i 1 BL0EMENBUURT IN VERZET TEGEN MOGELIJKE VERPLAATSING ZEVENSTER PODIUMRAKKERS LUIDEN VAKANTIE IN MET SPETTEREND OPTREDEN ZOMERWANDELINGEN IN K00RNM0LENGAT TYPEMIEPJES ACTIVITEITEN-AGENDA INSCHRIJVEN VOOR KEESLOOP l# 1 L.~. M 4 STAPEL BOEKEN VOOR EEN EURO ZEVENHUI? EN - MOERKAPELLE Zevenhuizen ©ud Verlaat Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 juli 2009 pagina 13 5.00 7.50 '0.00 4.00 0.00 ll diploma Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen kan men tegen betaling van één euro een kilogram afgeschre ven boeken of cd-roms mee naar huis nemen. De bibliotheek kent tijdens de vakantiemaanden gewijzigde openingstijden. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenenvenen.nl. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - offieochtenden Herv.Centrum 1 okt. Joke Verweert en 26 nov. Greta Rietkerk. - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) De Zeven Muzen - 21 november Ontmoetingskerk: amateur muziekavond. De kleine Trompetter - 4 sept Night of Harmony Dorpsplein Harmonie en afslag 9; - 5 sept oogstfeest Dorpsplein; 30 okt. voorspeelavond jeugd Swanla; 21 nov sinterklaas intocht (Pietenband); 28 nov jaarconcert Swanla (Harmonie en afslag 9); 19 dec. kerst concert Zevenster; - 24 dec kerstzangdienst Herv Kerk (harmonie). ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Postduivenvereniging De Stormvliegers clubgebouw Nijverheidscentrum 28 nov. jaarlijkse postduivententonnstelling. 19.30 uur; 12 dec. kerstbingo 19.30 uur; Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten: 17 juli; 7 en 2f aug.; 18 sept DE VIERKAP - Soos: Toneelrepetitie: maandag 20.00 uur; Boksen jeugd, woensdag 16.30-17.30 en 17.30-18.30 uur; Boksen volwassenen: 19.30 - 20.30 uur. - Kaarten: Boksen jeugd woensdag 17.30-18.30 uur; Ouderen 19.30-20.30 uur - zondag 30 aug buiteneten volgens franse traditie; za 31 okt Vierkap omgetoverd tot eetcafé; za 12 dec Kerstmarkt. Moerkapelle - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Soos. Iedere 2de dond. van de mnd. 9.30 u - 11.30 u Dorpshuis Op Moer - Tweede kans winkel: iedere zaterdag 9.30-12.30 uur: rommelmarkt naast herv. kerk; 12 september Open monumentendag met grote zendings/rommelmarkt rondom herv. kerk. - Tweede kans schuurverkoop iedere zaterdag 9.30 - 12.30 u. Abr. Kroesweg 17 Zevenhuizen - Het was op de eerste avond van de zomervakantie weer 'volle bak' in de tot theater omgebouwde 'Garage Eindhoven' aan het Noordeinde. De Podiumrakkers, onder bezielende leiding van Kirsten van der Meer en Maryse Eindhoven, trakteerden het publiek op een medley van musicalsongs. De Podiumrakkers is een groep ba sisschoolleerlingen die zich in hun vrije tijd met musical bezighoudt. De leden van de groep worden begeleid door twee jongedames. Maryse en Kirsten zitten zelf nog op school en volgen daarnaast the- aterlessen bij het Hofpleintheater in Rotterdam. Al drie seizoenen (vanaf hun veertiende) begeleiden ze de Podiumrakkers. Tot nu toe heeft dat drie volwaardige theater producties opgeleverd: Annie, The sound of music en afgelopen vrij dag De Podiumshow. In de De Podiumshow was onder andere plaats voor Ciske de Rat, De Lion King en Mama Mia. Zowel voor als na de pauze brachten de jonge sterren Deborah, Jara, Dagmar, Wenda, Hannah en Noreen een ge varieerd programma. Kinderliedjes van Kinderen voor Kinderen, ballet en musicalsongs wisselden elkaar af. Ook was er nog ruimte voor het liedje 'De dingen waar ik zo van houd uit The sound of music en liedjes uit de musical Annie, waar mee de Podiumrakkers eerder suc cesvol waren. Florine, Bas en Justin, klaar om te protesteren, als het moet. Zevenhuizen - Bewoners van de Leliestraat en omliggende straten zijn onaangenaam verrast door het voornemen van het college om zorgcen trum Zevenster te verplaatsen naar de hoek Noordelijke Dwarsweg/ Leliestaat. Zij zijn een handtekeningenactie gestart om het college 'tot nadenken te stemmen'. "Het kwam nogal uit de lucht val len", vertelt Ben Verschoor uit de Leliestraat. "Er gingen natuurlijk wel wat geruchten rond, maar het officiële verhaal hebben we in de krant moeten lezen." Verschoor en zijn buren zijn er op zijn zachtst gezegd niet blij mee. "Voor de bewoners van de Le liestraat wordt het uitzicht minder, en wellicht vermindert de waarde van onze huizen. De kinderen en jongeren uit de buurt kunnen straks nergens meer spelen, dit is het enige speelveld in de Bloemen- buurt." Verschoor wil het speelplein graag houden. Een aantal jaar geleden is dat in overleg met omwonenden en de jeugd naar ieders tevredenheid ingericht. Jongeren uit het hele dorp, van 3 tot 23 jaar, spelen hier dagelijks, en dat gaat heel goed. Aan het duikelrek op de speelplaats bengelen Florine, Bas en Justin (al ledrie 6 jaar). Ook van hen mag het speelplein niet weg. "En als het toch moet van de burgemeester, dan gaan we protesteren", zegt Bas, "met de hele buurt en met mijn moeder." Ondersteboven hangend denkt Florine even na. "Wat is dat dan?" wil ze weten. "Nou gewoon, legt Bas uit. "Met zijn allen naar het gemeentehuis en dan roepen: 'wij pro-tes-te-ren!"' Bij iedere letter greep steekt hij strijdbaar zijn vuist in de lucht. Een woordvoerder van de gemeen te laat weten dat de plannen nog in een heel vroeg stadium zijn. "Het college heeft een voorkeur uitge sproken voor een locatie, meer niet. Er liggen nog geen bouwplannen, er is zelfs nog geen raadsbesluit." De woordvoerder laat verder we ten dat er voor zaken in gang wor den gezet een informatie avond zal komen, waarna de gebruikelijke procedure wordt gevolgd: het in dienen van de bouwaanvraag, en de mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen. Uiteindelijk beslist de raad. "Er zijn veel betere locaties voor de Zevenster", meent Verschoor. "Wat dacht je van het gemeentehuis? Dat staat na de fusie straks leeg. Volgens mij zitten die ouderen veel prettiger op het dorp dan helemaal aan de rand. En wat betekent dit voor de aanleunwoningen in de Schoolstraat en die naast de Zeven ster? Gaan die om, of moeten de bewoners straks via een rolbandje naar de locatie Leliestraat?" De omwonenden van het speel plein van de Leliestraat hopen met de handtekeningen tegen de bouw het college op andere gedachten te brengen. En als het tot demonstra ties komt, staat Bas vooraan. Zevenhuizen - Natuur- en Vogel wacht Rotta organiseert voor alle vrijdagavonden tot en met vrijdag 4 september natuurwandelingen door en rond het Koornmolengat. Tijdens de wandelingen krijgen de deelnemers uitleg van ervaren gid sen over de ontstaansgeschiedenis van dit beschermd veengebied en over de planten, vogels en insec ten die er voorkomen. De wande lingen starten om 19.00 uur bij het informatiepaneel naast de boog brug over de Hennipsloot tussen de camping en restaurant de Roer domp. De wandelingen duren circa anderhalf tot twee uur. De start is goed bereikbaar per fiets of per auto. Ruime parkeergelegenheid aanwezig bij de camping. Bergschenhoek/Regio - Inmiddels hebben zich al tientallen deelne mers aangemeld voor de zesde editie van de Keesloop op woens dag 2 september. De Keesloop is een prestatieloop over 5 of 10 kilometer. De afstand is exact gemeten. Start en finish vinden plaats op het parkeerter rein bij voetbalvereniging BVCB aan het Sporthoekpad. Beide af standen starten om 19.15 uur. Na afloop is er voor elke deelnemer in de sportkantine een drankje en men ontvangt tegen inlevering van het startnummer een herinnering. Ook is er een verloting met diverse prijsjes. Voorinschrijven kan tot en met za terdag 29 augustus. De kosten be dragen 3,50 euro. Op de dag zelf inschrijven is mogelijk tot 19.00 uur in de kantine van de voetbal vereniging. De kosten bedragen in dat geval 5,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: www.keesloop.nl. Zevenhuizen - Negen meisjes ont ogen afgelopen donderdag hun diploma 'machineschrijven'. Gedu bde de afgelopen drie maanden hadden de ze in Bodegraven les 9ehad en ook thuis moest er flink geoefend worden om 'blind' te le ren typen. De hele groep was ge slaagd, wat bijzonder was, omdat dit de jongste groep was die ooit bij het instituut lessen gevolgd had. Staand van links naar rechts: Joyce, Linda, Anna, Julia en Lotte; zittend van links naar rechts: Demyelle, Annemarije, Marit en Fabienne.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13