"INTERACTIE TUSSEN MENSEN BELANG RIJKER DAN EEN GROTE AUTO" GEEN STAGNATIE INRICHTING BENTWOUD WEGAFSLUITINGEN $5* ZEVENHUIZEN ONDERSTEUNT NIEUWERKERKSNEE' TEGEN BEGROTING STREEKARCHIEF Ran van der Plaats mntnren de Haij van der Wen de advocaten Thuis in de regio. ChristenUnie presenteert verkiezingsprogramma TOIRIT waddinxveen AF- EN TOERIT NIEUWERKERK TOERIT ZOETERMEER uiuiui.plaatsmatnren.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 pagina 3 Poor Marlonneke Willemsen Zuidpias - Na het CDA heeft de ChristenUnie als tweede partij, het programma voor de komende ge meenteraadsverkiezingen gepre senteerd. Het programma heeft de titel 'terug naar de kern'. Hiermee wil de partij aangeven dat vooral de kern van de zaak en de princi piële uitgangspunten erg belang rijk vindt. Daarnaast wil men ook de kernen in de nieuwe gemeente Zuidpias versterken. "Daar is het goed toeven. We willen niet dat de gemeente een groot verstedelijk gebied wordt. De kernen moeten juist duidelijk zichtbaar blijven." Lijsttrekker Marnix de Romph "Natuurlijk is de bijbel een belang rijk uitgangspunt voor onze partij. Het gaat hierbij om de waarden en normen, die praktisch en op een manier die van deze tijd is, moeten worden toegepast. Daar naast vinden we dat het gezin de hoeksteen van de samenleving is. Dit wordt vaak gezegd, maar wij benaderen het op een andere ma nier. We vinden het heel belangrijk dat er goed samenhangend beleid is op die plek, waar kinderen ook daadwerkelijk opgroeien en dat is het gezin." De drie andere uitgangspunten zijn een betrouwbare en inter actieve overheid, een duurzaam beleid gericht op de toekomst, waarbij de overheid het voorbeeld moet geven hoe we goed moeten zorgen voor de wereld waarin we wonen en de keuze dat welzijn uit eindelijk belangrijker is dan wel vaart. Volgens De Romph wordt dit steeds doorslaggevender. "In deze .v-W V- "É?4 De top-5 van de ChristenUnie: Bert Doek, Greeth van den Berg, Marnix de Romph en Peter Molenaar en Jan Willem Schuurman. tijd zullen de mensen dit al mer ken, zonder dat ze er bewust voor kiezen. We zijn van mening dat in teractie tussen mensen uiteindelijk veel belangrijker is dan het hebben van een grote auto." Voor de nieuwe gemeente vindt de ChristenUnie het vooral belangrijk dat bereikbaarheid van de kernen goed is en dat de overheid voor iedereen toegankelijk blijft. "Er moet goed openbaar vervoer ko men en ook de fietsroutes moeten worden verbeterd. Er is nu gekozen om het gemeentehuis in Nieuwer- kerk te vestigen, maar dat hoeft geen definitieve keuze te zijn. Het is belangrijk dat de gemeente voor iedereen toegankelijk is, maar dat kan ook op andere manieren, zoals met digitale media of een lokaal loket. We moeten eerst kijken wel ke voorzieningen belangrijk zijn en Regio - De inrichting van de door de overheid aangekochte gebieden in het Bentwoud gaat gewoon door. Dit in tegenspraak tot berichten in de media vorige week. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben woensdag 24 juni besloten tot een herziening van het Meer jarenprogramma Landelijk Gebied. Onderdeel van het PS-besluit is dat de verwerving van 160 hectare grond voor het Bentwoud voorals nog niet ten laste wordt gebracht van het Investeringsbudget Lan delijk Gebied. Voor alternatieve financiering wordt nu ook gezocht naar andere bronnen, bijvoorbeeld publiek private samenwerking. Er is nadrukkelijk voor gekozen om het Bentwoud niet te verkleinen. De genoemde 160 hectare betref fen alleen de kosten van de grond verwerving; het gaat hierbij niet om de inrichting en aanplant in de al verworven gebieden. Op dit moment is ongeveer zes honderd hectare verworven, waar van 210 hectare is ingeplant. Een deel hiervan is al een aantrekkelijk gebied om in rond te wandelen. Het hele Bentwoud met een op pervlakte van 1300 hectare moet in 2013 aangelegd zijn. Om alle grond te verwerven en het Bentwoud in te richten moet het Bentwoud zijn opgenomen in ge meentelijke bestemmingsplannen. Regio - In verband met de recon structie van de A12 wordt de toe- rit Waddinxveen (10) van de A12 (rechts) richting Utrecht tijdelijk afgesloten voor alle verkeer van zaterdag 4 juli 01.00 tot 08.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Het verkeer komen de van Waddinxveen en gaande in de richting van Utrecht wordt omgeleid via de af- en toerit Ze venhuizen (nr. 9). In verband met werkzaamheden aan de N219, tussen de Parallel weg Noord en de Europalaan, wordt de af- toerit Nieuwerkerk aan den IJssel (17) van de A20 (links) in de richting Rotterdam tijdelijk voor alle verkeer afgeslo ten van vrijdag 10 juli 21.00 uur tot maandag 13 juli 05.00 uur of zoveel langer of korter als nood zakelijk. Omleidingen Het verkeer komende uit Zeven huizen en gaande in de richting van Rotterdam/Nieuwerkerk wordt omgeleid via de A12/N456/ A20 af- en toerit Pr. Alexander (16). Het verkeer komende uit Utrecht/ Gouda en gaande in de richting van Nieuwerkerk wordt omgeleid via de af- en toerit pr. Alexander (16). Het verkeer komende uit Rotterdam/Nieuwerkerk en gaan de in de richting van Zevenhuizen wordt omgeleid via de A20/N456/ A12 afrit Zevenhuizen (9). In verband met de reconstructie van de A12 tussen Zoetermeer en Gouda wordt de toerit Zoeter meer (7) van de A12 (rechts) in de richting van Utrecht voor het verkeer afgesloten van vrijdag 31 juli 21.30 uur tot zaterdag 1 au gustus 08.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Omlei ding: het verkeer komende van Pijnacker/Zoetmeer en gaande in de richting van Utrecht wordt omgeleid via de Zoetermeerserij- laan en toerit Bleiswijk (8). Bij slechte weersomstandigheden geldt voor alle afsluitingen dat het werk kan worden uitgesteld. Voor meer informatie: 070-3378643 of dzh-verkeerslo- kethaaglanden@rws.nl. hoe we deze het beste vorm kun nen geven." Ondanks dat de ChristenUnie in bijvoorbeeld Nieuwerkerk één fractie vormt met de SGP, is er ge kozen om twee aparte lijsten en programma'ste presenteren. Na de verkiezingen zullen de partijen als één fractie verder gaan. "We heb ben dit besloten, omdat we het een unieke kans vonden om bij de eer ste verkiezingen van de gemeente Zuidpias de situatie als twee aparte partijen te bekijken. Daarnaast zijn we landelijk ook twee aparte frac ties. Het is ons uitgangspunt om na de verkiezingen als één fractie te gaan samenwerken en daar geven de beide programma's ook de mo gelijkheid toe. Ze zijn bijna gelijk aan elkaar; het is alleen in andere bewoordingen opgeschreven." Door Marlonneke Willemsen Regio - Ook de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle is het niet eens met de ontwerpbegroting 2010 van het streekarchief Mid den-Holland en de daarbij beho rende verhoging van de te leveren bijdrage. Dit blijkt uit een brief van het college aan het bestuur van het streekarchief. Al eerder heeft Nieuwerkerkse raad aangeven de stijging van de bijdrage van 30.000 in 2009 naar 60.000 in 2011 veel te hoog te vinden. De stijging van de bijdrage wordt veroorzaakt doordat de gemeente Gouda op dit moment procentueel een grotere bijdrage aan het ar chief levert. Men heeft aangege ven overte willen gaattoteen meer marktconforme huur, waardoor de kosten voor de andere gemeentes zullen stijgen. In de brief heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle het bestuur van het streek archief gevraagd om "een onder zoek te verrichten naar het geheel van de huisvestingskosten, met als doel deze kosten te verlagen." Hierbij moet volgens de gemeente nadrukkelijk worden overwogen om het totale streekarchief onder te brengen op de beoogde locatie voor het nieuwe depotgebouw in plaats van de gehuurde historische panden in Gouda. Dit zou de kos ten aanzienlijk kunnen verlagen en heeft, volgens de gemeente, als bijkomend voordeel dat de bereik baarheid van de burgers van de deelnemende gemeentes aanzien lijk zal verbeteren. In tegenstelling tot Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk, stemt de gemeente Moordrecht wel in met de begro ting. De gemeente Rijnwoude heeft het plan hiervoor al aangepast, Wad dinxveen is er druk mee bezig. De gemeenteraad stelt het bestem mingsplan waarschijnlijk in 2010 vast. De Dienst Landelijk Gebied werkt momenteel in het Bentwoud aan de inrichting van vijftien hectare voor het Nationaal KinderBomen- Bos (opening najaar 2009) en het aanplanten van dertig hectare in de Driehoek Benthuizen. Daar naast wordt dit jaar nog begonnen met de aanplant van twintig hec tare in Waddinxveen, waar scho lieren dit voorjaar op de Nationale Boomfeestdag al de eerste bomen hebben geplant. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Werkcenter aan de Hoogeveenen- weg in Nieuwerkerk hebben de wethouders Rinus Bosman, van Ze venhuizen- Moerkapelle en Tama ra Venrooy, van Nieuwerkerk op dinsdag 24 juni het eerste exem plaar van de nieuwsbrief PRIMA uitgereikt. Dit project is een brug tussen de lokale werkgevers en de werkzoekenden in beide gemeen tes. De ontvanger van het eerste exemplaar was Klaas van der Wete ring van Nedco. Deze onderneming zet sinds eind 2008 regelmatig op drachten uit bij het Werkcenter. Ron van der Plaats Tel. 0180 - 633972 Noordelijke dwarsweg 98 Mobiel: 06 - 53259575 2761 GD Zevenhuizen info@plaatsmotoren.nl Onderhoud Reparatie Verkoop Inkoop Revisie Taxatie Alle merken motoren Ophaalservice Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3