Ecokleurenkoers: kleur aan onderhoud -A r BEZORGERS GEVRAAGD VOOR DE VAKANTIEPERIODE VAN RIJK VERSPREIDINGEN •- -?8Eteilsijt.W',* i m 'jëR Wil jij extra zakgeld verdienen en ben je in de periode juli t/m augustus beschikbaar? Bel met VAN RIJK VERSPREIDINGEN 0182 615 438, of je vult dit formulier in en stuurt het op. Bestuursbesluiten ter inzage Rectificatie Bekendmakingen Staringlaan 17d 2741 GC Waddinxveen Tel: 0182 615 438 Fax: 0180 638 451 Mobiel: 06 222 234 59 In Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel en Waddinxveen Naam: Adres: Postcode: Plaats: Tel: Geb. datum: Ik ben beschikbaar vantot week 29, nr. 40 Waterwerken De Ecokleurenkoers is vastgesteld door het college van dijkgraaf en hoogheemraden. Dit is het beleid voor ecologisch maaien en schouwen van hoofdwatergangen en overige watergangen. Voor het in stand houden van de watergangen en het garanderen van voldoende transportcapaciteit, is het noodzakelijk de water bodem en oevers regelmatig te maaien. Te veel maaien blijkt echter nadelig voor de ecologie. Minder en gefaseerd maaien van watergangen met voldoende ruimte levert een belangrijke bijdrage aan het herstellen van natuurwaarde en het verbeteren van de waterkwaliteit. De Ecokleurenkaart Op onze website vindt u een kaart met alle watergangen binnen Schieland en de Krimpenerwaard. Op deze kaart is met kleuren aangegeven op welke manier een watergang onderhouden en geschouwd wordt. De blauwe, vaak smallere watergangen worden van kant tot kant gemaaid. De gele en groene watergangen bieden voldoende ruimte om waterplanten te laten groeien. Zij belemmeren de waterdoorvoer nauwelijks. Door de oeverbegroeiing van deze watergangen beurtelings te maaien, krijgen dieren in en om het water de kans om te schuilen. De Schouw Het hoogheemraadschap controleert elk jaar of onderhoud c goed is uitgevoerd. Bij deze controle, de schouw, I worden de kleuren van de Ecokleurenkoers gehanteerd. w Flora-en faunawet Wij houden rekening met natuur passend binnen de Flora- en faunawet. Beschermde natuur mag niet verdwijnen. Het ecologisch maaibeleid is volledig afgestemd op de t'T gedragscode Flora- en faunawet voor waterschappen. Omgeving Door het gewijzigde maaibeleid kunnen de sloten en water- I *-■ dp" gangen in de omgeving er anders uit gaan zien. Als onder- 4 -■&!£*<■ houdsplichtige van overige watergangen krijgt u met het I» nieuwe maai-en schouwbeleid ook zelf de mogelijkheid JÉÉHeS onderhoud aan te passen. Bent u verantwoordelijk voor het ®t 9&-^ÈÉÊÈit Jff onderhoud van een groene watergang dan kunt u ook minder i 1 intensief onderhouden. Onderhoud blijft natuurlijk nodig om dichtgroeien te voorkomen. Libellen rusten uit op een waterplant. Winst voor de natuur winst voor de waterkwaliteit Helder plantenrijk water biedt een prettige leefomgeving voor bewoners van de sloot. Planten bieden voedsel, schuil- en paaiplaatsen. De oeverbegroeiing creëert overwinterings- en schuilplaatsen voor verschillende diersoorten. Minder onderhoud zorgt voor minder verstoring van het waterleven en biedt de watervegetatie meer kans zich te ontwikkelen. En natuurlijk is het ook fijn als het water en de oever er mooi uitzien. Alle op dit beleid betrekking hebbende stukken liggen gedurende een periode van acht weken ter inzage. U kunt dit beleid inzien op het kantoor van Schieland en de Krimpenerwaard of via onze website www.hhsk.nl. Het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap heeft op 24 juni 2009 besloten om: 1Het nemen van verkeersbesluiten over te dragen aan het dagelijks bestuur. Het besluit treedt op 24 juli 2009 in werking. 2. De'Verordening onderzoeken doelmatigheid en doeltreffendheid Schieland en de Krimpenerwaard' vast te stellen. Volgens de verordening dient het dagelijks bestuur deze onderzoeken jaarlijks uitvoeren. De verordening treedt op 24 juli 2009 in werking. De teksten van het besluit van overdracht en de ver ordening kunt u inzien op onze website. De documenten liggen gedurende 12 weken ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Op verzoek kan een af schrift worden toegezonden. In de vorige advertentie, week 27, nr. 39, staat een storende fout. In deze Jaarverslagspecial is de bovenste helft van de tabel 'Kosten en opbrengsten 2008'versprongen. Deze getallen horen een regel naar beneden te staan. U kunt de juiste tabel vinden op onze website www.hhsk.nl. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens (RVV). Capelle aan den IJssel - (K.09.312) 's-Gravenhof Vastgoed B.V., uitvoeren van diverse werkzaamheden t.b.v. de bouw van een appartementencomplex, Evertsenstraat 1-9; - (K.09.318) T.F.Yeung, maken van een vlonder, 1e Lunarelaan 41. Moordrecht - (K.09.317) Oasen N.V., aanleggen van een waterleiding t.b.v. een huisaansluiting, Schielandse Hoge Zeedijk West 12. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk t/m 26 augustus 2009 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam <cnJ

Hart van Holland | 2009 | | pagina 38