NIEUWERKERK TERUG NAAR DE TIJDEN VAN BONAPARTE Onze leden zijn van harte welkom ION SPANNENDE WEKEN VOOR WERELDWINKEL REGIONALISERING BRANDWEER MOGELIJK UITGESTELD 1 nieuwerkerk Afdelingsvergadering Nieuwerkerk-Moordrecht VLOOTSCHOUW VIERHONDERD EURO VOOR AMBULANCEWENS MOSSENBUURT NIET BLIJ MET WEGONDERHOUD SPREEUWENOVERLAST ORANJEBUURT VOOR DE VOGELS 2-0 Rabobank U y Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 september 2009 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de komende fusiegemeen te Zuidpias en het groots opgezette traject de Culturele Zuidpias orga niseert SCNN (Stichting Cultureel netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel) op zaterdag 19 september 2009 het evenement Onder NAP. Volgens de overlevering zou Napoleon in 1811 van Craelingen naar Gouda over de 's-Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel hebben gelopen. Dit histo rische feit biedt aanknopingspunten om te vertalen in theater, muziek, beeldende kunst, dans en literatuur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorbereidingen voor de verhuizing van de Wereldwinkel naar Dorpsstraat 51 zijn in volle gang. Vakmannen zijn druk bezig om het historische pand klaar te maken voor de opening. Vanaf dinsdag 22 september kunnen klanten in de huidige winkel aan de Prins Bernhardstraat genieten van aantrekkelijke kortingen op veel producten, oplopend tot 30%. Het spektakel wordt gehouden op de 's-Gravenweg, vanaf de Scheve Overweg tot de Kerklaan. Hier zullen Nieuwerkerkers ver welkomd worden bij bewoners thuis. Op diverse locaties op deze historische weg kan men muzikale voorstellingen, dans, en een expo sitie bezoeken. Op het marktplein halverwege de 's-Gravenweg, zijn oude ambachten te bewonderen, een smidse waar paarden worden beslagen en een bakkerij uit die tijd dat stokbrood nog echt op op stokken werd gebakken, en wellicht een ontmoeting met de Keizer zelf. De rode draad is een aantal theaterstukken die speciaal voor de locatie geschreven en ge regisseerd zijn. Ruim 450 Nieuwerkerkers verleen den bun medewerking. Ook de ruim 2300 basisschoolleerlingen doen mee." Met kanonschoten en Keizerbitter gaat om 12.30 het spektakel van start. Om 16.00 uur start ter hoogte van de Scheve Overweg een optocht met koetsen, paarden en muziek. De stoet zal op de 's-Gravenweg alle deelnemers op de verschillen de locaties achter zich aan slepen en eindigen op het voormalige voetbalveld aan de Rijskade. Hier zal het theatrale slotstuk opge voerd worden. Bezoekers wordt aangeraden zo veel mogelijk te fiets of lopend te komen; de 's-Gravenweg is deze dag afgesloten voor autoverkeer. Voor meer informatie: www.on- dernap.info De Wereldwinkel heeft straks een nieuwe winkelruimte. Oplevering Schipper Bouwgroep levert het pand vrijdag 18 september om 14.00 uur op in aanwezigheid van het bestuur van Stichting Werk aan de Wereld (het bestuur achter de Wereldwinkel) en wethouder Ta mara Venrooy. Tot en met zaterdag 3 oktober blijven de gewone openingstijden van kracht. Dinsdag 6 oktober is de Wereldwinkel gesloten. Op woens dag 7 oktober om 9.30 uur gaan de deuren open op de nieuwe locatie aan de Dorpsstraat 51. De nieuwe openingstijden zijn ruimer: van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 Wij nodigen leden van de afdeling Nieuwerkerk-Moordrecht van Rabobank Gouwestreek van harte uit voor de afdelingsvergadering op 5 oktober 2009. U bent van harte welkom vanaf 19.00 uur aan de Bospolderstraat 10, het Ontmoetingscentrum in Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer de benoeming van leden in de ledenraad. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering en de overige relevante stukken liggen voor leden van de afdeling ter inzage op onze kantoren aan de J.A. Beijerinkstraat 31 in Nieuwerkerk aan den IJssel en aan deTielweg 26 in Gouda. Wij verwelkomen u graag op 5 oktober, want uw stem telt. De afdelingscommissie Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Benoeming leden ledenraad •Mededelingen en rondvraag tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: nieuwer- kerkijssel.wereldwinkel.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In 'het wijde gat' ter hoogte van de zwarte brug (Zouterijweg) wordt op zaterdag 26 september vanaf 19.30 uur een vlootschouw gehouden. De bedoeling is dat alle deelnemers hun bootje zo mooi mogelijk versieren het zij met lampjes. Met hun versierde bootjes zullen zij om het ponton varen. Rond 21.30 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden. De eigenaar van de mooist versierde boot ontvangt een Beker en voor alle andere deelnemers is er een medaille. De Jury bestaat uit: Wethouder Jan Verbeek, een onafhankelijk jurylid uit het publiek en Admiraal B.D. Atalata Buitendienst. Nieuwerkerk aan den IJssel - de seizoensopening van Vrouwen van Nu, met een lezing door Kees Vel- dboer de voorzitter van Stichting Ambulance Wens, mondde uit in een spontane collecte, die 400 euro opleverde. Stichting Ambu lance Wens vervult de laatste wen sen van terminale patiënten met behulp van vrijwilligers en een ambulance. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het gebeurt niet vaak dat burgers mop peren als de gemeente onderhoud pleegt. De bewoners van de Mossen- buurt zijn echter helemaal niet blij met de ophoging van de bestrating aan het Goudmos, Krulmos en Korstmos. Bij veel van hen is er een hoog teverschil van soms wel zestig centimeter ontstaan tussen de straat en hun tuin. Volgens een van de bewoners le vert de situatie voor een aantal mensen grote problemen op. "De bestrating is op het oude niveau teruggebracht, maar de mensen hebben hun tuin op het bestaan de niveau laten aansluiten. Op de plaatsen waar de straat vijftig tot zestig centimeter is opgehoogd is hier niets meer van over. De men sen worden nu geconfronteerd met hoge kosten, om hun tuin aan het straatniveau aan te passen. Ik hoop dat de gemeente ons hier mee een beetje kan helpen." Wethouder Siem van Loon onder kent het probleem en wil gedu peerden best tegemoet komen. "Het ophogen geeft veel over last, maar daar moeten we even doorheen, want daarna wordt het weer netjes en mooi. We hebben de mensen een brief gestuurd dat we gingen ophogen, maar daarbij was het niet mogelijk om per wo ning aan te geven om hoeveel het ging. We hebben het beleid om een financiële tegemoetkoming te bieden in dit soort gevallen. We zullen de eerste meter voor onze rekening nemen. In veel gevallen is dat dan de hele tuin. Daarnaast kijkt de werkbegeleider niet op een emmertje zand meer of min der. Ik denk dat we hiermee re delijk coulant zijn, aangezien dit eigenlijk de verantwoordelijkheid van de bewoners is." Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Zijn poepzakjes geen oplossing? grapte PvdA-raadslid Arjen Haze- lebach. Waarmee hij maar weer eens aangaf dat gemeente met de handen in het haar zit wat betreft het oplossen van de spreeuwen- overlast in de Oranjebuurt. Vooral in de zomer ervaren buurtbewo ners veel overlast. Volgens wethouder Siem van Loon heeft de gemeente al een aan tal dingen geprobeerd om de vo gels te verdrijven, maar tot nu toe nog zonder succes. "De situatie is inderdaad hinderlijk. In eerste in stantie hebben we een verdrijving apparaat opgehangen, maar daar kregen we meer klachten over dan over de spreeuwen zelf. Daarna hebben we een roofvogel ingezet, maar daar gingen ze vrolijk naast zitten. Dat was dus ook geen op lossing. Eigenlijk is de mast de be voegdheid van KPN, dus gaan we volgende week met de bewoners en KPN om de tafel zitten en kijken hoe we het wel kunnen oplossen. Door Marlonneke Willemsen Coöperatieve Rabobank Gouwestreek U.A. gevestigd te Waddinxveen. i Nieuwerkerk aan den IJssel - Het ziet er naar uit dat de brandweer van de fusiegemeentes pas in ja nuari 2011 deel uit gaat maken van de regionale brandweer Midden- Holland. Dit maakte burgemeester André Bonthuis maandagavond bekent tijdens de vergadering van de commissie Veiligheid, Finan ciën, Beheer en Bestuur. "Ik heb de afgelopen periode overleg gehad met de regionale brandweercom mandant en het ziet er naar uit dat het voor 1 januari niet gaat lukken om onze mensen goed te laten instromen. Binnen enkele weken krijgen we hier definitief duidelijk heid over. Dit zou betekenen dat we eerst zelf de brandweer Zuid- plas in het leven roepen. We zullen dan de maatregelen, die we geno men hadden om dit eventueel te kunnen realiseren, ook daadwer kelijk in gang zetten." yJ

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27