L SCHAATSERS OP WIELEN BALTIEK: SPECIAAL VOOR JONGENS GOEDE VANGST VOOR HSW a WADDINXVEEN HENGELSPORT actueel nieuws en meer: www.hartvanholland-online.nl BOEKENMARKT IN MORGENSTER MUZIEK OP SCHOOT EN MUZIEK VOOR PEUTERS WADDINXVEENSE BRIDGEDRIVE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 september 2009 pagina 13 De Moordrechtse Elly van Gelderen %aat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en biterviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lekwaarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. nHH Meneer Goof de Waai, geboren 7934vertelt: "In 1940 zijn we tijdens de bom bardementen uit Rotterdam ge vlucht. We kregen op de Zijde in Boskoop een huis. Daar zijn ook mijn zussen geboren. Mijn vader werkte bij de betoncentrale Mul der als nachtwaker en portier. In zijn vrije tijd ging hij bij de Bos- koopse kwekers werken om bij te verdienen, meestal inpakwerk. Zelf heb ik als schooljongen na schooltijd met vele andere jon gens ook bij kwekers gewerkt. We werden meestal ingezet om kroos uit de sloten weg te ha len. Dit deden we met een boot en een grote houten hark en een lange lat waarmee je het kroos op één plaats schoof en op de kant trok. Soms was het zo dik dat je bijna niet kon varen. Vandaar dat ze de Boskopers ook wel eens 'Krooshappers' noemen. We moesten de waterlelies pluk ken aan een steel want daar kre gen ze geld voor, ze gebruikten ze voor boeketten. Na schooltijd ging ik zomers ook vaak aardap pelen rapen bij boer Paul de Ruit. In die tijd was er nog geen kunst mest dus gingen de telers de slo ten rondom hun kwekerij uitbag geren en gooide dit op hun land. Het was goede mest als het ge droogd was. Tegenwoordig wor den de sloten maar slecht onder houden. Toen was men verplicht om ze op diepte te houden. Grondverf Ik wilde eigenlijk advocaat wor den maar ik paste niet in de fles. Toen werd ik maar schilder bij Bui telaar in Waddinxveen. Ik volgde enkele cursussen voor dit vak. Voor het verfwerk hadden we veel klantenwerk en ook hebben We vele nieuwbouwwijken ge schilderd, dat was een hele klus. Ik was eens bij een klant aan het schilderen en had de verfpot op de grond gezet en doopte steeds mijn kwast in en liep er weer mee de ladder op. Die vrouw zegt te gen mij waarom doe je dat? Ik zei: Je ziet toch dat er grondverf op staat, en dat zei ik dan heel se rieus. Ze vond me maar een rare vent; ach ja je moet ook eens la chen tenslotte. Gluurder Het schildersbedrijf werkte in die tijd veel voor aannemer Jan de Joode en Vink uit Moordrecht. Zodoende heb ik veel in de omlig gende plaatsen de huizen geschil derd. In die tijd werden nog hou ten ladders gebruikt. In flats liep je vaak van balkon naar balkon, het was geen doen om overal te gaan bellen. Dan schrokken de mensen soms van mij en voelden zich aangetast in hun privacy. Als ik de ramen van slaapkamers of badkamers moest schilderen gaf ik wel even een belletje. Ik ben geen gluurder tenslotte, hoewel ik mijn ogen voor iets moois niet sluit natuurlijk. Tijd voor leuke dingen Toen ik 24 jaar getrouwd was verhuisden we met onze dochter naar Waddinxveen naar de Old- manstraat waar ik nu nog woon. Ik ben gepensioneerd en heb nu tijd om leuke dingen te doen. Hier in het Anne Frankcentrum wordt veel voor senioren georganiseerd. Ik doe wel eens mee aan een fiets tocht of biljartwedstrijden. Maar je kan hier ook kunstschilderen, kaarten, line- en volksdansen, zang, muziek en jeu-de-boulen, fotografie en misschien nog wel meer. Als je daar geen keuze uit kan maken dan weet ik het niet meer. Er komen ook ouderen uit Boskoop en andere plaatsen. Het meeste wordt gerund door vrij willigers. Het is erg gezellig om andere mensen te ontmoeten. De hele dag in huis zitten is toch ook niks, je moet toch wat doen om bij te blijven?" Boskoop/Waddinxveen - IJs of niet: de Boskoopse IJsclub Otweg en De Gouwe Streek uit Waddinx veen binden hoe dan ook de smal le ijzers onder. Of de wieltjes. Op maandag 14 september hielden zij het gecombineerde clubkampi oenschap skeeleren. Pupillen reden een ronde van 250 meter op tijd gereden. In de jongste categorie was Irene Leeu- westein iedereen te snel af in een tijd van 73,35 seconden. Bij de kinderen geboren in 2001 was Chimene van der Willik de snelste in 58,44. Verdere kampioenen wa ren: Rosanne Hooftman met 54,07; Aron Bosman 45,91; Jur Zijlstra in 49,18 en Djordy Visser in 43,72. Bij de junioren tot slot werd Sander Wilier gehuldigd als clubkampioen met de snelste tijd van de avond, 37,81 seconden. Met deze snelheid hield hij nog net de bocht op het parkeerterrein parcours. Begin oktober begint het ijsseizoen en gaan de poorten van De Uithof en De Silverdöme weer open. In de di verse trainingsgroepen van IJsclub IJs is geen vereiste. Otweg is nog plaats voor nieuwe leden. Voor meer informatie: www.ijsdubotweg.nl. Waddinxveen - Jazzdans- en Turnvereniging TOOS organiseert voor de periode van maandag 28 september tot en met vrijdag 9 oktober open lessen bij de Baltieklessen voor jongens in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar. Baltieklessen bestaan uit een combibatie van gymnastiek en balsporten. Baltieklessen vinden in bovenge noemde periode plaats in TOOS Plaza op maandag van 16.00 tot 17.00 uur voor kinderen uit groep 1, 2, 3 en 4; op woensddag van 14.00 tot 15.00 uur voor kinderen van groep 3 en 4; op woensdag van 15.00 tot 16.00 uur voor kinderen van groep 5 en 6; op vrijdag van 15.45 tot 16.45 voor kinderen van groep 5, 6, en 7 en op vrijdag van 16.45 tot 17.45 voor kinderen van groep 7, 8 en eerste klas middel bare school. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-613839, 0182-640277 of www.tooswaddinxveen.nl. Langs gaan tijdens een van de lessen is ook mogelijk. Nieuwe leden mo gen twee keer op proef meedoen. Waddinxveen - Leden van Hengelsportvereniging Waddinxveen waren afgelopen zaterdag te vinden langs de Ringvaart bij Burgerveen voor de 13e competitiewedstrijd. De vijftien vissers vingen gezamenlijk 54,6 kilo vis, hoofdzakelijk brasem, gemiddeld genomen een goede vangst. De uitslag was als volgt: 1. Rob Jenner 14.720 gr, 2. Rinus Reichard 8.910 gr, 3. Frans van Steenderen 8.730 gr, 4. Aat van Leeuwen 7.590 gr en 5. Gerard Reijm 7.180 gr. Re keninghoudend met vijf afschrij vers en met nog vijf wedstrijden te gaan is de tussenstand gaat Rei chard aan de leiding met 18 pun ten, op een tweede plaats gevolgd door A. van Leeuwen met 20 pun ten. Derde is Jenner met 30 punten. De vierde en vijfde plaats wordt gedeeld door Reijm en Kraan, die beiden 34 punten hebben. De 14e wedstrijd voor de ouderen- competitie werd gehouden in de Rottemeren. De vangst hier was beduidend minder, 10 kilogram op acht deelnemers. De uitslag: 1. Rob Poldervaart 4.290 gr, 2. Wim Hout man 1.950 gr, 3. Jan van Gemeren 1.720 gr. Rekeninghoudend met de 5 afschrijvers en nog vier wedstrij den te gaan is de tussenstand hier: 1. Van Steenderen 47.600 gr. 2. A. van Leeuwen 46.340 gr, 3. Reichard 43.400 gr. Waddinxveen - Het comité Mid den-Holland van Woord en Daad organiseert voor zaterdag 26 sep tember van 10.00 tot 15.00 uur in de Morgenster aan de Sterrenlaan 1 een boekenmarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de 'Skilled Hands School', een vak- werkschool in Manilla op de Filip pijnen. Belangstellenden kunnen een keuze maken uit onder meer romans, kinder- en jeugdboeken, hobbyhoeken, tuinboeken en boeken op het gebied van theolo gie. Boeken voor verkoop kunnen in de Morgenster worden ingele verd op vrijdagavond 25 septem ber tussen 19.00 en 21.00 uur. Voor meer informatie: www.am- gskilledhands.ph of 0182-619044 Waddinxveen - Docent Marie Alice van Zutphen start woens dag 7 en vrijdag 9 oktober nieuwe cursussen Muziek op Schoot en muziek voor peuters. Ouders of grootouders die graag met hun (kiein-)kind zingen maar de lied jes niet (meer) kennen of graag nieuwe liedjes willen leren, zullen aan deze cursus veel plezier bele ven. Noten kunnen lezen of zelf een muziekinstrument kunnen bespelen is niet nodig, iedereen kan meedoen. Het is een cursus van acht lessen in de ochtend. Er is plek voor alle leeftijden, dus voor baby's, dreumesen en peuters. De lessen vinden plaats in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-614422 of info@stich- tingvonk.nl Waddinxveen - De Victor Acti viteiten Commissie, VAC, van de Sint Victor Parochie organiseert voor zaterdag 31 oktober een volgende editie van de 'Waddinx- veense Bridgedrive', waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het restauratiefonds van de monumentale kerk. Met tal van activiteiten zorgt de VAC al ruim 10 jaar voor een belangrijke bij drage aan de instandhouding van het kerkgebouw. Dit jaar staat de restauratie van het kruis en de haan op de kerktoren op het pro gramma. Maximaal 60 paren zijn van 9.30 tot 17.00 uur welkom in de Hoge Noot, het clubgebouw van muziekvereniging Concordia aan de J.W. Frisoweg 1. Ontvangst vanaf 9.00 uur. De inschrijvings- kosten bedragen 20,- euro per paar, te voldoen bij binnenkomst. De inschrijving sluit op 25 oktober. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-612623 of via alve@pla- net.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13