2008: Het laatste jaar van een bestuursperiode U CD Q_ to to Zorg voor waterkeringen www.hhsk.nl Veilige landwegen in de Krimpenerwaard BEKENDMAKINGEN pagina 42 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 week 27, nr. 39 CD Water U) Het jaar 2008 was het laatste jaar van de bestuursperiode die begon na de verkiezingen in 2004. Een bijzondere bestuursperiode, omdat vorm en inhoud moest worden gegeven aan een nieuw waterschap dat ontstond als gevolg van de fusie van de hoogheemraadschap pen van Schieland en de Krimpenerwaard. Geconstateerd mag worden dat het nieuwe hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard binnen deze bestuursperiode er in is geslaagd een integraal werkende organisatie vorm te geven die op een adequate en verantwoorde wijze in het beheersgebied het waterbeheer uitvoert. Bestuurlijke betrokkenheid bij de belangen en belangheb benden in het beheersgebied is een belangrijke succesfactor. In 2008 kwam het algemeen bestuur regelmatig bijeen voor verga deringen en informele informatiebijeenkomsten. Ook brachten de bestuursleden diverse werkbezoeken in het beheersgebied. Ten behoeve van de uitvoering van waterstaatkundige werken stelde het bestuur vele plannen vast en werden kredieten beschikbaar gesteld. Door middel van de aanpassing vaq richtlijnen, reglemen ten en verordeningen en de verbetering van'de financiële cyclus van begroting-voorjaarsnota-jaarrekening werd het inzicht in de financiële huishouding verder vergroot. Inhoudelijk ging de aandacht uit naar de plannen voor versterking van de dijken langs de Lek, de restauratie van het Zevenhuizense Verlaat, de waterstaatkundige uitwerking van de planvorming in het kader van hetVeenweidepact, de geplande ontwikkelingen in de Zuidsplaspolder en de voorbereiding van de sanering van de Kralingse Plas. In de laatste vergadering van 2008 stelde het alge meen bestuur het maatregelenpakket (KRW) vast voor verbetering van de waterkwaliteit in het gehele beheersgebied. De nadering van de nieuwe bestuursperiode uitte zich in de vaststelling van een nieuwe kostentoedeling ten behoeve van de belastingheffing. Met veel interesse is in september kennisgenomen van de adviezen van de Deltacommissie onder leiding van oud-minister Veerman. De aanbevelingen over de veiligheid van de Rijnmonddelta en de toekomstige zoetwatervoorziening raken het beheersgebied van Schieland en de Krimpenerwaard direct. De uitwerking van deze adviezen zal voor een belangrijk deel de bestuurlijke agenda in de komende bestuursperiode bepalen. De waterschapsverkiezingen in november hebben gedurende het hele jaar extra aandacht van de organisatie gevraagd. Tijdens deze verkiezingen hebben wij via een intensief promotieprogramma getracht de kiezer zo goed mogelijk te informeren. De opkomst van 21% viel uiteindelijk toch tegen. Daartegenover staat dat we beter en uitgebreider dan voorheen het werk van het waterschap voor het voetlicht hebben kunnen brengen. Hiermee werd ook een goede basis gelegd voor de introductie van het nieuwe bestuur. De verschillende lijsten en partijen die in het algemeen bestuur zijn gekozen hebben gedurende de maand december gesprek ken gevoerd over de vorming van een nieuw dagelijks bestuur. Dit dagelijks bestuur is tijdens de eerste bijeenkomst van het algemeen bestuur op 8 januari 2009 geïnstalleerd. Hans Oosters, dijkgraaf Dijkversterking Nederlek In 2008 zijn wij samen met Rijkswaterstaat aan de versterking van vijf kilometer (van de) rivierdijk in de gemeente Nederlek begonnen. Dit deel van de dijk bleek bij de veiligheidstoetsing niet aan de aangescherpte veiligheidsnorm te voldoen. Deze dijkversterking is gecompliceerd door de bebouwing langs de dijk. Hierdoor wordt de ruimte voor de dijkversterking ernstig beperkt. Het verleggen van de dijk richting de rivier is niet mogelijk, omdat daarmee de rivierbedding wordt versmald en de afvoer van de rivier wordt belemmerd. Deze situatie kan slechts door het toepas sen van innovatieve technieken worden opgelost. Bij voldoende ruimte worden steunbermen aan de landzijde van de dijk aangebracht. Daar waar de ruimte ontbreekt, worden verankerde dam- wanden of diepwanden in de bestaande dijk gebracht. Overige dijken In 2008 zijn verschillende dijken langs boezemwater en om polders opgehoogd. Deze dijken wor den opgehoogd zodra verzakking van de veengrond hier aanleiding toe geeft. Zo zijn de dijken langs de Ringvaart nabij Gouda aan de zijde van de Oostpolder (1,3 kilometer) en aan de zijde van de Zuidplaspolder (1,2 kilometer) opgehoogd. Bij de Julianaweg in Moerkapelle is 1,5 kilometer dijk versterkt. Ook is de dijk aan de Overschiese Kleiweg in Rotterdam (0,8 kilometer) opgehoogd. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). De volgende vergunningen liggen t/m 13 augustus 2008 ter inzage: Gouda - (K.09.310) Gemeente Gouda, aanbrengen van een tijdelijke dam met duikers het aanleggen en tijdelijk hebben van een uitrit, Nieuwe Broekweg naar het sportpark "De Donk". Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.035) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, verlagen van het wegdek en het hebben van twee bomen, Kerklaan; - (K.09.246) J. de Wit, hebben van een dam met duiker en het graven van water, Maalderij 1; - (K.09.273) G. van Rijswijk, met een mechanisch voortbewogen open vaartuig varen in watergangen in de polders Bergambacht, Zuidbroek, Koolwijk, De Hoek en Esse, Gans- en Blaardorp; - (K.09.303) N.V. Stedin Midden-Holland, leggen van een kabel, Groenendijk. Wvo-ontwerpbesluit - (L.08.173.V01) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, lozen van hemelwater in het oppervlaktewater, afkomstig van de verbindingsweg naar Nesselande, tussen de Hoofdweg en A20. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335.De Wvo-vergunning ligt ook ter inzage bij de secretarie van de betref fende gemeente. Tot en met 12 augustus 2009 kunt U uw reactie over de ontwerpvergunning schriftelijk of mondeling aan ons kenbaar maken. Wij wijzen u er op dat de mogelijkheid van beroep tegen de Wvo-vergunning nadien slechts mogelijk is als u hiervan gebruik hebt gemaakt. Tegen de keurvergunningen kunt schriftelijk t/m 12 augustus 2009 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Ontwerpverordening ter inzage Het dagelijks bestuur heeft op 16 juni 2009 in ontwerp de Verordening voor de behandeling van bezwaarschriften vastgesteld. Voordat het algemeen bestuur de verordening vaststelt, ligt het ontwerp van 3 juli tot en met 13 augustus 2009 ter inzage op het kantoor van Schieland en de Krimpenerwaard. U kunt de tekst van de ontwerpverordening ook vinden op de website www.hhsk.nl. In dezelfde periode kunnen ingezetenen van Schieland en de Krimpenerwaard en belanghebbenden hun zienswijzen over het ontwerp indienen. Schriftelijke reacties moeten worden gericht aan het dagelijks bestuur van Schieland en de Krimpenerwaard. Voor het geven van een mondelinge reactie kunt u toten met 7 augustus 2009 een afspraak maken met mevrouw Limahelu, 010-45 37 274. In de Krimpenerwaard beheren wij de wegen buiten de bebouwde kom. De slappe veenachtige ondergrond in dit gebied vraagt om intensief onderhoud. Bij reconstruc ties gaat dan ook extra aandacht uit naar de fundering van de wegen. Wegreconstructies In de Krimpenerwaard hebben wij in 2008 verschillende wegreconstructies uitgevoerd. Zo is de Nesse Tiendweg in Ouderkerk aan den IJssel over een lengte van 1700 meter gereconstrueerd, is begonnen met de reconstruc tie van de Beijerscheweg aan de zuidzijde, de Bosweg in Stolwijk en het Broekselaantje in Bergambacht over respectievelijk 2440,860 meter en 860 meter. Deze werk zaamheden zijn in 2009 af.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 42