ÖD0MM3B HMMBB HBaS® B3MM® in Effl mm WIE MAAKT DE MOOISTE NATUURFOTO (Shmme ammiMMmiffi waxm OTHMiHMns ronnamroffi HULP VOOR SLACHTOFFERS LOVERBOYS DANST ONDE1I NAP peptalk pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 september 2009 Reeuwijk - In Loose End aan de Buitenomweg 5 wordt voor zater dag 19 september een zogenaamde 'Schuimparty' georganiseerd voor jongeren in de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar, waar een groot schuimkanon zal zorgen voorveel schuim! Deur open om 20.00 uur. De party eindigt om 23.30 uur, maar eerder ophalen kan ook. Er worden deze avond geen alcoholische dranken geschonken en er mag niet worden gerookt. De toegang is vrij. Voor meer informatie: loose.end@planet.nl of www.loose-end.nl. Regio - Voor slachtoffers van loverboys zijn er ver schillende vormen van hulp. Eén van die vormen was een behandeling in India, uitgevoerd door de Hoen- derloo Groep. In 2008 is het project gestopt in ver band met problemen met de werkvergunningen van Nederlandse hulpverleners. De SP heeft sindsdien gevraagd naar een vervanging van het project. "Het mag niet zo zijn dat er te weinig hulp is voor meiden in zo'n benarde situatie," aldus statenlid Eva de Bak ker. Gedeputeerde Staten hebben op vragen van de SP geantwoord dat een nieuw hulpprogramma inmid dels goedgekeurd is door de inspectie. De provincie verwacht eerdaags het officiële subsidieverzoek van de Hoenderloo Groep te ontvangen. De SP is blij met het initiatief en hoopt dat de eerste meiden snel te recht kunnen. De reden dat een dergelijk project in het buitenland plaatsvindt heeft te maken met het feit dat het voor de meisjes vaak pas veilig is als de opvang buiten Nederland is. Den Haag - In samenwerking met het Museon organiseert de jeugdclub van het Wereld Natuur Fonds (WNF) de WNF-Ranger Photo Award 2009. Deze fotowedstrijd daagt kinderen tot en met 15 jaar uit om vóór zondag 27 september hun mooiste natuurfoto in te sturen. De hoofdprijs is de WNF-Ranger Photo Award 2009 en een Panasonic Lumix fotocamera. De veertig beste inzendingen worden tentoongesteld in het Museon in Den Haag. Vorig jaar werden circa 4.000 foto's ingestuurd. Op de foto mag een natuurlandschap of een wild dier (geen huisdier) staan. De foto kan overal en in elk jaargetijde gemaakt zijn. Je kan de foto uploaden via www. rangerdub.nl/photoaward. Na het uploaden kan je de foto als e-card naar familie en vrienden sturen. Een deskundige jury nomineert uit alle inzendingen de veertig mooiste natuurfoto's en maakt op 21 november 2009 in het Museon bekend welke jonge fotograaf zich de winnaar mag noemen van de WNF-Ranger Photo Award 2009. De geno mineerde foto's worden van 21 november tot en met 6 maart tentoongesteld in het Museon in Den Haag. Op de openings dag vindt de prijsuitreiking plaatst en opent de winnaar de expositie. Behalve de eerdergenoemde eerste prijs zijn er nog meer prij zen te winnen. Voor de tweede plaats is er een Nintendo DSi en de derde prijs bestaat uit een spellenpakket. De veertig genomineerde foto's worden begin november op de website geplaatst. Bezoekers aan de site kunnen gedurende een aantal weken stemmen op hun favo riet. De maker van de foto met de meeste stemmen wint de Publieksprijs en gaat naar huis met een Survivalpakket. Voor meer informatie: www.rangerclub.nl/photoa- ward en www.museon.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter gelegenheid van het fes tijn 'Onder NAP', op zaterdag 19 september, heeft Fabia van Fabia Dance Center een speciale choreografie inge studeerd, die op deze dag doorlopend te zien zal zijn in Taverna aan de 's-Gravenweg. In de kroeg van Taverna zijn deze dag allerlei hapjes en drankjes verkrijgbaar. Door Marlonneke Willemsen Boskoop - "Het zou leuk zijn als we nog zoiets mogen doen, maar we gaan niet bij de telefoon zitten wachten." Punkband Waardeloos heeft geen last van sterallures, na hun optreden in de VPRO-serie 'Ik ben Willem'. Eerder waren Tommy (16), Micky (17) en Vincent (17) drie keer te zien in het VPRO programma Villa Life. Dit heeft hen een auditie voor de show opgeleverd. "We waren daar gewoon onszelf en blijkbaar vonden ze dat leuk." De jongens spelen sinds 2005 samen onder de naam Waardeloos. De band is ontstaan toen Tom my en Micky drummer Vincent leerden kennen. "Tommy en Micky kennen elkaar al langer en op een bepaald moment hebben ze mij ontdekt. Op 25 november 2005 hadden we ons eerste optre den als Waardeloos." De jongens spelen vooral punk. Ze schrijven hun eigen teksten. Volgens Mic ky begint dat meestal bij Tommy. "Hij komt met een gitaardingetje en daar verzinnen we dan iets bij. We schrijven er daarna een Nederlandstalige tekst bij. Als dat lukt hebben we weer een nieuw nummer." Waardeloos is begonnen met optredens op school, maar inmiddels treden ze door het hele land op. "Eerst hadden we wat optredens in de buurt van Boskoop. Nu spelen we door heel Nederland. Bin nenkort staan we bijvoorbeeld in Gouda, Rotter dam en Zaandam. Via via zijn we gevraagd voor Villa Life en hierdoor mochten we auditie doen voor 'Ik ben Willem'." In de serie treden de jon- Vincent, Tommy en Micky. gens op als de band van hoofdrolspeler Willem. Daarnaast wordt een aantal nummers van de band in de serie gebruikt. Veel tekst hadden de jongens volgens Tommy niet. "In een van de eer ste afleveringen hoor je mij iets zeggen, maar ik weet eigenlijk niet eens meer wat ik zei. Het gaat ook meer om het spelen." Ondanks dat waren het lange dagen voor Waardeloos. "Ik heb vier dagen moeten opnemen en Micky en Vincent maar drie. Daar waren ze in het begin trouwens nog best een beetje pissed over. Het begon 's ochtends om vijf uur en duurde de hele dag. We werden echt goed behandeld; om zeven uur was er een lekker ontbijt en we had den dezelfde rechten als de acteurs. We zaten ook gewoon bij hen in de kleedkamers enzo." De jongens vonden de opnamedagen erg gezellig. Het was volgens Vincent alleen vervelend als een scene vaak over moest. "Als we spelen doen we vaak gek, maar als je iets dertig keer moet doen, is dat ook niet meer leuk." In de toekomst zouden de jongens het leuk vinden om nog meer met hun muziek te doen, maar vol gens Micky blijft het toch vooral een hobby. "Het is hartstikke leuk om te spelen, maar ik zou geen muziekopleiding willen volgen of er mijn beroep van willen maken. Dan moet je echt gaan spelen om geld te verdienen en dan is het denk ik niet leuk meer. Als de VPRO nog eens belt, vinden we dat heel leuk, maar we gaan niet bij de telefoon zitten wachten." 'Ik ben Willem wordt zondagavond uitgezonden op Nederland 3 en is ook te zien op www.uitzen- dinggemist.nl Gouda/Regio - Sectordirecteur Roeleveld van De Goudse Waarden wachtte vorige week een verrassing. 1341 Havo/vwo-leerlingen voerden een dansje op ter gelegenheid van het jubileum van Roeleveld, die 25 jaar bij de de christelijke scholengemeenschap in dienst is. In China was hij onder de indruk geraakt van een les ochtendgymnastiek door duizend leerlingen onder leiding van één docent. Hij sprak eens de wens uit dat ook op zijn school te doen. Docenten lichamelijke opvoeding onderwezen de leerlingen in deze oosterse traditie en gezamenlijk lieten zij Roelevelds wens in vervulling gaan.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 22