Zevenhuizen-Moe I Gemeente CARAVANS EN CAMPERS LANGS DE WEG RUIMTELI JKE ORDENING BESPUUGD, BEDREIGD OF UITGESCHOLDEN? VINDT U DAT NORMAAL?! RAAD EN COMMISSIES HAAL NUJE JEUGD VAKAN1 WERKZAAMHEDEN NOORDEIJJKE DWARSWEG 16JUU VERLEENDE UTrWEGVERGUNNI G BEKENDMAKING EVH MANDAAT MG IIPWV1W I M uk Aanvragen bouwvergunning: Verleende bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen met ontheffing 111 pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 15 juli 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gei o as -fc J^^HNHU12EN-MOERKAPFI i r. Mooi weer en veel vrije dagen. Nederlanders trek ken er graag op uit met caravans en vouwwagens. Natuurlijk moeten deze in- en uitgeladen kunnen worden bij het huis. Maar het lang parkeren van der gelijke voertuigen kan ergernis voor omwonenden opleveren (onder andere qua parkeergelegenheid) en een lelijk straatbeeld. Het is dan ook niet de bedoe ling dat deze kampeermiddelen, bijvoorbeeld tussen de vakanties door, lange tijd gestald staan langs de openbare weg. Wat zijn de afgesproten regels hierover? De belangrijkste regel is dat het verboden is om een woonwagen, kampeerwagen, caravan, camper, magazijnwagen, aanhangwagen, keetwagen of een ander dergelijk voertuig langer dan drie dagen achter elkaar op of aan de weg te plaatsen of te parkeren. Helpt u mee onze gemeente eigernisvrij en netjes te houden? We zijn uiteindelijk toch allemaal verantwoordelijk voor een fij ne leefomgeving? Meer informatie kunt u krijgen bij mevrouw Bos, telefoon 0180637712. «fc 'éèwfëttii%$M0orJrecl*é-, Hiei/werkerix aan den ijssei en Z.ei/enlui/izen-Atoet'kapeUe de nieuwe aemeen&e Zuidpias. WEEK 29 Openbare welstandsvergadering Dinsdagmiddag 28 juli 2009 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 4 augustus 2009 in het Groothandelsgebouw, Stations plein 45 te Rotterdam tussen 15.00 tot 17.00 uur. In verband met de reconstructie van de A12 tussen Gouda en Zoeter- meer wordt de afrit Zevenhuizen (9) van de A12 (links) richting Den Haag tijdelijk voor al het verteer afgesloten. Deze afsluiting vindt plaats in week 30, van: maandag 20 juli 2130 uur tot dinsdag 21 juli 0500 uur dinsdag 21 juli 2130 uur tot woensdag 22 juli 0500 uur woensdag 22 juli 2130 uur tot donderdag 23 juli 0500 uur Omleidingen Het verteer uit Utrecht richting Zevenhuizen wordt omgeleid via de A12, op- en afrit Bleiswijk (8). Mensen met een publieke taak hebben regelmatig te maken met agressie; fysiek of verbaal geweld. U kunt hierbij denken aan verkeersregelaars of buschauffeurs, verpleegkundigen of het personeel op een ambulance. Maar ook aan politieagenten, leraren en de medewerkers aan de balie van gemeenten en (sociale) zorginstellingen. Deze mensen doen dit met de grootste zorg; zij bieden hulp aan diegenen die dit nodig hebben. Tóch zijn zij regelmatig de dupe van de frustraties van anderen. En dat tolereren we niet Neem nou het voorbeeld van Jet Verschuren, parkeerwachter zij is onlangs uitgescholden, bedreigd en zelfs fysiek belaagd."Bc begrijp dat niemand zit te wadden op de bonnen die ik uitschrijf. Maar er zijn tegenwoordig zoveel auto's tegelijk in de stad dat mijn werk wél steeds belangrijker wordt. Anders staan er binnen de kortste keren overal auto's verkeerd geparkeerd. Helaas heb ik ook veel met agressie te maken. Mensen gaan met me in discussie over het hoe en waarom van de bon en schelden me hierbij regelmatig uit Laatst draaide iemand mijn arm om, terwijl diegpne eiste dat tk de bon ongedaan zou maken. Vindt u zo'n reactie normaal?' Ook vuilnisman Kevin van den Berg krijgt te ma ken met agressie. Beledigingen en scheldpartijen zijn aan de orde van de dag en hij is zelfs een keer bespuugd.'Als vuünisman help ik mee aan een schone en nette leefomgeving Ik haal bijvoorbeeld ode grofvuil op en merk dat mensen dit waarderen Daar staat tegenover dat ik regelmatig met agressie te maken krijg Ongeduldige automobilisten beginnen te toeteren en schelden me uit Pas spuugde iemand op me omdat rk in de weg stand. Vindt u zo'n reactie normaal?' Tot slot halen we het voorbeeld aan van Laura de Kort Zij is ambulancemedewerker en de afgelopen maand heeft zij regelmatig te maten gehad met geweld. Onbegrijpelijk, dat vindt zij zelf ook... 'Mijn werk draait om het verlenen van spoedeisende zorg en de uitvoering van het vervoer. We beoordelen ter plekke of we mensen direct kunnen behandelen of naar het ziekenhuis moeten brengen. Mensen zijn ons vaak dankbaar voor het werk dat we doen. Ondanks dat we mensen helpen, krijgen we ook agressie over ons heen. Zo heb tk wel eens meegemaakt dat boze omstanders ons hinderden of de weg versper den. Een vrouw heeft me zélfs een keer geslagen, omdat ze vond dat ze te lang op ons moest wachten. Vindt u zo'n reactie normaal?' Dit zijn slechts enkele voorbeelden, maar helaas staan deze niet op zich; veel mensen met een publieke taak krijgen te maken met agressief gedrag. En dat is niet normaal. Daarom spreken overheid en werkgevers met elkaar én met u het volgende af -Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd - Geef de professional de ruimte om zijn werk te doen -Volg de aanwijzigen van de professional op -Verstoor de (bedrijfsjorde niet Meer informatie? Kijk op wwwveiligepublietetaakn] Besluitenlijst raadsvergadering 7 juli 2009 1. Vragenuur. De heren Oosterhoff en Freeke stel len vragen over de huisvesting/het nieuwbouw project van de Rehobothschool in Moerkapelle. 2. Ingekomen stukken. Gesproken woidt over de correspondentie van de heer mr. H.J. Suyver van La Gro advocaten betreffende de integri teitkwestie van het raadslid de heer TRM. Heemskerk. De raad blijft bij zijn standpunt dat de handelwijze van het raadslid Heems kerk wordt afgekeurd en wacht nog steeds op het moment dat de heer Heemskerk zijn consequenties trekt 3. Vaststellen van de Notitie Mantelzorgbeleid Zuidplasgemeenten 4. Intrekken van de Boeteverordening Wet inbur gering nieuwkomers. 5. Overnemen van de (huur)betalingsverplichtin g van Volleybalclub Nesselande aan Dorpshuis Swanla. 6. Vaststellen van de Program mareken i ng 2008 en bestemming van het resultaat 7. Aanwijzen/benoemen van een gemeentelijk vertegenwoordiger in gemeenschappelijke regelingen. Wethouders Bosman, Te Meij en burgemeester Rjen worden met dertien stem men benoemd als (plaatsvervangend) lid in diverse gemeenschappelijke regelingen. Wethouder M. Bosman wordt benoemd als: Plaatsvervangend lid in het algemeen be stuur van het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland; Plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van de Regionale Brandweer en Geneeskundige Hulpverlening bij Ongeval len en Rampen Hollands Midden; Plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van de Streekarchiefdienst Midden Holland; Lid in het algemeen bestuur van het Recrea tieschap Rottemeren; Plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van de Regionale Ontwikkelingsor ganisatie Zuidpias, voor zowel burgemeester Pijen als wethouder Te Meij-de Laat Wethouder M.CJ3. te Meij-de Laat wordt benoemd als: Plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van de Regionale Dienst Openbare Gezondheids zorg Hollands Midden; Lid in het algemeen bestuur van de Streek archiefdienst MiddenHolland; Plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van het Recreatieschap Rottemeren, voor zowel burgemeester Pijen als wethou der Bosman; Voorzitter van de Monumentencommissie (q-q-)- Burgemeester J.C.G. Pijen wordt benoemd als: Plaatsvervangend lid in het algemeen be stuur van de Grondbank RZG Zuidpias, voor zowel wethouder Te Meij als wethouder Bosman 8. Instemmen met een partiële wijziging van de gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Rottemeren. 9. Instemmen met het ontwerpOntwikkelings- strategiekader 2010-2020 Regionale Ontwik- telingsorganisatie Zuidpias. De fractie van de WD dient een motie in. Voor de motie stem men de heer Biemond (CDA), de fiacties van de Christenunie, Gemeentebelangen, de heer Hagens en Zweere (PvdA) en de fracties van SGP en WD. Tegen stemt de heer Heemskerk (Heemskerk). 10. Transitie glas Middelweg/Rottekade te Zevenhuizen/Herziening bestemmingsplan Eendragtspolder. Dit onderwerp wordt aan gehouden. Het college wordt in de gelegen heid gesteld om aanvullende informatie te verstrekken. Het onderwerp komt opnieuw aan de orde in de vergadercyclus van septem ber 2009. 11. Wijzigen van de Verordening inburgering gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. 12. Voorjaarsnota en le Bestuursrapportage 2009. Vakantiepaspoort vanaf nu gratis afhalen in het gemeentehuis, maar je moet wel tussen de 4 en 12 jaar zijn. Meer informatie vind je op: wwwjeugdvakantiepaspoort.nl. Het Jeugd Vakantiepaspoort is het leukste paspoort van de wereld. Hiermee kun je tijdens je zomervakantie in veertig dagen een reis door Rotterdam maken. De leukste dingen doe je gratis of met korting en zo heb jij een supertoffe zomervakantie. Wat dacht je van een busreisje naar Mini Mundi in Vlissingen of de Linnaeushof in Heemstede?! Van de 120 at tracties zoals zwembaden, kinderboerderijen, speeltuinen en musea zijn er 29 nieuw, zoals bijvoorbeeld Rotterdam Port Experience, Ku buswoning, IJssalon Capri en Flavour Vïsagie. Met je Rotterdampas kun je het Jeugd Aanstaande donderdag 16 juli is de Noordelijke Dwarsweg vanwege werkzaamheden gedeelte lijk afgesloten van 10.00 tot 15.00 uur, ter hoogte van de onderdoorgang A12. Verkeersregelaars regelen het verteer komende uit beide richtingen, zodat om de beurt het verteer door kan rijden. Hierdoor kan enige vertraging ontstaan. In de periode van 02/07/2009 t/m 09/07/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Vlietkade362761DS Zevenhuizen, vernieuwen berging (BL/2009/0031) Knihhehveg89,2761JC Zevenhuizen, plaatsen loods (BR/2009/0028) Dorpsstraat 137,2761 AI. Zevenhuizen, vernieuwen lichtbal: (BR/2009/0029) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Verzonden: 03/07/2009 Swanlaweg &8,2761 BC Zevenhuizen, veranderen gevel bedrijfspand (BR/2009/0023) Dorpsstraat21,2761AB Zevenhuizen, plaatsen dakkapel achterzijde (BL/2009/0027) Bezwaar vergunningen/vrij stellingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Verzonden: 25/06/2009 Ambachtssingel 72 2761 LX Zevenhuizen, plaatsen dakkapel achterzijde (BL/2009/0014). Verzonden: 03/07/2009 Hoedenmaker25,2761LWZevenhuizen, plaatsen dakkapel achterzijde (BL/2009/0009) Kratonlaan 70,2761SH Zevenhuizen plaatsen dakkapel \oor- zijde (BI/2009/0013) Beroep vergunningen met ontheffingen Tegen de afgegeven vergunning met ontheffing kunt u, als belangheb bende, op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk beroep aantekenen bij de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 20302,2500 EH 's-Gravenhage. Heeft u een beroepschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwachten, dan heeft u de mogelijkheid om een voorlopige voor ziening te vragen bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissements rechtbank, sector Bestuursrecht Postbus 20302,2500 EH 'sGravenhage. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat een uitwegvergumui1' wordt verleend aan: aanvraagdatum 19 mei 2009 onder no. 1873: LVJ. van der Vlist Oranjestraat55,2751BJ Moerkapelle voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadastemummer Moerkapelle sectie B perceelnummer 1697, plaatselijk bekend als Oranjestraat 55 te Moerkapelle. Tegen dit besluit kan iedereen die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Be stuursrecht binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 30,2760 AA Zevenhuizen Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat hij op 7 juli 2009 zijn eerder vastgestelde mandaatbesluit van 18 maart 2003 heeft ingetrokken. Bij dit besluit van 18 maart 2003 was de bevoegdheid op grond van artikel 56 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer tot aanstelling van veiteersregelaars gemandateerd aan de Hoofdcommissaris van politie van de politieregio Hollands Midden met de bevoegdheid tot het verlenen van ondermandaat Dit besluit treedt in werking de dag na bekendmaking en ligt voor iedereen kosteloos ter inzage in het gemeentehuis. Iedereen kan op zijn verzoek een afschrift krijgen van de betreffende besluiten. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook eike dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4