Is uw sloot al op orde? www.hhsk.nl week 37, nr. 44 Vergunningen Bestuursvergaderingen Het jaarlijkse onderhoud van de sloot of vaart bestaat uit: - Het verwijderen van planten en drijvend materiaal uit de watergang; - Het maaien van de slootkanten; - Het snoeien van houtachtige gewassen die over de sloten hangen; Als u het niet zeker weet of u een dergelijke slootplicht of onderhoudsplicht heeft, kunt u altijd het hoogheemraadschap bellen. De zomer is voorbij en de herfst staat voor de deur. Na de mooie zomer zou je haast vergeten dat we in een nat kikkerland wonen. Met de herfst komt de regen en is het belangrijk dat sloten en vaarten de functie kunnen bieden waarvoor zij zijn gemaakt, namelijk het water bergen en afvoeren. Na het groeizame weer in de zomer is dit vaak niet het geval. Oever- en bodemplanten belemmeren deze functies van de sloot, met als gevolg dat het water niet snel genoeg het gebied r kan verlaten. Ook de waterkwaliteit is gebaat bij een schone sloot. Om dit te voorkomen is het gewenst dat de sloten worden onderhouden en overmatige plantengroei wordt verwijderd (geschoond). Een verantwoordelijkheid, die ligt bij de eigenaren of huurders van grond die aan een sloot grenst. Dit is geen vrijblijvende activiteit. Geheel volgens de Keur moet het onderhoud van de sloten door de bezitter of gebruiker van de grond naast de sloot worden uitgevoerd. Het hoogheemraadschap zelf onderhoudt de vaarten of hoofdwatergangen. Elk jaar controleert het hoogheemraad schap in de zogenaamde slootschouw of de sloten voldoende zijn geschoond. Dit jaar wordt deze controle in het gebied boven de Nieuwe Maas en Hollandsche IJssel in oktober uitgevoerd. De controle in de Krimpenerwaard gebeurt in november. Rottekade vertoont scheuren door droogte De dagen daarna zijn er op meer locaties (met name langs de Rotte) scheuren ontdekt. De scheuren worden voornamelijk veroorzaakt door droogte. Maar gezien de weersvoorspellingen (en de voorspelling dat op korte termijn het neerslagtekort licht afneemt) en het feit dat er na maandag, 31 augustus, geen meldingen meer bij zijn gekomen, richt het hoogheemraadschap zich met name op de aandachtslocaties. De reguliere inspecties blijven gewoon doorgaan. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 9 september 2009 pagina 31 Moordrecht - (K.09.450) Rooms Katholieke kerk Van Moordecht, verplaatsen van een dam en het dempen en graven van water, Oosteinde 23 en 27; - (K.09.419) Oasen NV, buitenbedrijf stellen van de bestaande drinkwater transportleiding en het aanleggen van een nieuwe drinkwater distributieleiding tussen Oosteinde 67 te Moordrecht en Sluisdijk 7; - (K.09.444) Gemeente Moordrecht, aanbrengen van twee vlonders, Leliestraat. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.415) J. Slingerland, slopen en bouwen van een woning, Groenendijk 273; - (K.09.356) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, uitvoeren van diverse werkzaamheden t.b.v. de aanleg fietspad, Bermweg 16. Definitieve Wvo vergunning - (L.08.173.V01) Gemeentewerken Rotterdam, lozen van hemelwater in het oppervlaktewater, afkomstig van de verbindingsweg naar Nesselande, tussen de Hoofdweg en de A20. L Gouda - (K.09.277) V. Teekens en J. van Liempt, maken van een op- en afrit, Gouderaksedijk 49. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergaderingen van de commissies Integraal Waterbeheer en Veiligheid op 18 september aanvang 9.30 uur en Algemene Zaken en Middelen op 18 september aanvang 14.00 uur. De ver gaderingen worden gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergaderingen zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergaderingen is mogelijk nadat u dit heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. van Krimpenerwaard Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.09.313) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, leggen van drukriolering, Bredeweg, Oogstpad, Van Hasseltweg, J. Hendrikspad en Zaaipad te Zevenhuizen; - (K.09.492) Recreatieschap Rottemeren, maken van vijf verkeersdrempels met toebehoren in de rijbaan, tussen de Molenviergang en de Hennipsloot. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. De Wvo-vergunning ligt ook ter inzage bij de secretarie van de betreffende gemeente. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335 of onze website raadplegen.Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk t/m 21 oktober 2009 bezwaar maken bij het hoogheem raadschap. Tegen de definitieve Wvo-vergunning kunt u t/m 21 oktober 2009 beroep aantekenen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam Capelle aan den IJssel - (K.09.163) RET NV, buiten bedrijf stellen van een duikerverbinding, het graven van een watergang en het herstellen en afwerken van de taludbekleding van de secundaire waterkering tussen het RET metro emplacement en de wijk Fascinatio; - (K.09.449) Ziggo BV, leggen van een CAI-kabel, Dorpsstraat 97; - (K.09.453) Gemeente Capelle aan den IJssel, herinrichten van het terrein "Sportpark Schenkel" nabij de Capelseweg. - (K.09.464) Gemeente Capelle aan den IJssel, bouwen van een gemeentewerf en het inrichten van de daarbij behorende openbare ruimte, Groenedijk 10; - (K.09.467) Gemeente Capelle aan den IJssel, verwijderen van een brug en het plaatsen van een beschoeiing, Slotlaan 121; - (K.09.489) Spie Nederland B.V., d.m.v. een gestuurde boring aanbrengen van een leiding, B. van Beresteijnlaan; - (K.09.490) A. Voordendag, verwijderen en aanbrengen van een brug, Bermweg 101a. Zaterdagmiddag 29 augustus 2009 heeft een oplettende wandelaar, die z'n hond uitliet op de Rottekade tussen de Eendrachtsmolen en het restaurant de Roerdomp, scheu ren ontdekt aan de binnenzijde van de Rottekade. De scheuren zijn ter hoogte van struiken en bomen. Mede werkers van het hoogheemraadschap zijn direct gaan kij ken. De situatie was dusdanig ernstig (scheuren van ruim 1 meter diep met een verzakking van de grond tussen de struiken en bomen), dat besloten werd de aannemer opdracht te geven tot het rooien van de aanwezige struiken en bomen. Dit is gebeurd in samenwerking met een medewerker van de Groenservice Zuid-Holland. Ver volgens is een steunberm aangebracht van kleihoudende grond. Ook is het peil in de boezem tijdelijk verlaagd met 10 cm. De werkzaamheden duurden van's middags 16.00 uur tot 22.00 uur's avonds. Het gevaar van kadebreuk was toen geweken. Maandag 31 augustus werden de werk zaamheden afgerond. Hoogheemraadschap Schieland en de

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31