WITTE TENTWEEK NIEUWERKERK: "HET IS ECHT EEN FEESTWEEK" GOLFEN VOOR VOEDSEL LOTENVERKOOP ZONNEBLOEM NIEUWERKERK TOONT WEINIG SCHERPTE TEGEN DE MUSSCHEN MIFUWERKERK KERKDIENSTEN - ZONDAG 23 AUGUSTUS INFORMATIEAVOND IRISCOPIE ER WERD GEBRIDGED... MANNENKOOR ZOEKT STEMMEN WIE FIETST ER MEE? Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 augustus 2009 pagina 17 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. E.F. Vergunst en 18.45 uur ds. H.G. van der Ziel. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. K.J. Visser. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Prot.Gem. de Bron 9.30 uur geen dienst. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Door Elias van der Plicht Nieuwerkerk - 'Kom maar op'. Dat was het thema van de Witte Tent- week, die in Nieuwerkerk werd georganiseerd. Kinderen en tieners werden een week lang vermaakt en konden tegelijkertijd leren over het christendom. Kinderen in de leeftijd van de vier tot negen jaar konden terecht op drie locaties: Tent Zuidpias, Tent Dorrestein en Tent Esse. Voor tie ners tussen de twaalf en de vijftien jaar was er plaats in de Vluchtheu vel. Corneel Krijgsman, één van de coördinatoren van de Witte Tent- week, blikt terug op de eerste dagen: "Het is tot nu tóe super verlopen." We hebben goed weer en een goede opkomst. De sfeer is erg goed. Er zijn geen vervelende dingen gebeurd. Het is echt een feestweek." Bij elkaar kunnen de drie tenten In de ochtend vindt de strijd om de Hitlandbokaal plaats, voor ie dereen met een EGA-handicap van 19.0 tot en met GVB. In de middag isde Garfield-Baanrecord wedstrijd Zaterdag 22 augustus zijn ze te vinden in winkelcentrum Dorre stein, op zaterdag 29 augustus en 5 september in winkelcentrum Rei gerhof. iedere dag rekenen op ongeveer tweehonderd kinderen. Daarnaast komen er elke dag veertig tot vijf tig tieners naar de Vluchtheuvel. Volgens Krijgsman is dit aantal te vergelijken met de opkomst in de voorgaande jaren. "Met het organiseren van de Witte Tentweek hebben we twee doelen die met elkaar verweven zijn," ver telt Krijgsman. "Aan de ene kant willen we de kinderen amuseren, maar daarbij hebben we een twee de doel, namelijk evangeliseren. In de activiteiten die we organiseren laten we zien wat geloven is. 's Morgens ligt daar meer de nadruk op dan 's middags. Bijvoorbeeld in voor deelnemers met een EGA- handicap van 0 tot en met 18.9. Voor meer informatie en inschrij ving: www.hitland.nl of 0180- 317188. De opbrengst komt ten goede aan de huisbezoeken, de dagjes uit en de vakanties die de Zonnebloem ieder jaar mogelijk maakt voor langdurig zieken en gehandicap ten. de Knabbel en Babbel groepjes, waarbij we met de kinderen wat eten en drinken en spreken over het geloof." In de middag ligt de nadruk op het amusement, maar dat betekent volgens Krijgsman niet dat het geloof dan buitenspel staat. "Als er bijvoorbeeld een le lijk woord wordt gezegd, zitten we daar meteen bovenop." Voor de tieners was er woensdag avond een optreden van Edwin Kok. "Hij brengt een christelijke vorm van cabaret," aldus Krijgs man. "De rode draad was de kloof tussen God en de mens, een kloof die door Jezus werd overbrugd. Een serieuze boodschap, met daar omheen leuke grappen." Evangeliseren is één van de doelen van de Witte Tentweek, die geor ganiseerd wordt door de hervorm de gemeente van Nieuwerkerk. Be tekent dit dat deze kerk na afloop van de week op meer kerkgangers mag rekenen? Krijgsman: "We merken niet direct dat er meer kin deren naar de kerk gaan. We willen op die manier niet met een mense lijke maatstaf meten. We zijn niet resultaatgericht, maar doelgericht: een kind heeft de rest van zijn le ven profijt van de verhalen die we deze week vertellen." Nieuw dit jaar in het programma is de bonte middag. Krijgsman: "Tijdens de bonte middag zijn de ouders van de kinderen welkom, zodat ze kunnen zien wat we de af gelopen week gedaan en gemaakt hebben. Het is ook onze bedoeling om op die manier in gesprek te ra ken met de ouders." De Witte Tentweek wordt mo gelijk gemaakt door de inzet van zo'n tweehonderd vrijwilligers. Krijgsman: "In een tijd dat mensen steeds individualistischer worden, is dat best bijzonder." Nieuwerkerk aan den IJssel - Reu mapatiëntenvereniging Nieu werkerk aan den IJssel e.o. houdt woensdag 26 augustus een infor matieavond in het van der Valk Hotel aan de Parallelweg 185. Aan vang 19.30 uur, zaal open 19.15 uur. Mildred Everaars houdt een lezing houden over iriscopie. Zij heeft een praktijk voor natuurg eneeskunde in Zevenhuizen. Belangstellenden dienen zich voor 234 augustus aan te melden: 0180- 312022, 0180-315673of b.broekman@casema.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd vorige week de twaalfde ronde van de zomerdrive gehouden. De uitslag: 1. Guus Ham-Henny Hense, 64.93; 2. Cor Lageman - Michiel de Korver, 61.46; 3. Ron van Domburg - Peter Bijsterveld, 60.76; 4. Roel en Laila Bakker, 60.42; 5. Lucy Wijnen - Renate Tournier, 57.99; 6. Bet- sie Kuipers - Ruud Rijks, 50.00; 7. Wil Blok - Wil Valk, 49.31; 8. Leny Hoogland - Elisabeth Tump, 45.49; 9. Ria en Ans Bohm, 45.14; 10. Ria Husmeijer - Ineke van Beek, 44.44; 11. Elly Timmerman - Wil NotQ, boom, 43.75; 12. Wijntje de Graaf - Marijke Blok, 39.58; 13. Rina Koolhaas - Dicky Verhoeff, 38.54; 14. Wanda van Stralen - Margot Ja^ baaij, 38.19. Nieuwerkerk aan den IJssel - Man nenkoor Nieuwerkerk start repeti ties op vrijdagavond 28 augustus om 20.00 uur in kerkgebouw De Bron (Ringvaartlaan 16). Komend najaar staat een aantal optredens in de regio op het programma. Het projectkoor richt zich op zang uit de synagoge naar de Midden- en Oosteuropese traditie. In de 'kaartenbak' van het koor staan ongeveer zestig leden. Nieuwkomers zijn nog steeds wel kom. Wie belangstelling heeft kan bellen met Aart Prinsen (0180- 313329). Wie aarzelt komt op 28 augustus gewoon luisteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Golfbaan Hitland organiseert zaterdag 5 september 2009 twee openbare wedstrijdenten behoeve van de voed- selbank. Deelname is niet voorbehouden aan leden. Iedere golfer met minimaal een golfvaardigheidsbewijs kan hieraan deelnemen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo scherp de ploeg van trainer Ron Klinken berg vorige week in Vlaardingen tegen Zwaluwen begon, zo slap was nu de inzet tegen derdeklasser de Musschen met slechts een magere 1-2 zege tot gevolg. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Passage-dames stappen maandag 24 augustus op de pedalen voor een gezellige fietstocht van zo'n twintig kilometer. Er wordt een koffiestop gehouden. Startpunt is het Her vormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat. De groep ver trekt om 19.00 uur precies. Vooraf opgeven is niet nodig. Ook niet- leden zijn van harte welkom. Voor meer informatie: 0180-312664. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vrijwilligers van de Zonnebloem zullen de komende drie zaterdagen van 10.00 tot 14.00 uur loten verkopen op ver schillende plaatsen in Nieuwerkerk. Klinkenberg had zijn ploeg enigs zins omgegooid om toch weer alle spelers voldoende speelminuten te geven. Eric de Graaf verdedigde wederom het doel en Nuri Cetin en Jeffrey Reith startten aan de voor hun wat vreemde linkerkant. Vanaf het begin werd duidelijk dat Nieuwerkerk niet de inspiratie had de tegenstander vroegtijdig op de pijnbank te willen leggen. Nieu werkerk was in de aanvangsfase gevaarlijker maar tot echte kansen leidde dit niet. Even leek het erop rond de 23e minuut dat het toch van plan was snel orde op zaken te stellen. Twee aanvallen en goed combineren leidden tot even zo veel doelpunten. Beide keren was het opnieuw Remco Langeveld die de doelpunten maakte. Eerst stelde Jermain Camron hem hier toe in staat en vervolgens was het via een goede combinatie van Ro bert Boeve en Marijn Verhoef dat de kleine aanvaller doeltreffend uithaalde. Daarna was de koek wel zo'n beetje op en liet Nieuwerkerk de tegenstander te vaak komen. Op slag van rust leek het er even op dat de Musschen terug zou komen toen doelman Eric de Graaf wat al te luidruchtig zijn ongenoegen bij de scheidsrechter uitte met een in directe vrije trap binnen het 16 me- tergebied tot gevolg. De Musschen dacht met een directe knal de aan sluiting te hebben, maar dat feest ging logischerwijze niet door. Toch kreeg De Musschen loon naar wer ken. In de 56e minuut was het wel raak toen de Nieuwerkerkse de fensie er wel erg gemakkelijk over dacht de klus te klaren. Verder dan 1-2 kwam het niet. Beide trainers wisselden er in de tweede helft lus tig op los en dat kwam het kijkspel nog minder ten goede. Nieuwerkerk geloofde het verder wel en had met Bart Slob nog een grote kans de marge naar 3-1 te vergroten, toen de linker midden velder de doelman omspeelde en vervolgens in het zijnet te schieten. Het paste een beetje in het wed strijdbeeld van Nieuwerkerk want zonder scherpte worden ook zulke mogelijkheden gemakkelijk onbe nut gelaten. Amuseren en evangeliseren tijdens de Witte Tentweek

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17