SP SLAAT EERSTE PAAL AAN WULPENDAAL POLDERBAD KRIJGT MULTI FUNCTIONELE LIGWEIDE ROMMELEN VOOR HET GOEDE DOEL RIDDERS, JONKVROUWEN EN HEKSEN BEVOLKEN ESSEPARK ARCHITECTEN PRESENTEREN ONTWERP SPORTHAL KLEINE VINK M nïëüwerkerk KERKDIENSTEN ZONDAG 27 SEPTEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 september 2009 pagina 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - De SP heeft zaterdag symbolisch de eerste paal geslagen aan de Wulpendaal. Op het braakliggend terrein moe ten volgens de socialisten woningen voor jongeren en starters verrijzen. In de huidige plannen worden dit koopwoningen met kortlopende erf pacht. De SP wil dat wethouder Slagt zijn verantwoordelijkheid neemt en ook zorg gaat dragen dat er betaalbare huurwoningen komen. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Wij komen de nieuwe ligweide wel fees telijk in gebruik nemen." Nadat duidelijk was geworden dat je op kunst gras ook kan liggen en niet per se hoeft te sporten, waren de leden van de commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs, erg vóór de aanleg van een kunst-ligweide bij het Polderbad. Door Marlonneke Willemsen Door het plaatsen van een mul tifunctioneel kunstgrasveld, kan een gedeelte van de weide van september tot mei gebruikt wor den als extra veld voor de hockey en voetbalvereniging. Ook het andere gedeelte van de wei wordt waarschijnlijk van kunstgras voor zien, aangezien dit een grote be sparing in de onderhoudskosten oplevert. Volgens wethouder Jan Verbeek, is er van alle kanten positief op het plan gereageerd. "De hockey en de voetbal zijn blij met het extra veld, want daar is grote behoefte aan. Het zal vooral gebruikt wor den door de kleintjes. Het is dan ook fijn dat het veld niet zo hard is, als de andere kunstgrasvelden. Ook stichting Polderbad is een groot voorstander van het plan. Er wordt steeds vaker kunstgras rond zwembaden gebruikt, om dat dit minder onderhoud vergt dan normaal gras. Als het aan het Polderbad ligt, wordt de rest van de ligweide ook kunstgras." Ook de omwonenden kunnen volgens Verbeek met het plan instemmen Met de keuze voor het kunstgras veld, komt ook de ontsluiting van de nieuwe wijk Parkzoom II, min of meer vast te staan. Een van de mogelijke ontsluitingsroutes liep over de huidige ligweide en met dit besluit geeft het college aan, dat er niet voor deze optie is ge kozen. De voorkeur gaat volgens wethouder Slagt uit naar het ver beteren van de bestaande weg, maar dit zal nog aan de orde ko men bij het vaststellen van het be stemmingplan voor dit gebied. Kandidaad-raadslid Jan Baas en Nieuwerkerk.se starter in hope slaan de eerste paal. (foto: René Muiienders) "In 2006 is een motie aangenomen om woningen te gaan bouwen voor jongeren. We zijn nu aan het eind van 2009 en de wethouder gaat koopwoningen met kortdu rende erfpacht realiseren. De prijs van de woningen is net op te bren gen door iemand met een modaal salaris, iets waar starters niet aan kunnen tippen. Slagt biedt welis waar leningen aan via landelijke regelingen maar de jongeren krij gen dus naast hun hypotheek en aflossing aan de studiefinanciering ook een aflossing aan de gemeen te, een Slagtbank dus." Aldus lijst trekker Evert Knoester. De SP heeft grote moeite dat dit initiatief al gelijk onbereikbaar wordt voor jongeren met een jaar contract of zonder vast baan. Al eerder liet de SP weten niets te zien in de plannen voor kortdu rende erfpacht en wil dat de ge meente deze locatie gebruikt voor huurwoningen. Knoester: "Er zou haast gemaakt worden met wo ningen voor jongeren maar er is er nog geen paal de grond in ge gaan." De SP neemt met de symbo lische daad vast een voorschot op de verkiezingsbelofte om zich in te zetten voor betaalbare huisvesting voor iedereen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat In Nieuwerkerk aan den IJssel werd zaterdag 19 sep tember de 21ste rommelmarkt ge houden. Naast een grote verschei denheid aan kraampjes met was er ook een Rad van Avontuur met mooie prijzen waar onder anderen wethouder Jan Verbeek het rad draaide. Dit jaar is een netto be drag opgehaald van 7.850,- euro. De helft bestemd voor een project in Bosnië van de Stichting Proplan, de andere helft voor eigen kerke lijke doeleinden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Normaal gesproken is het Essepark het toonbeeld van een modern stukje recreatie in een nieuwbouwwijk, met een skatebaan, wandelpaden en een voetbalveldje. Maar op zaterdag 19 september zag het er heel anders uit. Dankzij de enthousiaste inzet van vrijwilligers van de stichting VEDJ gingen bezoekers eeuwen terug in de tijd. Het park was omgebouwd tot een middeleeuws dorp waar ridders, troubadours, schouten en heksen rondliepen. door Geertrude Verweij Op het grote veld werden een aan tal levensechte zwaardgevechten gehouden, die op veel belangstel ling mochten rekenen. Kinderen konden de gevechten na spelen met veilige plastic zwaarden of onder begeleiding de harnassen, maliënkolders en helmen passen of voorzichtig de metalen wapens vasthouden. De gevechten werden muzikaal begeleid door twee trou badours. Tussen de gevechten door lieten zij hun instrumenten zien en mochten de kinderen proberen of zij hard genoeg konden blazen om geluid uit de doedelzak te krijgen. Ook het boogschieten mocht door de kinderen zelf geprobeerd wor den. Met wat hulp lukte het de meesten om het doel te raken en sommigen kwamen zelfs aardig in de buurt van de roos. Ook populair was de bestraffing van een dief. Na een wilde run over Met Middeleeuwers moet je geen grapjes maken... Aan de schandpaal! het veld werd deze bandiet in de kraag gegrepen en in de schand paal vastgezet. Rijen kinderen stonden klaar om hem als straf te bekogelen met natte sponzen. Wie honger of dorst kreeg kon ook in het Essepark terecht voor een men geling van moderne frisdranken en ouderwets gebarbecuede worst en kippenpoten. Voor een kijkje in de toekomst kon een waarzegster geraadpleegd worden en de allerkleinsten kon den zich vermaken met het beschil deren van een eigen wapenschild. Hoewel de organisatie gehoopt had op meer interesse van mensen die oude ambachten beoefenen, waren de aanwezige tegelbakker en de bandvlechtster een leuke afwisseling op de ambachten die men meestal op dit soort markten tegenkomt. leder uur was er een demonstratie te zien. Jonkvrouwen op de Friese paarden van Pensionstal Parkzicht demonstreerden het carrousel rijden en maakten daarna plaats voor twee vuurspuwers. Ondanks dat het evenement sa menviel met het theaterspektakel "Onder NAP", mocht de organisa tie zich verheugen in een behoor lijk grote belangstelling en is het, zeker gezien het enthousiasme van de zwaardvechtende en boog- schietende kinderen, een activiteit die voor herhaling vatbaar is. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (opening Winterwerk) en 18.45 uur ds. C. Boele. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand (opeing Win terwerk) en 17.00 uur ds. G. Bik ker. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur dhr. J. Oorebeek (radio uitzending via de LON). Prot.Gem. de Bron 10.00 uur ds. G.J. Robbemond (gelegenheid tot dopen). Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De plannen voor het nieuwe sportpark Kleine Vink begin nen steeds meer vorm aan te nemen; afgelopen woensdag presenteerde architectenbu reau Moederscheim Moonen hun plannen voor de nieuwe sporthal. De architecten zijn begonnen met de hal een kwartslag te draaien, waardoor hij met de lange kant aan de hoofdweg komt te liggen. "We heb ben de hal gedraaid om hem zo een smoel te geven rich ting het sportpark. Hierdoor komt de verkeersroute aan de voorkant te liggen en ligt het hoogste gedeelte zo ver mogelijk weg van het terras en het welpenveld, waardoor deze meer zon krijgen. De achterkant sluit, onder andere door de gevelbeplating, mooi aan op de groenstrook die er achter ligt. De nieuwe sporthal, die een vloer van 44,5 bij 24 meter zal hebben en 9,5 meter hoog wordt, is een gezamenlijk pro ject van de gemeente en de korfbalvereniging CKV, maar ook andere verenigingen zul len gebruik van de hal maken. Aan de voorkant komt een kantine met terras, dat een knooppunt moet worden tus sen de hal en de velden. Voor het ontwerp is een prijsvraag uitgeschreven, waar zich drie architectenbureaus voor heb ben aangemeld. Uiteindelijk is gekozen voor het ontwerp van Moederscheim Moonen uit Rotterdam.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23