot een danszaal, in de hal werden hapjes en drank jes geserveerd en op het school plein kon een frisse neus gehaald worden. Op de eerste verdieping van de school kon men aan een fotowedstrijd meedoen. Alle per soneelsleden hadden foto's van zichzelf opgehangen, een recente alsmede een babyfoto. Binnenkort zal bekend worden gemaakt wel ke ouder de meeste leerkrachten heeft herkend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als het aan wethouder Siem van Loon ligt, zal er al na de zomervakantie gebruik kunnen worden gemaakt van de ondergrondse vuilcontainers bij het winkelcentrum Dorrestein. Door Marlonneke Willemsen Op dit moment zijn de medewer kers van de gemeente druk bezig om een veilig en betrouwbaar be taalsysteem te ontwikkelen. Als dit helemaal in uitgewerkt en uit gebreid is getest, zullen de contai ners is gebruik kunnen worden ge nomen. Dit moet volgens van Loon zo snel mogelijk gebeuren. "We hebben van de raad de opdracht gekregen om een betaalsysteem via de huidige pasjes te ontwik kelen en dat is geen makkelijke opgave. Het moet een gedegen systeem zijn, dat ook nog eens goed gecontroleerd kan worden, om zo eventuele fraude tegen te gaan. Als het aan mij ligt, worden de containers zo snel mogelijk in gebruik genomen, maar we zijn af hankelijk van anderen, dus ik kan geen garanties voor de startdatum geven. Ons streven is aan het einde van de zomervakantie." ken dan elke keer een andere wijk. Dit is heel leuk om te doen, maar ook heel leerzaam. Zo hebben we in Moerkapelle een onderzoek gedaan naar de voorzieningen. Hieruit bleek dat de nulmeting, die nu door de gemeente uitgevoerd wordt, eigenlijk al te laat komt. Dit is voor ons waardevolle informatie. Op deze manier bereiken we ook alle bewoners. Als je alleen naar de wijkavonden gaat, praat je maar met een beperkte groep inwoners, omdat iedere keer dezelfde men sen komen. Volgens Muller wordt er over het algemeen positief gereageerd op het wijkbezoek. "Soms krijgen we natuurlijk de re actie 'wat mot je', maar er zijn ook mensen die zeggen dat ze blij zijn dat er eindelijk eens een politicus aan de deur komt." Door Marlonneke Willemsen "Het is hartstikke leuk om dit te doen", zei Van Leeuwen. We heb ben de afspraak in de partij dat Kamerleden dit soort dingen in de vrije tijd doen en ik denk dat dit erg belangrijk is. Je kunt wel on der de kaasstolp in Den Haag blij ven zitten, maar dan verlies je het contact met de samenleving. Het is ook wel lekker om na een lange dag debatteren met minister Cra mer even naar buiten te gaan en met normale mensen te praten." Met een grote stapel jaarkranten van de SP onder de arm, werd over al aangebeld om iets over de SP te vertellen, maar vooral ook om te vragen wat er speelt in de wijk. De deur-tot-deur methode leverde de SP jaren geleden al de bijnaam 'rode jehova's' op. Over het algemeen bleken de in woners van Kleinpolder tevreden "ver hun wijk. Een grote bron van z°rg bij veel mensen is echter de snelheid waarmee automobilis ten over de Polderdreef scheuren. De verkeersdrempels blijken niet te helpen de teller op maximaal dertig te houden", constateert Afdelingsvoorzitter André Muller. Hierover moeten we zeker met de Wethouder om de tafel." Muller: "We doen dit ongeveer eén keer per kwartaal en bezoe- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school sluit het schooljaar af met een reeks aan voorspeelavonden. Een flink aantal is al achter de rug, maar de komende week valt er nog te genieten van een volwassenen avond op woensdag 1 juli, het slot- concert op donderdag 2 juli, een voorspeelavond door keyboard leerlingen van Vincent de Mulder op maandag 6 juli en de marathon wordt afgesloten met een voor speelavond op woensdag 8 juli die wordt ingevuld door zang - en dwarsfluitleerlingen van Tineke van Geuns. De avonden beginnen om 19.30 uur en vinden plaats in de aula van de muziekschool. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl SP-Kamerlid Hans van Leeuwen gaat na en dag debatteren met de minister op zoek naar normale mensen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wat vinden de inwoners van Nieuwerkerk belangrijk en wat speelt er echt in de wijk? Om dit uit te zoeken gaat SP Zuidpias regelmatig buurten in de buurt. Op maandag 29 juni stond een bezoek aan de wijk Kleinpolder op het programma. SP Tweede-Kamerlid Hans van Leeuwen ging mee.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33