KLIKKEN fOCH VIERDAAGSE VOOR MOORDRECHTSE KINDEREN EXPOSITIE FOTO'S EN KERAMIEK IK BIBLIOTHEEK EINDELIJK WEER VIS AAN DE HAAK START FIETSVIERDAAGSE moordrecht KERKDIENSTEN ZONDAG 12 JULI dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK HENGELSPORT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 juli 2009 pagina 31 poor Joke Heikens Moordrecht - Bijna was de Avond- derdaagse dit jaar niet door ge- jaan De organisator van de af gelopen edities stopte en pas vier «eken geleden sprongen Jantina jos en haar man in dat gat. "We uilden toch weer een Vierdaagse (ooi de kinderen. Het is een tradi- jeen als wij die moeten voortzet- len, dan doen we dat." lier dagen lang liepen 362 kinde ren en één volwassene mee voor m r"V\ a /-J I I I a aJ a a r aJ a -\4> A a t ia m Moordrecht. Elke dag werd het wat warmer, maar voor de deel nemers maakte het geen verschil. "Het is gewoon erg warm", zegt Annika, die met haar hele familie meeloopt. "Ik zit in de eerste van het voortgezet onderwijs, alleen mijn broertje zit nog op de basis school. Mijn vader, moeder en an dere zus lopen ook mee. We doen het omdat we het leuk vinden." De organisatoren van dit jaar heb ben een nieuwe route uitgezet en veel vrijwilligers gevonden om in te zetten als verkeersregelaars. "We hebben vier routes uitgestippeld door het dorp", zegt Jantina Bos. "De lengte varieert niet bijzonder veel, de meeste avonden lopen we ruim vier kilometer en één avond zes kilometer. We moesten het al lemaal op het allerlaatste moment doen, maar we zijn blij dat het ge lukt is." De laatste avond op donderdag was het wel erg druk. Burgemees ter Huub van der Meer stond langs de route om de lopers aan te moe digen en hij stond ook aan het eind punt aan de West Ringdijk. Daar Lopers, lopers, lopers... haalden de kinderen hun medailles op bij het uitdeelpunt van hun ei gen school. Van der Meer maakte daar bekend welke school zich het beste had gedragen, het meeste had gezongen, kortom, het spor tiefst was geweest: de Jozefschool. "Volgens mij deden er vanavond wel vijfhonderd kinderen mee", grapte hij. De beker werd uitge reikt aan de twee jongste kinderen van de school die meededen. Een aantal kinderen sprong na afloop in de Ringvaart om verkoeling te zoeken. De rest ging afgepeigerd naar huis. Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep en ds. H. Schipper in de Dorpskerk (Belijde nisdienst). Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper en R. Schep (SoW- zomerdienst. Belijdenis). Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St Johannes Onthoofding: 15e zon dag door het jaar; Eucharistievie ring Dick van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal ta rief) of 0182-594710. Of op www. stichtingkwadraad.nl en info@ stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Beker voor de jongste deelnemers van de Jozefschool. Burgemeester langs de lijn. MAG! Moordrecht - Tijdens de vakantie- periode is de plaatselijke vestiging ran bibliotheek de Groene Venen ran maandag 13 juli tot en met Mandag 24 augustus op maan- iag geopend van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Vanaf dinsdag 7 juli kunnen boe ken geleend worden voor een pe riode van vier weken in plaats van drie. Na 7 augustus vervalt deze regeling. Boeken kunnen vanuit huis of vanaf het vakantieadres maximaal twee keer voor een peri ode van drie weken via de website verlengd worden, mits er geen re servering op staat. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Ve len zijn tot zaterdag 28 augustus reisfoto's van Jan van Woerden te ïzichtigen. to van Woerden heeft continen- ïn verkend, landen vanuit een Ner gezichtspunt laten zien, Muren 'gevangen' in een beeld «mensen vereeuwigd op foto's, 'akkundigheid, liefde en enthou- sasme smelten samen in de reis gelden die men zal aantreffen 2 deze expositie. Zuid-Afrika, febabwe, Australië, Amerika, tóë en Europa van dichtbij bele- to? Een selectie van hoogtepun- o hangt klaar. Keramiek van Janny van Dijk Tot en met 31 augustus is een ex positie te bezichtigen van werk van keramiste Janny van Dijk. Zij maakt vooral handgevormde ob jecten, die zij opbouwt met rollen en plakken klei. Ook combineert zij de handgevormde objecten met gedraaide onderdelen. De inspira tie voor haar werk vindt zij in alle daagse dingen en gebeurtenissen maar ook vaak in andere landen en culturen. Herinneringen aan verre Een luipaard, gefotografeerd door Jan van Woerden. Werk van Janny van Dijk. reizen die zij gemaakt heeft spelen hierbij een belangrijke rol. Afhan kelijk van het onderwerp stookt zij haar werk in een raku of in een elektrische oven. De maskers bij voorbeeld, worden kleurig gegla zuurd en buiten in een raku oven gestookt. Dit is een van oorsprong Japanse techniek. Janny exposeert regelmatig en maakt ook werk in opdracht. Voor meer informatie: www.jannyvandijkkeramiek.nl Tijdens de vakantieperiode is de bibliotheek geopend op maan dag van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Voor overige openingstijden en informatie: www.bibliotheekde- groenevenen.nl. Moordrecht - In de Oude Rijn bij Koudekerk wisten leden van Hen gelsportvereniging Moordrecht eindelijk weer eens allemaal vis aan de haak te slaan. In het A- korps werd Koos van Herk winnaar met 7100 gram. Tweede werd Cees van den Heuvel met 4240 gram en op een derde plaats eindigde John van Uunen met 3600 gram. In het B-korps ging de winst naar Willem van Veen met 3900 gram. gevolgd op een tweede plaats door Frans Buurman én Jan van der Schee, die beiden 2650 gram vin gen. Jan Brouwer werd eerste in het C-korps met 6100 gram, op een tweede plaats gevolgd door Sjaak Vonk met 3600 gram; derde werd Karei Kuipers met 1250 gram. Voor komende zaterdag staat het 60+ concours op het programma. Vertrek om 7.00 uur. Moordrecht - Veel dames en een enkele heer stapten maandag 6 juli op de fiets om deel te nemen aan de jaarlijkse fietsvierdaagse. Het 'buitje voor het stof' bij aan vang mocht de pret niet drukken. Vier avonden achter elkaar maken de deelnemers een rondje van zo'n 25 kilometer. Onderweg worden, zij verrast met een versnapering en na afloop staat de koffie klaar in De Zespunt.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31