VERKEERSBRIGADIERS LETTERLIJK 'IN HET ZONNETJE' HUTTEN BOUWEN IN NOORD RENTE IS TIJDBOM ONDER GRONDEXPLOITATIE CENTRUM VLINDERS KIJKEN BIJ D1ERENDAL N0RBERT SCHILFFERING WINT TETE-A-TETE va/ADDINXVEEN KERKDIENSTEN ZONDAG 5 JULI INFORMATIEDAGEN COMPUTERCURSSEN SENIOREN JEU DE BOULES Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 juli 2009 pagina 7 Waddinxveen Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 uur ds. H.G. van Viegen. Immanuelkerk 9.30 uur ds. H. van der Steen. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M. Zandbergen (doop- dienst). Ger.Kerk 9.30 uur br. W. van Vee- len en 16.30 uur ds. E. Brink. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hoi- land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De Brede School Noord gaat in samenwerking met 'B.S.O. sportief' van Humanitas, op maandag 13, dinsdag 14 en don derdag 16 juli 'Hutten bouwen' op het terrein van korfbalvereniging Korbis. Deze activiteit is bestemd voor kinderen van de groep 5, 6 en 7 uit Groenwaard I, II en III en uit de Vondel- en Oranjewijk. De kosten voor deze drie dagen be dragen 5,- euro, dit is inclusief eten, drinken en fruit. Kinderen kunnen ook één of twee dagen komen; de kosten bedragen dan 2,- euro per dag. Het hutten bouwen duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Zelf een hamer en knijptang meenemen, voorzien van eigen naam. Voor meer infor matie en aanmelden, tot en met donderdag 9 juli 12.00 uur: 0182- 631932 of bredeschoolnoord@ stichtingvonk.nldit kan tot en met donderdag 9 juli tot 12.00 uur. Waddinxveen - ledereen weet het: het nieuwe centrum komt er voorlo pig niet. De grondexploitatie, die reeds is vastgesteld, moet door de ver traging worden gewijzigd. Twee weken geleden werd het voorstel voor de gewijzigde exploitatie besproken in de commissie Openbare Ruimte. Woensdag zal de raad besluiten over de exploitatie. Vooral de rentekos ten lopen door de vertraging gestaag op. Door Niels Raas Lottie van den Berg (PvdA) stelde dat de exploitatie een tekort van 1.147.000 euro heeft en vroeg wet houder Wiebrand Dijksterhuis wie hiervoor verantwoordelijk is. Ook gaf Van den Berg teleurgesteld te zijn in het feit dat er minder soci aal-maatschappelijke voorzienin gen in het centrum komen. Hugo van Berkesteijn (CDA) zei blij te zijn dat toen er met het centrum be gonnen werd, de grondexploitatie sluitend was. De jubelstemming werd al heel snel teniet gedaan door een bedrag van twee miljoen euro aan historische plankosten. Van Berkesteijn herinnerde de wethouder eraan dat deze beloofd had actie te ondernemen als de exploitatie in de min zou komen. "We hebben kosten gemaakt en uitgaven gedaan. De uitgaven le veren niets op. Daar moet echter wel rente over betaald worden." Volgens wethouder Dijksterhuis beroept de ontwikkelaar zich er op dat de bouwvergunning nog niet onherroepelijk is en dat de ge meente daarom nu financieel ver antwoordelijk is. De vraag is wie er nu betaalt. Indien de bouw start, krijgt de gemeente 32 miljoen euro voor de levering van de grond aan de ontwikkelaar. Het bedrag is echter nog niet uitbetaald. Dit heeft volgens de wethouder tot gevolg dat de renteteller loopt. Op het moment dat de 32 miljoen euro wordt betaald komen de op brengsten uit de grondexploita tie binnen en hoeft de gemeente geen rente meer te betalen. Zo lang het bedrag niet is betaald aan de gemeente zal de renteteller dus onverbiddelijk doortikken. Zowel de ontwikkelaar als de ge meente hebben al veel geld be taald. Volgens Dijksterhuis is het bedrag voor beide partijen onge veer hetzelfde. De gemeente staat dus niet alleen. Door de vertra ging zijn er ook uitgaven van de gemeente die worden uitgesteld. Dit zal verwerkt worden in de ge wijzigde grondexploitatie. Dijk sterhuis gaf aan dat het niet de bedoeling is dat de gemeente met een open einde regeling blijft zit ten. Ergens in de herfst hoopt de wethouder een afspraak te maken met de ontwikkelaar over wie nu precies verantwoordelijk is voor de financiën. Dijksterhuis gaf tenslotte aan dat de gemeente er alles aan zal doen om er voorte zorgen dat de grond exploitatie zo min mogelijk nega tief wordt. Er worden daarom op dit moment strategieën ontwik keld om dit te voorkomen. Waddinxveen - Het Senio- renwerk Waddinxveen van Stichting Vonk organiseert voor het najaar een 21-tal cursussen en workshops op het gebied van de compu ter voor de 50-plussers van de gemeente. Ter oriëntatie worden voor vrijdag 17 juli en 14 augustus in het Com puterleercentrum van 9.30 tot 16.00 uur Open Dagen georganiseerd waar men te recht kan voor meer informa tie omtrent de cursussen en de workshops. Voor zowel beginners als ge vorderden zijn er uitdagingen te vinden in de computer- en internetcursussen zoals 'Ken nismaken met de computer', 'Internet en e-mailen', maar ook cursussen als 'fotobe- werken en fotoalbum maken' en 'Onderhoud en Beveili ging van de PC'. In goede samenwerking tussen het Se- niorenwerk van de Stichting Vonk en SeniorWeb, wordt er bijna dagelijks les gegeven in het Computerleercentrum. Voor elke cursus geldt dat deze wordt gegeven in be grijpelijke taal en betaalbaar is voor iedereen. Het Computerleercentrum, gevestigd in gebouw Wereld wijd aan de Mauritslaan 55, wordt gerund door enthousi aste vrijwilligers die als geen ander begrijpen hoe het is om op latere leeftijd te leren werken met de computer. Indien men verhinderd is op beide Open Dagen, kan men elke donderdag tussen 09.00 en 11.30 uur binnenlopen. Voor meer informatie: www. waddinxveen.seniorweb.nl of 0182-631932. Waddinxveen - De gemeente be dankt ieder jaar de verkeersbri- gadiers van de basisscholen. Er is een presentje voor de ouders en leerlingen die zich in weer en wind hebben ingezet en daarnaast wordt een aantal scholen uitge nodigd voor een gezellige middag op het gemeentehuis. Dit jaar was het de beurt aan de verkeersbriga- diers van de Theo Thijssenschool, Bethelschool en Eben Haëzer- school. Waddinxveen - Bij kinderboerderij Dierenda! staan tot en met 15 septem ber panelen opgesteld met informatie over vlinders. Er is onder andere te zien hoe je een tuin vlindervriendelijk in kan richten door gebruik te maken van struiken en planten die voor vlinders belangrijk zijn. Om ideeën op te doen, is bij de kinderboerderij een vlindertuin aangelegd. Ter gelegenheid van deze activiteit worden woensdag 8 juli en 26 au gustus inloopmiddagen gehouden voor kinderen en volwassenen, aanvang 13.00 uur. Daarnaast is er vrijdag 14 augustus vanaf 21.00 uur gelegenheid om naar nachtvlinders te kijken. Door een wit laken op te hangen met een felle lamp daarvoor, worden nachtvlinders aangetrokken. De kinderboerderij is dagelijks open, van maandag tot en met za terdag van 7.30 tot 16.30 uur, zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Na twee finale avonden is het pleit in het clubkam- Pioenschap tête-a-tête beslecht. In die finale streden acht spelers om de eer. Het werd uiteindelijk nog behoorlijk spannend. De eind- stand1. Norbert Schifferling; 2. Andries Roos; 3. Herman Verwaal; A Wout Versluis; 5. Wim Verboom; 5- Gerard Verschoor; 7. Alex van Ofwegen en 8. Wil Vons. Na deze competitie kon gelijk de stand voor net verenigingskampioenschap, de meest regelmatige speler, worden bijgewerkt. De stand daar is nog redelijk spannend, want er is nog één competitie te gaan: het kam pioenschap doublette, dat na de zomervakantie van start gaat. De tussenstand: 1. Andries Roos 19; 2. Wout Versluis 17; 3. Norbert Schif ferling 15; 4. Gerard Verschoor 15; 5. Herman Verwaal 14; 6. Wim Ver boom 12; 7. Leen Roos 10; 8. Alex van Ofwegen 10; 9. Jopy Hulskamp 9 en 10. Wim de Leeuw 9. Wethouder Wiebrand Dijksterhuis hield een korte toespraak, waarin hij de verkeersbrigadiers bedankte voor hun inzet. "Jullie hebben er voor gezorgd dat leerlingen de weg tussen huis en school een stuk je veiliger konden afleggen. Deze bijdrage, die de verkeersveiligheid voor de Waddinxveense jeugd ver groot, is belangrijk werk dat hope lijk nog lang wordt voortgezet." Na deze lovende woorden konden de leerlingen en hun ouders ge nieten van een optreden van Mare Muy Dificil van Malabarista En tertainment. Vanwege het mooie weer en de aard van het optreden werd al snel besloten dit buiten te laten plaatsvinden. Op die manier werden de verkeersbrigadiers let terlijk 'in het zonnetje' gezet. Mare Muy Dificil maakte er een leuke middag van voor de kinde- Marc Muy Dificil vermaakt verkeersbrigadiers. ren: hij jongleerde, fietste op een éénwieler en gaf een spetterende show met zijn diabolo 'Jack' weg. Aan het einde van de middag wachtten de leerlingen een laat ste verrassing: naast een verkoe lend ijsje, kregen ze allemaal een fietscomputer. Ad Both van Veilig Verkeer Nederland deed daar nog een BOB-sleutelhanger en een pen bij cadeau. De verkeersbrigadiers van de andere Waddinxveense ba sisscholen hebben hun cadeautjes inmiddels ook ontvangen. In totaal hebben 93 ouders en 66 kinderen zich het afgelopen jaar ingezet om hun (mede)leerlingen veilig door het verkeer te loodsen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7