MET MEER DANSEN, MAAR NOG WEL ETEN EN FEESTEN IN LA BARAQUE KIEKEBOE-GIFTS AANWINST VOOR DORPSSTRAAT HEKSENFEEST OP REIGERBOS OPEN LESSEN OSS BE FIT PAS IN SEPTEMBER BEAT YOUR FRIENDS WATERPRET OP 'T REIGERBOS Z0MER0PRUIMING WERELDWINKEL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 juli 2009 pagina 5 Zevenhuizen - Discotheek La Baraque sluit zijn deuren wegens tegenval lende bezoekersaantallen. "Dit heeft onder meer te maken met de lan delijke terugloop van discotheek bezoekers, recessie en met het rookver bod, waardoor veel klanten liever de illegale drankschuren opzoeken", verklaart eigenaar Ben Verburg. Het partycentrum, pannenkoekenhuis en het eetcafé blijven wel gewoon open. Voor het eerst in jaren had Ver- Ljrg een vrije zaterdagavond, l-iaar blij is hij er niet mee. "Het is vreselijk om na 37 jaar te moe- en stoppen met de disco", zegt dij, "het was toch een beetje mijn 'kindje." 'De bezoekersaantallen van de I disco lopen al een paar jaar terug, I maar sinds het rookbeleid is het I vel erg hard gegaan", verklaart j Verburg. De horeca heeft veel I ast van in het indrinken van de eugd, thuis, buiten en in illega len kroegen, daarna besteden ze bij mij een stuk minder. 'Ja maar je bent zelf ooit met een illegale zaak begonnen, hoe kan je dat nu zeggen?' hoor ik vaak. Maar 37 jaar geleden was er helemaal niets in Zevenhuizen. En intussen zijn er steeds meer regels gekomen waar horecaondernemers aanmoeten voldoen, terwijl de illegale keten zich daar niet aan hoeven te hou den: de leeftijdsgrens, alcohol on der bepaalde leeftijd, sluitingstijd, brandweer eisen het rookverbod, enz." Verburg zag de bui al een tijdje I Zevenhuizen - De Zevenhuizense Dorpsstraat heeft er weer een winkel bij. Kiekeboe-Gifts opende zaterdag 4 juli met leuke acties en een aantrekkelijke korting. In het pand op nummer 208a keken de vele bezoekers hun ogen uit: luier- taarten, kraammanden, rompers, slaapzakken, pluche speeltjes, sokjes, mutsjes, slabbetjes, speel- 1 dekens, muziek mobielen, spenen. drinkflessen, pluche knuffels, sie raden, muziekdoosjes, zwanger schapsbellen, speelgoed en nog veel en veel meer. Eigenaar Sacha Doodkorte-Fokker: "We hebben veel positieve reacties ontvangen op ons assortiment en de prijzen die wij hanteren. Voor ieder budget is er bij ons iets te vinden." I Zevenhuizen - Openbare basis school 't Reigerbos werd vorige week vrijdag 'omgetoverd' in een heksenschool voor het heksen- feest van de kleutergroepen. ieder jaar wordt voor de kleuter- groepen een zomerfeest georga niseerd waarbij de kinderen, on der begeleiding van ouders, een aantal tuinen bezoeken, waar dan spelletjes gedaan worden. Dit jaar I kregen de spelletjes het thema 'heksen' mee. De kinderen hadden op school al drie weken voorbereidend werk gedaan door onder meer te luis teren naar heksenverhalen, een eigen heksencape maken en een heksenlied instuderen. Dit lied werd met een kleine voorstelling op het schoolplein voor alle ou- Zevenhuizen - In tegenstelling tot een aankondiging, kunnen belangstellenden niet woensdag 8 juli maar pas in september een open les bijwonen bij gymnastiek vereniging Oss be Fit. Maandag 6 juli hebben de ouders a' kunnen genieten van de ver richtingen van hun kinderen. Op Maandag 7 september worden er hangen. "Ik vergelijk La Baraque een beetje met discotheek Alca zar in Puttershoek, die twee jaar geleden dicht ging (ook alleen de discotheek). Ook een grote dis cotheek in een kleine gemeente onder de rook van Rotterdam. "Vroeger ging de jeugd uit in ei gen dorp. Nu gaan die kinderen van veertien, vijftien jaar al uit in Rotterdam." Verburg besloot zijn zaak om te bouwen naar een partycentrum, waar intussen negen feestzalen zijn verrezen, waar je nu ook op zaterdag gebruik van kan maken. Dit voorkwam echter niet dat er 45 man personeel uit moest. "Ik hoop een aantal van hen af en toe terug te kunnen laten komen voor het partycentrum. Maar ook hier slaan de illegalen toe. Ik hoor het als mensen bij me langskomen op zoek naar een locatie voor hun feest en vertellen dat het elders goedkoper kan (daar bedoelen ze dan de illegalen zalen mee). Ik begrijp dat het heel moeilijk is om illegale drankketen op te rollen, dat speelt zich vaak af bij mensen thuis, maar tegen illegale feest zalen zou de gemeente toch wel kunnen optreden." Bij themafeesten en optredens van artiesten zal de disco nog af en toe opengaan. Op 3 oktober staat er een 90's feest op de agenda. Zevenhuizen - Het Begoniaplein onderging vorig jaar een metamor fose en kreeg er een jeu de boules- baan bij. Zeker een aanwinst, maar sprake van een oneindige stroom jeu de boulers is er niet. Zo niet vo rige week zaterdag. Een groep vrienden maakte daar druk gebruik van de baan tijdens hun maandelijkse 'strijd om de gele trui'. De groep dertigers komt eenmaal per maand bijeen om elkaar de loef af te steken tijdens 'Beat your friends'; ooit ontstaan toen één van de makkers opmerkte dat hij in iedere sport de beste is. Dat moest bewezen en dus nemen zij het maandelijks tegen elkaar op in diverse disciplines, waaronder kar- ten, paintball, kleiduiven schieten, darten en meer. Voor het jeu de boules evenement lieten de heren hun snor staan en beschermden hun hoofdhuid te gen de volop schijnende zon met een alpinopet. Heksenschool?! ders en opa's en oma's gezongen aan het begin van de dag. Vervol gens gingen de kinderen de tuinen langs. Na afloop was er nog een poppenkastvoorstelling met, na tuurlijk, een heksenverhaal. Na af loop was er voor alle kinderen een heksendiploma. Zevenhuizen - 'Niet te harden' was het vorige week in de lokalen van basisschool 't Reigerbos. Waterpret op het plein bleek een oplossing. Met waterpistolen en ballonnen overal, was je bijna nergens veilig. De kinderen hebben veel plezier gehad en hopen stiekem op meer van zulke middagen. open lessen gegeven voor belang stellenden. Deze dag is tevens de aftrap voor de lessen in het nieu we schooljaar.Kinderen van de groepen 4, 5 en 6 van het basison derwijs zijn welkom van 18.30 tot 19.30 uur en van de groepen 7 en 8 en van de eerste klas van het mid delbaar onderwijs van 19.30 tot 20.30 uur. De eerste twee lessen zijn voor nieuwe leden gratis. Het Begoniaplein was even het plein wat het beoogt te zijn... Zevenhuizen - Traditiegetrouw houdt Wereldwinkel Z-M deze maand opruiming voor non-food en kleding. De opruimingsartike len staan apart van het overige assortiment op tafels uitgestald. Kinderen, die nog geen cadeau tje voor de juf of meester gekocht hebben, kunnen ook nog net even bij de Wereldwinkel terecht. Vlak naast de ingang staat een tafel met leuke attenties voor een klein prijsje, zoals opschrijfboekjes, sfeerlichtjes, sleutelhangers, enzo voort. Ook zijn er leuke spelletjes, die weinig ruimte innemen in de vakantietas of koffer. De producenten worden door de opruimingsactie niet benadeeld. Zij kregen de normale eerlijke prijs voor hun product. Wereldwinkel Z-M is te vinden aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uurop vrijdag tot 17.00 uur. Moerkapelle - Wat was het warm zaterdag 4 juli. Goed weer voor een bezoekje aan de jaarlijkse braderie in Moerkapelle. Dat deden dan ook veel Moerkapellenaren en streekgenoten; de organisatie kan terugkijken op een gezellige dag.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5