SAAMHORIGHEID IN KUNST EN MUZIEK MET WEINIG MAN TOCH VEEL PLEZIER "WE VOELEN ONS BESODEMIETERD!" M00RDR0CK III moordrecht Bewoners Abraham Kuyperstraat boos om plots opgedoken parkeerplaatsen KERKDIENSTEN ZONDAG 27 SEPTEMBER HOOFD NOG NIET IN SCHOOT OM IJSSELPAD Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 september 2009 pagina 29 Moordrecht - Heel Moordrecht stond zaterdag 19 september in het te ken van de kunst. Meer dan zestig kunstenaars werkten mee aan de Kijk en Luisterroute, die begon in het gemeentehuis. Daar werden foto's, schilderijen en beelden geëxposeerd. Ook was er harp- en gitaarmuziek te beluisteren en was er een audiovisual te bekijken. door Geertrude Verweij Om half tien werd de dag door bur gemeester van der Meer geopend. Van der Meer: "U weet allemaal dat we straks een nieuwe ge meente gaan vormen. Om ons daarop voor te bereiden en tege lijkertijd nog eens stil te staan bij onze eigen identiteit, hebben we stuurgroep in het leven geroepen "Apart en Samen." Leden van deze stuurgroep hebben heel hard ge werkt en er zijn en worden veel ac tiviteiten georganiseerd waarmee we laten zien wie en wat we zijn als dorpsgenoten in Moordrecht. We laten zien waar we vandaan komen en hoe we geworden zijn wat we zijn, maar ook wat we kun nen worden samen met de andere gemeenten." Ook de Kijk- er Luisterroute werd georganiseerd door Apart en Sa men. "Het kenmerk van kunst, of het nu een schilderij is, een beeld of een compositie, is dat er een patroon in zit, een ontwerp. De kunstenaar heeft dat op zorgvuldige wijze gecomponeerd om één of meer van de zintuigen en de menselijke geest te prikkelen. Ik ben er zeker van dat u vandaag geprikkeld zult worden door deze kunstenaars en muzikanten. Kunst is ook wat mensen met elkaar verbindt. En dat brengt ons terug bij ons mooie dorp. De verbondenheid is onze gemeente is groot en ik ben trots op de creativiteit en de saamhorig heid die vandaag weer te zien is." Stuwende kracht achter de Kijk- en Luisterroute was Trudi Bos. On der haar leiding werd tijdens de opening door de aanwezigen ter plekke een kunstwerk gecreëerd. Vier verschillende kleuren wol symboliseerden de vier verschillen de gemeenten, een veelkleurige draad stond voor het overleg en de afspraken die al bestaan tussen Er zijn al veel banden tussen de fuserende gemeenten. de gemeenten en een witte draad voor de toekomst. Door de bollen over te gooien en steeds de draad vast te houden, ontstond er een veelkleurig web, dat liet zien dat veel losse onderdelen samen iets moois kunnen vormen. Behalve in het gemeentehuis wa ren er verschillende locaties waar kunst te bekijken of te beluisteren was. In de kerken werden orgel concerten gegeven en veel kun stenaars stelden hun atelier open. Daarnaast waren er een aantal huisconcerten en kon er een mooie tuin bekeken worden. Moordrecht - De opkomst viel wat tegen vrijdagavond op de zeskamp bij de korfbalvereniging De IJsselvogels. De gemeente had deze avond georganiseerd als voorbereiding op het één worden van de gemeenten. Dat mocht de pret echter niet drukken. Organisator Arie Reijm deed mee als 'speaker' en schreeuwde zich schor. "Ik doe net alsof hier minstens honderd man zijn. Dan denken de buurtbewoners dat ze iets missen." Kruipen over de ballen, dat valt nog niet mee. Door Joke Heikens Met pauzes tussendoor volgden vier teams van ieder vier tot vijf man en vrouw sterk, het hele par cours. Van een hindernisbaan tot fietsen of een ongelijke fiets en skippyballen in een rij, het was er allemaal. Een gezellig praatje was op het veld prima te doen, maar op het terras stond de muziek zo hard, dat één van de aanwezigen grapte: "De buurman heeft gebeld of de muziek wat harder mocht, want hij vond het zo leuk!" Vrijdagmiddag stond het parcours er ook al, toen mochten hele schoolklassen zich uitleven. Nu was het de beurt aan de volwassenen. Tijdens de finale ging het erom wie het snelst naar de overkant van het speelveld kon komen met een skippybal. Het animo liep een ietsje terug, tot de speaker riep dat de winnaar vijf bier zou krijgen. Al skippyend sprongen zo'n vijftien mensen in het rond, uiteindelijk won Annemiek. "Het was erg ge zellig vanavond", reageerde ze. "Ik ben helemaal verbaasd dat ik ge wonnen heb." Moordrecht - Bewoners van de dr. A Kuyperstraat waren vorige week in grote getale naar de commissievergadering Ruimtelijke Ordening ge komen om daar hun ongenoegen te uiten over de belijning voor nieuwe parkeerplaatsen die een week eerder plotsklaps in hun straat was ver schenen. Omwindend wisten niet beter of de bezwaarschriftenproce dure was nog niet afgerond, en voelen zich "besodemieterd". Door Natasha Qualm Aanleiding voor de nieuwe par keerperikelen was de aanleg van de nieuwe wijk naast het gebouw De Zuidpias. Omdat daar wegens werkzaamheden tijdelijk minder parkeerplaatsen waren moest el ders de parkeerdruk worden opge vangen. In de dr. A. Kuyperstraat werd daarom tijdelijk een bord ge plaatst waardoor parkeren op de stoep werd toegestaan. Volgens de bewoners is dit bord niet tijdig weggehaald. Bewoner Terlouw: "Als de gemeente het bord op tijd had weggehaald was dit nu niet zo gelopen. Het bord zou binnen 8 weken worden weg gehaald, maar dit is pas afgelopen vrijdag gebeurd." "Het is allemaal een kwestie van niet tijdig reageren op de afloop van de werkzaamhe den," zei ook bewoonster Oudbe- ijerse. Volgens wethouder Ron Gast was het niet mogelijk om het tijdelijke bord zomaar weg te halen, omdat hem intussen klachten ter ore wa ren gekomen over een tekort aan parkeerplaatsen in de Kuyperstraat. "Je kan parkeren op de stoep name lijk niet zomaar beboeten als er niet voldoende parkeerplaatsen zijn." Zodoende werd er belijning aange bracht voor permanente parkeer plaatsen, en lijkt een tijdelijke op lossing voor een tijdelijk probleem een definitieve oplossing voor een heel ander probleem te worden. Bewoners ontkennen het gebrek aan parkeerplaatsen. Bewoonster mevrouw Kerpels constateerde na eigen onderzoek dat er in de na bijgelegen straten nog voldoende parkeerplaatsen waren. "Auto's hoeven toch niet direct voor de deur te worden geparkeerd? Men sen kunnen toch wel een stukje lo pen?" Een ander heikel punt voor de be woners was het feit dat twee we ken geleden met het intekenen van de nieuwe parkeerplaatsen ook de verkeersdrempels in de straat zijn weggehaald. Bewoonster ten Ho ven: "Onze straat is nu een grote racebaan en dat is gevaarlijk voor de kinderen." Een andere bewo ner liet de commissie weten de gemeente aansprakelijk te houden voor eventuele gevolgen. "Het was een eenzijdig besluit van de ge meente om de verkeersdrempels weg te halen. Als daar gevolgen van komen dan zijn deze voor de rekening van de gemeente," aldus bewoner Terlouw. De bewoners kregen bijval van on der meer Cor Laurier van de PvdA: "We hebben een hele positieve bewonersavond gehad waarbij door de bewoners tal van alterna tieven zijn aangereikd. Deze zou den uitgewerkt worden en er zou een tweede bewonersbijeenkomst komen. Ik heb daarvoor nooit een uitnodiging gezien. Ik vind het dan ook een schande dat er opeens die parkeerplaatsen verschijnen. Wet- Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep in de Dorpskerk; 17.00 uur. Herv. Gem. 10.00 uur ds. W.M. de Boer (SoW dienst in Dorpskerk); 10.00 uur ds. T.R. Schep (SoW kinderdienst in Ontmoetingskerk); 17.00 uur ds. T.R. Schep, SoW Taizé-dienst in Dorpskerk. Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding: 26e zondag door het jaar; Eucharistieviering met Dick van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrij burg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Door Natasha Qualm Moordrecht - Al in 2007 werd de wens uitgesproken de mogelijk heden voor een openbaar wan delpad langs de Hollandsche IJssel te onderzoeken. In de tussentijd zijn er nog geen concrete plannen, maar burgemeester Huub van der Meer geeft de hoop nog niet op, zo verzekerde hij de commissie Al gemene Bestuurlijke Zaken. De haalbaarheid van het project kan worden gegarandeerd door een financiële bijdrage van het samenwerkingsverband 'Holland sche IJssel' te vragen. Dit is een samenwerkingsverband van over heidsinstanties om de rivier weer schoner, mooier en Hollandser te maken. De plannen voor een IJs- selpad zijn inmiddels met de pro jectleiding besproken en hierbij is aangegeven dat de aanleg van een dergelijke recreatieve voor ziening past binnen de doelstel ling van het project Hollandsche IJssel. De projectleiding wil van de gemeente Moordrecht graag wel een nadere uitwerking op de pun ten van ondermeer verkeersveilig heid, verwerving van de gronden, technische uitvoerbaarheid en be scherming van de natuurwaarden voordat een besluit kan worden genomen over een mogelijke fi nanciering var, het project. De gemeente heeft nu besloten Moordrecht - In café Eastend aan het Oosteinde 7a vindt op zaterdag 26 september vanaf 21.00 uur de derde editie van MoordRock plaats. Ook deze keer weer een reis terug in de (hard-)rock tijd met beelden en muziek van verschillende rock bands uit de laatste vier decen nia, waarbij vele unieke plaatjes en songs de revue zullen passeren. MoordRock III belooft een avond vullend rockprogramma te wor den, met onder meer een live op treden van de, half Moordrechtse, rockband Wet Cross. Deze onver valste rockband bestaat uit zange res Elian Gedeon, Sam Sibarani op leadgitaar, Sjors De Ruiter op bas en When Evegroen op drums. De band speelt naast een groot aan tal bekende rock covers ook eigen werk, wat sterk gestoeld is op de hardrock uit de jaren '70 '80. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. De, deels Moordrechtse, formatie Wet Cross. Wethouder Gast krabbelde hierop een beetje terug en zegde toe de situatie op korte termijn met het college te bespreken. Inmid dels heeft het college bevestigd dat parkeren op het trottoir in de hele Staatsliedenwijk opnieuw en nu echt verboden is. De politie zal overtreders verbaliseren. Ook zal de Kuyperstraat een dertig-kilome terstraat worden. Inmiddels is afgelopen maandag een tweede bewonersavond ge houden en beraadt het college zich op een nieuw besluit over de par keerperikelen. voor te leggen aan de stuurgroep Hollandsche IJssel. Wanneer de financiering wordt gegarandeerd zal het wandelpad in de nieuwe gemeente Zuidpias tot uitvoering worden gebracht. De burgemees ter liet weten een harde dobber te hebben aan het plan. "Ik ben blij dat we zover zijn gekomen. Ik had eigenlijk al mijn hoofd in de schoot gelegd," zei van der Meer. "Ik hoop dat het IJsselpad hele maal door het project Hollandsche IJssel gefinancieerd kan worden, maar daar moet je wel een goed plan voor hebben en daar zijn we nu mee bezig."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29