GOEDKOPERE SCHENK- BELASTING OP KOMST WINKELEN IN 'T OUDE DORP: GEZELLIG! GROOT SUCCES ZOMERBRADERIE F0P4KIDS ON TOUR IN ZOETERMEER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias I 1 juli 2009 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. kinderen begint niet meer met 5 procent maar met 10 procent. Het bedrag dat vrij geschonken mag aan de kinderen wijzigt van 4556 euro naar 5.000 euro per jaar met uitzondering van een eenmalige verhoogde vrijstelling tussen 18-35 jaar. Een cijfervoorbeeld voor schen king aan kinderen als het voor stel zonder wijziging wordt inge voerd: schenking 7.500 euro belasting nu 147 euro belasting 2010 250 euro schenking 20.000 euro belasting nu 772 euro belasting 2010 1.500 euro schenking 50.000 euro belasting nu 2.952 euro belasting 2010 4.500 euro Schenken wordt dus in 2010 waarschijnlijk niet in alle geval len goedkoper. Overigens kan de schenker onder voorwaarden het geschonken bedrag blijven gebruiken (papie ren schenking). Uw notaris, Jaap van der Hammen notaris te Zevenhuizen, Dorpsstraat 100 www.notariszevenhuizen.nl Op 1 januari 2010 is de regering van plan om nieuwe tarieven in te voeren voor erfenissen en schenkingen. Het beeld is dat er ven uiteindelijk minder belasting moet kosten Klopt dat ook en hoe zit het dan met schenkin gen? De tarieven voor een schen king lopen op naarmate u meer schenkt en wel als volgt: voor een schenking aan kinderen tussen de 5 procent en de 27 pro cent en voor bijvoorbeeld neven en nichten tussen 41 procent en 68 procent. Voor een onder voorwaarden geregistreerd goed doel of een kerk is het tarief 0 procent. Voor goede doelen en kerken biedt overigens de inkomstenbelasting ook extra aftrekmogelijkheden. Het voorstel is de schenkingsta rieven voor kinderen en neven en nichten als volgt te wijzigen: kinderen tussen de 10 procent en 20 procent; neven en nichten tussen de 30 procent en de 40 procent. Het tarief voor een goed doel en/of een kerk, indien zij aan de voorwaarden voldoen, wijzigt niet. Dus 0 procent. De snelle lezer heeft gezien dat de begin tarieven wijzigen. Schenken aan Zoetermeer/Regio - ClinicClown was woensdag 24 juni met Pop- 4Kidste gast in Locomotion. Pop- 4Kids on tour is een reeks van vijf swingende popconcerten voor zieke en/of gehandicapte kinde ren - in de leeftijd 8 tot en met 14 jaar - en hun broertjes, zusjes en ouders/verzorgers. Het initiatief van Stichting CliniClowns Neder land startte het eerste concert op woensdag 3 juni in Gemert en eindigt op 1 juli in Nijmegen. In de tussenliggende weken zijn er concerten in Beilen, Uitgeest en Zoetermeer. Thomas Berge, KUS, Lisa, Amy en Shelley, Yes-R en de Hustle Kidz gaven een spetterend optreden voor de enthousiaste kinderen en hun gezin. De gedachte achter Pop4Kids is even simpel als doeltreffend: laat zieke en gehandicapte kinderen samen met hun gezin dingen on dernemen die kinderen graag doen, zoals naar een popconcert gaan. Pop4Kids laat ze even ver geten dat ze ziek zijn door ze te laten swingen op de muziek van hun favoriete (pop)artiesten. Stichting CliniClowns Nederland organiseert Pop4Kids on tour in samenwerking met Stichting Ener- gy4AII. Zorginstellingen en scho len voor langdurig zieke kinderen uit de vijf regio's hebben meege werkt aan het uitnodigen van de kinderen. De locaties waar de con certen plaatsvinden werken ook dit jaar weer belangeloos mee. Voor meer informatie: www.clini- clowns.nl en www.energy4all.eu "We zullen veel van onze vaste klanten begroeten op 4 juli, maar natuurlijk zien we ook graag nieuwe gezichten. Dit evenement is een goede aanleiding eens bij ons te komen winkelen", zegt een van de winkeliers enthousiast. Mooi weer en vertier voor jong en oud, vorig jaar tijdens de zomerbraderie. Moerkapelle - De Dorpsstraat en de Herenweg vormen zaterdag 4 juli van 10.00 tot 17.00 uur het decor voor de zomerbraderie, die voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt gehouden. De winke liers pakken deze dag groots uit met veel aanbiedingen. De kinde ren kunnen zich vermaken in de draaimolen, op het luchtkussen, bij de minicars en bij de kop van jut. Voorts kunnen ze een ritje maken op een pony. De gebruike lijke oliebollenkraam is uiteraard ook aanwezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - De inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel weten het allang: winkelen in 't Oude Dorp doe je voor je ple zier. Het Oude Dorp is het oudste stukje van Nieuwerkerk, waar je de panden van weleer in originele staat terugvindt. Nog steeds staan de vriendelijkheid en persoonlijke service van toen hoog in het vaandel. Ook de saamhorigheid is er als in vroeger tijden: de winkeliers organiseren samen regelmatig lu dieke acties en bijzondere evene menten. Het evenement 'Dag len te, hallo zomer' van aanstaande zaterdag 4 juli is daar een goed voorbeeld van. Van 14.00 tot 20.00 uur is er in het pittoreske winkelgebied van alles te beleven voor jong en oud. Oude ambachten, een touwtre kwedstrijd, een horecaplein met grote barbecue en veel muziek, aan alles is gedacht. "Wij doen er in ieder geval alles aan om er een gezellige dag van te maken. Niet alleen deze zater dag natuurlijk, ook op andere da gen maken we het onze klanten graag naar de zin."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 39