4 MET ÉÉN TELEFOONTJE DISCRIMINATIE TE LIJF TROUWEN IN WADDINXVEEN VEERTIG EURO GOEDKOPER OPERETTEKOOR BELLA CANTARE IN SOUBURGH LEO WEMPE BLIJFT MAAR TIJDENS DE GRIEP GAAT DE VERKOOP GEWOON DOOR LOPEN KOOKWEDSTRIJD ORANJE- WIJK EN VONDELWIJK waddinxveen Niimeegse Vie&jaagse dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl KLAVERJASSEN KERKDIENSTEN ZONDAG 26 JULI LITIE BERICHTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 juli 2009 pagina 5 Waddinxveen - Discriminatie komt in de beste gemeenten voor: een groep Marokkaanse jongens komt de discotheek niet in. Een gehandi capte sollicitant wordt ondanks een dijk van een cv niet uitgenodigd op sollicitatiegesprek, of een homoseksuele tiener wordt gepest op school. Of als je in een bepaalde buurt woont, kun je een lening of hypotheek wel vergeten. Ook in Waddinxveen is nu een meldpunt discriminatie om deze en andere zaken aan te pakken. Door Niels Raas Vaak is voor slachtoffers van dis criminatie of voor mensen die discriminatie signaleren de stap naar de politie niet makkelijk. Een meldpunt maakt de drempel om discriminatie aan te kaarten al wat lager. Daarom ondertekenden bur gemeester Bert Cremers en de di recteur van het regionale Bureau Discriminatiezaken, Gert-Jan An- koné, maandag een overeenkomst die melding ook in Waddinxveen laagdrempeliger maakt. Sinds 1 juli kunnen mensen met klachten of vragen terecht bij het Bureau Discriminatiezaken Hollands-Midden. Het bureau be handelt individuele klachten maar inventariseert ook verschillende vormen van discriminatie om over heden en instellingen te adviseren bij hun antidiscriminatiebeleid. Ankoné: "Discriminatie komt niet alleen voor in grote steden, maar ook in kleinere plaatsen. Boven dien is het vaak een regionaal probleem. Waddinxveners die bijvoorbeeld uitgaan in Leiden of Rotterdam kunnen ook te maken krijgen met bijvoorbeeld discrimi nerend deurbeleid bij uitgaansge legenheden of betroken raken bij racistisch gemotiveerde conflic ten." De Bureaus Discriminatiezaken vormen een landelijk dekkend net werk. Alle bureaus beschikken over dezelfde database programma's. Dit stelt de bureaus tevens in staat te zien hoe cijfers uit de verschil lende regio's zich tot elkaar ver houden. Volgens de burgemeester is het bureau zeker nodig in de ge meente. "Waddinxveen heeft een omvangrijke horeca en een hoge werkgelegenheid. Dit zijn discri- minatiegevoelige elementen." De bureaus hebben succes. In bepaal de regio's is het aantal meldingen sinds in werking stelling van de bureaus bijna verdrievoudigd. In Waddinxveen heeft er tot nu toe echter geen dramatische stijging plaatsgevonden. Burgemeester Bert Cremers en de directeur van het regionale Bureau Discriminatiezaken Gert-Jan Ankoné maken melding van discriminatie in Waddinxveen laagdrempeliger. Cremers gaf aan dat discriminatie- bestrijding op meerdere fronten moet worden gevoerd. "Enerzijds moeten klachten naar buiten ko men. Anderzijds moet het maat schappelijke debat over de positie van bepaalde groepen worden gevoerd." Dit eerste aspect wordt volgens Cremers nu verruimd, om dat de nieuwe voorziening laag drempeliger is dan het politiebu reau. Melding is op verschillende manie ren mogelijk. Telefonisch via num mer 0800 321 86 86 (gratis), per e-mail via bureau@discriminatieza- ken.nl of via een meldingsformu lier op www.discriminatiezaken.nl Waddinxveen - De gemeente heeft de benodigde papierwinkel voorde aangifte huwelijk of geregistreerd partnerschap teruggebracht. Het is in de meeste gevallen niet meer nodig om uittreksels van gemeen telijke basisadministratie (GBA) en burgerlijke stand in te leveren. Hiermee bespaart het gelukkige koppel veertig euro. Om te controleren of een paar de bevoegdheid heeft om te trouwen of partnerschap te registreren, was het tot nu toe verplicht om een afschrift van de geboorteakte en een gewaarmerkt afschrift uit de GBA te overleggen. In geval van een tweede huwelijk was een echt scheidingsakte of een akte van overlijden van een overleden part ner vereist. Deze gegevens hoeven niet meer te worden ingeleverd. Wel moeten de gelieven in het be zit zijn van een geldig legitimatie bewijs. Wie in het buitenland is geboren, buiten Nederland woont of ge woond heeft, heeft in bepaalde gevallen wel documenten nodig om in ondertrouw te kunnen gaan. De ambtenaar van de burgerlijke stand kan hierover informeren. Waddinxveen - Het uit vier leden bestaande operettekoor Bella Can- tare is woensdag 29 juli te gast in Zorgcentrum Souburgh. Een ba riton, een tenor, een sopraan en een pianist brengen een gevari eerd programma, van musical tot Weense en Hongaarse muziek. Het optreden vindt plaats van 19.30 tot 21.15 uur in de Marchand- zaal op de derde etage, de zaal is open om 19.00 uur. De toegang bedraagt 3,- euro voor leden Com fort a la carte, niet-leden betalen 4,50 euro. Voor meer informatie: 0182-614366. Waddinxveen - De gemeente Waddinxveen bereidt zich voor op de Mexicaanse griep. In geval van een pandemie zal het bedrijf Waddinx veen toch moeten blijven draaien. Nijmegen/Waddinxveen - De 71-jarige Leo Wempe begon vanmorgen aan de tweede etappe van de 93e Nijmeegse Vierdaagse. Hij is daarmee één van de circa 45.000 deelnemers. Voor Wempe is het de 26e keer dat hij meeloopt. Zeven maal liep hij viermaal vijftig kilometer en acht tien keer de viermaal veertig. Hoe wei hij reglementair de viermaal dertig mag lopen gaat hij ook dit jaar voor de dagelijkse veertig ki lometer. Ter voorbereiding heeft hij zo'n driehonderd kilometer getraind. Wempe citeert uit 'Via Gladiola, 100 jaar Vierdaagse ten voeten uit' "De Vierdaagse is een mira kel, alles zetten de lopers opzij. Pijn, blaren, regen en hitte verdra gen zij om uiteindelijk in de Via Gladiola als een gladiator te wor den ontvangen." Vrij vertaald maakt hij er van: "De sfeer, ge zondheid, gezelligheid, gemeen schapszin, de kick, het afzien, de strijd met jezelf,het bewijs nog fit te zijn daar doe je het voor. Het is de Vier daagse, dus je gaat. Je valt er voor, of je vindt het niks." Leo Wempe gaat er voor, zo lang het kan! Ook Vierdaagse-deelnemer? Mail uw bevindingen naar: redactie@ hart-van-holland.nl Voorlopig geen massavaccinatie van ambtenaren - en dus ook geen foto's van gepijnigde wethouders die in de plaatselijke gymzaal een naald in de arm krijgen - maar wel een inventarisatie van gemeente lijke taken die absoluut door moe ten gaan als een groot deel van het ambtenarenapparaat tegelijkertijd ziek thuis komt te zitten. De pu blieksfuncties krijgen prioriteit. "Voorlopig zien we geen reden om bepaalde beroepsgroepen met voorrang in te enten", zegt bur gemeester Bert Cremers, "en zorg moet natuurlijk voor iedereen in gelijke mate toegankelijk zijn. Maar het kan natuurlijk niet zo zijn dat bij een brandmelding de helft van de brandweerlieden plat ligt. Ook moet de balie van het gemeente huis bemenst zijn. Concreet zijn we in kaart aan het brengen welke processen in de gemeente cruciaal zijn, en wie wat gaat overnemen als er personeel wegvalt, en wie ge machtigd is besluiten te nemen in afwezigheid van sleutelfiguren." Waddinxveen - Het wordt smullen in de Oranjewijk en de Vondelwijk tijdens de landeijke 'Burendag' op zaterdag 26 september. Met verse ingrediënten koken buurtbewoners de sterren van de hemel tijdens een kookwedstrijd die plaatsvindt op de Luifelbaan. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdag 24 juli een klaver- jasavond in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Er wordt gespeeld via het Rot terdams systeem. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro. ledereen is wel kom. Voor meer informatie: 0182-611171. Elke straat of organisatie in deze wijken kan één of meerdere teams van maximaal drie personen sa menstellen, waarbij het de bedoe ling is dat elk team één of meer tapasgerechten klaarmaakt. De deelnemers koken op een kookei- land, zichtbaar voor het publiek. Niet alleen de jury beoordeelt ver volgens de gerechten, maar ook alle proevers hebben een stem in wie zich het 'super-kook-team van 2009' mag noemen. Open podium ledereen, volwassenen én kinde ren, die de buurtgenoten iets wil laten zien of horen, zoals zang, dans of een andere act, is welkom op het open podium. Daarnaast Waddinxveen IpsedeBruggen viering 11.00 uur ds. Frans Bos. Ontmoetingskerk Groensvoorde geen dienst. Immanuelkerk 9.30 uur drs. R.P. van der Plicht. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M. Zandbergen (gemeen schappelijke dienst OK/IK in IK). Ger.Kerk 9.30 uur leesdienst br R. Huizenga en 17.00 uur ds. A.P. van de Langevelde (gezamenlijke dienst met de Chr.Geref.Kerk). MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl kan het podium gebruikt worden voor het geven van allerlei demon straties van bijvoorbeeld sport- of muziekverenigingen uit de buurt. In het gebouw van Stichting de Boog kunnen de kleintjes onder wijl knutselen en zich uitleven op een springkussen. Aanmelden De organisatie is nog op zoek naar deelnemers voor de kookwedstrijd en voor het open podium. Daar naast zijn er nog buurtbewoners nodig die als jurylid willen optre den bij de kookwedstrijd. Voor meer informatie en aan melden, tot zaterdag 8 augustus: www.woonpartners-mh.nl. Auto gestolen van erf Waddinxveen - Maandag 20 juli werd tussen 15.45 en 16.10 uur een auto vanaf een erf aan het Noordeinde gestolen. Terwijl de bewoners op het erf aan het werk waren, wist iemand ongezien de woning binnen te komen. De deur van de woning zat wel dicht, maar niet op slot. In de woning werd de autosleutel gevonden en weg genomen evenals een portemon nee. De bewoners die maar even geen zicht hadden op hun auto zagen later dat deze niet meer op de plek stond waar ze het hadden achtergelaten. De auto, een zwart Volkswagen Passat Tdi 103, staat inmiddels gesignaleerd als gesto len. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. Verdachten vernieling ruiten aangehouden De politie heeft donderdag 16 juli twee Waddinxveners van 16 jaar aangehouden op verdenking van het vernielen van ruiten aan een pand aan de Kuyperhoeve. Een 17-jarige jongen meldde zich later aan het bureau en werd eveneens als verdachte gehoord. In de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 juni werd een dubbele ruit met bak stenen ingegooid. Zondagavond 21 juni werden opnieuw ruiten ingegooid. In de nacht van vrij dag 27 op zaterdag 28 juni ging een dubbele ruit stuk. Getuigen hadden drie jongens bij het pand gezien waarvan er twee gooiden met stenen. Op woensdag 8 juli werden twee jongens herkend in een groep hangjongeren. Hier van werd de politie in kennisge- steld waarna de jongens werden achterhaald. De twee 16-jarige bekenden hun aandeel in de ver nielingen. Volgens de 17-jarige maakte hij een keer deel uit van het groepje stenengooiers, maar besloot hij uiteindelijk niet te gooien. Tegen de jongens wordt proces verbaal opgemaakt.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5