MEDITERRANE DELICATESSEN IN EEN GEZELLIGE DORPSWINKEL PASSIE VOOR BLOEMEN OVERGEWICHT TE LIJF IN DE PRIJZEN! Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 september 2009 pagina 23 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het idee om een winkel als Bij Bourgon disch te beginnen is ontstaan uit een soort hobby." Jolanda en Peter den Hartog breidde het oude kaaswinkeltje uit tot een paradijs voor de fijnproever. "We hebben een heel uitgebreid assortiment aan de licatessen en wijn. We verkopen ook nog steeds Hollandse kazen en vleeswaren, maar daarnaast hebben we een groot aantal mediterrane producten, die vooral afkomstig zijn uit Spanje en Italië." In september bestaat Bij Bourgondisch twee jaar. door Geertrude Verwerij Het assortiment is door de eige naars persoonlijk samengesteld. "We kopen alles zelf in. In onze winkel verkopen we alleen dingen waar we zelf achter staan. We ko men overal en nergens dingen te gen en we kopen in waarvan we denken dat het bij de winkel past. Het moet wel iets zijn dat we zelf leuk vinden om te verkopen." De olijfolie die Bij Bourgondisch verkoopt wordt door Den Hartog zelf getapt. "Daar zit echt veel meer smaak aan. Ook de azijn bottelen we zelf." Nieuw in het assortiment zijn de verse theemelanges. "We heb ben om te beginnen vijf soorten en zien wel hoe zich dat ontwik kelt." In de winkel wordt regelma tig een high tea georganiseerd. "Daarnaast houden we ook wijn proeverijen, zowel hier als op lo catie. En we doen ook catering, de koude keuken. Van tapasbor- den tot salades en hartige taar ten, heel divers." Dagelijks zijn er belegde brood jes verkrijgbaar. "De broodjes worden door ons afgebakken en belegd. Naast het gewone as sortiment hebben we altijd een broodje van de week. Dat varieert van heel eenvoudig tot heel speci aal. We proberen er iedere week weer iets leuks van te maken." Naast de voedingsproducten is vooral het Bunzlau Servies ge liefd bij de klanten. "We zijn of ficieel verkooppunt. Het servies komt uit Polen, waar het al meer dan honderd jaar op traditionele wijze wordt gebakken en met de hand beschilderd." Bij Bourgondisch verzorgt ook re latiegeschenken en kerstpakket ten. "Onze kracht ligt in het feit dat we alles op maat doen. We stellen het pakket samen in over leg met de klant. Het is leuk om naar een bedrijf te kijken en te overleggen wat de werknemers leuk vinden om te krijgen." Jolanda vind dat het leukste as pect van de winkel. "Het contact met de klanten vind ik erg belang rijk. Het is en blijft een dorpswin kel. Er gaat hier dagelijks heel wat wel en wee over de toonbank." Er gaat dagelijks heel wat wel en wee over de toonbank van de gezellige dorpswinkel. Zevenhuizen - Na acht weken hard werken werd op vrijdag 28 augus tus de bloemenwinkel "Flowers and Feelings" officieel geopend. Aan burgemeester Fijen was de eer om het lint door te knippen en als eer ste de winkel binnen te gaan. door Geertrude Verweij Fijen: "Het gebeurt niet vaak ge noeg dat ik een nieuwe onderne ming in ons dorp mag verwelko men. Jong ondernemerschap is Burgemeester Fijen opent de nieuwe aanwinst voor de Dorpsstraat. belangrijk voor de maatschappij. En ondernemerschap op deze plek is belangrijk voor de revita lisering van de Dorpsstraat, een onderwerp waar wij als gemeen teraad in deze laatste maanden voor de fusie nog druk mee bezig zijn." Eigenaar Sandra Wessels heeft na een vierjarige bloemistenop leiding tien jaar lang ervaring opgedaan bij andere bloemisten, waarvan vijfjaar bij de Parasol. "Ik heb altijd een eigen zaak ge wild en er komt een moment dat je echt voor jezelf wilt beginnen. Johan Sol en ik zijn elkaar op een goed moment weer tegengeko men. Ik was vijftien toen ik bij hem ging werken. Ik ben altijd verliefd geweest op dit pand. Het straalt zoveel gezelligheid uit." Toch is er flink verbouwd om de winkel een heel nieuw aanzien te geven. "Ik wilde wel een nieuw start ma ken, mijn eigen passie overbren gen. We hebben binnen alles ge sloopt en opnieuw opgebouwd. De tuin is helemaal opgeknapt en door de openslaande deuren wordt die ruimte nu bij de winkel Waddinxveen - Overgewicht, hart- en vaatziektes, zijn momenteel de sleutelwoorden in menig tijdschrift en landelijke dagbladen. Veel mensen voelen zich moe, te dik en ongezond. Vaak hebben zij al van alles geprobeerd, maar meestal met tijdelijk resultaat. Na enige tijd waren zij nog dikker als daarvoor, het bekende jo-jo effect. betrokken." De naam van de winkel is ook bewust heel anders. Feelings staat voor het gevoel, de passie voor bloemen die Sandra over wil brengen. "Ik verkoop kwaliteit, luxe bloe men die per stuk geprijsd zijn. Mensen kunnen hier echt zelf een boeket samenstellen. Ik vind het leuk om mensen de vrije hand te geven, zodat ze er echt hun eigen ding aan mee kunnen geven." Daarnaast is 'feelings' in Amerika een woord voor kleine cadeau tjes. "Die verkopen we hier ook. Ik heb bijvoorbeeld een geurkaar- senlijn en verkoop een serie exclu sieve huisparfums uit Duitsland." Behalve voor bloemen en planten kan men bij Flowers and Feelings ook terecht voor alle soorten gelegenheidsbloemwerk zoals rouw- en trouwarrangementen, verjaardagsboeketten en versie ring op locatie. Ook geeft Wes sels interieur- en kleuradviezen. "Vaak hebben mensen het inte rieur van hun huis helemaal af, maar als ze bloemen en planten willen toevoegen zijn ze ineens de weg kwijt. Ik kom op verzoek bij mensen langs en help hen met het uitzoeken van de juiste pot ten en platen. Dat maakt een in terieur echt af." Gerarda van Oosterbosch, eige naresse van de wereldwijde fran- chiseorganisatie Body Control "with Gerarda", is van oorsprong verpleegkundige en heeft met haar medische achtergrond een oplossing ontwikkeld, gebaseerd op de werking van het mense lijk lichaam, waarmee blijvend gewichtsverlies kan worden be reikt en behouden. In 2000 woog Gerarda zelf 20 kilo te veel. Zij probeerde van alles, maar niets hielp. Totdat zij bij toeval ken nis maakte met de voorloper van Myo-balance, een semi-medisch afslankapparaat uit Engeland. Bij de behandeling kunnen spe cifieke probleemgebieden van het lichaam worden behandeld. Afhankelijk van de soort behan deling wordt er een impuls naar de spieren gestuurd, die ervoor zorgt dat er een samentrekking van de spier plaatsvindt. De ener gie die hiervoor nodig is moet de spier zelf leveren, waardoor hij niet alleen steviger wordt, maar ook het vet rond de spieren wordt afgebroken. Eén kuur bestaat uit tien behan delingen van 17 minuten. Het beste resultaat wordt bereikt als de totale kuur in vier weken wordt gevolgd. Gemiddeld ver liest iemand dan 21 centimeter in omvang. De laatste paar maanden staan hoogwaardige proteïnediëten sterk in de belangstelling, omdat steeds duidelijker wordt hoe ge weldig deze producten werken. Gerarda heeft in 2006 al haar ei gen voedingslijn ontwikkeld op basis van hoogwaardige proteï nen, omdat zij toen al overtuigd was van de positieve werking van deze producten. Alle salonhoudsters zijn door Ge rarda zelf getraind en worden nog steeds medisch door haar ondersteund. Zo ook het team van Body Control Waddinxveen. Liane Westerhof en Anneloes van de Vaart heten u zaterdag 5 sep tember van harte welkom op de open dag, van 09.30 - 14.30 uur. Introductiebehandeling Bij Body Control start men met een vrijblijvende introductie behandeling van een uur, die 20 euro kost. Hierbij wordt met professionele apparatuur een lichaamsanalyse uitgevoerd en krijgen potentiële klanten een behandeling met de Myo-ba lance. Daarna kan een volledige kuur worden geboekt. Body Control Waddinxveen Mercuriusweg 17 2741TB Waddinxveen T: 0182 616400 E: waddinxveen@bodycontrol.nl W: www.bodycontrol.nl Waddinxveen - Wouter en Jeroen Lam, de familie Bakker en Peter Nieuwland kunnen nog net van het laatste staartje van de zomer genieten met hun prijzen van de Plus Zomeractie. Bij aankoop van twee actie artikelen maakte het winkelend publiek de afgelopen tijd kans op een hangmat, boot of barbecue.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23