De/ta 7""^Fresh Lions Cli lb Zevenhuizen/Moerkapelle JP /I JÉÉMfiLi'I 1 d.Visser v.d. Ende De Lionsclub hoopt dat deze kinderen met onze bijdrage een plezierige vakantie hebben gehad! Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle. September 2009 - pagina 3 De SKR bedankt de adverteerders voor sponsoring van een groep kinderen of het plaatsen van een advertentie! Bloementransport Wij hopen dat ze hebben genoten! Hoeksekade 138 2661 JL Bergschenhoek tel. 010-5213705 Al meer dan 8 jaar steunen wij van harte het werk van de SKR! KANDT BV E-mail:mcvdspek@xs4all.nl Wij hopen dat ze hebben genoten! Met uw steun hopen wij in november een levensmiddelenpakket aan 850 gezinnen persoonlijk af te kunnen leveren! De gezinnen die wij hulp brengen leven van een uitkering (ca. 125.- euro p. maand!) Wij hebben een pakket samengesteld, waar ze dringend behoefte aan hebben: Voor slechts 11.00 euro zorgen wij voor een pakket incl. feestelijke doos! Maak uw gewaardeerde bijdrage over naar: Rabobank: 3750.74.600 of INGbank: 88.113 t.n.v.: SKR - Moerkapelle. Wilt u s.v.p. vermelden: levensmiddelenpakket Wij en de gezinnen wachten in spanning af! tji Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 2 september 2009 pagina 9 Klapwijksezoom 346 2652 BG Berkel en Rodenrijs Tel. 010-5148687 RIEN%BOGERD m TRANSPORTEN B.V BERGSCHENMOEK AANNEMINGS- EN FUNDERINGSBEDRIJF Hoogeveenseweg 21 2931 LV Nieuwerkerk a/d IJssel T. 0180-633048-F. 0180-633756 www.kandtbv.nl Delta Fresh B.V. Hogeveenseweg 27a 2731 LA Benthuizen 0172-588991 IW.C. van der SPEK en Zn. AANNEMINGSBEDRIJF Herenweg 56 2751 DB Moerkapelle Tel. 079-5931535 Fax. 079-5932981 Het verhaal van de 4 broertjes... Twee broertjes waren in 2007 in ons kamp. Het waren han- denbindertjes, ze vroegen om aandacht. We vroegen naar hun afkomst en toen bleek dat de jongens nog twee broer tjes thuis hadden, hun moeder was overleden bij de ge boorte van haar vijfde kind en de vader kan de situatie niet aan De jongste was 6 jaar en de oudste 12. Vorig jaar zomer ben ik naar de jongens toegegaan. De situatie was niet rooskleurig. Ik had me voorgenomen om de broertjes tijdens het werkbezoek (april j.l.) weer op te zoeken en ze uit te nodigen voor het aanstaande zomerkamp. De jon gens woonden niet meer thuis, het huisje was leeg. Het bleek dat de vader ook is overleden en de broertjes wonen nu gescheiden, 2 bij een tante en 2 bij een oom. Maar gelukkig nog wel alle vier in hetzelfde dorp Rosia. Door tus senkomst van het gemeentehuis werden ze bij elkaar geroepen en bij de tante heb ik de ze weer ontmoet. Meteen dacht ik: niet een "paar jongens", maar alle vier gaan ze mee! Toen ik vertelde, dat zij alle vier zijn uitgeno digd voor een week vakantie in Carari werden hun sombe re gezichten opeens weer de koppies van de rakkers uit het kamp. De oudste keek nog wat weifelend. Hij dacht dat het niet voor hem telde maar in deze situatie letten we even niet op leeftijd. In mijn hoofd maakte ik snel een planning: ze komen de 2e kampweek. Zij zijn dan een extra groep (we hebben dan ook een extra leider) Dat betekent voor de SKR meer kosten, maar als u de smoeltjes zag, was u ook verkocht! De realiteit... Maandag 20 juli zouden de broertjes naar Carari komen. Maandagmorgen bij het vertrek uit Rosia... geen broertjes. Wij waren echt teleurgesteld. Bram (mijn man) heeft van uit Nederland direct contact opgenomen met Elena (vrouw van de burgemeester van Rosia) en haar gevraagd naar de reden. Van de oom mochten de jongens niet mee! Waarom niet... ze moesten schapen hoeden en op het land helpen. Bram heeft toen een brief gemaakt en deze laten vertalen in het Roemeens. De brief per e-mail naar Roemenie gestuurd en aan Elena gevraagd om hem per soonlijk af te geven aan de oom en tante. In de brief stond globaal het volgende: "Wij zijn enorm teleurgesteld! De SKR helpt al bijna 20 jaar Roemenie en komt afspraken altijd na! Jammer dat u dat niet doet. Voor de 4 broertjes is het extra sneu want zij had den zich enorm verheugd op 5 dagen Carari! Het was ons plan om in november a.s., als wij met ons hulptransport in Roemenie zijn, u beiden hulpgoederen te brengen teneinde de 4 broertjes ook wat extra steun te geven. Maar aangezien u zich niet aan afspraken houdt hebben wij er geen vertrouwen in dat de extra hulpgoede ren goed terechtkomen en daarom zullen wij geen goede ren brengen...! Tenzii u beiden alsnog besluit om de 4 broer tjes maandag 27 juli a.s. 5 dagen naar Carari te laten gaan dan zullen wij in november wei extra goederen brengen! De brieven zijn door Elena bij de oom en tante afgegeven en het resultaat De 4 broertjes zijn inderdaad 5 dagen in Carari geweest en ze hebben volop genoten! Emmy Noordam Coördinator vakantieprojecten f-tr W 2x 1 pond spaghetti b 6x 1 kilo patenbloem 1x 1 liter zonnebloemolie 4x 1 kilo macaroni vk HÉLT T

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9