WADDINXVEEN IS NET DE SAGRADA F AMI LI A: AL JAREN IN DE STEIGERS PRIJSWINNAARS PREVENTIEDAG TEDDYBEER- EN DUCKY DUCK-DIPLOMA'S EASY LISTENING MET FALCON BROWN ADONAI ZINGT VOOR STICHTING DE HOOP ZOMERKLAVERJASSEN KERKDIENSTEN ZONDAG 12 JULI SPELAVOND G0UWEB0S pagina 7 Waddinxveen - Waddinxveen kampt met flinke financiële tegenvallers. Wethouder Lont gaf tijdens de behandeling van de Kadernota 2010- 2013 aan dat als er niets gedaan wordt de gemeente in 2011 een tekort van ruim een miljoen euro op de begroting heeft staan. Tegelijkertijd zag Lont licht aan het einde van de tunnel: "Op de lange termijn hoeft Waddinxveen niet somber te zijn, maar het zal een grote opgave zijn om daar te komen." De gemeente wil daarom fors bezuinigen. noor Elias van der Plicht De raad was pessimistischer ge stemd. Eerder tijdens de vergade ring hadden al kritische geluiden geklonken bij de behandeling van de jaarstukken van 2008 en de eerste bestuursrapportage 2009: "Waddinxveen heeft onvoldoende weerstandsvermogen", "De finan ciële positie wordt steeds onover zichtelijker", "De bodem van de kas komt in zicht". Zomaar enkele door raadsleden gedane uitspra ken die de sfeer tijdens de verga dering bepaalden. Tijdens de algemene beschouwin gen maakte Robert Visscher (VVD) zich zorgen over het hoge ambi tieniveau van het college. Aanslui tend op de titel van het college programma 'Waddinxveen in de steigers' maakte hij de vergelijking met de Sagrada Familia, de kathe draal in Barcelona die al vele jaren in de steigers staat en nog steeds niet af is. "Ook in Waddinxveen is van de grote bouwprojecten bit ter weinig terechtgekomen." Van die projecten loopt het oponthoud van de constructie van het nieuwe centrum het meest in het oog. Vis- schervroeg zich af of Waddinxveen ten aanzien van dit project nog wel op de goede weg is. Hij wees erop dat in de regio diverse win kelcentra te kampen hebben met een terugloop van het aantal con sumenten. Wij blijven voorstander van het centrum, maar laten we de waarschuwing voor verpaupering niet in de wind slaan," aldus de VVD-fractievoorzitter. Niet schaven maar snijden Verschillende partijen wezen erop dat Waddinxveen rekening moet houden met een onder curatele stelling en als artikel 12 gemeente verder moet. Ook Kees Bax (PCW) was deze visie toegedaan. "Daar om moet het college optreden als harde heelmeester. Kaasschaafme thodes bieden niet langer soelaas. We moeten niet meer schaven, maar snijden." Hij opperde dat misschien gekozen moet worden voor een nulsituatie, waarbij de gemeente uitsluitend haar wette lijke taken uitvoert en geen nieuw beleid initieert om vanuit die po sitie weer uit het dal omhoog te klimmen. Deze houding kwam Bax later in de vergadering op kritiek te staan. Bax onderwierp de fractie voorzitters van enkele andere par tijen aan een spervuur aan vragen over welke maatregelen genomen moesten worden om het financi ële tekort weg te werken, terwijl hij volgens enkele andere raads leden zelf geen posten aandroeg waarop bezuinigd kon worden. "U heeft iedere partij geïnterrum peerd om met concrete voorstellen te komen, terwijl u zelf met niets komt," aldus fractievoorzitter van WeWa Stephan Peeters. Zelf meende WeWa dat de kre dietcrisis niet als grote schuldige van de problemen in Waddinxveen mag worden aangemerkt. Peeters: "Als het college in de afgelopen jaren voortvarender te werk zou zijn gegaan, hadden er nu op de centrumlocatie en in de Triangel daadwerkelijk steigers gestaan." Als bezuinigingsvoorstellen wilde WeWa onder andere dat de her huisvesting van de bibliotheek dient te worden heroverwogen. Ook voor wat betreft het zwem bad konden bezuinigingen wor den doorgevoerd: "Een subsidie van honderden euro's per individu dat het zwembad bezoekt is niet meer van deze tijd." Kom niet aan zwembad en bieb De PvdA riep het college en de andere partijen op om realiteits zin uit te stralen. Fractievoorzitter Marjan Stoffers: "Schep niet nog meer vergezichten wanneer het al moeilijk genoeg is om het bestaan de te realiseren. Werk met kleine stapjes naar het einddoel toe." De PvdA wilde dat, ondanks de finan ciële problemen van de gemeente, de lagere inkomensklassen niet teveel nadeel zullen ondervinden van het krap bij kas zittende Wad dinxveen. Wethouder Dorendag Gerts beloofde dit punt in ogen schouw te nemen. De PvdA wilde ook dat het zwembad voor Wad dinxveen behouden zou blijven. Dit gold ook voor D66. Yvonne van Went: "Er zijn een aantal instellin gen die gebruik maken van grote subsidies. Voor D66 is het gebrui kersaantal van cruciaal belang. Wij willen daarom liever niet aan het zwembad en de bibliotheek ko men." Stichting Vonk was wat D66 betreft wel een organisatie waar minder subsidie naartoe zou moe ten gaan. Terug kan niet meer Om de financiële misère af te wen den wilde het CDA inzetten op de versnelling van bouwprojecten. Hugo van Berkesteijn: "Verander Waddinxveen in een bouwput. Haal de projecten uit hun eerste versnelling en schakel direct door naar de vijfde versnelling. Door gaan is de enige optie. Teruggaan kan niet meer." Daarnaast deed het CDA het voorstel om beleid soberder uit te voeren, ook waar het gaat om wettelijke taken. Bur gemeester Bert Cremers was ge charmeerd van dit laatste idee van Van Berkesteijn. "Er bestaat een bandbreedte in de mate hoeverre je wettelijke taken uitvoert. Hier moeten we de juiste balans in zien te vinden," aldus de burgemeester, die zijn eerste raadsvergadering in Waddinxveen overtuigend en met strakke hand leidde. De eenmans fractie van Abdelkader Alhaft riep het college onder meer op om een nieuwe plaats voor de JOP te kie zen. Bij de andere fracties vond hij echter geen gehoor. Het college deelde zorg die de raad had geuit over de financiële positie van Waddinxveen. Wethou der Wiebrand Dijksterhuis vond de toonzetting in de raadsvergadering echter te negatief. "Wij hebben de afgelopen jaren weldegelijk resul taten geboekt, al zijn die niet altijd direct zichtbaar. Het is waar dat er nog weinig gebouwd wordt, maar dat is voor een kiein gedeelte door het college te beïnvloeden. Wij kunnen niet veel doen als wij een bouwvergunning hebben afgege ven, maar de ontwikkelaar besluit vanwege de economische crisis niet te bouwen." Ook ging Dijksterhuis in op het verwijt dat diverse raads leden gemaakt hadden dat het ambitieniveau van het college te hoog zou zijn. "Maar wij hebben met z'n allen voor deze ambities gekozen: het college en de raad," aldus de wethouder. Waddinxveen - Onder de naar schatting 250 belangstellenden die eind maart de Dag van de Preven tie en/of aansluitend de informa tie-avond over het Keurmerk Veilig Ondernemen in het wellnesswa- renhuis van Doove Healthy Living bezochten, zijn twee cheques ter waarde van elk 115,- euro verloot. De winnaars, Jaco Groeneveld en Jetze Meijer, hebben inmiddels beiden een 'Experience Voucher' van een reisbureau uit Moordrecht ontvangen. Nog niet eerder waren zoveel ver schillende, op preventiegebied gespecialiseerde, bedrijven gedu rende één dag en onder één dak in deze regio aanwezig. De Dag van de Preventie was de ideale ge legenheid voor bedrijven, instel lingen, overheden en particulieren om zich uitgebreid en vrijblijvend te laten informeren. Voor meer informatie: www.dagvandepreventie.nl. Waddinxveen - Regiókoor Adonai is tot eind 2010 ambas sadeur van Stichting De Hoop ggz te Dordrecht. De Hoop biedt kinder-, jeugd- en vol- wassenenzorg op het gebied van psychosociale, psychiatri sche en verslavingsproblema tiek, Ook biedt De Hoop re- integratietrajecten en heeft zij preventieprojecten voor kinderen, tieners en ouders. De samenwerking is ontstaan nadat CRK Adonai in juni 2008 een concert organiseerde in Dordrecht waarvan de op brengst, 5.600,- euro, bestemd was voor De Hoop. Tijdens andere concerten heeft het koor nog een bedrag van ruim 2.000,- bijeengebracht. Ook in de komende anderhalf jaar zal het koor zich inzetten om het goede werk van De Hoop te ondersteunen. Voor donder dag 8 oktober heeft Adonai een najaarsconcert in de Sint- Janskerk te Gouda op het pro gramma staan. Voor meer informatie: www.dehoop.org en www.crkadonai.nl. Waddixnveen - In de week van 29 juni tot en met 3 juli is in Gouwebad de Sniep gezwommen voor het DuckyDuck en Teddybeer-diploma. Zestig kinderen in de leeftijd van 0 tot en met vier jaar hebben hun diploma gehaald. Ducky Duck: Jasmijn Theelen, Jowy Verhorik, Jack van Beele, Maeve van Keulen, Michelle van Vliet, Sarah Janny Hagen, Jasmijn Kos ter, Emy van der Weide, Maxime de Wit, Debby van Maaren, Esmee van Maaren, Nova Buitink, Noa Broeders, Julia Tuiloo, Puk van Middelkoop, Sophie Dix, Duncan Lindhout, Thijs Blokdijk, Jenna Oosterom, Aiden Bak, Jaymee Joore, Nena de Neef, Angel Dek ker, Christian Bruinius. Teddybeer brons: Hugo Theelen, Renske Overdam, Ninthe Vunder- ink, Sem Rauws, Fien Breedijk, Jai- my van der Zouwen, Freek Karssen, llze Nugteren, Jay Hornes, Mèlanie Hornes, Nikki Mesman, Nick Luijb- regts, Timo van Es, Thomas Perdok, Wessel Geers, Anna van Eijk, Sanne Kortenoeven, Tijn van 't Sant, Ju lian van Herk, Mika Pleus, Yannick de Gruijl, Izzie Mostert, Lisa van den Dool. Teddybeer zilver: Bas de Jong, Loek van Daalen, Fleur van Hae- ringen, Daan Groenewegen van der Weiden, Zoë de Mik, Fleur van Waddinxveen - Stichting Wijk- werk De Zuidpias organiseert voor de vakantieperiode in de maanden juli en augustus een aantal klaverjasavonden. In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 kunnen de kaartliefhebbers om 20.00 uur terecht op vrij dag 10, 17, 24 en 31 juli en op 7, 14 en 21 augustus. Er wordt gespeeld volgens Rotterdams systeem. De toegang bedraagt 2,50 euro, inclusief consumptie, ledereen is welkom. Waddinxveen Ontmoetingskerk Groensvoorde geen dienst. Immanuelkerk 9.30 uur pas tor mw. M. Klumper-Garretsen (RTW). Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. H. van Oostende (ge meenschappelijke dienst in IK). Ger.Kerk 9.30 uur ds. E. Brink en 16.30 uur ds. R. Roth. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Als start van de zomervakantie houdt de Jeugd- adviesraad vrijdag 10 juli een spelavond voor kinderen van de groepen 7 en 8van de basisschool. De avond wordt gehouden in het Gouwebos van 19.00 tot 21.30 uur. Begin en eindpunt is bij de in gang van het Gouwebos aan het Papaverveld. Het is de bedoe ling dat de kinderen daar om 21.30 uur opgehaald worden. De avond is gratis toegankelijk. Om aan de spelavond mee te doen is aanmelden noodzake lijk: info@jarwaddinxveen.nl (naam, leeftijd en telefoonnum mer). Aanmelden kan tot 9 juli. Voor meer informatie: info@ jarwaddinxveen.nl en www. jarwaddinxveen.nl Waddinxveen/Boskoop - Waddinxvener Ted Valk (60) en Hans de Bruin (62) uit Boskoop, beiden in de jaren '80 en '90 deel uitmakend van de in die tijd bekende country8iwestern formatie 'Cool Breeze', hebben in ei gen beheer onder de artiestennaam Falcon 8i Brown een cd opgenomen met als titel 'You don't know us?!' Leersum, Thymo Troost, Sharina van Est, Jesper Slootweg. Teddybeer goud: Jurre van Rijs, Nick Harkes, Luka Sem Daim, Daan Van 't Hof. De eerste activiteit na de zomerva kantie bij de Sniep is de Zwemvier- daagse van maandag 24 augustus tot en met vrijdag 28 augustus. Voor meer informatie: www.gouwebaddesniep.nl In hun nu meer dan 40 jaar lange vriendschap en muzikale samen werking is het opnemen van deze cd met, zoals zij het zelf noemen, 'all time easy listening music' een nieuwe muzikale mijlpaal. Bekende en minder bekende songs wisselen elkaar af, variërend van jazz- en popballads tot enkele country-ach- tige stukken. Ted Valk is de zanger van alle num mers, speelt bas en gitaar en heeft via computer en keybord alle or kestbegeleidingspartijen toege voegd. Hans de Bruin speelt op electrische en acoustische gitaar en zorgt voor de klankregie en mixage. De cd is in eigen beheer gemaakt en kost 10,- euro. De helft hiervan is bestemd voor het KWF Kankerfonds. De cd is verkrijgbaar in Boskoop bij Expert, via tedvalk@ yahoo.com of op 06-44073774. Voor meer informatie: www.falconbrown.nl. Falcon Brown hebben samen de cd 'You don't know us?!' opgenomen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7