wmrn CURSUS ENGELSE LITERATUUR LITIEBERICHTEN SCHAAKSEIZOEN MOERKAPELLE GESTART ZENDINGSROMMEIMARKT EN OPEN MONUMENTENDAG: EVEN EEN RONDJE OM FEESTELIJKE OPENING BEWEEGPUNTFYSIO GRE DEN OTTER OP INTERNATIONALE EXPOSITIE wsrm 7FVFM»1 II7FM-MOERKAPELLE SCHILDERIJEN EXPOSITIE STOFBERG SUPERIEUR COLLECTE KINDEREN MET SPIERZIEKTE POPPENNAAM BLEEF ONBEKEND BLOEMBOLLENACTIE THUISFRONTCOMMISSIE d Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 september 2009 pagina 15 Zevenhuizen - Wie kent niet de namen van Jane Austen, Charles Dickens en de gezusters Bröntë? Zij hebben klassiekers geschreven als 'Pride and Prejudice', 'a Chrismas Carol', 'Jane Eyre' en 'Wuthering Heights'. Onder leiding van docente Elly Blom kunnen belangstellenden vertrouwd raken met een aantal meesterwerken uit de Engelse lite ratuur. Gezamenlijk wordt een deel van een boek gelezen en wordt er gekeken naar de inhoud, de tekst structuur en de stijl. Ook wordt dieper ingegaan op de achtergron den van de schrijver of schrijfster. Aan de hand van de tekst zal ook de kennis van de Engelse taal weer worden opgefrist. De cursus omvat zes bijeenkom sten van twee uur bij docente thuis, waarvan de eerste gepland staat voor woensdag 23 septem- Charles Dickens. ber. Daarna komt men om de twee a drie weken bijeen. Er zullen drie Voor meer informatie en aanmel- boeken aan de orde komen. den: www.dezevenmuzen.nl. Voetganger aangereden Zevenhuizen - Een 15-jarige Goudse is zaterdag 5 september om 15.45 uur gewond geraakt na een aanrijding. Het meisje stak de Swanlaweg over om naar het tank station te gaan. Zij keek alvorens over te steken wel naar rechts, maar niet naar links waar op dat moment een 34-jarige automobi list uit Bleiswijk reed. De bestuur der kon een aanrijding niet meer voorkomen en schepte het meisje. Medisch personeel verleende assi stentie en kwam met een trauma helikopter ter plaatse. Het meisje liep een gebroken been op en werd overgebracht naar het Groe ne Hart Ziekenhuis. Moerkapelle - Traditioneel starten op de eerste vrijdag van september de schakers in Moerkapelle met het nieuwe seizoen. Maarten Pilgram speel de solide tegen jong talent Arian de Bruijne. Langzaam bouwde hij zijn positionele voordeel uit. Op het moment suprème overspeelde hij zich echter en verloor de partij nadat hij een pion verloor in het eindspel. Freek Hofman wist lange tijd de partij in een goed evenwicht te houden tegen Gerard van Om meren. Nadat Van Ommeren in de tijdnoodfase scherper speelde, konden de stukken terug in de doos en werd het punt voor Van Ommeren genoteerd. André Nieuwlaat en Hugo van Elte- ren deden het rustig aan. De stuk ken werden al snel geruild en een remise-eindspel was het resultaat. Jan Blok speelde in sneltreinvaart tegen Jan Noorland en kon al snel het volle punt noteren. Overige uitslagen: Maarten Vroegindeweij - Henk Doornhein 1-0; Wouter Vroegindeweij - Wim Westerman 1-0; Ad Voerman - Sander Marijt 1-0; Jurian van der Moerkapelle - Diverse straten zijn zaterdag 12 september gesloten in verband met de Zendingsrommel markt en Open Monumentendag. De Dorpsstraat, vanaf de Spar- winkel in noordelijke richting, de Herenweg vanaf de Jhr. Van der Weistraat in zuidelijke richting en het begin van de Raadhuisstraat en Raadhuisplein zijn tussen 5.00 uur en 18.00 uur afgesloten voor verkeer. Ook kan er geen verkeer vanuit de Raadhuisstraat de Dorps straat en de Herenweg oprijden. Dit verkeer moet rijden via de Van Hogendorpstraat en of de Nas- saustraat. Automobilisten wordt verzocht vanaf vrijdagavond 20.00 uur niet meer in genoemde straten te par keren. ledereen is welkom op deze markt die van 9.00 tot 15.00 uur gehou den wordt. De bezoeker treft er tweedehands artikelen, zoals meu belen, boeken, antiek, speelgoed, servies en apparatuur, maar ook: bloemen en planten, groente en fruit, snoep, oliebollen, vis, crea- kraam, lunchroom, eten en drin ken, schiettent en schminken. De organisatie is handen van vrijwilli gers van de Hervormde Gemeente Moerkapelle. De opbrengst gaat naar zendingswerk wereldwijd en plaatselijk kerkenwerk. In het kader van Open Monumen tendag is de Oude Hervormde dorpskerk geopend. De 16-eeuwse kerk is gratis te bezichtigen. Ook zijn er rondleidingen, orgelbespe lingen en een kleine tentoonstel ling over het thema 'Op de kaart'. Voor meer informatie: 0651786663 of edbroer@hetnet.nl Gouda/Zevenhuizen - De afdeling fysiotherapie van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) heeft samen met Sport- en Gezondheidscentrum De Koornmolen uit Zevenhuizen het centrum 'BeweegPuntFysio' opgericht. Verschillende fasen van het zorgtraject komen in het nieuwe centrum samen. Een dergelijk concept is uniek in Nederland; het centrum wordt op zaterdag 19 september feestelijk geopend. Waal - Tim van Breda 0-1. Stand aan kop: 1. Arian de Bruijne 2. Jan Blok 3. Hugo van Elteren Ook de jeugdschakers zijn begon nen. Jeugdleider Maarten Pilgram deelde de nieuwe werkboeken uit, waar vervolgens vele opgaven uit gemaakt werden. Daarna wer den een aantal vriendschappelijke potjes geschaakt. Binnenkort zal gestreden worden voor de perio- detitel. Belangstellenden zijn van harte welkom eens een kijke te komen nemen. De jeugd speelt elke vrij dag vanaf 18.45 uur in dorpshuis Op Moer. De senioren beginnen om 20.00 uur. BeweegPuntFysio, centrum voor fysiotherapie, revalidatie en sport, is niet alleen voor patiënten van het Groene Hart Ziekenhuis. Ook als particulier kan men zonder verwijzing van een huisarts of spe cialist een afspraak maken bij de fysiotherapeuten om eventuele klachten te behandelen. Of men nu op medisch advies komt trai nen, wil afvallen, (top)sporton- dersteunend traint óf gewoon de conditie wil verbeteren, iedereen is van harte welkom. Op 19 september zal BeweegPunt Fysio de deuren van het nieuwe centrum aan de Büchnerweg 7 (naast het GHZ) openstellen voor alle geïnteresseerde inwoners van Gouda en omgeving. Vanaf 10.00 tot 15.00 uur kan ie dereen kennismaken met het en thousiaste team van fysiothera peuten en sportinstructeurs en de moderne sportzaal van 150 m2, die is uitgerust met diverse cardio- en fitnessapparatuur. Zevenhuizen/Kootwijk - De Zeven- huizense kunstenaar Gré den Ot ter exposeerde onlangs samen met dertig kunstenaars uit binnen- en buitenland op de europARTexpo in Radio Kootwijk, nabij Apeldoorn. Radio Kootwijk is een voormalig zenderpark dat in de eerste helft van de 20e eeuw een belangrijke communicatieverbinding vormde tussen Nederland en haar toen malige koloniën, met name Neder- lands-lndië. Door de zender wer den de woorden 'Hallo Bandoeng, hier Den Haag' legendarisch. Een beter plaats voor communicatie tussen interbationale kunstenaars en publiek lijkt niet mogelijk. "Het was echt te gek", reageert Den Otter. "Ik heb heel veel leuk werk gezien en nieuwe contacten opgedaan, onder anderen met kun stenaars uit Brazilië. We hebben kaartjes uitgewisseld en beloofd aan elkaar te denken wanneer we bijvoorbeeld bij een expositie ruim te over hebben." Meer informatie: http://www.europartexpo.com/ Hallo Bandoeg, hier Gré. Moerkapelle - In de Nederlands Hervormde Kerk exposeert me vrouw Hofman tijdens de rom melmarkt op 12 september haar schilderijen in aquarel, olieverf en krijt. De werken zullen ook te koop zijn. Aanvang 9.00 uur. Zevenhuizen - Het op één na laatste concours van dit vliegsei- zoen voor de postduivenvereni ging De Stormvliegers was een concours vanuit Pommeroeul op een afstand van 179 kilometer. Er waren vrijdagavond 25126 duiven opgehaald bij de vereni gingen in Zuid-Holland, waar onder 337 duiven van de leden van de Stormvliegers. De duiven werden zaterdagmorgen om 8.00 uur los gelaten en om 9.59 uur arriveerde de eerste duif bij Joh.Stofberg. Zijn duif had 90 km p/u gevlogen. De laatste prijsduif was elf minuten later thuis. Dat de duiven van Stof berg aan het eind van het sei zoen nog steeds in topvorm zijn blijkt in de uitslag: 1 -2-3-4-5-11 - 14-21-22-25 Joh.Stofberg, 6-18 J.S. Heykoop, 7-9-10 M. Strijd- horst, 8-13-24 N. Koppenaal, 12-16-17-20 R. Brands, 15-19 C. Nobel, 23 M. Jongenelen. Moerkapelle - 'Daadkracht voor spierkracht', dat is het thema van de collecte van het Prinses Beatrixfonds, welke plaatsvindt in de week van 13 tot en met 19 september. Voor de 54e keer zullen collectanten deze week op pad gaan om geld in te za melen voor kinderen met een spierziekte of een bewegings stoornis. De organisatie van de collecte in Moerkapelle kan dit niet zonder de hulp van vrijwil ligers. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op 079-5931879. Mocht men in de collecteweek de collectant gemist hebben, dan is een gift welkom op giro nummer 969 ten name van het Prinses Beatrix Fonds. Zevenhuizen-Moerkapelle - Vijf personen hadden afgelopen zaterdag goed geraden wat de inhoud van de levensmiddelen- mand waard was, die op het Oogstfeest in de kraam van de ANBO stond. Door loting mocht de familie De Boer, wonende aan de Wielewaal, de mand mee naar huis nemen. Niemand wist te verzinnen, dat de naam van de pop 'Madeleine' was. Door loting mocht de familie Sonne- veld uit Moerkapelle Madeleine mee naar huis nemen. Moerkapelle - De thuisfront- commissie van de familie Van der Lee, TFC, organiseert een bloembollenactie waarvan de opbrengst gaat naar de familie Van der Lee, welke sinds april 2009 is uitgezonden naar Thai land. Van maandag 14 tot en met woensdag 16 september zullen er huis-aan-huis enve loppen met informatie wor den bezorgd over hoe men de bloembollen kan bestellen. In de periode van maandag 21 tot en met woensdag 23 september komen jongeren uit Moerkapel le de enveloppen weer opha len. In de enveloppe treft men voorts voor kinderen tot en met 12 jaar een kleurplaat aan. Voor de mooiste vijf exemplaren ligt een attentie klaar.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15