Qnnp ASSERTIVITEITSTRAINING CURSUS VOOR KINDEREN IN GEWELDSSITUATIES INLOOP BORSTKANKER- PATIËNTEN BERT KNOOP GEEF WENSEN DE RUIMTE JF NATUURWANDELING BLEISWIJKSE ZOOM Dirk Catsburg - Jilles - Wij willen iedereen bedanken voor het medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn maatje, onze vader, opa en baasje Het heeft ons veel troost en kracht gegeven. Ook willen wij alle bloeddonoren bedanken voor de tijd die wij extra mochten hebben dankzij de vele transfusies. Hierdoor mocht Bert nog een jaar langer in ons midden zijn. Bedankt! Cora Knoop OJ 't "Ajlilii; "1' .lil Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd UITVAARTVERZORGING mTSTm® H.E. van der Hammen amt.av mwmw* Als het om vertrouwen en eerbied gaat! 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia VLEERMUIZEN KIJKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 september 2009 pagina 35 Je was zo sterk, maar alles deed je zeer Ondanks je wil, had je geen kracht meer Watje allemaal hebt doorstaan nooit komen we het te weten Zo dapper als je bent gegaan zullen we nooit vergeten Verdrietig maar dankbaar dat zijn lijden voorbij is geven wij u kennis van het toch nog onverwacht overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en onvergetelijke opa 21 mei 1942 t 3 september 2009 echtgenoot van Truus van den Berg Truus Cora en Patrick, Quinten, Mischa Dirkjan en Marion, Mike Rijnland 9, 2751 DS Moerkapelle De afscheidsdienst en begrafenis hebben dinsdag 8 september j.l. plaatgevonden op de begraafplaats Westhage, Akkerweg 84 te Moerkapelle. Gouda/Regio - Vierstroomzor- gring organiseert voor woensdag 30 september van 19.30 tot 21.30 uur de Training assertiviteit. Assertiviteit is het opkomen voor je persoonlijke belangen: op een gepaste wijze durven zeg gen wat je denkt, voelt en wilt. Tijdens de training assertiviteit word je in de gelegenheid ge steld om ervaringen uit te wis selen, informatie op te doen en nieuwe gezichtspunten te zien om assertief te zijn. Assertiviteit stimuleert een eerlijke, directe en open communicatie (omgang) met anderen. Hiervan heb je pro fijt in zowel je privé als in je werk. Na het volgen van detraining kun je zowel thuis als op je werk beter aangeven waar je behoeftes lig gen, waarbij relaties verbeteren. Onderwerpen die in de training naar voren komen: het uiten van wensen en gevoelens, grenzen aangeven, communicatie, luiste ren, zelfwaardering, het herken nen van stresssignalen, het geven en ontvangen van feedback. De cursus is bestemd voor mannen en vrouwen en bestaat uit tien lessen van twee uur. Voor meer informatie en aanmelding: 0900- 9300 of cursussen@vierstroom- zorgring.nl Persoonlijke aandacht-Keuzevrijheid - Transparantie Tijd voor nabestaanden - Kwaliteit Wij verzorgen uw dierbare met eerbied en respect In de gehele wijde omgeving Dag en nacht directe hulp na overlijden Ook thuis opbaren Telefoon: 0182-615055 of 0180-328094 AANGESLOTEN BIJ: m* REQUIEM UITVAARTVERZORGING Boekweitakker 1-2743 DL Waddinxveen Uitvaartverzorging (jy van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeanne Matze-Koch t" www.hevanderhammen.nl Wij verzorgen: Wilsbeschikking Uitvaarten Voordelige uitvaartverzekeringen Vakkundigheid in thuis opbaren Nazorg Heemskerkstraat 16 2665 AK Bleiswijk 0800- 337 24 33 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Regio - Kinderen die thuis geweld meemaken, voelen zich vaak bang en machteloos, schuldig en ver antwoordelijk voor het geweld en de ruzies. Het is belangrijk voor kinderen om erover te praten en spelenderwijs hun ervaringen te verwerken. Dit kan in de groep 'De Boomhut' van de afdeling Preven tie van GGZ Kinderen en Jeugd Ri vierduinen die eind september van start gaat. De cursus is bedoeld voor kinde ren van 7 tot 12 jaar en bestaat uit negen wekelijkse bijeenkomsten van anderhalf uur. Voor de ouders zijn er vijf ouderbijeenkomsten. Na aanmelding vindt een kennisma kingsgesprek plaats. Deelname is gratis. De cursus vindt plaats op woens dagmiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur op de Ronsseweg 225 te Gou da en start op woensdag 30 sep tember 2009. Voor meer informatie en aanmel den: Monique van Houwelingen GGZ Kinderen en Jeugd 0182- 573933 of via preventie@ggzkin- derenenjeugd.nl. Gouda - In het Groene Hart Zie kenhuis, locatie Jozef aan de Jan van Beamontstraat, wordt 10 september een inloop gehouden voor borstkankerpatiënten. Deze ochtenden worden iedere tweede donderdag van de maand gehou den van 10.00 tot 12.00 uur. Tijdens de inloop kan met leden van de Borstkanker Vereniging Nederland - die uit ervaring weten wat het betekent borstkanker te hebben - gesproken worden. Voor meer informatie: 0182-538214. om 10.00 uur vanaf de parkeer plaats 't Zeeltje aan de Kooilaan te Bleiswijk. Vooraf aanmelden is niet nodig en er zijn geen kosten aan de wandeling verbonden. Goede wandelschoenen alsmede een ver rekijker worden aanbevolen. Voor meer informatie: 06-41043562. Regio - De natuur begint al met afscheid nemen van de zomer, de bomen beginnen langzaam kaal te worden en de tijd van de padde stoelen breekt aan. Onder leiding van natuurgidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta kunnen belang stellenden op zaterdag 19 septem ber een wandeling maken in de Bleiswijkse Zoom. Gestart wordt Regio - Kijken en luisteren naar vleermuizen. Dit is op vrijdag 11 september om 20.30 uur mogelijk in het Bospark in Alphen aan den Rijn onder leiding van natuurgid sen van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie. Na een korte uitleg over deze mysterieuze diertjes, gaat men naar de dieren op zoek met be hulp van batdetectors. Hiermee kunnen de geluiden van de vleer muizen hoorbaar gemaakt wor den voor het menselijk gehoor. Deze excursie wordt speciaal aan bevolen voor kinderen. De route is ook voor rolstoelgebruikers toegankelijk. De start vindt plaats bij de kinderboerderij in het Bos park aan de Prins Bernhardlaan/ Parklaan 2. Vooraf aanmelden is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie, na 18.00 uur: 0172-426167.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35