Zevenhuizen-Moe 4 Gemeente VOORKOM INBRAAK, BÉVKILIG UW HUIS Onderzoek politie naar woninginbraken TOEZICHT EN HANDHAVING IN FUSIEGl 2 juli ondertekening convenant BOA's MTEN GEREGELD VEILIGHEIDSMONITOR 2008 LITI E VEILKSBVROmNGBLCMEMEIVIBUlJKr RUIMTELIJKE 0KDEMNG VI iMiaa Uitkomsten per gemeente Uitkomsten toekomstige gemeente Zuidpias Meer informatie? Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen: Sloopvergunningen: Verleende bouwvergunning met ontheffing: ÏJN «H Verleende iiitwegvergunningen Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 8 juli 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gei WWW.ZEVENHU1ZEN-MOERKAPF.I I l- ^^^r¥u\0%órmen de Gemeenten Moordrecht, nieuwerkerk aan den t)ssel en Zevenlnuizen-Moerizapelle de nieuwe Gemeente Zuidpias. Uit politieonderzoek blijkt dat in de eerste helft van 2009 in Zevenhuizen-Moerkapelle al twintig keer is ingebroken in woningen. Als deze cijfers zich doorzetten dan zal het aantal inbraken in 2009 hoger komen te liggen dan in 2008 (38). Dit betekent bijna een verdub beling van het aantal inbraken in 2006 (23). Zo blijkt dat het open wrikken van een raam verreweg het vaakst voorkomt om woningen binnen te konten. Ook maakt de dief gebruik van onafgesloten ramen en/of deuren. Deze insluipingen gebeuren ook wanneer de bewo ners gewoon thuis zijn. Een andere manier van inbraak die eveneens vaak voorkomt in de gemeente is het openbreken van een deur. Achterzijde woning Inbrekers kiezen de achterzijde van de woning omdat deze vaak minder goed beveiligd is en zij graag uit het zicht staan. Wrikken, boren of het ingooien zijn de meest voorkomende manieren om binnen te komen. Meer dan 95% van de woningen waar is ingebroken voldoet niet aan het Keurmerk Veilig Wonen. Hiervan zijn 80 tot 90% koopwoningen! Insluipingen De politie adviseert ramen en deuren waarop geen zicht is af te sluiten. Wanneer het mooi weer- is merkt de politie een toename van insluipingen omdat ramen en deuren open kunnen staan voor frisse lucht terwijl de bewo ner even boven is. Dieven hebben maar enkele luttele seconden nodig om binnen te dringen en hun slag te slaan. Voorkom inbraken Veel mensen denken dat ze veilig wonen, vaak is dit niet het geval. In een goed verlichte en goed zichtbare woning, voorzien van goedge keurde veiligheidsloten, wordt minder snel ingebroken dan een donkere afgeschermde woning met oude sloten. In een woning met een Politiekeurmerk Veilig Wonen® (PKVW) is de kans op een inbraak zelfs 90% kleiner dan in woningen zonder PKVW. Meer dan genoeg reden om eens naar www.politiekeurmericnl te gaan. Hier vindt u een lijst met erkende PKVW bedrijven in de omgeving. U kunt ook bij de receptie in het gemeentehuis een infor matiepakket Veilig Wonen ophalen. Op vakantie? Gun inbrekers geen kans! Draai de deur op slot wanneer j e de woning verlaat, laat geen ramen en deuren open. Wanneer je voor langere tijd weggaat, zorg voor een tijdschakelaar op de verlichting Laat iemand de post weghalen en controleer al het hang- en sluitwerk. Zorg er voor dat men geen klimmateriaal kan gebruiken (berg tuinmeubels, ladders, vuilcontainers etc. op). De politie blijft uw hulp nodig hebben De woninginbrekers die worden aangehouden worden voornamelijk door de oplettendheid van buren of voorbijgangers aangehouden. Het is voor de politie van groot belang dat ze snel op de hoogte wordt gebracht van verdachte omstandigheden. Ziet u ongebruikelijke omstandigheden, denk hieibij aan onbekende personen die zich opvallend gedragen, het schijnen met een zaklamp in of rond een donkere woning, een ladder tegen een gevel of een openstaande deur, meld deze dan. Dit kunt u doen op het politienummer 0900-8844, of in geval van spoed, 112. Meld de verdachte omstandigheden en het adres in kwestie. Op 2 juli ondertekenden de burgemeesters HA van der Meer (Moordrecht), AF. Bonthuis (Nieu- werkerk aan den IJssel) en J.GG. Fijen (Zevenhuizen-Moerkapelle) een convenant op het gebied van toezicht en handhaving. Met dit convenant kunnen de gemeentelijke toezicht houders en BOA's van de drie fusie gemeenten elkaar snel ondersteunen op momenten van piekbelasting of ter vervanging van ziekte. De BOA's en toezichthouders houden in het bijzon der toezicht op het parkeer- en hondenpoepbe- leid en besnijden de overlast van hangjongeren. Overlast hangjongeren De BOA's bekeuren al enige tijd bij overlastge vende situaties. De resultaten laten zien dat op de locaties waar bekeurd wordt de overlast afneemt. Met de ondertekening van dit con venant kan ook de samenwerking tussen de drie gemeenten en met partners zoals politie en jeugd- en jongerenwerk worden geïntensi veerd. Alle inwoners die hebben deelgenomen aan de Veiligheidheidsmonitor worden hierbij bedankt voor hun medewerking 1 In 2008 is de Integrale Veiligheidsmonitor in Nederland uitgevoerd. In heel het land zijn bijna 63.000 mensen ondervraagd. Doel van de moni tor is zicht te krijgen op onder meer de leefbaar heid van de woonbuurt buurtproblemen, de beleving van onveiligheid, slachtofferschap van veel voorkomende criminaliteit en hoe men het optreden van de politie en gemeenten ervaart en waardeert Aan de Veiligheidsmonitor 2008 hebben 1369 inwoners van de toekomstige gemeente Zuid- plas meegedaan: 325 uit Moordrecht 664 uit Nieuwerkerk aan den IJssel en 380 uit Zevenhuizen-Moerkapelle. De resultaten van Zuidpias zijn vergeleken met vergelijkbare gemeenten, referentiegroep, in Hollands Midden (Bodegraven, Hillegom, Lisse, Noordwijk, Schoonhoven, Teylingen en Wad- dinxveen). De uitkomsten van de veiligheids- monitor zullen als input gebruikt worden bij het opstellen van het veiligheidsbeleid voor de nieuwe gemeente Zuidpias in 2010. Moordrecht scoort het minst gunstig. De gemeente scoort minder goed dan de referentie groep op leefbaarheid, (behalve sociale cohesie en het functioneren van de gemeente), alle vijf de indicatoren voor buurtproblemen, veilig heidsbeleving, slachtofferschap en functioneren van de politie. Nieuwerkerk aan den IJssel scoort op veel punten vergelijkbaar met de referentiegroep. Op een aantal punten scoort de gemeente beter dan de referentiegroep: het gaat om de score voor het functioneren gemeente bij de aanpak van veiligheid en leefbaarheid, de score voor het functioneren van de politie in de buurt en het aantal getroffen techno-preventieve maatregelen. Minder gunstig dan de referentiegroep zijn de uitkomsten bij de score voor de fysieke voorzieningen, dreiging (overlast van groepen jongeren), overlast vermogensdelicten (diefstal uit auto's en fietsdiefstal) en verkeeroverlast (pariteren). Zevenhuizen-Moerkapelle scoort op veel pun ten vergelijkbaar met de referentiegroep. Op een aantal punten scoort de gemeente gunstiger: namelijk bij de scores voor sociale cohesie, ver keersoverlast (parkeren) en het aantal getroffen technopreventieve maatregelen (tegen inbraak). Minder gunstig dan de referentiegroep zijn de uitkomsten bij de score voor het functioneren van de gemeente bij de aanpak van de leefbaar heid en veiligheid, overlast vermogensdelicten (diefstal uit auto's) en de tevredenheid met functioneren van de politie Welke buurtproblemen moeten volgens inwo ners worden aangepakt? In Moordrecht staat bijvoorbeeld vernieling van straatmeubilair in de top 5, terwijl dit bij de andere gemeenten er niet in voorkomt In Nieuwerkerk aan den IJssel moet jongeren- overlast het eeist worden aangepakt terwijl dat in de andere gemeenten als vijfde wordt genoemd. In ZevenhuizenMoerkapelle is hondenpoep door de meeste inwoners genoemd als aan te pakken probleem. In vergelijking met de referentiegroep scoort de toekomstige gemeente Zuidpias op een aantal punten afwijkend. Het gaat om de volgende punten: leefbaarheid: inwoners van Zuidpias zijn positiever over de aanpak van de gemeente en de sociale cohesie is hoger. De score voor de sociale cohesie en voor de aanpak van de gemeente bij leefbaarheid en veiligheid zijn in Zuidpias hoger. Het oordeel over de fysieke voorzieningen ligt in Zuidpias echter wel lager. Meer inwoners van Zuidpias vinden dat de buurt achteruit is gegaan. Buurtproblemen: bij 4 van de 5 indicatoren scoort Zuidpias slechter Van 'dreiging', 'vermogensdelicten en 'fysieke verloedering' geven meer inwoners van Zuid- plas aan dat het vaak voorkomt TopS direct aan te pakken problemen: pan keeroverlast staat op de eerste plaats De top 5 is parkeeroverlast, te hard rijden, overlast van groepen jongeren, hondenpoep, rommel op straat. Veiligheid: inwoners van Zuidpias voelen zich minder veilig In Zuidpias voelen meer inwoners zich wel eens onveilig, 24% voelt zich wel eens onveilig. Inwoners van Zuidpias geven een lager cijfer voor de veiligheid in de eigen buurt, een 6,9. Slachtofferschap: inwoners van Zuidpias zijn even vaak slachtoffer geweest 23% is in het afgelopen jaar slachtoffer geweest van één van de genoemde delicten. Functioneren politie: inwoners van Zuid- plas zijn minder tevreden Inwoners van Zuidpias zijn minder tevreden over het functioneren van de politie. De score voor de beschikbaarheid van de politie is lager dan in de referentiegroep. Voorzorgsmaatregelen: inwoners van Zuid- plas treilen meer preventieve maatregelen De gehele rapportage is in te zien via de gemeen telijke website (via op website geplaatst bestand of link) en is ook te vinden op wwwvrhm.nl via publicaties/ integrale veiligheidsmonitor (IVM) 2008/ rapport veiligheidsmonitor 2008 Zuidpias Openbare welstandsvergade ring Dinsdagmiddag 14 juli 2009 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regio nale welstandscommissie Gou- westreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 21 juli 2009 in het Groothandelsgebouw, Stations plein 45 te Rotterdam nissen 15.00 en 17.00 uur. Twee jaar geleden is de gemeente gestart met de revitalisering van de Bloemenbuurt Eén van de aan dachtspunten in de revitalisering is een veilige inrich ting. De gemeente heeft dan ook van begin af aan de inrichtingsplannen getoetst aan de omgevingseisen van het Politie Keurmerk Veilige Wonen (PKVW). Dit keurmerk omvat eisen om overlast, inbraak en vanda lisme in de buurt zoveel mogelijk te beperken. Plaatsing spiegels en lichtmasten Zien en gezien worden is belangrijk in een veilige buurt Om de inrichting transparant en overzichtelijk te maken, worden op diverse hoeken in de achter paden spiegels geplaatst Ook is het nodig enkele lichtmasten extra te plaatsen in de achterpaden. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd in september of oktober 2009. Hierna wordt de wijk door de Lande lijke Beoordelingscommissie PKVW getoetst met als uiteindelijk resultaat het certificaat Veilige Omgeving voor de Bloemenbuurt De afgelopen twee jaar Ls hairi gewerkt aan de revitalisering van de Bloemenbuurt Bijna alles is op de schop geweest Het resultaat mag er zijn. Bewoners werden nauw betrokken bij de voorbereiding van al deze werkzaamheden. Meer informatie over het Politie Keurmerk vindt u op de internetsite www4v0litiekeutmerk.nl. In de periode van 25/06/2009 t/m 02/07/2009 zijn de volgende aanvra- gen om vergunningen binnengekomen: Juhanastraat35,2751 GB Moerkapelle, vergroten woning (BR/2009/0027) De Bonk50,2761 EG Zevenhuizen, plaatsen brug (BL/2009/0028) De Bonli50,2761 EG Zevenhuizenvergroten terras (BL/2009/0029) De Bonk50,2761 EG Zeienhuizen, plaatsen schuur (BL/2009/0030) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 1/7/2009 Multatuüestraat, 2761 LA Zevenhuizen, plaatsen 14 garages en 2 bedrijfsunits (BR/2008/0006) Verzonden 29/06/2009 Kratonlaan 120-122,2761 SH Zevenhuizen, verwijderen asbesthoudende golfplaten (SA/2009/0011) Bezwaar vergunningen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/ uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Verzonden25/06/2009 Burg. KUnkhamerweg39,2761 BE Zeienhuizen, oprichten bergruimte (BL/2009/0012) Beroep vergunningen met ontheffingen Tegen de afgegeven vergunning met ontheffing kunt u, als belang hebbende, op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk beroep aantekenen bij de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 20302,2500 EH 's-Gravenhage. Heeft u een beroepschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwachten, dan heeft u de mogelijkheid om een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzieningenrech ter van de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 20302,2500 EH 's-Gravenhage. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat uitwegvergunning worden verleend aan: aanvraagdatum 4 mei 2009 onder no. 1672: Centraal Bureau Cedrah, Barbizonlaan 1,2908MA CAFELLE AAN DEN IJSSi 1, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadastemum mer Moerkapelle sectie B perceelnummer 1291, plaatselijk bekend als Kerkplein 1 te Moerkapelle. aanvraagdatum 8 mei 2009 onder no. 1737: B.C.J. Lammers, Oranjestraat57,2751BJ MOERKAPELLE voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Moerkapelle sectie B perceelnummer 1698, plaatselijk bekend als Oranjestraat 57 te Moerkapelle. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht, binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij Burgemeester en Wethouders, Postbus 30,2760 AA Zeven huizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4