Oude tijden her [even... AL ZESTIG JAAR HEEL GELUKKIG MET ELKAAR 4 ALLE DUIVEN VLIEGEN H WADDINXVEEN Diamanten bruidspaar Van Mechelen-Schmal JITAE TRAINT HET VAKANTIEZWEET ERUIT BRIDGECLUB HONKVAST: GEZELLIGHEID TROEF STERRENPLAN DE GOUWE WORKSHOP VERSLAGGEVING VOOR VRIJWILLIGERS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 augustus 2009 De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Histori sche Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheeps werven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Door Elly van Gelderen Meneer Nico de Boom - geboren 1940 - vertelt: "Veertig jaar heb ik in de Eiken laan in Waddinxveen gewoond, toen een gezellig buurtje. Als kind woonden ik achter zieken huis het Sint Jozef paviljoen in Gouda. We hadden een klein winkeltje. In de oorlog werd een gedeelte van het ziekenhuis ge bombardeerd zodat veel mensen ons huis in vluchtten. Ik was straatmaker bij Staveren en Versluis en werkte veel in Waddinxveen. Dat was hard werken. Als on derkomen hadden we een zoge naamde Pipowagen waar we in schuilden bij regen en ons brood opaten. Er was geen wc dus de den we het op een schop met zand in die keet. Soms waren we erg natgeregend en gingen schuilen in die keet en hadden het koud, maar er was geen ka chel. Dus maakte we een vuurtje in een emmer met zand waar we petro leum in goten en aanstaken. We moesten wel steeds roeren met een stootijzer om er zuurstof in te brengen om het brandend te houden. Alles - ook wij - zat onder het roet. Erg primitief in die tijd. In 1966 ben ik met mijn vrouw, zoon en dochter verhuisd naar Waddinxveen. Na tien jaar heb ik het glazenwas sers- en schoonmaakbedrijf over genomen van Paul de Roy van de Brugweg. Hij werd conciërge bij Reehorst bouwbedrijf. Ik deed alles met een bakfiets waar ik mijn materialen en de ladders mee vervoerde op rek ken. Ik stalde mijn bakfiets in een garage van Roskam. Ik hield onder andere het bedrijf van Reehorst schoon. Na enkele jaien overleed de Roy en heb ik zijn baantje overgenomen. Ik werkte fijn samen met collega Sam van Bergen Henegouwen. Als de baas in de buurt was zei hij vaak een gedichtje op: 0, lieve Heere in 't hemelrijk Wat verdeelt u de wereld onqe- lijk Reehorst kan kastelen bouwen En Sam mag stenen sjouwen... Pouw Reehorst werkte met drie zonen in de zaak en zeventig man personeel. Zelf heb ik er 21 jaar lang ge werkt. Konijnenhok Sam kreeg de opdracht om voor Reehorsts verwende kleindoch ter een konijnenhok te timmeren en ik moest het schoonhouden. Ik had het hok schoongemaakt en het meisje had stro op de grond gemorst zodat ik het terug deed en het konijn even vast hield. Ze riep: blijf met je vuile tengels van mijn konijn af! Haar moeder kwam op het ge rucht af. Ik zei, dat hok van doch terlief maak ze voortaan zelf maar schoon want ze scheldt me uit. Ma zei dat ik dan op staande voet ontslagen was. Een week zat ik thuis toen de baas me weer kwam halen. Reehorst liet speciaal bij Willem II sigaren maken met hun naam erop, ik moest ze altijd ophalen en uitdelen aan de projectleiders en opzichters. Het bedrijf zat eerst op de Noord kade en later in de Dorpstraat en op de Kleikade hadden ze nog een dependance. 21 Jaar geleden zijn ze gestopt. Sinterklaas Sinds dertig jaar lang speel ik voor Sinterklaas. Op scholen en bedrijven en voor particulieren, dat vind ik heel leuk. Ik doe het nog steeds op de Beatrixschool. Voor Sinterklaas moet je tenslot te een 'ouwe kop' hebben niet waar? Voetballen deed ik ook graag. Vijftien jaar lang was ik keeper en scheidsrechter bij 'Be Fair'wat betekent: Wees sportief. Daarna nog vijf jaar gewoon gespeeld. Nu we wat ouder werden zijn we verhuisd naar een appartement bij het Anne Frankcentrum. Re gelmatig ga ik hier biljarten met die andere schuimers hier. We maken lol met elkaar en drin ken een borreltje. We halen vele herinneringen op over vroeger en dat zijn soms rare verhalen. Ach ja je moet toch iets te doen hebben, en zo zijn we van de straat!" Gedurende het seizoen van sep tember tot juni worden ook speci ale activiteiten georganiseerd. Zo Wordt een nieuw seizoen altijd ge start met een gezamenlijk etentje °P de laatste zaterdag van augus tus. Dit jaar is dat op 29 augustus. Door Joke Heikens Waddinxveen - In 1949 gaven meneer Van Mechelen en mevrouw Sch- mal elkaar het ja-woord. Zondag 16 augustus was dat precies zestig jaar geleden. Dit heugelijke feit vierden zij de zaterdag ervoor met een feest. Wethouder Gerts kwam maandag 17 augustus op bezoek om hen te fe liciteren namens de gemeente. "Die 60 jaar gingen vanzelf", zegt me vrouw Van Mechelen-Schmal. "We hebben heel wat meegemaakt samen", vertelt meneer. "Zowel voor als tijdens ons huwelijk. Voor mijn werk voor de PTT ging ik de hele wereld over, ik heb veel gevoel voortalen. Dat kwam zeker tijdens de oorlog goed uit. Ik heb met veel kameraden uit die tijd contact gehouden, ook al woonden ze in Frankrijk of Duitsland. De meeste zijn inmiddels overleden, maar hun kinderen willen graag contact met mij houden, ik ben toch een deel van de familie, een stukje geschie denis." Mevrouw vertelt dat haar fami lie een verre geschiedenis heeft: "Mijn voorouders kwamen uit Oostenrijk, dat zocht een ver fa milielid in Voorburg ooit uit." Over de oorlog wil ze weinig kwijt, be halve het veelzeggende: "De oor log was geen vakantie." Het echt paar woont in een flat vlakbij het winkelcentrum. "We woonden in Voorbrug, daar heb ik altijd ge woond", vertelt mevrouw. "We wilden graag verhuizen naar een flat met een lift. Toen dit in Voor burg niet kon is onze dochter in Waddinxveen - Duivenvereniging PV de Sperwer had afgelopen weekend drie vluchten op het pro gramma staan. De eerste, met 44 duiven in con cours, werd vanuit Creil gevlogen en was 346 kilometer. De duiven werden gelost om 10.20 uur. Met een snelheid van 63 km. per uur kwam de eerste duif om 15.45 uur aan bij het hok van A. van der Made. Overige uitslag: 1, 2, 3, 4, 6 A. Van der Made; 5,8,10,11 Kees Hofman; 7 Combinatie Breedijk; 9 Johan Jansen. Vlucht twee werd vanuit Morlin- court gevlogen. Met een gemid delde snelheid van 112 kilometer per uur, legden 41 duiven 297 kilo meter af. Om 07.45 uur werden ze gelost en om 10.24 uur kwam de eerste aan, wederom bij A. van der Made. Verdere uitslag: 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 A. Van der Made; 5 Combinatie Breedijk; 6 Kees Hofman. De laatste vlucht was 127 kilome ter en werd vanuit Strombeek 127 kilometer, gevlogen. In concours zaten 349 duiven en de eerste duif maakte een snelheid van 114 kilo meter per uur en behoort toe aan A van der Made. Verdere uitslag: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20 A. van der made; 15 Combinatie Breedijk. Waddinxveen - Bridgeclub Honkvast speelt vanaf 3 september iedere donderdagavond in de Zuidplaswijk Er wordt 's middags gebridged, daarna staat de barbecue klaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op deze dag kennis te komen maken. Voor meer informa tie: 0182-610909 of 0182-617668. Gouda/Waddinxveen - De eer ste van vakantie teruggekeerde taekwondoka's van de JITAE Tae kwondo Club zijn afgelopen week weer begonnen met de buitentrai ning. Op het voetbalveld van Olympia te Gouda werd gewerkt aan de con ditie en basistechnieken. In september start JITAE weer met de zaaltraining. Voor het eerst in het vijfjarig bestaan zal de club dit najaar ook starten met eigen club kampioenschappen in Gouda. Waddinxveen rond gaan kijken. Binnen twee weken hadden we daar een flat met lift." Zo kwamen de Van Mechelens dus in Wad dinxveen terecht. Ze hebben een sterke band met hun familie, die uit twee kinderen, twee kleinkin deren en een achterkleinkind van twee jaar bestaat. "Het mooiste cadeau kreeg ik van mijn klein zoon", vertelt mevrouw. "Ik kreeg een grote pot met drop die hij van zijn eigen zakgeld gekocht heeft. Dat is prachtig." Waddinxveen - Bij het Sterrenplan van zwem- en poloclub De Gouwe kunnen kinderen van vijf tot negen jaar die in het bezit zijn van het A, B en/of C-diploma de beginselen van de zwem- en waterpolosport leren. Spelenderwijs leren zij sla gen als schoolslag, rugslag, borst- crawl en vlinderslag en zwemmen met de bal. Maar ook springen, duiken, onderwater zwemmen, ringen duiken, over de mat klim men, onder de mat door zwem men, koppeltjes duiken in het wa ter en nog veel meer. De lessen worden gehouden in De Sniep op zaterdag van 15.45 tot 16.30 en van16.30 tot 17.15 uur. Voor meer informatie en aanmel ding: 06-18220680 of sterrenplan@ hotmail.com •V Waddinxveen - Stichting Vrijwilli gerswerk Waddinxveen biedt een workshop 'verslaglegging' voor vrijwilligers(organisaties)aan. Iedere organisatie weet dat artike len in lokale media van doorslagge vend belang kunnen zijn voor het voortbestaan van de vereniging. In de praktijk blijft het vaak bij een aankondiging van een activiteit, terwijl een sfeerverslag achteraf een mooie aanvulling hierop is. Tijdens deze avond leren cursisten waarop ze moeten letten bij het maken van een sfeerverslag en gaan ze ook zelf aan de slag. De workshop vindt plaats op don derdag 26 november 2009 van 19.30 tot 22.00 uur in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. De kosten per cur sist bedragen 7,50. Dit is inclusief lesmateriaal, koffie/thee en een persoonlijk advies. Voor infprmatie en opgave: Mw. M. Uitbeijerse, Stichting Vrijwil ligerswerk Waddinxveen. Tele fonisch; 0182-601729 of via een e-mail; info@vrijwilligerswerkwad- dinxveen.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15