Schoon water voor iedereen fa h;- week 33, nr. 42 www.hhsk.nl Sinds de invoering van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) is de kwaliteit van het opper vlaktewater in Nederland sterk verbeterd. Er zijn afspraken gemaakt over het verminderen van de lozing van schadelijke stoffen in bestuurlijke besluiten en wetten en allerlei Lozingenbesluiten. Een Lozingenbe sluit heeft onder andere betrekking op het verminderen van de uitstoot van mineralen en bestrijdingsmid delen vanuit de landbouw. Alleen blijkt de Wvo minder geschikt voor het voorkomen van watervervuiling die niet via een lozingspijp, maar via allerlei andere wegen het water bereikt. Omdat de directe lozingen onder de werking van de Wvo enorm zijn afgenomen leveren deze zogenaamde'diffuse bronnen', zoals landbouw, bouwmaterialen, scheepvaart, verkeer en huishoudens, relatief een steeds grotere bijdrage aan de watervervuiling. Ondanks de invoering van de Wvo bleek in de jaren '90 dat de verwachte doelstel lingen niet gehaald zijn. Naar aanleiding daarvan is de overheid in 1997 gestart met de uitwerking van het Actieprogramma Diffuse Bronnen. Door allerlei technische ontwikkelingen komen er nu steeds minder schadelijke stoffen in het oppervlaktewater terecht. De kwaliteit van het oppervlaktewater staat ook hoog op de agenda in Europa. Zo betekent de Europese Kaderrichtlijn Water (KRW) voor Nederland een aanscherping van de normen voor waterkwaliteit. In deze Kaderrichtlijn wordt de ecologische kwaliteit van het water meer op de voorgrond gesteld. De ecologische kwaliteit is natuurgericht. Na de periode van de vermindering van de directe lozingen heeft het hoogheemraadschap de afgelopen jaren samen met gemeenten en de provincie al hard gewerkt aan de verbetering van deze ecologische kwaliteit. Er zijn en worden natuurvriendelijke oevers aangelegd en het hoogheemraadschap oefent op tal van plaatsen een actief biologisch beheer uit. Zo is bij de Bergse Plassen een snoekenpaaiplaats aangelegd nadat de overmaat aan witvis (brasem en karper) werd weggevangen om hiermee de visstand in de toe komst goed te houden. Een tastbare vorm van actief ecologisch beheer feitelijk midden in de stad. In de snoekenpaaiplaats aan de rand van de plassen wordt jaarlijks een grasland onder water gezet, dat zo is in gericht dat snoeken dit kunnen bereiken en zich er gemakkelijk kunnen voortplanten. Snoeken zijn roofvis sen en een belangrijke schakel voor een gezonde en evenwichtige visstand. Snoeken tellen en meten in de Bergse Plassen Dit jaar is het startsein gegeven voor de sanering van de Kralingse Plas. Het verontreinigd slib wordt uit de plas gehaald. Na het baggerwerk wordt de bodem van de plas afgedekt met zand. Als de bodem is gesa neerd, worden de plas en de ruimte eromheen opnieuw ingericht. Zo komt er een watermolen die zorgt voor de watercirculatie in de waterpartijen in de westkant van het Kralingse Bos. Deze waterpartijen worden via een vistrap met de Kralingse Plas verbonden, zodat snoeken en andere vissen probleemloos van de plas naar nabijgelegen sloten kunnen om daar te paaien. Ook komen er natuurvriendelijke oevers en wordt de visstand bijgestuurd zodat deze past bij de nieuwe waterkwaliteit in de plas. Verwacht wordt dat eind 2010 het werk klaar is en het water in deze belangrijke recreatiepias weer schoon en helder zal zijn. Inspraak Waterbeheerplan 2010-2015 Ontwerp verkeersbesluit Opperduit en Schuwagt ter inzage Attentie Vergunningen pagina 2 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 12 augustus 2009 -L' Wate De verenigde vergadering heeft op 24 juni 2009 het ontwerp-Waterbeheerpian 2010-2015 vastgesteld. In dit plan staan het beleid en de doelen van het hoogheem raadschap voor de komende jaren. Inzage en inspraak Het plan ligt ter inzage van 13 augustus tot en met 23 september 2009 in ons kantoor en bij de gemeenten in het beheersgebied. U kunt de tekst van het ontwerp- Waterbeheerpian ook vinden op onze website. Ingezete nen van het hoogheemraadschap en belanghebbenden kunnen binnen bovengenoemde termijn mondeling of schriftelijk inspreken door een briefte sturen aan het dagelijks bestuur ofte mailen naar: j.lemkes@hhsk.nl ofte bellen met de heer J.C. Lemkes, tel.: 010 45 37 379. Op donderdag 3 september en dinsdag 15 september vinden in ons kantoor spreekuren plaats van 17.00 tot 20.00 uur. Meer informatie op onze website. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Het dagelijks bestuur heeft op 28 juli 2009 het ontwerp- verkeersbesluit Opperduit en Schuwagt vastgesteld. Het gaat om de volgende maatregelen op de wegvakken Opperduit en Schuwagt: - tijdelijk volledig afsluiten van de rijbaan op wisselende locaties gedurende de looptijd van het dijkversterkings project Nederlek; - instellen van een maximumsnelheid van 30 km/uur, voor het gehele werkterrein gedurende de gehele looptijd van het dijkversterkingsproject Nederlek. Voordat het verkeersbesluit wordt vastgesteld, ligt het ontwerp van 14 augustus tot en met 24 september 2009 ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. U kunt de tekst van het ontwerpbesluit ook vinden op de website. In dezelfde periode kunnen ingezetenen van het hoogheemraadschap en belanghebbenden hun ziens wijzen over het ontwerp indienen. Schriftelijke reacties moeten worden gericht aan het dagelijks bestuur van Schieland en de Krimpenerwaard. Voor het geven van een mondelinge reactie kunt u tot en met 17 september 2009 een afspraak maken met de heer M. Guichelaar, tel.: 010 45 37 481. Wij maken u er nogmaals op attent dat het college van dijkgraaf en hoogheemraden op 14 juli 2009 de nieuwe keur en de wegenverordening in ontwerp heeft vastge steld. De nieuwe keur en de wegenverordening liggen op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur van vrijdag 24 juii tot en met vrijdag 4 september 2009 ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap, de deelgemeenten en de gemeenten binnen het beheersgebied. Voor uitge breide informatie verwijzen wij u naar onze website. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). Gouda - (K.09.411Gemeente Gouda, aanbrengen van verharding t.b.v. aanleggen sportpark"SV Donk",Tweede Moordrechtse Tiendweg. Moordrecht - (K.09.399) Gemeente Moordrecht; vervangen van een brug, Middelweg 36. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.315) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, vervangen van drie meerpalen, in de Ringvaart t.h.v. Wollefoppenweg; - (K.09.369) M. Niesing, maken van een uitbouw aan de achtergevel van de woning, Prinses Beatrixstraat 52. Zevenhuizen-Mo er ka pel Ie - (K.09.417) Synchroon B.V., tijdelijk en plaatselijk versmallen van de watergang, Swanlaweg 12; - (K.09.427) N.V. Nuon Infra West, aanleggen van een mantelbuis, Middelweg 2. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk t/m 23 september 2009 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2009 | | pagina 2