Word wensvervuller Y* f* FOR THE PLANET. FOR THE PEOPLE ZOMERWANDELINGEN IN K00RNM0LENGAT WAT BETEKENT VIJFTIG JAAR FAIR TRADE VOOR DE ONTWIKKELINGSLANDEN? DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN- M0ERKAPELLE SC Gemeente Zevenhuizen-Moerkapëilé RUIMTELIJKE ORDENING kijk op www.doeeenwens.nl f Aanvragen bouwvergunning: Aanvragen sloopvergunning: Sloopvergunningen: en meld je aan als donateur OE'EEN WENS pagina 4 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 juli 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 30 In de periode van 09/07/2009 t/m 16/07/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - Strandweg 23a, 2761 DM Zevenhuizen, vernieuwen woonhuis (BI /2009/0004) - Nijverheidscentrum 9,2761JP Zevenhuizen, het plaatsen van een tussenvloer (BR/2009/0030) - Strandweg 23a, 2761 DM Zevenhuizen, sloop woning (SA/2009/0014) - Herenweg42,2751DB Moerltapelle, sloop woning (SA/2009/0015) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indie nen als een veigunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 07/07/2009 - Rottedrjk 62751 DJ Zevenhuizen, verwijderen asbesthoudende golfplaten (SA/2009/0013) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Zevenhuizen - Natuur- en Vogelwacht Rotta organiseert voor alle vrij dagavonden tot en met vrijdag 4 september natuurwandelingen door en rond het Koornmolengat. Tijdens de wandelingen krijgen de deel nemers uitleg van ervaren gidsen over de ontstaansgeschiedenis van dit beschermd veengebied en over de planten, vogels en insecten die er voorkomen. De wandelingen starten om 19.00 uur bij het informa tiepaneel naast de boogbrug over de Hennipsloot tussen de camping en restaurant de Roerdomp. De wandelingen duren circa anderhalf tot twee uur. De start is goed bereikbaar per fiets of per auto. Ruime parkeergelegenheid aanwezig bij de camping. wm Make-A-Wish Foundation® Het leven verandert als je kind levensbedreigend ziek is. Door het vervullen van de liefste wens probeert de Doe Een Wens Stichting kinderen even te laten vergeten dat ze ziek zijn. Wilt u ons financieel helpen? Dat kan. Word wensvervuller! Net als wij. Fair Trade Original viert dit jaar haar vijftigste verjaardag. In 1959 begon de organisatie onder de naam Stichting Ontwikkelings Samenwerking Wereldhandel. In 1994 werd de naam SOS Wereld handel veranderd in Fair Trade. Langzamerhand ging men fair- trade meer als een werkwoord zien dan als een merknaam. Daar om noemt de organisatie zich sinds 2006 Fair Trade Original. Bij eerlijke handel denken wij aan een leefbaar loon voor de pro ducent, langdurige arbeidscon tracten en verantwoord omgaan met het milieu. Maar wat vinden de producenten in de ontwikke lingslanden er zelf van? Fair Trade Original nodigde op haar verjaar dag drie producenten uit om in Culemborg aan wereidwinkeliers te vertellen, hoe vijftig jaar eer lijke handel hun leefsituatie ver anderde. Eerste producent, woonachtig op het eiland Mauritius: "Wij begon nen als een klein bedrijfje, dat de plaatselijke bevolking van suiker, azijn en textiel voorziet. Sinds 1981 werken wij voor Fair Trade Original onder de naam Craft Aid. We hebben nu tweehonderd men sen in dienst. Daar zijn ook men sen met een handicap bij, waar onder doven. Gewoonlijk hebben gehandicapten geen enkele kans op werk en leven ze in een uit zichtloze situatie. Fair Trade geeft ook deze mensen nieuwe levens mogelijkheden dankzij een baan en een goed loon." De tweede producent, afkomstig uit Ik woon in Sri Lanka: "Mijn vader kweekte kruiden voor de lokale bevolking. Mijn vrouw en ik zijn gaan werken voor Fair Trade Original en nu werken er 240 mensen in ons bedrijf, dat kruiden levert aan Nederland. Fair Trade Original steunt boeren in onze regio bij het aanvragen van een banklening of een micro krediet. Zonder die steun zouden zij nooit een lening krijgen. Wij leerden hygiënisch te werken, een medisch team controleert FAIR TRADE Dit logo werd gebruikt voor de World Fair Trade Day op 9 mei. onze werkkrachten tweemaal per jaar en er is kraamzorg. Zo nodig wordt direct een specialist inge schakeld. Na de bevalling kan de moeder een jaar lang haar kind in de kinderopvang van ons bedrijf onderbrengen. Ze krijgt zo alle gelegenheid om haar kindje te verzorgen en te voeden." Afrikaanse werkneemster: "Ik woonde in een sloppenwijk in Zuid-Afrika. Mijn situatie was uit zichtloos. Ik heb drie kinderen. De oudste is verstandelijk gehandi capt. Bij ons heb je veel kleine be drijfjes en werkplaatsen van zo'n tien personen, die vallen onder een overkoepelende organisatie, de Fair Trade Trust. Deze organi satie werkt samen met Fair Trade Original. Ik had het geluk te mo gen komen werken op één van die bedrijfjes, waar kokosmelk wordt geproduceerd. Nu verdien ik een goed loon, mijn kinderen kunnen naar school en zelf heb ik ook veel geleerd en ik heb mijn rijbe wijs gehaald. Nu mag ik een auto van het bedrijf gebruiken om met mijn gehandicapte dochter naar de hulpinstanties te gaan. Dit alles heeft mij zelfrespect gegeven." Sprookje Drie mooie verhalen Deze mensen zijn dankbaar dat Fair Trade Origi nal hun de kans op een beter be staan gaf en ze zijn onder de in druk, dat er in Nederland zoveel mensen zijn die belangeloos in wereldwinkels willen werken en/ of er hun inkopen doen. Dat hun bereidwilligheid en inzet voorde producenten in ontwikkelingslan den en de mensen om hen heen betekent: een beter, gezonder le ven, en een goede toekomst voor hun kinderen en gehandicapten. Het lijkt wel een sprookje 'ze leefden nog lang en geluk kig'. Eerlijke handel maakt deze sprookjes waar. Voor wereldwin keliers alle reden om mee te doen aan dit goede werk. Deze week een foto van de christelijke lagere school in het seizoen 1949-1950. Alle namen zijn bekend, maar wellicht heeft u correcties. Op de bovenste rij zien we van links naar rechts: Alie van der Knijff, Marijke Zijl stra, Trijnie Boevéé, Jan Brem- mer, Benno Paul, Cor Drost, Hui- pie Verbeek, meester Kik, Adrie de Graaf, Gerrie Zwarteveld, Janny Broer, Ida Tuitel, Beppie Huisman, Annie Vermulm, Ina Huisman, Nelie Hoogendoorn en Cobie Cammeraat. Op de tweede rij: Ria van Kralingen, Sjanie Hoogendoorn, Riet Brou wer, Greetje Boevée, Joke de Graaff, Janny Lindhout, Ina van der Spek, Rita Bakker, Ria Loo- ren de Jong, Tien van der Spek, Bea Möhle en iemand die niet zichtbaar is, waarschijnlijk Adrie van der Knijff. Op de onderste rij: Pim Schipper, Henk Groene- berg. Koos van der Spek, André Heijboer, Bert Sleeuwenhoek, Wim de Hoog, Appie Stam, Wim Hoogerdijk, Cor Bakker, Kees Overbeek, Appie Verbeek, Teun van der Spek, Dik Joop Bakker, Bert Tuitel, Frans Breedijk, Wim Doornhein, Bernard Hertog, Arie Hertog, Teunis Zijderhand en Arie van der Knijff. Correcties/aanvullingen zijn wel kom. Vorige keer De klassenfoto van de vorige keer betrof de christelijke lagere school in 1949-1950, klas 4. Er zijn een paar aanvullingen gekomen en één correctie. In de meest rechter rij zien we van links naar rechts en van voor naar achter: Jannie Poot en Teuni van der Heijden, Lia de Bruin en Maartje Langendam, onbekend en Ria Kreft, Nellie van der Spek, Piet Dullaart en Dirk van der Spek. In de achterste rij banken van links naar rechts en van voor naar ach ter: Chris Klein, Jaap van der Spek en Gert Lekkerkerk, Wim Meijer, Gijs van den Broek en Floor van den Dool, Joop Hoevelaken en Cor Bazen, Leen van Rijs en An ton Eikelenboom. Met achter in de klas meester Meijer. Gepubliceerde Klassenfoto kun nen nabesteld worden tegen de kostprijs vermeerderd met twee euro. De bijdrage van twee euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stich ting OZM. Reacties zijn welkom (20.00-22.OOuur): 0180-633077 of famvdzalm@hetnet.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4