WETHOUDER TE MEIJ OVER BESTEMMINGSPLANNEN: "NU KUNNEN WE VERDER" JEUGDWEEK MOERKAPELLE NK WERD GROOT ROLSCHAATSFEEST BEPERKTE OPENINGS TIJDEN BIBLIOTHEEK OPBRENGST FLESSENACTIE ROLSCHAATSEN DUIVENSPORT BRANDS EN STOFBERG REGIO CONCOURSWINNAARS [^r,FNuiH7FN-MOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 juli 2009 pagina 9 Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - "Dit is een moment om bij stil te staan." Wethouder Mies te Meij kijkt terug en blikt vooruit op de ruimtelijke ontwik kelingen in de regio. Aanleiding zijn de drie bestemmingsplannen die drie weken geleden door de gemeenteraad zijn aangenomen. Op 16 juni zijn door de raad de be stemmingsplannen Zuidpias West, Zuidpias Noord en Het Nieuwe Midden vastgesteld. Hiermee kwam een einde aan een langdu rig en intensief proces. Tijdens de raadsvergadering kregen Te Meij en haar ambtenaren van verschil lende politieke partijen lof toege dicht. "De vaststelling van de be stemmingsplannen was een heel belangrijk moment. Nu kunnen we verder met de plannen voor wo ningbouw en glastuinbouw," aldus de wethouder. Te Meij geeft het belang aan van de bestemmingsplannen: "Ver schillende bouwplannen moesten worden aangehouden, doordat er binnen de vorige bestemmings plannen geen ruimte voor was. Sommige mensen zaten al heel lang te wachten. De nieuwe be stemmingsplannen zorgen voor duidelijkheid en maken dat we ver der kunnen." De belangrijkste pun ten zijn voor Te Meij de 1.200 wo ningen in Zevenhuizen en de 800 woningen in Moerkapelle die nu gebouwd kunnen worden, zodat deze kernen versterkt worden en de voorzieningen behouden blij ven. Verder noemt ze de aandacht voor meervoudig ruimtegebruik in de glastuinbouw en de aanleg van de Veilingweg, ook wel aangeduid als de Rottelaan. Het allerbelang rijkste vindt ze dat de regie nu in handen van de gemeente is. De afgelopen maanden is door de wethouder en het ambtelijk ap paraat erg hard gewerkt om de bestemmingsplannen vastgesteld te krijgen. De avond van 16 juni was het moment waarop de be stemmingsplannen aangenomen moesten worden aangezien an dere ontwikkelingen in de regio anders gevaar zouden lopen. Te Meij legt uit dat bijvoorbeeld het voorkeursrecht zou komen te ver vallen als de deadline van 16 juni niet gehaald werd. Te Meij: "Daar om moesten we met een strakke planning werken. Wij hebben een keuze gemaakt door de kansen te De bestemmingsplannen zijn vastgesteld, de ontwikkeling van de Zuidpias kan beginnen. pakken en zelf de regie te voeren. Dit was zo'n omvangrijk proces. De kunst was om het beheersbaar te houden en de risico's in te perken. Er liggen zoveel belangen." In de komende zes weken hebben het ministerie van Vrom en de pro vincie de tijd om de bestemmings plannen te toetsen. In de zes we ken die daarop volgen kunnen nog bezwaren bij de Raad van State worden ingediend. Als dit achter de rug is kunnen de voorbereidin gen voor de daadwerkelijke uit werking van de plannen worden getroffen. Te Meij: "Ontwikkelaars gaan pas investeren als de bestem mingsplannen vastgesteld zijn. In de tijd tot aan de fusie wil ik voor bereidingen treffen om zo snel mogelijk aan de slag te gaan." Vorig jaar sprak het Hart van Hol land ook met Te Meij over de ruim telijke ontwikkelingen in de regio. Ze vertelde toen dat begin 2010 be gonnen kon worden met de bouw van onder meer de tweeduizend woningen in de gemeente. Door diverse oorzaken heeft dit proces vertraging opgelopen. De wet houder vertelt dat onder andere de economische crisis een belang rijke bijdrage heeft geleverd aan het oponthoud. "Maar we moeten niet te somber zijn. De crisis biedt ook kansen. Een kans voor bijvoor beeld duurzame glastuinbouw en een kans voor de uitbreiding van dorpskernen, omdat daar goed op de bestaande structuren kan wor den aangesloten." Te Meij heeft besloten om zich na de fusie niet beschikbaar te stellen voor een nieuwe termijn als wet houder. "Ik ben me actief aan het oriënteren op wat ik na een lang durige politieke carrière wil gaan doen. Er is altijd iets op mijn pad gekomen. Sowieso wil ik iets op het bestuurlijke vlak met mensen blijven doen. Maar tot de fusie zal ik mij voor honderd procent inzet ten voor Zevenhuizen-Moerkapel- le." Op de vraag wat Te Meij als grootste uitdaging voor de nieuwe gemeente ziet, antwoordt ze dat de eigenheid van de verschillende kernen behouden blijft. Te Meij: "Want wat je ook doet als bestuur der, het gaat altijd om mensen. Dat moet de basis zijn." Zevenhuizen-Moerkapelle - Voor de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen theek De Groene Venen, gelden tijdens de zomervakantie beperkte ope ningstijden. Van maandag 13 juli tot en met zondag 23 augustus is de bibliotheek geopend op maan dag- en donderdag van 18.30 tot 20.30 uur en op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur. Van 4 juli tot en met 30 juli wordt voor boeken een uitleenperiode van vier weken gehanteerd. Via de website kan men geleende materialen, indien niet gereser veerd, maximaal twee keer ver lengen voor een periode van drie weken. Tip voor op de achterbank: elke vestiging heeft een gevarieerde collectie luisterhoeken in huis. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Moerkapelle - In het kader van de 'statiegeldflessenactie' gingen za terdag 27 juni 17 kinderen langs de deuren. In totaal zamelden de kinderen ruim 2000 limonadefles- sen en circa 700 bierflesjes in. Een supermarkt zorgde er voor dat de flessen vlot ingeleverd konden worden. Samen met ontvangen giften werd deze dag een bedrag van 721,- euro bijeengebracht. Het geld is bestemd voor de ondersteu ning van de familie Van der Lee, die in Thailand missiewerk verricht. Eind december zal de actie worden herhaald. Moerkapelle - De kerken van Moer kapelle houden van maandag 17 augustus tot en met donderdag 20 augustus een Jeugdweek. Sport, spel en bezinning staan centraal tijdens de Jeugdweek. Het thema voor dit jaar luidt: 'Lekker belang rijk', wat neerkomt op nadenken, zingen en van gedachten wisselen over de vraag wat nu écht belang rijk is in het leven. Het ochtendprogramma is bedoeld voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Er worden rondom het thema Bijbelvertellingen verteld. Daarnaast wordt er veel gezongen. Ook staan er een vossenjacht, vis wedstrijd en een zeskamp op het programma. Traditiegetrouw is het programma van maandag tot woensdag van 8.30- tot 2.15 uur. Het donderdagprogramma eindigt om 15.00 uur. De avonden zijn be doeld voor jongeren vanaf dertien jaar, en kinderen die straks naar de brugklas gaan. Aanvang om 19.30 uur, afsluiting rond 22.00 uur. Voor meer informatie: www.jeugd- week.org of www.avondjeugd- weekmkp.hyves.nl Nieuwegein/Moerkapelle - Bij KRC Rolling in Nieuwegein vond afge lopen weekend het NK Kunstrol- schaatsen plaats. Op vrijdag werd gestart met de verplichte dansen in alle klassen. Bij de jongste sporters werd Fleur Renne van Olympia met grote voorsprong eerste. Bij de aspiran ten werd er eveneens goed gepres teerd en door tweemaal een goe de prestatie eindigde Laura Pack van Rolling '90 op de eerste plaats. Tweede werd Kelly Stekelenburg, gevolgd door Ruby van Pelt op een derde plaats. In de cadettenklasse maakte Cha- relle urootenboer van Rolling'90 haar favorietenrol waar en nam de leiding, verrassend gevolgd door Desi Voorwinden en Daphne Stormbroek. In de klasse jeugd stelde Nicky Boer van Rolling'90 de winst veilig. Annemiek van Luinen stond tweede en Chelsie Rupke veroverde de derde plaats. Bij de junioren werd de nek-aan-nek race gewonnen door Elja Kamp, Rolling'90; zij werd op de voet gevolgd door Valerie Krijgsman en Chantal Hertog. De beide Rol ling'90 senioren Iris Dijkema en Veel succes tijdens NK Kunstrolschaatsen. Martijn Robbemond deden wat er van hen verwacht werd en danste keurige compulseries en kregen een goede jurybeoordeling. Op zondag werden door alle in ternationale klassen de originele dansen of vrije dansen verreden. Nadat alle punten door de jury wa ren uitgedeeld bleek er een kleine verschuiving in de kop van het klassement te hebben plaatsge vonden. De eerste plaats bleef on betwist voor Charelle Grootenboer die zich kampioen van Nederland in de klasse cadet mag noemen. Daphne Stormbroek werd tweede en de derde plaats was voor Desi Voorwinden. Bij de polka, een moeilijk uit te voeren dans, werd Nicky Boer kampioen van Nederland, op een tweede plaats gevolgd door Chel sie Rupke; Annemiek van Luinen werd derde. De junioren stonden na de verplichte dansen heel dicht bij elkaar en de vrijdans zou dan ook de einduitslag bepalen. Eerste, en daarmee Nederlands kampioen, werd Elja Kamp, terwijl Valerie krijgsman swingend naar de twee de plaats reed. 'Bondgirl' Chantal Hertog werd derde. Iris Dijkema danste zich op een El- vis Presley medley naar de boven ste plek op het podium en werd Nederlands kampioen senioren evenals Martijn Robbemond in de senior klasse heren die op geheel eigen wijze het publiek en de jury mee liet genieten van zijn vrije dans en met de hoogste punten van het kampioenschap op zak, trots zijn medaille en sjerp in ont vangst mocht nemen. Lof was er voor Rona Dijkema die de sporters klaarstoomde voor dit kampioenschap én voor Claudia Jonker, die, net geslaagd voor het juryexamen, op prima wijze haar debuut als officiéél jurylid maak te. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. Zevenhuizen - Voor de leden van Postduivenvereniging De Storm- vliegers stonden dit weekend drie concoursen op het program ma. De jonge duiven gingen naar Strombeek, 124 kilometer, waar de 593 duiven om 9.00 uur wer den gelost. Om 10.26 uur haalde Ruud Brands de eerste duif bin nen. Later bleek dat dit ook de eerste prijs in de regio Leiden was. Zijn duif had 86 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was 8 minuten later thuis. Uitslag: I-16 R. Brands, 2-3-17-19-21-22-23 M. Jongenelen, 4-5-9-10-13 Joh. Stofberg, 6 J.S. Heykoop, 7 G. Jon genelen, 8 C. Zweere, 11-12-14-15 L. van Wensem, 18 Jeffry van der Haak, 20-24 N. Koppenaal, 25 C. Nobel. Tegelijk met de jonge duiven wer den ook de 188 oude vitesse dui ven gelost. De eerste oude duif arriveerde om 10.22 uur bij Joh. Stofberg. Ook dit was de eerste prijs in de regio Leiden. Zijn duif had 88 km per uur gevlogen. De laatste prijsduif was 7 minuten later thuis. Uitslag: 1-2-5-6-8-10- II-12-13-15-25 Joh. Stofberg, 4-7 C. Zweere, 9-21-22-24 L. van Wen sem, 17-18-19-20-23 J.S. Heykoop. De andere oude duivenvlucht was een concours vanuit midden Frankrijk, Bourges, op een afstand van 573 kilometer. De 156 duiven werden om 7.15 uur gelost en om 14.41 uur was het C. Zweere die de eerste duif binnen haalde. Zijn duif had 77 km per uur gevlogen. De laatste prijs duif was 37 minu ten later thuis. Uitslag: 1-12-14- 17-24 C. Zweere, 2-8-19-23-25 N. Koppenaal, 3 fam. Nell, 4-6-9-11- 20-21 Joh. Wiltenburg, 5-7-13 Joh. Stofberg, 10 M. Strijdhorst, 15- 18 L. van Wensem, 16 R. van der Helm, 22 M. Jongenelen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9