IEDEREEN VRIJWILLIGER VAN HET JAAR 2009 DEBUTANTEN WINNEN RAADHUISPLEIN TOERNOOI "LET BIJ ZUIDPLASPLANNEN 00K OP BEDRIJFSLEVEN" lekker plenzen in het m jgiEUWEBKERK POLDERBAD LITIEBERICHTEN KERKDIENSTEN ZONDAG 12 JULI Raad onder voorwaarden akkoord met bestemmings plannen Rode Waterparel en Zuidpias-West www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 juli 2009 i pagina 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - In sportcentrum Parkzoom is 1 juli het zomerseizoen officieel begon nen. Met ruim 1100 bezoekers was er direct sprake van topdrukte. Het prachtige weer en de schoolvrije woensdagmiddag zorgden ervoor dat veel mensen het sportcentrum bezochten voor de nodige verkoe ling. Informatie: www.polderbad.nl Goederen vernield In de nacht van 4 op 5 juli vond er een aantal vernielingen plaats rond de omgeving 's Gravenweg. De politie kreeg rond 2.45 uur de melding dat buurtbewoners een verdachte hadden aangehouden. Agenten reden vanuit de richting Francois Viaduct en zagen een spoor van vernielingen. Midden op de weg lagen kluiten met plan ten, bloemen en bloembakken en op de 's Gravenweg lagen meer dere brievenbussen op de weg en in tuinen. Van een auto bleek de spiegel afgebroken. Buurtbe woners waren wakker geworden van geluiden en zagen een groep van vier jongens een brievenbus verplaatsen. Een buurtbewoner is achter de jongens gerend en wist een fietser, een 19-jarige Rotter dammer, aan te houden. Volgens de Rotterdammer was hij onder weg naar huis en maakte hij geen deel uit van de groep jongens die hij had zien wegrennen. De Rotter dammer is weer heengezonden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vol spanning wachtten de aanwezigen op de vrijwilligersavond, wie wethouder Tamara Venrooy zou uitroepen tot vrijwilliger van het jaar 2009. Er ontstond dan ook even verwarring toen ze zei: "De vrijwilliger van het jaar 2009 is ...,u, dat bent u allemaal." Omdat de gemeente erg blij is met alle inspanningen die de vrijwilli gers verrichten, is besloten de laatste vrijwilligersprijs van de gemeente Nieuwerkerk op te dragen aan alle vrijwilligers. Door Marlonneke Willemsen Voor de vrijwilligersavond had den zich meer dan vierhonderd mensen aangemeld. Zij konden op het Raadhuisplein genieten van een barbecue, waarbij ze als dank voor hun inspanningen, werden Bill Clinton en Hans Dijkstal spelen saxofoon, Bonthuis gaat voor blues harp. bediend door politici en medewer kerkers van de gemeente. Was de vrijwilligersavond twee jaar gele den nog letterlijk en figuurlijk in het water gevallen, dit jaar was het schitterend weer. Naast het eten, konden de aanwezigen genieten van optredens van de band Kjoet en een verrassingsact: het gooche laarsduo Scott Muriel, bekend van het televisieprogramma Hol land's got talent. De klapper van de avond was echter burgemeester André Bonthuis. Samen met Kjoet speelde hij een aantal bluesnum mers op de mondharmonica. Omdat dit jaar voor het laatst de vrijwilliger van het jaar voor de gemeente Nieuwerkerk wordt gekozen, heeft men besloten om deze prijs dit jaar tijdens de vrijwil ligersavond uit te reiken. Dit werd gedaan voor wethouder Tamara Venrooy. "We vinden het vaak vanzelfsprekend dat er vrijwilligers zijn, maar deze mensen zijn heel belangrijk en eigenlijk onmisbaar. Ik heb een lijstje gemaakt wat we allemaal niet zouden hebben zon der vrijwilligers en deze is erg lang. Wat u als vrijwilligers doet, doet er echt toen en u moet regelmatig een behoorlijke trukendoos open- En de winnaar is...iedereen! trekken om het vrijwilligerswerk met uw andere bezigheden te com bineren. Omdat het dit jaar voor het laatst is dat we de vrijwilligers prijs in Nieuwerkerk uitreiken heb ben we besloten om het anders te doen. Dit jaar is de verkiezing heel ondemocratisch en hebben we zelf de beslissing genomen. De vrijwilli ger van het jaar is een persoon die zich volop inzet, die creatief is, een duizendpoot die zich voor ande ren inzet en Nieuwerkerk mooier gemaakt heeft. De vrijwilliger van het jaar 2009 is... dat bent ui!" Voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. R. Eisinga en 18.45 uur kand. T.L.J. Bos. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (dovendienst) en 17.00 uur ds. E. Van den Ham. Prot.Gem. Ontmoetings centrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. Prot.Gem. de Bron geen dienst. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefo nisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJs sel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal ta rief) of 0182-594710. Zie ook info@stichtingkwadraad.nl en www.stichtingkwadraad. nl. Wie buiten kantoren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het team Beukie 1 is zaterdag 4 juli de verrassende winnaar gewor den van de bedrijvenpoule van de achttiende editie van het Raad- huispleintoernooi; het jaarlijkse toernooi van de Nieuwerkerkse Jeu de Boules vereniging. Vrijdag avond moest het laatste teamlid nog gezocht worden en de spelers begonnen dan ook zonder ver wachtingen aan het toernooi; ze bleken natuurtalenten. Aan het toernooi deden traditie getrouw veel vertegenwoordigers van het lokale bedrijfsleven en de politiek mee. Zo was het Nieuwer kerkse college vertegenwoordigd met een team, waren er teams van GBV en D66, de VVD en de PvdA hadden twee teams en het CDA had met drie teams ingeschreven. De politiek bleef met lege handen achter, het toernooi werd gewon- nen door het team Beukie 1. Team lid Jan Wijnen:"We zijn gewoon ontspannen gaan spelen en heb ben ons nergens druk om gemaakt. Zelf had ik nog nooit eerder gejeu- de-bould. Mijn teamgenoten heb ben me vrijdagavond pas gebeld of ik ook mee wilde doen." Volgens van Bekkum is Wijnen een echt na tuurtalent. "Hij kan het echt goed. De mannen zeggen wel dat het een teamprestatie is, maar zij zijn toch degene die het voortouw ge nomen hebben." Het is traditie dat de leden van het winnende team lid worden van de Nieuwerkerkse Jeu de Boules vereniging. Naast de winnaars, waren er prij zen voor de tweede en de derde plaats: Venrooy Tandtechniek 2 (Danny Venrooy, Dick Verkuijl, Wilfried de Vos) en Hazebroek Tamerus Wegenbouw (Wim Heu velman, Jordy Heuvelman, Toon Hazebroek). Naast de bedrijven poule was er een aparte compe- De winnaars, van links naar rechts Cor van der Hoeven, Monique van der Hoeven, Jan Wijnen en Carta van Bekkum. Meten is weten. titie voor teams van de Nieuwer kerkse Jeu de Boules vereniging en andere verenigingen uit de omge ving. Deze poule is gewonnen door Team Nieuwerkerk 2, dat bestond uit Nancy de Vries, Arie van Vliet en Rob Walthaus. De tweede en derde plaats waren voor Cedetrei- ze (Willem Zwang, Bobby Zwang, Arie van den Berg) en Lief en Leed (Anja Hoogendoorn, Ron Bakker, Johan Verduin). Voorzitter Cees Hoogendoorn was erg tevreden over het toernooi. "Alles is goed verlopen en ik ben trots op ieder een die dit evenement heeft hel pen organiseren en sponsoren." Zorgmarkt Dit jaar werd het Jeu de Boules toernooi voor het eerst gecom bineerd met een sport- en zorg markt, waar men informatie kon krijgen over verschillende sport verenigingen en lokale zorgaan bieders. Volgens een van de initi atiefnemers huisarts E. de Heer, had de markt vooral te lijden on der het warme weer. "De sfeer en ambiance is goed, we hadden alleen wat meer bezoekers vanuit het winkelcentrum verwacht. Ik heb het gevoel dat de mensen op dit moment meer op het strand of bij een zwembad liggen dan dat ze boodschappen gaan doen." Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het lokale bedrijfsleven mag niet de dupe worden van de onzekerheid over plannen voor de Zuidplaspolder. Dat vinden de leden van de Nieuwerkerkse raad. Daarom heeft men, tijdens de vergadering van 2 juli, het college opgedragen om actief te reageren op verzoeken tot aankoop door de Grondbank en ervoor te zorgen dat bedrijven die elders een doorstart willen maken dat op een goed mo ment kunnen doen. Onder deze voorwaarden zijn de bestemmingsplan nen Rode Waterparel en Zuidpias-West definitief vastgesteld. Door Marlonneke Willemsen Doordat er in de nieuwe bestem mingsplannen veel wijzigingsbe voegdheden zijn opgenomen, is er voor de huidige bewoners vaak gro te onzekerheid wanneer de plannen worden uitgevoerd. Volgens Gerth Westmaas (ChristenUnie/SGP) is het belangrijk dat er met deze mensen rekening gehouden wordt. "De toekomstige bewoners van dit ge bied kennen we niet, maar de hui dige bewoners, over wie we ook een besluit nemen, kennen we wel. Er zijn twee groepen die in het ko mende traject kwetsbaar zijn. De bewoners die op het punt staan de bedrijfsvoering te beëindigen en de mensen die wel willen doorgaan met hun bedrijf. Zij krijgen ontwik kelingen over zich heen waar ze he lemaal niet om gevraagd hebben. We willen benadrukken dat deze mensen met maatwerk geholpen moeten worden, zodat zij hier niet de dupe van worden." Volgens wethouder Jan Slagt is er al hard aan het oplossen van dit pro bleem gewerkt. "Het is een worste ling om het evenwicht te bewaren en rechtvaardig om te gaan met de huidige bewoners en ondernemers in het gebied. In de onderhandelin gen is al naar voren gekomen dat we ook rekening houden met wat er allemaal aan waarde in de bedrij ven is. Dit is terug te vinden in de hoogte van de schadeloosstelling. Ik ben het met de heer Westmaas eens dat we de bedrijven zo goeiy mogelijk moeten helpen, maar we kunnen niet garanderen dat de ontwikkelingen plaatsvinden wan neer dat het bedrijf het beste uit komt." Voor het CDA wilde nog een stapje verdergaan. FractievoorzitterWybe Zijlstra stelde voor om het college op te dragen om actief te reageren op verzoeken tot aankoop door de grondbank. Volgens de partij kun nen, door de nieuwe bestemming, de ondernemers beperkt worden in hun bedrijfsvoering. Ondernemers die hun bedrijf op de betreffende locatie willen beëindigen, moeten afstand kunnen doen van zijn of haar bedrijf, grond en opstallen. Dit voorstel werd door de andere partijen gesteund. Ook wethouder Slagt kon zich hierin vinden. "Ik vind dit voorstel sympathiek. Het legt de verantwoordelijkheid daar waar het moet." Onder deze voorwaarden werden beide bestemmingsplannen defini tief door de raad vastgesteld.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23