ZEVENHUIZEN OP STELTEN TIJDENS OOGSTFEEST SEIZOEN 2009/2010 VAN START VOOR GROENEWEG NAJAARSROMMELMARKT ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE_ VROEG OP CAMPAGNE? RUIM DUIZEND EURO VOOR JASPER £TBAL KERKDIENSTEN - ZONDAG 23 AUGUSTUS M Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias /19 augustus 2009 pagina 9 Vervolg van voorpagina Het zomerreces van de gemeen teraad werd vorige week dinsdag onderbroken voor een extra raads vergadering over de jeugdoverlast op en rond @Moer. Er waren vier insprekers. De heer jan Willem de Vos, wonende aan het Rehobothplantsoen vertelde dat zijn bloed de afgelopen maan den luttele keren had gekookt. "Ik heb dingen zien gebeuren die ab soluut niet kunnen. Ik ben drie of vier keer naar de jongeren toe ge stapt. Daar werd me door hen me degedeeld dat ik ernaar solliciteer de dat mijn ruiten zouden worden ingegooid, 's Nachts om half vier word ik wakker van scheurende scooters. Dat stoort hele gezinnen vreselijk. Ik kom hier niet om mod der te gooien en kan de jongeren tot op zekere hoogte begrijpen, maar er moet snel een oplossing komen." Ook peuterspeelzaal Het Hobbel paard ondervindt grote last van de hangjongeren. Mevrouw Jolanda van de Spek, voorzitter van de peuterspeelzaal: "Er is sprake van ernstige overlast, met name door vernielingen, bekladding, brand stichting en bevuiling met dingen die te vies zijn om beet te pakken. De regenpijpen zitten regelmatig vol blikjes, de sleutelgaten worden dichtgespoten en de ramen en ko zijnen worden volgeklad. En dan is er nog het dagelijks terugkerende afval zoals blikjes, sigarettenpeu ken, wietzakjes en ander afval. In gesprekken met de jongeren krij gen wij altijd te horen dat een an dere groep het gedaan heeft. Wij snappen dat er een plaats moet zijn voor de jongeren, maar zo kan het niet langer." Vanuit de jongerengroep deden Jasper Metselaar en Ali Sherafnya het woord. Sherafnya lietweten dat de groep jongeren vaak te groot is, waardoor overlast ontstaat. Volgens hem komt dat doordat leeftijdsgenoten uit bijvoorbeeld Zevenhuizen en Waddinxveen ge regeld naar Moerkapelle komen. Sherafnya: "Onze groep bestaat uit dertien to veertien man. De rest komt van buitenaf." SGP-fractievoorzitter Ruud de Gooijer had wel een oplossing pa raat: "Het wordt door jullie niet ontkend dat er dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen ver dragen, maar jullie zeggen dat an deren het doen. Kunnen jullie de namen geven van die jongeren?" Metselaar: "Nee, het zijn vrienden. Dat wil ik niet." De Gooijer: "Na men noemen is wel een oplossing, hoor. Zolang de jongeren elkaar dekken, zijn ze zelf medeschul dig." Sherafnya was van mening dat om wonenden die last van de jongeren hebben dit op een normale toon kenbaar moeten maken. "Mensen dreigen meteen. Zelf ben ik vorige maand nog bedreigd. Waarom kan er niet gewoon tegen ons gespro ken worden." Metselaar: "Door de jaren heen is er door verschillende groepen overlast veroorzaakt en nu krijgen wij overal de schuld van." Elwin Hagens (PvdA) wilde van de jongeren weten wat volgens hen een oplossing zou zijn. Metselaar vond dat een andere hangplek uitkomst zou kunnen bieden. Hij stelde een plek aan de Rotte voor. Gerard Zweere (PvdA) wees op de eigen verantwoordelijkheid van de jongeren: "De beide jonge heren roepen dat wij met een oplossing moeten komen. Dat is niet zo. De oplossing moet in eerste instantie vanuit de groep zelf komen, via groepscontrole. Dejongeren geven zelf toe dat er zaken gebeuren die niet goed zijn. Er is altijd iemand uit de groep die het gezien moet hebben. Binnen de groep moeten de mensen aangepakt worden die overlast veroorzaken." Chiel van der Kooij (CDA) wees erop dat vorig jaar jongeren- voorziening @Moer in het leven is geroepen met als doel de over last van jongeren tegen te gaan. Hij wilde van de jongeren weten waarom deze kans niet gegrepen wordt. Metselaar antwoordde dat de jongerenvoorziening slechts twee dagen per week open is en dat de jongeren bij mooi weer niet binnen gaan zitten. Wethouder Bosman verklaarde dat de gemeente naarstig op zoek is naar een nieuwe hangplek. On langs is gesproken met dejongeren en binnenkort wordt gesproken met buurtbewoners van de hang plek. Burgemeester Fijen maakte duidelijk dat de door jongeren ver oorzaakte overlast in Moerkapelle continu op de agenda heeft ge staan in het overleg met de politie. Er zijn afspraken gemaakt over een verhoogd politietoezicht dat gere sulteerd heeft in een forse toename van het aantal surveillances. Daar naast is kort geleden besloten dat binnen enkele weken politiebikers in de gemeente toezicht kunnen houden. Jongeren die regelmatig overlast veroorzaken worden gere gistreerd en wanneer iemand een aantal keren de fout is ingegaan, wordt een traject in gang gezet om maatregelen te nemen. Bo vendien heeft het gebied rondom de hangplek de kwalificatie zone rood gekregen. Dit houdt in dat de politie daar sneller repressief zal optreden. De burgemeester stelde dat indien deze zaken de situatie niet doen verbeteren, harder zal worden opgetreden. Wat is er toch mis met de Moerkapelse jeugd? Geeft dat de politiek reden tot ietwat vreugd Met Mosquito bleek de jeugd niet weg te gaan. Stok gezocht? Of komen er verkiezingen aan? Harry de Jong Zevenhuizen - Mevrouw de Groot-Dullaart was er maar druk mee. Bij na twee weken lang ging zij de deuren langs in Zevenhuizen om geld in te zamelen voor de vierjarige Jasper Duinstra die lijdt aan de dode lijke stofwisselingsziekte Van Batten. Er wordt nauwelijks onderzoek gedaan naar de zeldzame aandoening. De ouders van Jasper hebben hun hoop gevestigd op een experimentele behandelmethode in New York. De verzekering vergoedt niet, er is 2,5 miljoen nodig. De Groot las erover in het AD en kwam direct in actie; zij vroeg een collecte vergunning aan bij de gemeente en ging op pad. Haar inspanningen hebben 1009,14 euro opgebracht. Collectant gemist? Uw bijdrage is welkom bij Fortis Bank Nederland, rekening 81.62.88.216. Voor meer informatie: www.iasperaaainstbatten.nl Zevenhuizen - Met een jaarlijks bezoekersaantal van meer dan 30.000 mensen is het Oogstfeest in Zevenhuizen in 22 jaar uitgegroeid tot een groots evenement. Op zaterdag 5 september barst het feest los. Het let terlijke hoogtepunt dit jaar zijn De Koninklijke Steltenlopers ut het Bel gische Merchtem. Deze steltenlopers dragen meer dan zestig jaar de kunst van het steltenlopen uit naar alle hoeken van de wereld. Gekleed in de Belgische driekleur begeleiden blokkenlopers en een muzieksectie, een dertigtal stel tenlopers op vier meter hoge stel ten in een parade en in onderlinge steltengevechten. Voor meer informatie: www.oogst- feestzevenhuizen.nl Moerkpaelle - Rondom de Dorps kerk vinden zaterdag 12 septem ber van 9.00 tot 15.00 uur veel activiteiten plaats. De snuffelaar vindt er tweedehands artikelen zoals meubelen, boeken, antiek, speelgoed, servies en apparatuur, bloemen en planten, groente en fruit, snoep, oliebollen, vis een creakraam, lunchroom, eten en drinken, schiettent en schminken. Organisator is de hervormde ge meente Moerkapelle. Deopbrengst is voor 'Goede Doelen' (zendings werk wereldwijd, plaatselijk ker- kenwerk). Voor meer informatie: www.tweedekanswinkel.nl. In het kader van Open Monu mentendag is de 16e-eeuwse Hervormde kerk geopend. Er zijn rondleidingen en een kleine ten toonstelling. Ophaaldagen De organisatie komt bruikbare spullen ophalen op 4 en 5 septem ber. Aanmelden hiervoor kan op 2 september via 079-5932283, 079- 5933009 of 079-5932465. Vorig jaar was er ook een najaarsmarkt. Zevenhuizen - Voor de selectie van Groeneweg is het voetbalseizoen be gonnen. Na een aantal pittige trainingen werd op 9 augustus traditiege trouw de eerste oefenwedstrijd van het seizoen tegen Xerxes/DZB ge speeld. In een gelijkopgaande wedstrijd trok Xerxes/DZB aan het langste eind: 2-3. Op 16 augustus stond er de oefen wedstrijd tegen Bodegraven op het programma. Bij de ontmoetingen tussen beide tegenstanders wordt altijd veel ge scoord. Zo ook in deze ontmoeting. Bodegraven nam via een afstand schot de leiding, maar niet veel later scoorde Maurice Eckhardt de gelijkmaker. Arnout van Leeuwen zorgde ervoor dat Groeneweg met een voorsprong de rust inging na een schitterende aanval over ver schillende schijven. Groeneweg speelde de tweede helft zeer zwak. Bodegraven scoorde al snel de gelijkmaker en niet veel later kwam het zelfs op voorsprong. Bij beide tegendoel punten ging simpel balverlies door Groeneweg vooraf. Toch gaf Groe neweg zich nog niet gewonnen en op het randje van buitenspel kon Eckhardt net voor tijd de gelijkma ker produceren. Wie dacht dat dit de eindstand was, kwam bedrogen uit. Wederom slecht verdedigen van Groeneweg zorgde ervoor dat de aanvaller van Bodegraven met een lob Groeneweg-doelman Bram Bijl verschalkte: 3-4. In deze fase is het resultaat nog niet het belangrijkst. Belangrij ker is dat er weer wedstrijdritme wordt opgedaan en dat het elftal op elkaar ingespeeld raakt. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. G. van de Bos en 19.00 uur ds. J. Voor- douw. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. .H. Wesdorp. Geref. Kerk 9.30 uur dra. E.A. van Halsema. Ver.v.Vrijz. Protest, geen dienst n verband met ontmoetingsdag VVP in Ridderkerk. R.K. Gem. Moe./Zev. - Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur en 15.30 uur ds. H. Hofman. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. J.C. den Toom en 18.30 uur ds. N.P.J. Kleiberg. Herv. Gem. 9.30 uur T. Rietveld (kand.) en 18.30 uur P. Vernooy MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 nfo@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood) Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. nloop- en telefonisch spreekuur Dorpsstraat 75, Zevenhuizen elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur Weideplantsoen 20, Moerkapel Ie; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide plantsoen 20, Moerkapelle, do 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Flo risweg 77-79, 2805 AH Gouda ingang van Jan Beaumontstraat GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel 0180-331699, fax: 0180-331691 Voor het maken van poliklin sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050 Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9