EXPOSITIE BEELDHOUWWERK EN GRAFFITIPORTRETTEN KLEINE VISJES AAN DE HAAK Y0UTHH0ME MORE UIT DE STARTBLOKKEN ZESKAMP IJSSELV0GELS AMBACHTSHUIS OPEN OP MONUMENTENDAG ZUMBA SAMEN NIEUWE SITE MUZIEKSCHOOL NIEUWERKERKSE RAPPERS OP Y0UTUBE ly/ionRDRECHT/NIEUWERKERK IENGELSPORT KERKDIENSTEN ZONDAG 13 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 september 2009 pagina 29 Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Ve nen is tot dinsdag 6 oktober een expositie te bezichtigen van beeld houwwerk van het Gouderakse duo Wim Heuvelman en Jacob Bikker. De uitspraak van Michelangelo "Het kunstwerk is al af, je hoeft het alleen maar uit de steen te halen" spreekt het duo aan en daarom laten ze zich vaak leiden door de vorm en kleur van de steen. Spek steen, serpentijn albast maar soms ook marmer zijn de materialen die zij kiezen. Aan de muren van de bibliotheek Ruud Kooger. hangt werk van de Waddinxveense kunstenaar Ruud Kooger. De ten toonstelling bestaat uit unieke schilderijen en graffitiportretten van bekende sterren. Ruud Kooger (20) heeft deze zomer zijn studie op het Grafisch Lyceum Rotterdam afgerond en is afgestudeerd als visualiser/illustrator. Momenteel is hij als kunstenaar zeer actief. Zo Een kunstwerk van Wim Heuvelman. heeft hij onder andere drie muur schilderingen gemaakt in de por tieken van de flat op het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen en hij heeft een groot schilderij voor het Beatrix Theater in Utrecht gemaakt. Voor meer informatie: www.ruudkooger.nl of www. bibliotheekdegroenevenen.nl Moordrecht - De leden van Hengel sportvereniging Moordrecht vin gen zaterdag in de Amsteldrecht bij Vrouwenakker vooral kleine visjes die niet groter waren dan 10 cen timeter. In het A-korps werd John van Uunen eerste met 2100 gram, op een tweede plaats gevolgd door Peter Kuster met 1130 gram. Derde werd Hans Speulman met 1100 gram. Marco Heemelaar werd eer ste in het B-korps met 2930 gram. Tweede werd Frans Buurman met 1400 gram en op een derde plaats eindigde John Pierre Quist met 1100 gram. In het C-korps werd Jan Brouwer eerste en tevens dagwin naar door een totale vangst van 3250 gram. Op de tweede plaats eindigde Sjaak Vonk met 230 gram. Komende zaterdag is er geen com petitie in verband met een regiona le wedstrijd waar een aantal leden van HSV, aan mee zullen doen. Moordrecht - Youthhome More start zaterdag 12 september met het nieuwe seizoen. Overdag is de jongerenclub te vinden op de braderie van Moordrecht. De clubleden bevolken er niet alleen een stand, er is ook een Youtthome-podium waar diverse artiesten een benefiet concert geven voor Hart voor Haiti, een organisatie die een kinderdorp heeft gevestigd in Haiti. In augustus 1983 kwamen de eer ste kinderen in het dorp wonen. Er wonen volwezen, halfwezen en noodlijdende kinderen. Yout hhome More steunt het kinder dorp. Voor meer informatie: www. hartvoorhaiti.nl 's Avonds is er een optreden van Impact World Tour. Het pro gramma bevat veel aspecten uit de internationale Impact teams. Breakdancing, het doorslaan van betonnen muren, skaten en veel extreme acties worden vergezeld van indrukwekkende verhalen. De avond vind plaats in de Schakel aan Oosteinde 27 en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Jon geren vanaf 12 jaar zijn van harte welkom. Voor meer informatie: www.youthhomemore.nl Moordrecht - Onder de naam Apart Samen worden er dit najaar aller lei activiteiten georganiseerd die de zelfstandigheid van de gemeente Moordrecht uitluiden. Op 1 januari 2010 wordt Moordrecht een van de kernen van de nieuwe gemeente Zuidpias. Een van de activiteiten is de zes kamp op 18 september bij korfbal vereniging IJsselvogels waarbij de hedendaagse versie van Oudhol landse spelen wordt gespeeld met onder andere een stormbaan. Aanmelden kan, uitsluitend als team, via een inschrijfformulier op de website www.ijsselvogels. ni Een team bestaat uit meisjes en jongens of dames en heren, maxi maal zes personen per team. 's Middags tussen 16.00 en 18.00 uur is het voor kinderen van de ba sisschool groepen 7 en 8 en vanaf 19.00 uur is het voor iedereen vanaf 13 jaar. Moordrecht - Het Ambachtshuis, waar de Historische Vereniging Moordrecht is gehuisvest is op Open Monumentendag op zater dag 12 september te bezichtigen. Er is een modelkamer ingericht, die een beeld geeft van het leven aan het begin van de twintigste eeuw. De zolder van 't Ambachtshuis fun geert als opslagruimte en ook daar Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep en ds. H. Schipper (SoW Startzondag). Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per en ds. T.R. Schep (SoW Start zondag). Herv. Bethelgem. 10.00 uur kand. Verwaard en 18.30 uur kand. Van Kralingen. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 24e zondag door het jaar; Eucharistieviering met Wim Bakker. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. is een grote hoeveelheid gebruiks voorwerpen te zien. Tevens is er een expositie van oude landkaarten en briefkaarten van Moordrecht en omstreken door de eeuwen heen. Buiten wordt ge demonstreerd hoe vroeger touw werd gemaakt. Bovendien kan ie dereen die dat wil zelf een touwtje draaien. Moordrecht - Fit Fun Sports gaat op zaterdag 17 oktober een recordpoging Zumba ondernemen in een grote feesttent op de boslo- catie in Moordrecht. In het kader van Apart en Samen, worden activiteiten rond de fusie tussen Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moerkapel- le georganiseerd. ledereen tussen de zes en tachtig jaar, man of vrouw, ervaren danser of niet, kan van 15.00 tot 16.00 uur meedoen aan de workout. Deelname is gratis. Voor opgave: renske@fitenfun- sports.nl. Directeur Bastienne Prins van de Muziekschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - Te gelijkertijd met de start van het nieuwe cursusjaar van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool is de nieuwe site van de muziekschool de lucht in gegaan. "Omdat het aanbod verbreed en aangepast is aan de vraag uit de samenleving," zegt directeur Bastienne Prins, "was een andere opzet van de site wenselijk. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In Ta- verna werd op zaterdag 5 septem ber een clippresentatie gehouden van Nieuwerkerse rapper Number Onee. De clip is gemaakt bij het gevoelige nummer 'Het Bestaan' waarin hij rapt over het verliezen van zijn nichtje. De clip is opgenomen in het ka der van het 1 op 1 project van de Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Het project is speciaal voor jongeren die een extra steuntje nodig heb ben om hun dromen te realiseren of hun talenten te ontdekken", zegt ambulante jongerenwerker Allard Lammerts van Bueren. In de clip zijn behalve Number Onee, ook veel Nieuwerkerse jongeren te zien. Lammerts van Bueren is trots op ze. "De 'jongeren van de straat' willen best wel wat. Als je ze aanbiedt wat ze tof vinden, kun je hele mooie dingen doen." Speciaal voor de presentatie kwam een oud-klasgenoot van Number Onee, rapper JayJay, die intussen Rappers JayYay, Number Onee en de Nieuwerkerkse scene zijn in da house. flink aan de weg timmert in het Rotterdamse, naar Nieuwerkerk. De presentatie werd een waar feest met freestyle rappen en rap battles. De Nieuwerkerkse scene lijkt gebo ren. Kijk voor de clip op: http://www.youtube.com/ watch?v=RM7Bn5odlUU

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29