VVD-ZUIDPLAS: DENKEN, DURVEN, DOEN EN EEN BEETJE SONJABAKKEREN "VERTROUWENSPERSOON KOMT MOEILIJK BINNEN IN GEZINSHUIS" MELDPUNT DISCRIMINATIE ZUIDPLAS GEMEENTEN de H ci ij van cl er Weende fietsklaar.n|0 ad vocate n Ran van der Plaats matoren Thuis in de regio. ZUIDPLAS €1799,- Dé mobiele fietsenmaker Noordelijke dwarsweg 98 Tel. 0180 - 633972 2761 GD Zevenhuizen Mobiel: 06 - 53259575 info@plaatsmotoren.nl uutuiu.plaatsmataren.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 september 2009 pagina 3 (vervolg van de voorpagina) Ik had gehoopt wat meer te we ten te komen over de lokale pun ten van ToN", zegt Jaqueline van Gelderen van VEDJ. De stichting gaat politieke avonden van bijna alle partijen af om helder te krij gen welk jeugd- en jongerenbeleid zij voorstaan. "Ik had begrepen dat het en informatieavond zou zijn, maar in feite is het bedoeld om leden te werven. Maar hoe kun je mensen trekken als je geen plan hebt? Ik vind eigenlijk dat een poli tieke partij het niet kan maken om vragen van burgers met een we dervraag te beantwoorden. Ik wil weten waar politici in de Zuidpias voor staan." "Dat is nu juist het mooie van ToN", reageert Ellen Minderhout, bestuurslid van ToN Zuidpias en verantwoordelijk voor de politieke analyse van de afdeling. "We staan nu voor de grote uitdaging goede mensen te zoeken en samen onze standpunten te formuleren en uit te dragen." Na even vragen noemt Minderhout dan toch wat aan dachtspunten: "De kleine crimina liteit in de wijken is een probleem dat we aan willen pakken. Net als de bereikbaarheid van de politie. Na een bepaalde tijd gaat het bu reau in Nieuwerkerk dicht en moet de burger naar een naburig dorp." ToN is vol optimisime en denkt ze ker te kunnen doorbreken in Zuid- plaskernen, die niet echt bekend staan om hun politieke aardver schuivingen. Minderhout: "Wil- ders heeft met de Europese ver kiezingen in deze regio 19 procent gehaald, dat had ook niemand ver wacht. De onvrede leeft dus wel degelijk." De partij zal de komende tijd inves teren in dialoog met de Zuidpias- bewoners, en hoopt zo niet alleen recht door zee, maar ook op koers te raken. De uitkomst van de dia loog zal leiden tot een tienpunten plan en kandidaten waarmee de partij op 18 november de verkie zingen ingaat Ook zal ToN zich zichtbaar maken op verschillende evenementen in de Zuidplaskernen zoals het Oogst feest in Zevenhuizen. Deelname aan de Nieuwerkerkse Dancepa- rade wordt overwogen. Zuidpias - Denken, durven, doen. Het is niet alleen de titel van het net verschenen verkiezingsprogramma van de VVD-Zuidplas. Lijsttrekker Ta mara Venrooy heeft deze slogan de afgelopen vijf jaar reeds in praktijk gebracht als wethouder in Nieuwerkerk. Vriend en vijand roemen haar als de sociale VVD-wethouder. In het verkiezingsprogramma gonst het echter van de liberale speerpunten. Venrooy geeft enthousiast toelich ting op het verkiezingsprogramma. Door Niels Raas In het verkiezingsprogramma klinkt regelmatig het behoud van het dorpse karakter in Zuidpias door. Venrooy erkent dat de nieu we gemeente wordt omringd door stad. "Ik spreek liever van dorpen in plaats van kernen. Als ze niet hadden ingestemd met de fusie waren ze opgeslokt door de stad." Een sleutelrol voor het dorpse ka rakter is weggelegd voor de dorps huizen. "Er gebeurt in Moerkapel- le ontzettend veel in Dorpshuis Op Moer. De dorpshuizen moeten in iedere gemeente zorgen voor goe de jongerenvoorzieningen."Ook wil de VVD de fusie gebruiken om loketten te laten terugkeren in alle kernen. De dorpshuizen zijn daar volgens Venrooy een ideale plaats voor. De VVD heeft er zelfs een speerpunt in de campagne van gemaakt. De kernen moeten gefu seerd worden met het behoud van zogenaamde korte lijnen. Dit heeft niet alleen betrekking op loketten. Mensen moeten bijvoorbeeld ook digitaal de gemeente makkelijker kunnen bereiken. Naast een algehele verbetering van de infrastructuur, stelt de VVD verder dat het openbaar vervoer uitgebreid moet worden. Een me trostation in de gemeente is echter uit den boze, omdat dit volgens de VVD criminaliteit aantrekt uit andere gemeenten. De recente gebeurtenissen bij Dorpshuis Op Moer laten zien dat er echter nu ook al overlast vanuit andere ge meenten komt. "Er komen nu hangjongeren naar de gemeente. Dit probleem is nog makkelijk op te lossen. Onderzoek laat zien dat een metro junkies en zware over vallers naar een gemeente brengt. Dit is gebeurd in Capelle en Spij- kenisse, waar de woonomgeving is veranderd. Het moet niet zo zijn dat winkels hun waar niet meer buiten kunnen zetten."De VVD wil overlast aanpakken met de bikers en door cameratoezicht. Veiligheid is een tweede speerpunt. De ver kiezingsslogan komt direct weer naar boven. "Natuurlijk moet je blijven durven denken. Behalve aanpakken moet je brengers van overlast ook aan de andere kant een steuntje in de rug geven. De politie schrijft bekeuringen uit, de jongerenwerker geeft waarschu wingen." Ook wat betreft het derde speer punt is de VVD standvastig. Lie ver de broekriem aanhalen dan lastenverzwaring. "De VVD is het meest degelijk en betrouwbaar wat betreft financiën. We moeten investeren in woningen, scholen en infrastructuur." Door de econo mische crisis bestaat er echter een kans dat er gesneden moet worden in de projecten. "Een beetje sonja- bakkeren in de nieuwe gemeente kan geen kwaad. De lasten moe ten echter laag blijven." De VVD maakt volgens Venrooy klaar wat ze zegt. PvdA-lijsttrekker Karin Slooters gaf laatst aan dat het hui dige college geen tweehonderd starterwoningen in Nieuwerkerk heeft gerealiseerd. Venrooy: "Dit is wél gelukt. Hoewel het project een zwakke plek blijft, is het vast gelegd in onomkeerbare besluit vorming." De sociale VVD'ster gaat nu dus als lijsttrekker de verkiezingen in. "Liberalisme is sociaal. Wat in ge meentepolitiek op korte termijn sociaal is, is het op lange termijn niet. Je moet mensen niet gevangen houden in goed bedoelde regelingen. Zulke regelingen moeten er altijd op ge- Regio - De SP in Zuid-Holland wil dat vertrouwenspersonen voor jon geren in de jeugdzorg gemakkelijker toegang krijgen tot gezinshuizen. Eik kind of jongere, die te maken heeft met jeugdzorg, heeft recht op een onafhankelijke vertrouwenspersoon. De SP heeft signalen ontvan gen dat niet altijd alle jeugdigen goed te bereiken zijn, met name als ze ondergebracht zijn in een gezinshuis. Op vragen van de statenlid Eva de Bakker deed gedeputeerde Van de Vondervoort de toezegging dit aan de orde te stellen bij jeugdzorginstellingen. Vertrouwenspersonen zijn onder gebracht bij het Advies- en Klach tenbureau Jeugdzorg (AKJ). Dit is een organisatie die onafhankelijk werkt van de instellingen. Bij het AKJ is er begrip voor het moeilijk binnenkomen bij gezinshuizen. Gezinshuizen zijn een betrek kelijk nieuwe vorm van hulp en opvang. Gezinshuisouders stel len hun huis letterlijk open en vangen jongeren in problemen op. Dat kan in combinatie met eigen, biologische kinderen, of met meerdere jeugdigen uit de jeugdzorg tegelijk. De gezinshui souders moeten een geschikte opleiding en achtergrond hebben Regio - Inwoners van de Zuidpias gemeenten kunnen sinds deze maand officieel met klachten of vragen over ongelijke behandeling ter.echt bij het Bureau discriminatiezaken. richt zijn om mensen op lange ter mijn hun vrijheid terug te geven. Trajecten bij Promen bijvoorbeeld, moeten er zoveel mogelijk op ge richt zijn om mensen weer terug bij een echte werkgever te krijgen." De Zuidplassers kunnen de komen de tijd veel oranje op straat ver wachten. Zo staat de partij op het Oogstfeest in Zevenhuizen-Moerk- appele, waar het kwartet met nos talgische plaatjes van de drie oude gemeenten gepresenteerd zal en krijgen vergoedingen via een jeugdzorginstelling. De Bakker (SP): "Gezinshuisou ders krijgen veel te maken met bureaucratie. Bovendien zijn er vaak veel verschillende hulpver leners die een kind begeleiden. Men zit niet altijd te wachten op nóg meer mensen over de vloer. Het is heus niet altijd onwil, want gezinshuisouders doen goed werk. Dat neemt echter niet weg dat een jongere recht heeft op een vertrouwenspersoon. Het is belangrijk dat jeugdzorginstel lingen, waar gezinshuizen onder vallen, oog hiervoor hebben." Tot nu toe werden discriminatieza ken voornamelijk bij het politiebu reau gemeld. "Misschien is dit toch een te hoge drempel voor veel mensen', aldus de burgemeesters 'Wij hopen dat de inwoners van de Zuidpias gemeenten zich door middel van dit meldpunt vrijer voelen om vermoedens van discri minatie of ongelijke behandeling te melden." Bureau discriminatiezaken Hol lands Midden en Haaglanden re gistreert en behandelt de klach ten en verwijst eventueel door. Het bureau heeft gespecialiseerde consulenten in huis en deze gaan zo nodig naar de gemeenten toe. Ook zal het Bureau Discriminatie zaken in de Zuidpias gemeenten Venrooy: Liberalisme is sociaal. worden. Ook zullen er landelijke sprekers komen en zullen de drie huidige fracties werkbezoeken in Zuidpias brengen. Tevens hebben alle VVD'ers volgens Venrooy zin in de debatten. Dit enthousiasme galmt ook door in Venrooy's op roep aan de kiezers. "Mensen die alles uit hun leven willen halen moeten VVD stemmen." Voor meer informatie: http:// zevenhuizen-moerkapelle.vvd.nl/ verkiezingsprogramma_9956/ Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Wilt u ook graag fietsen met de wind in de rug? Dat kan nu met Deze elektrische fiets van Union, is een zeer goede en comfortabele elektrische fiets. Kom gerust eens en ervaar zelf het gemak en comfort van deze elektrische fiets. Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB en Racë Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietsk/oar.nl bekendheid geven aan de moge lijkheid om discriminatie te mel den, onder andere door middel van specifieke communicatie naar inwoners en bijeenkomsten voor sleutelfiguren. Mensen die discriminatie ervaren kunnen dit op verschillende ma nieren melden. Telefonisch via nummer 0800 321 86 86 (gratis), per e-mail via bureau@discrimina- tiezaken.nl of via een meldingsfor mulier op http://www.discrimina tiezaken. nl/. Onderhoud Reparatie Verkoop Inkoop Revisie Taxatie Alle merken motoren Ophaalservice

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3