HET NIEUWE FUSIEN I EUWS Zevenhuizen- Gemeente START AANLEG DRUKRIOLEREVG BREDEWEG E.O. AFSLUITING STRATEN MOERKAPELLE OP 12 SEPTEMBER Zendingsronimelmarkt en Open Monumentendag VERKEERSONGEMAK DOOR WERKZAAMHEDEN DORPSSTRAAT ZEVENHUIZEN WIN EEN SUP/RQSTQLTRAINING IN DE WEEK VAN DE VOORUITGANG PROCEDURE BENOEMING BURGEMEESTER ZUIDFLAS RUIMTELIJKE ORDENING BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER VERLEENDE UITWEGVERGUNNING In deze rubriek vindt u de komende maanden informatie over de verkiezingen op 18 november en de fusie per 1 januari 2010 Sloopvergunningen: Ontheffing bestemmingsplan Vergunning pagina 4 Op 1 september 2009 is het aannemersbe- drijfVan der WerfFlnfia B.V. uit Alphen aan den Rijn gestart met de uitvoering van het project 'Riolering buitengebied Bredeweg e.o.' Dit project betreft de aansluiting van ongerioleerde panden en de vervanging van bestaande riolering in het gebied Bredeweg e.o. Dit gebied bestaat uit de Van Hasseltweg, een deel van de Bredeweg, het Oogstpad, het Jan Hendrikspad, het Zaaipad en de Zuidelijke Dwarsweg. De werkzaamheden nemen twee tot drie maanden in beslag. De betreffende bewoners en eigenaren krijgen bericht over de werkzaamheden. Iedere bewoner krijgt tijdig bericht wanneer de aannemer op zijn of haar terrein werkzaam heden gaat verrichten. De bewoners weten al welke werkzaamheden ze kunnen verwachten. Als het hele werk klaar is, krijgen de betreffen de bewoners bericht dat ze hun woning en/of bedrijf op het systeem kunnen aansluiten. Tot die tijd kan dat niet omdat de pompen dan nog niet draaien. Het systeem is overigens alleen bedoeld voor vuilwater. Het hemelwater mag niet geloosd worden op de riolering. Daar waar nodig moeten bewoners er zelf voor te zorgen dat dit water rechtstreeks op het oppervlakte water wordt geloosd. Hiervoor kunnen zij een externe partij inschakelen. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden zal het af en toe nodig zijn om met materieel op de weg te staan Wanneer dat het geval is worden er verkeersmaatregelen genomen die mogelijk tijdelijk wat oponthoud veroorzaken Op zaterdag 12 september is het Open Monu mentendag! In het kader van Open Monu mentendag is de Oude Hervormde dorpskerk geopend. U kunt deze 16-eeuwse kerk gratis van binnenuit bekijken. Er zijn rondleidin gen, orgelbespelingen en een kleine tentoon stelling over het thema "OP DE KAART'. Ook is er de jaarlijkse ZendingsRommel- markt met tweedehands artikelen, zoals meubelen, boeken, antiek, speelgoed, servies en apparatuur. Maar ook bloemen en plan ten, groente en fruit, snoep, oliebollen, vis, crea-kraam, lunchroom, eten en drinken, schiettent en schminken. Voor iedereen is er wel iets te vinden. De organisator is de Herv. Gemeente Moerkapelle. De opbrengst is voor Goede Doelen (zendingswerk wereldwijd en plaatselijk kerkenwerk). Let op afsluitingen! De volgende straten zijn op deze dag tussen 5.00 uur en 18.00 uur afgesloten voor verkeer: Dorpsstraat, vanaf de Sparwinkel in noor delijke richting Herenweg vanaf de Jhr. Van der Weistraat in zuidelijke richting Begin van de Raadhuisstraat en Raadhuis plein Ook kan er geen verkeer vanuit de Raad huisstraat de Dorpsstraat en de Herenweg oprijden. Dit verkeer moet rijden via de Van Hogendorpstraat en of de Nassaustraat. Automobilisten worden tevens verzocht vanaf vrij dagavond 20.00 uur niet meer in genoemde straten te parkeren. Informatie over genoemde afsluitingen 06- 51786663 of edbroer@hetnet.nl Liander (voorheen NUON) is deze week verder gegaan met het vervangen van een mid- denspanningskabel in de Dorpsstraat van Zevenhuizen en het gebied ten westen van de Dorpsstraat. Een afvaardiging van de Mid denstandsvereniging Zevenhuizen is bij de vooroverleggen betrokken geweest. De planning van de laatste werkzaamheden 7 t/m 11 september: Lange Zijde tussen huisnummer 33 en de Dorpsstraat. 14 t/m 25 september: Dorpsstraat tussen de Catgesbrug en het gemeentehuis. 28 september t/m 2 oktober: Dorpsstraat op het terrein van de C1000 5 t/m 9 oktober: Dorpsstraat van het ge meentehuis tot achter huisnummer 77. Verkeersmaatregelen Omdat de kabel in de Dorpsstraat onder de rijbaan aan de kant met de oneven huisnum mers wordt gelegd, is er tijdens de werkzaam heden eenrichtingverkeer ingesteld (rijrich ting naar het centrum). Het verkeer richting In de Week van de Vooruitgang, van 12 tot en met 20 september, zet Milieudienst Midden-Holland het licht op groen voor duurzame mobiliteit. Dat doet zij door het uitzetten van een quiz waarmee inwoners uit de regio een slipcursus kunnen winnen, gecombineerd met een training Het Nieuwe Rijden. Daarnaast kan men op zaterdag 12 september in Waddinxveen (parkeerterrein bij de Pas sage) en op vrijdag 18 september in Nieu- werkerk aan de IJssel (parkeerterrein aan het Raadhuisplein) de bandenspanning laten meten en in een rijstijlsimulator testen hoe zuinig zijn of haar rijstijl is. In beide gemeenten wint de zuinigste rijder een slip/rij stijltraining en worden onder de andere deelnemers twee trainingen verloot. Het Nieuwe Rijden Het Nieuwe Rijden is een moderne en veilige rijstijl, waarmee minder brandstof wordt verbruikt. Dit bespaart kosten en is ook nog eens goed voor het milieu. Door de tips van Het Nieuwe Rijden toe te passen, bespaart u al snel 10% brandstof. Denk bijvoorbeeld aan op tijd opschakelen, regelmatige controle van de bandenspanning en de auto laten uit rollen in de versnelling als u snelheid moet minderen. De tips vindt u op wwwhetnieuwerijden.nl. Band op Spanning Bijna de helft van alle auto's in Nederland rijdt met een te lage bandenspanning. Met een juiste bandenspanning is het brandstof verbruik lager, en slijten banden minder snel. Dat scheelt kosten en spaart het milieu. Bovendien is een auto met de banden op de juiste spanning veiliger en comfortabeler. Quiz: goed of fout? 1. Een Nieuwe Rijder geeft tijdens het starten van de auto gas GoedFout 2. Controleert de bandenspanning eenmaal per maand GoedFout 3. Een Nieuwe Rijder remt af op de motor in plaats de auto uit te laten rollen Goed Fout 4. Een Nieuwe Rijder drukt bij het optrekken het gaspedaal maximaal in GoedFout Moerkapelle wordt ter plekke omgeleid. Het gedeelte tussen de huisnummers 77 (star- terswoningen) en 83 (drogisterij) wordt voor al het doorgaande verkeer afgesloten. Laatst genoemde verkeersmaatregel zal enkele dagen duren. De werkzaamheden zullen enige overlast veroorzaken. We vragen hiervoor uw begrip. Voor informatie kunt u contact opnemen met dhr. H. van Erk van de afdeling Openbare Werken, 0180637723. 5. Een Nieuwe Rijder schakelt zo snel als mo gelijk is over naar de volgende versnelling. Goed/ Fout Mail uw antwoorden o.w. uw naam, adres en telefoonnummer naar duurzaamvervoet@ mdwh jil en maak kans op een gecombineerde slip/rijstijltraining ter waarde van 6150,-. Trainingen voor medewerkers van gemeen ten en bedrijven De acties in de Week van de Vooruitgang maken onderdeel uit van de campagne Het Nieuwe Rijden voor chauffeurs, die de Milieudiensten Midden-Holland en West-Holland in 2009 en 2010 gezamenlijk uitvoeren in Midden-Holland, Holland Rijnland en Rijnstreek In deze periode zullen 1100 chauffeurs van gemeenten en bedrij ven en 160 inwoners gesubsidieerd een training Het Nieuwe Rijden volgen. Voor informatie kunt u kijken op wwwtndwhnl De gemeente Zuidpias krijgt in 2010 een door de kroon benoemde burgemeester (niet een tijdelijke benoeming, maar iemand met een vast dienstverband). De fractieleiders van de politieke partijen worden betrokken bij de benoeming van burgemeester. De procedure voor werving van de 'vaste' burgemeester neemt onge veer zes maanden in beslag. Eerst wordt in onderling overleg een profiel opgesteld, daarna wordt een oproep in de Staatscou rant geplaatst waarna de sollicitatieproce dure volgt. Vermoedelijk eind dit jaar, in ieder geval na de verkiezingen op 18 november, wordt een tijdelijke burgemeester benoemd voor de nieuwe gemeente. De heer J. Franssen, commissaris van de Koningin van de pro vincie Zuid-Holland, overlegt ook over deze benoeming met de fractievoorzitters. 18 november verkiezingen gemeenteraad Zuidplas! Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 28/08/2009 Bierhoogtweg 11,2761JH Zevenhuizen, slopen van een woning (SA/2008/0010) Verzonden: 01/09/2009 Herenweg42,2751 DB Moerkapelle, slopen van een woning (SA/2009/0015) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te 'sGravenhage, postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voor nemens met toepassing van artikel 3.6 lid lc van de Wet op de ruimte lijke ordening ontheffing te verlenen van het geldende bestemmings plan 'Oud Verlaat' voor het vernieuwen van een berging op het perceel Vlietkade 36,2761DS Zevenhuizen Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 10 september 2009 t/m 21 oktober 2009 gedurende zes weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wet houders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Burgemeester en wethouders zij n van plan de volgende vergunning te verlenen: C.G. van Winden B.V.: oprichtingsvergunning voor een glastuinbouw bedrijf met daarbij een verzoek tot ontheffing ingevolge het Lozingen besluit bodembescherming voor het permanent lozen van brij n op het perceel Knibbeiweg 9d, 2761JB Zevenhuizen Dit ontwerpbesluit kunt u vanaf 10 september tot en met 21 oktober 2009 inzien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. U kunt uw schriftelijke zienswij zen over een ontwerpbesluit gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle indienen, per adres Milieudienst Midden- Holland, Postbus 45,2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland (telefoon 0182-545700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpbesluit kunnen later beroep instellen tegen een definitiefbesluit Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen-Moerkapelle (telefoon 0180 637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maten. Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website van de Milieudienst MiddenHolland, wwwmifieudienstmiddenholland.nl. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente ZevenhuizemMoerkapelle maakt bekend dat een uitwegvergunning wordt verleend aan: aanvraagdatum 29 mei 2009 onder no. 1989: JAJC Havelaar, Oranje straat 51,2751BJ Moerkapelle, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Moerkapelle sectie B perceel nummer 1695, plaatselijk bekend als Oranjestraat 51 te Moerkapelle. Tegen dit besluit kan iedereen die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de arrondissements rechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Flaag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8 30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 9 september 2009 B www ZEVENHUIZEN-MOER K A PFi r c Ajieuwery.erl^ aan den ijiiei en Z.evenjii/iz.en-Moeri^af>eUe de nieuwe bemeente Z.vidplas. mm Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4