cyu 1 Zevenhuizen-I tan Gemeente Zuidpias §1 FUSIENIEUWS Het Hart van Holland is op zoek naar bezorgers. Wil je een wijk in Zevenhuizen of Nesselande lopen? Reageer dan snel!! ij 91 Gemeente 1 januari 2010: Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle FUSIE PER 1 JANUARI 2010 EEN FEIT POÏGIETERSINGEL AFGESLOTEN 20 TOT 24 JULI Voor meer informatie: Tel: 0180-632289 of mail naartilly@elgersmamedia.nl 1 )i4k/1 A gemeentehuis gaat dient gemeent Nieuwerkerk aan den IJssell Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 15 juli 2009 pagina 5 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.) .1 F W v i/t rnt r NlewerKer* aan den ijssel en Zei/enkuiz-en-MoerKapelle de nieuwe ae^eente Zvidpias. mm Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente®zevenhuizen-moerkapelle.r Op 1 januari 2010 vormen de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle de nieuwe gemeente Zuidpias. Aan de naam van uw woonplaats verandert niets! U blijft gewoon woonachtig in Zevenhuizen, Out Verlaat of Moerkapelle. Wat moet u weten? Het gemeentehuis in de kern Zevenhuizen gaat sluiten. De streefdatum is 1 januari 2010. Het personeel en het bestuur van de gemeente Zuidpias vestigen zich op twee locaties: het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel en het nabij gelegen bedrijfspand Saffier, Kleinpolderlaan in Nieuwerkerk aan den IJssel. U gaat vanaf 2010 dus voor uw paspoort, rijbewijs, aangiften en overige lokethandelingen naar Nieuwerkerk aan den IJssel! Ook voor telefoontjes en mailtjes richting uw nieuwe gemeente Zuidpias gaat u een ander nummer en e-mailadres gebruiken. Eind 2009 krijgt iedere inwoner van de toekomstige gemeente Zuidpias informatie over alle veranderingen en wijzigingen. Houd uw brievenbus, de huis-aan-huisbladen en de gemeentelijke website in de gaten. De gemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle vormen per 1 januari 2010 de gemeente Zuidpias. Het positieve besluit van de Eerste Kamer afgelopen dinsdag maakt de weg definitief vrij voor de vrijwillige fusie. De gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn verheugd over dit positieve besluit dat de initiatieven voor deze vrijwillige fusie een wettelijke basis geeft. Voorzitter van de Stuurgroep Fusie, burgemeester Van der Meer: "We koersden al die tijd aan op een fusie per 1 januari 2010. We zijn blij dat we de vaart erin gehouden hebben om de gemeente Zuidpias te realiseren." De verkiezingen voor de gemeente Zuidpias vinden plaats op 18 november 2009. Eerder genomen stappen naar de fusie In het najaar van 2006 hebben de drie gemeenteraden een (principe)uitspraak gedaan om te komen tot een bestuurlijke fiisie tussen de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle per 1 januari 2010. In mei/juni 2007 stelden de gemeenteraden het Plan van Aan pak voor de fusie vast. Het herindelingsadvies is met het visiedocument op 19 februari 2008 in de drie gemeenteraden aan de orde gesteld. Kort daarop volgde het besluit van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, waardoor het herindelingsadvies met een positieve zienswijze doorgestuurd werd aan de minister van Binnenlandse Zaken. Op 19 mei 2009 stemde de Tweede Kamer in met het wets voorstel. Waarom een fusie? Het kabinet beschouwt de Zuidplaspolder, binnen de driehoek Rotterdam-Zoetermeer-Gouda, als één van de be langrijkste 'transförmatiegebieden' van Nederland. Er komt nieuwe infrastructuur, er worden huizen gebouwd en er worden bedrijven verplaatst. De drie gemeenteraden hebben uitgesproken dat een fusie noodzakelijk is, willen de gemeen ten in de toekomst vitaal, leefbaar, veilig en sociaal kunnen blijven. De bestuurlijke fusie is gericht op de ontwikkeling van een bestuurskrachtige 'Zuidplasgemeente' die toekomst vast en hoogwaardig de gemeentelijke taken kan vervullen. De nieuwe gemeente zal in staat zijn een belangrijk deel van de Zuidplasopgave te realiseren. Ook zal de fusiegemeente een sterke gesprekspartner zijn in de regio met omliggende gemeenten als Rotterdam, Zoetermeer en Gouda. Van maandag 20 juli 8.00 uur tot en met vrijdag 24 juli 17.00 uur is de Potgietersingel tussen de huisnummers 15 en 31 afgesloten voor al het verkeer. Het verkeer dat de wijk in komt wordt door middel van borden via de Bilderdijkstraat omgeleid en het verkeer dat de wijk uit gaat via de Perkstraat. Bewoners van de Potgietersingel 15 tot en met 31 kunnen via de bestaande trottoirs hun woningen bereiken. Onze excuses voor de overlast.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5