Zevenhuizen- Gemeente RAAD EN COMMISSIES OP DE AGENDA AGENDA 0A: OP DE AGENDA VAN DE RAAD 0A: ONDERNEMERSKRING B) WEERKAZERNE KT BRAND- AANVRAGEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN 2010 WIJZIGINGEN PARKEERSCHI FZONE IN ZEVENHUIZEN EN M0ERKAPELLE RUIMTELI JKE ORDENING GOEDKEURING BESIEMMINGS- HAN TWEEMANSPOLDER EN POLDERDE WILDE VEENEN UITWEGVERGUNNINGEN FUSIENIEUWS De Bestuurlijke Klankbordgroep Fusie vergadert op woensdag 8 juli 2009, aanvang 1930 urn-. De openbare vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Zevenhuizen. pvija Kratonlaan (ZH) afgesloten tot eind deze week in verband met werkzaamheden riole ring. Omleiding ingesteld. Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 WWW.ZEVENHUIZEN-MnFP.rADc. .V Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl HievwerxerK aan Jen ijssei en Zei/enUuizen-Moerv-apeLle Je nieuwe ee^eenfe ZulJpias. Verslag van de stuurgroepvergadering van 14 mei 2009 Verslag van de stuurgroepvergadering van 2 juli 2009 Harmonisatie Verordeningen ca Ontvangen zijn vijf Rapportageformulieren over: Financiële verordeningen artikel 212 en 213 Gemeentewet Begrotingsuitgangspunten 2010 Zuidpias Planschadeverordening gemeente Zuidpias Reserves en voorzieningen: huidige en toekomstige stand van zaken Activabeleid: huidige en toekomstige stand van zaken Voorgesteld wordt om deze stukken voorlo pig voor kennisgeving aan te nemen en ze voor advies voor te leggen aan werkgroep m (voorsorteren). Informatie uit de Stuurgroep. Stand van zaken werkgroepen: 1. Verdieping BMC Reglementen van Orde Raadscommissie Gemeenteraad 2. Griffie Benoemingsvoorstel beoogd griffier 3. Voorsorteren Raad 7juli De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 1930 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aan vang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. Voorstel tot het vaststellen van de Notitie Mantelzorgbeleid Zuidplasgemeenten Voorstel tot het intrekken van de Boeteverordening Wet inburgering nieuwkomers. Voorstel tot het overnemen van de (huur)- betalingsverplichting van Volleybalclub Nesselande aan Dorpshuis Swanla. Voorstel tot het vaststellen van de Programmarekening 2008 en bestemming van het resultaat. Voorstel tot het aanwijzen/benoemen van een gemeentelijk vertegen woordiger in gemeenschappelijke regelingen Voorstel tot het instemmen met een partiële wijziging van de gemeen schappelijke regeling Recreatieschap Rottemeren. - Voorstel tot het instemmen met het ontwerpOntwikkelings strategiekader 2010-2020 Regionale Ontwikkelings organisatie Zuidpias. - Voorstel inzake de transitie glas Middelweg/Rottekade te Zevenhuizen/ Herziening bestemmingsplan Eendragtspolder. - Voorstel tot het wijzigen van de Verordening inburgering gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. - Vooijaarsnota en le Bestuursrapportage 2009. Vorige week kon u al lezen dat de onderne merskring Zevenhuizen-Moerkapelle een werkbezoek aan de brandweerkazerne aan de Opril. Zo'n 80 ondernemers namen een kijkje in de kazerne. Er werd veel informa tie uitgewisseld over de werkzaamheden van de brandweer en wat brandweer en on dernemers voor elkaar kunnen betekenen. Tevens werd er een oproep gedaan aan de ondernemers om werknemers te interes seren voor de vrijwillige brandweer. Vorige week is abusievelijk niet de groepsfoto geplaatst bij het artikel. Daarom bij deze. Zowel ondernemers als brandweer kijken terug op een geslaagde bijeenkomst. Wilt u vrijwilliger worden bij de brandweer? Kijk dan op: www.nieuwerkerk-ijssel.nl/brandweervoor meer informatie en telefoonnummers. Ter gelegenheid van Koninginnedag 2010 zullen weer de jaarlijkse Koninklijke onder scheidingen worden uitgereikt. Wanneer u iemand kent die naar u verwacht voor een Koninklijke onderscheiding in aanmerking komt, dan kunt u bij de burgemeester een voorstel indienen. Hiervoor is een speciaal formulier beschikbaar. U kunt dit formulier en nadere informatie opvragen bij de heer A. Wessels, telefoon 0180-637778. Dit formu lier dient uiterlijk 1 augustus 2009 bij de gemeente te zijn ingeleverd. Bijzondere verdiensten Om in aanmerking te komen voor een onderscheiding wordt nadrukkelijk gekeken naar de bijzondere, persoonlijke verdien sten of prestaties van de voorgedragen persoon. Daarbij telt hetgeen de voorgedra gen persoon in een betaalde functie heeft gedaan als aanvullend element mee. Het gaat om iemands totale verdienste voor de samenleving. Het kunnen dus ook "stille werkers" zijn, zoals bijvoorbeeld vrijwilligers, bestuursleden van verenigingen, kerken, stichtingen e.d. Eén van de criteria voor het verlenen van een Koninklijke onderscheiding is dat er een aanleiding voor het verlenen van een onder scheiding moet zijn. Hier wordt bijvoorbeeld onder verstaan het beëindigen van activitei ten of een persoonlijk/verenigingsjubileum binnen de genoemde activiteiten. Vereist is dat het beëindigen van de activitei ten in het heden ligt (actualiteitscriterium). Wanneer het niet mogelijk is om - gezien de termijnen - voor de eerstvolgende Algemene Gelegenheid een voorstel in te dienen, kan het voorstel voor de daaropvolgende gelegen heid worden gedaan.Het is niet mogelijk om met terugwerkende kracht een onderschei ding aan te vragen. Tussentijdse aanvragen Koninklijke onderscheidingen worden niet alleen op Koninginnedag uitgereikt U kunt ook tussentijds een Koninklijke onderschei ding aanvragen. Voor een tussentijdse aan vraag geldt een behandelingstermijn van vier maanden na het indienen van het voorstel. Op maandag 6 juli wordt blauwe markering aange bracht en verwijderd in de centra van Zevenhuizen en Moerkapelle om de wijzigingen in de parkeerschijfeo- ne aan te geven. De veranderde parkeerschijfzone van Zevenhuizen kent 49 parkeerplaatsen en de nieuwe zone in Moerkapelle 14 parkeerplaatsen. Binnen beide parkeerschijfzones geldt een parkeerduurbeper- king van twee uur op maandagen t/m zaterdagen van 09.00 uur-18.00 uur en op vrijdag tot 21.00 uur. Waar komt er een parkeerschijfzone bij? Zevenhuizen eerste 5 parkeerplaatsen achter fietsenwinkel Boode (doorgang tussen Dorpsstraat 103 en 105) 7 parkeerplaatsen Burgemeester Boerstraat aan zijde gemeentehuis 4 parkeerplaatsen bij de Gereformeerde Gemeente (doorgang tussen Dorpsstraat 100 en 104) Moerkapelle 9 parkeerplaats in de Dorpsstraat tussen Moerkapelse Zijde en Moerdijkstraat 5 parkeerplaatsen in de Moerkapelse Zijde tussen de Dorpsstraat en Moerdijkhof Waar gaat de parkeerschijfzone weg? Zevenhuizen 7 parkeerplaatsen Raadhuishof laatste 7 parkeerplaatsen achter het gemeentehuis (doorgang tussen Dorpsstraat 83 en 85) De resterende bestaande parkeerplaatsen in de parkeerschijfzone blijven gehandhaafd. Wat moet er gebeuren? Tijdens de werkzaamheden dienen de parkeer plaatsen waar blauwe markering aangebracht of verwijderd gaat worden vrij te blijven. Ter voorko ming van schade verzoeken wij dringend om uw auto minimaal een meter van deze parkeerplaatsen te stallen. Verder kan er stremming ontstaan op de naastgelegen weg. Voor vragen over de werkzaamhe den kunt u contact opnemen met mevrouw D.WE. van Doorne, afdeling Openbare Werken, telefoon 0180-63 77 77. Zevenhuizen Dorp*»* Moerkapelle In de periode van 18/06/2009 t/m 25/06/2009 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: Knibbetweg30,27ftl JE Zevenhuizen, uitbr eiding warmte- krachtinstallatie en vergroten warmtebuffer (BR/2009/0024); De Bonk 51,2761 EG Zevenhuizen, geheel vernieuwen recreatie woning (BR/2009/0025); Herenweg42,2751 DB Moerkapelle, geheel vernieuwen woning (BR/2009/0026) Rottedijk 6,2751 DJ Moerkapelle, sloop golfplatendak schuur (SA/2009/0013) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat gedeputeerde staten van Zuid- Holland op 16 juni 2009, onder kenmerk PZH-2009-439543 het door de gemeenteraad op 21 oktober 2008 vastgestelde bestemmingsplan Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen" gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Het bestemmingsplan heeft betrekking op een deel van het buiten gebied van de gemeente Zevenhuizen-Moerkappelle, bestaande uit de polders De Wilde Veenen en de Tweemanspolder, inclusief een deel van A12. Het betreft een voornamelijk conserverend bestem mingsplan met aandacht voor de waarde van het open agrarische gebied. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben goedkeuring onthouden aan de bestemming "Agrarisch gebied" voor zover deze is toegekend aan de percelen, kadastraal bekend als gemeente Moer kapelle, sectie B, nummer 1455 en gemeente Moerkapelle, sectie B, nummer 1456. Het besluit omtrent goedkeuring en het bestemmingsplan Twee manspolder en polder de Wilde Veenen" liggen met ingang van don derdag 2 juli 2009 gedurende 6 weken dus tot en met 12 augustus 2009) tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage ten gemeente huize (afdeling VROM), Dorpsstraat 89, Zevenhuizen. Voor het inzien van het plan buiten kantooruren kan een afspraak worden gemaakt (0180637735). Gedurende bovengenoemde termijn kan tegen het goedkeu ringsbesluit schriftelijk beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA j 's-Gravenhage. Beroep kan worden ingesteld door een ieder die zich tij dig op grond van artikel 27 lid 1 of 2 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, alsmede een i belanghebbende die kan aantonen dat hij of zij redelijkerwijs niel in staat is geweest om tijdig bedenkingen bij Gedeputeerde Staten in te dienen. Diegenen die beroep hebben ingesteld kunnen bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State tevens een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het besluit van gedeputeerde staten omtrent goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de I beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat uitwegvergunningen worden verleend aan: - aanvraagdatum 8 mei 2009 onder no. 1739: D. Oudijk, Noordeinde 125,2742 AA WADDINXVEEN, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Moerkapelle sectie B perceelnum-1 mer 1694, plaatselijk bekend als Oranjestraat 49 te Moerkapelle. - aanvraagdatum 8 mei 2009 onder no. 1738: P Stuurman, Oranje straat 43,2751 BJ MOERKAPELLE, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Moerkapelle sectie B perca l- nummer 1691, plaatselijk bekend als Oranjestraat 43 te Moerkapelle -aanvraagdatum 1606-2009 onder no. 2209: H. Willemsen, Juliana- weg 49,2752 BD Moerkapelle, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Zevenhuizen sectie F perceelnuat- mer 691 en 692, plaatselijk bekend als Julianaweg 51 te Moerkap: lle- Tegen deze besluiten kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na datum van bekendmaking de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij Burgemeester en Wethouders, Postbus 30,2760 AA Zeven huizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89-Iedere werkdag van 8.30-12 00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4