Cornelis zoekt een date (m/v) MOEIZAME VANGST IN HAARLEMMERRINGVAART BREDE SCHOOL KOMT ER: GOEDSCHIKS OF KWAADSCHIKS PER KANO DOOR GOUDA WAAR IS DE BRAND? VOORLOPIG NOG GEEN WANDELPAD LANGS IJSSEL SCHETSEN BOSLOCATIE 'CHARMANT' cnor@hart-van-holland.nl PULITIE BERICHTEN moordrecht Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 pagina 37 Eenzijdig ongeval Moordrecht - Een 68-jarige man reed donderdag 25 juni om 14.45 uur met zijn auto tegen een lan taarnpaal op de Noord Ringdijk. De Gouwenaar werd tijdens het rijden vermoedelijk onwel, waar na zijn auto ging tollen en tegen de lantaarnpaal reed. Hij kwam half op de weg tot stilstand. De man is met onder andere pijn aan zijn borstkas naar het Groe ne Hart Ziekenhuis gebracht. Moordrecht - Commissieleden reageerden vorige week enthousiast op de schetsen die werden gepresenteerd van de geplande woningbouw op de 'Boslocatie'. Op deze locatie naast de Molukse wijk zullen in de toekomst naar alle waarschijnlijkheid 37 woningen en 28 appartemen ten verschijnen. Door Natasha Qualm Architect Mulleners liet tijdens de presentatie enthousiast zijn schetsen voor het gebied zien. "We hebben hier te maken met een kwetsbare situatie. We heb ben vrij zicht op het landschap en daarmee is er ook vrij zicht op de nieuwbouw," aldus Mulle ners. De schetsen lieten dan ook veel groen en water zien om de bebouwing zo goed als mogelijk in het landschap te laten passen. Het appartementencomplex zou oorspronkelijk bestaan uit vier lagen met een kap. In de huidige plannen is dit bijgesteld naar drie lagen en een kap. In de kap be vinden zich ook appartementen. De schetsen zijn al voorgelegd aan de welstandcommissie die de plannen voor 28 sociale huurap- partementen, 2 vrijstaande wo ningen, 14 twee-onder-een-kap woningen en 21 rijtjeswoningen enthousiast ontvingen. Ook de commissieleden reageerden po sitief. "De schetsen zien er char mant uit. Het is niet te massaal. Daar was ik wel bang voor, maar het past goed in het beeld dat we daar willen hebben," aldus Kors van der Wolf (VVD). Ook andere fracties reageerden blij verrast. "Het ziet er mooi uit," liet Wou ter Groenendijk (CDA) weten. Wel vroeg hij zich af of met dit plan de gemeente de komende tijd niet te veel woningen gaat bouwen. "Komen we met alle plannen voor nieuwbouw nu niet uit boven het vastgestelde aantal van dertig tot veertig nieuwe woningen per jaar uit?" vroeg Groenendijk. Wet houder Jan Oomen liet weten dat Wouter Groenendijk gelijk had. "De afgelopen jaren zijn er ech ter minder woningen gebouwd. We spreken nu dus in feite over een inhaalslag," aldus wethouder Oomen. Eind augustus zal er een informatiebijeenkomst gehouden worden voor belanghebbenden en belangstellenden van het plan. In dezelfde periode wordt het plan ter inzage gelegd. Het stre ven is om het bouwplan voor de komst van de gemeente Zuidpias veilig te stellen. Door Natasha Qualm Afgelopen februari stemde de ge meenteraad al in met de onteige ningsprocedure voor de gronden ten behoeve van de Brede School met doel om de procedure als Pressiemiddel te gebruiken. Dat moment lijkt dus steeds dichterbij 'e komen. Met betrekking tot de grondverwerving zijn de onder- indelingen met de particuliere ei genaren rond. De gemeente heeft marktpartijen laten weten dat, mdien men niet op korte termijn Moordrecht - De kinderen van de Sjaloomschool zagen de brandweer vorige week met genoegen komen. Een brand viel er niet te blussen, wel zorgde de hulpinstantie voor de nodige verkoeling. Tot genoegen van velen... Moordrecht - Wethouder Ron Gast sprak vorige week dinsdag tijdens de commissievergadering stevige woorden in de richting van BAM Vast goed en Rabo Vastgoed. De wethouder informeerde de commissieleden over de huidige stand van zaken rondom de bouw van de Brede School °P de locatie Vijfakkers Noord. "Op het vlak van grondverwerving zijn we nog steeds bezig om tot concreet resultaat te komen. Dit kan min nelijk, maar het kan desnoods ook niet minnelijk," liet de wethouder weten. Moordrecht - Twintig leden van Hengelsportvereniging Moor drecht maakten afgelopen zater dag moeilijke tijden door in de Haarlemmerringvaart bij Leimui- den. Na vier uur vissen hadden 11 van de HSV-deelnemers nog geen visje gezien. De winnaar van vorige week, Erik Faas, kreeg na anderhalf uur de vis op de stek en ving uit eindelijk 13 kilogram vis; de ande ren moesten het met veel minder doen. Vooral in het B-korps vielen er klappen, want van de acht vis sers in deze groep ving er maar één een visje. In het A-korps werd Erik Faas eer ste met 13.000 gram, tweede werd peter van der Hoek met 3.800 gram en op de derde plaats eindig de Cees van den Heuvel met 3.700 gram. Frans Buurman won in het B-korps met 110 gram. De overigen vingen niets. In het C-korps werd Jan Brouwer eerste met 6.500 gram, gevolgd op een tweede plaats door Sjaak Vonk met 3.000 gram; derde werd Jari Faas met 20 gram. Volgende week wordt gevist in de Oude Rijn bij Koudekerk. tot overeenstemming komt, de ge meente de procedure tot onteige ning opstart. Al met al hebben de langdurige onderhandelingen tot een fikse vertraging van de scholenbouw gezorgd. Wethouder Gast: "Het bouwrijp maken van de grond had inmiddels al begonnen moeten zijn. Dat betekent een aanmerke lijke vertraging van de oplevering van de school. De voorlopige in schatting is dat we minstens een jaar gaan verliezen." Gouda - Kanovereniging de Goudse peddel biedt belangstellenden op zaterdag 11 juli de gelegenheid om de recentelijk geopende Goudse kanoroute te varen. De tocht voert naar en door het cen trum van Gouda, inclusief de pas gerenoveerde onderdoorgang bij de dubbele buurt achter de St. Jan en een stukje Motte. De kanotochten starten om 10.00 en om 14.00 uur onder begeleiding van leden van de vereniging. De route van circa acht kilometer duurt ongeveer tweeënhalf uur. Er zijn tien een persoons- en vijf tweepersoons kano's beschikbaar. De huur bedraagt 5,- respectievelijk 10,- euro, te voldoen aan de start. Reserveren is verplicht en kan tot donderdag 9 juli via wildwa- ter@degoudsepeddel.nl. Bezit ters van een eigen kano kunnen kosteloos meevaren; wel vooraf aanmelden. Tijdens de Goudse Havendagen kan men ook aanmelden bij de kraam van de vereniging die te vinden is bij de onderdoorgang achter de St. Jan. Moordrecht - College en raad waren het een half jaar geleden al eens over een wandelroute langs de IJssel. Het IJsselpad, een buitendijks aan gelegde wandelroute vanaf de Julianasluis via de Dorpstraat tot aan het Abraham Kroesgemaal. Hoewel er in de tussenliggende maanden wel onderzoek is verricht naar de haalbaarheid van het IJsselpad zijn con crete plannen nog niet gerealiseerd. poor Natasha Qualm Tijdens de commissievergadering ivan vorige week dinsdag lichtte burgemeester Huub van der Meer Je commissieleden in over de hui dige stand van zaken. Belangrijk- ste mededeling die hij deed was dat het IJsselpad meer geld gaat kosten dan verwacht. "Het loopt in de richting van een paar ton. Want als je een dergelijk wandel pad aanlegt dan moet je het wel goed doen," aldus van der Meer. De burgemeester liet weten dat er een haalbaarheidsonderzoek is ge daan en dat de resultaten daarvan tijdens de eerstvolgende commis sievergadering het IJsselpad verder zal worden besproken. Om het geld bijeen te krijgen wil van der Meer ondermeer aanklop pen bij de stuurgroep van het pro ject Hollandsche IJssel. Dit project creëert een goede balans tussen wonen, werken, natuur en recre atie aan de Hollandsche IJssel. Vol gens Gert Will (CDA) zou het wan delpad een wezenlijke bijdrage kunnen leveren aan het behoud van de historische aanblik van het Hollandsche rivierenlandschap. Het IJsselpad zou daarom passen bij de doelstelling van het project Hollandsche IJssel. Burgemeester van der Meer liet echter al eerder weten dat er meer projecten zijn ingediend dan dat er geld is. Hij had echter wel nog een alterna tief idee om het wandelpad toch te kunnen verwezenlijken: "We kunnen er ook nog een mooie strik omheen doen en mee nemen naar de nieuwe gemeente Zuidpias."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 37