HOE MAAK IK MIJN LANDSCHAPSFOTO INTERESSANTER? deHaij £y"Van der Wen de van dar Plaats matoren ad vocate n KNAAP SOCIALE HYGIËNE Thuis in de regio. 7UIDPLAS Hart van Holland Fototips Deel l HERDENKING INDIË-MONUMENT JONGERENAVOND VAKANTIEBIJBELCLUB iutuLu.plaatsmatarBn.nl nten Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 augustus 2009 pagina 3 Door Marlonneke Willemsen Het gebeurt iedereen wel eens: maak je een foto van een schitterend landschap, ziet het er thuis maar gewoontjes uit. Er is een aantal dingen die je kunt doen om je landschapsfoto interessanter te maken. Als eerste is het goed om de regel van 1/3 toe te passen. Veel mensen hebben de neiging om de horizon en het hoofdonderwerp in het midden van de foto te plaatsen. Dit hoeft niet altijd slecht te zijn, maar foto's worden vaak beter als beeldelementen niet in het midden staan. Hiervoor wordt in de foto grafie de regel van 1/3 toegepast. Dit wil zeggen dat het beeld met twee horizontale en twee verticale lijnen in negen vlakken wordt ver deeld. Belangrijke elementen van het beeld, zoals de horizon, per sonen of een gebouw, worden on geveer op de kruispunten van deze lijnen geplaatst. In vergelijking met de foto waarbij de molen en de horizon in het mid den staan, ziet het plaatje er direct interessanter uit. Maar wat moet je nu waar neer zetten? Of het hoofdvoorwerp links of rechts in het beeld staat. hangt van de rest van de omgeving af: staan er links of rechts andere elementen die je niet op de foto wilt hebben, omdat ze bijvoor beeld de aandacht afleiden. Of je wilt een bepaald ander element juist wel graag op de foto. Voor de horizon is wel een gemakkelijke re gel. Ook hier maak je gebruik van de negenvlakken. Als je de nadruk wilt leggen op een mooie wolken lucht of zonsondergang, kun je de horizon het beste op de onderste horizontale lijn leggen. Is het land schap zelf het hoofdonderwerp, komt de horizon het beste uit op de bovenste horizontale lijn. Voor wie in het bezit is van een fotobewerkingsprogramma, be staat er nog een mogelijkheid. Het uitsnijden van een foto levert vaak een mooi resultaat op. Haal een rand van de boven- en onderkant van de foto af. Dit geeft een pano rama-effect, waardoor het land schap beter uitkomt. Het beeld wordt door de lijnen in negen vlakken verdeeld Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij het monument aan de Kerklaan ter hoogte van nummer 42, zal op vrijdagavond 14 augustus zal om 20.00 uur, de jaarlijkse Indië-herdenking plaatsvinden. Op 15 augustus 1945 capituleer de de Japanse bezetter en was ook het toenmalig Nederlands- Indië de Tweede Wereldoorlog voorbij. Net als voorgaande jaren zal de herdenking beginnen bij het raadhuis. Een ieder die aan de herdenking wil deelnemen, kan naar het monument. Vertrek vanaf het raadhuis is om 19.45 uur. De rechter foto, waarbij de regel van 113 is toegepast, is veel interessanter Waddinxveen - Stichting Vrijwil ligerswerk Waddinxveen biedt een cursus Sociale Hygiëne aan, waardoor vrijwilligers die werk zaam zijn in de bar/kantine van een vereniging zich kunnen voorbereiden op het lande lijke examen Sociale Hygiëne. Het bezitten van de gelijk namige verklaring is verplicht voor de Drank- en Horecawet. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur: 11, 18, 25 no vember, 2, 9, 16 december. Voor meer informatie en aanmelden: 0182-601729 of info@vrijwilligers- werkwaddinxveen.nl Boskoop - Op het veld aan de Men- delweg wordt woensdag 19 au gustus van 19.30 tot 21.30 uur een zeskamp gehouden voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar. De organisatie is in handen van de vakantiebijbelclub. De zeskamp bevat estafettespel- len, balspellen en een spectacu laire ringsteekbaan. De barbecue levert lekkere hapjes af. Onderhoud Reparatie Verkoop Inkoop Revisie Taxatie Alle merken motoren Ophaalservice Noordelijke dwarsweg 98 2761 GD Zevenhuizen Tel. 0180- 633972 Mobiel: 06 - 53259575 info@plaatsmotoren.nl De linker foto, uitgesneden als panorama Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499 BOUWBEDRIJF (oio) 222 10 10 www.knaapbouwbedrijf.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3