Wie neemt mij mee? KNAAP NOGMAALS EEN HUIZEN IN EENDRAGTSPOLDER: ASTUINB0UW BLIJFT BESTEMMINGSPLANNEN ZUIDPLAS EEN FEIT üEGELING GRONDBANK VERLENGD TOT EIND 2010 deHaij £^van derW4nde advocate n fcafjrr H 5&.r ZUIDPLAS en ir onzel onsl i res-l cnor@hart-van-hofland.nl Thuis in de regio. bouwen om te wonen zoals dat wilt 'JTi Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 september 2009 pagina 3 lieuwerkerk - Hij vocht in Italië, Egypte, Rusland en vele andere landen. |e wereld lag aan zijn voeten. En ook in Nieuwerkerk zou hij zijn gezicht ebben laten zien. Wie? De Franse keizer Napoleon Bonaparte. Volgens overlevering trok hij in 1811 door het dorp aan de IJssel. Deze geschie- enis stond zaterdag centraal bij het evenement Onder NAP, waarmee |e inwoners van Nieuwerkerk nog eenmaal de identiteit van hun dorp beleven. 1 wit in ei oor Elias van der Plicht Hartogh: "Er wordt over getwist of hij daadwerkelijk in Nieuwerkerk is geweest. We hebben het maar in het midden gelaten en het ver haal aangegrepen voor onze acti viteiten." Met veel plezier kijkt ze terug op de middag: "Ik vond het waanzinnig. Ik heb constant geno ten. Het was mooi om te zien dat overal spontaan terrasjes ontston den en mensen bij elkaar gingen zitten." Tot het eind van de middag bleef het de vraag of Napoleon Nieu werkerk opnieuw met een be zoekje zou vereren. Rond vier uur kwam aan alle twijfel een einde: in een optocht liet de Franse keizer zich in een koets over de 's Graven- weg vervoeren. Op verschillende punten langs de weg werd halt ■tichting Cultureel Netwerk Nieu- 'B/erkerk aan den IJssel organiseer de zaterdag het evenement Onder ■AP, een bijzondere middag voor In door inwoners van Nieuwer- lerk. Agnes den Hartogh is vanaf let begin betrokken bij de orga- lisatie. In februari 2007 werd voor let eerst gebrainstormd over On- ler NAP. "We begonnen aan iets In wisten niet hoe het zou eindi- |en," vertelt Den Hartogh. "Met fusie in het vooruitzicht wilden Het gewone volk. we nog één keer de identiteit van Nieuwerkerk onder de aandacht brengen. We hebben dat gedaan door in te spelen op het historische aspect en het geven van een dorps feest. We wilden er zoveel moge lijk inwoners van Nieuwerkerk bij betrekken." En die opzet slaagde. De middag werd gevuld met dans, theater, muziek en beeldende kunst. Al les speelde zich af aan de 's Gra- venweg, de weg waar ook Napo leon zou hebben gelopen. Den V Napeolen en zijn Josephine. 'Enfants de la patrie' in het keizerlijk gevolg. gehouden voor het spelen van een Nieuwerkerkse versie van de Mar seillaise. Na afloop van de middag was er een dis. Den Hartogh: "ledereen die iets voor de keizer gedaan had, mocht daarbij aanwezig zijn." Het was een echte negentiende- eeuwse maaltijd. "Er was uiensoep en er werden grote stukken brood uitgedeeld. Het was megagezellig. Als ik terugblik op de reacties die ik gekregen heb, dan hebben we het volgens mij goed gedaan," al dus Den Hartogh. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl VoorB Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De Gemeenschappelijke regeling Grondbank RZG Zuidpias wordt, I ais het aan de leden van de com- imissie Ruimtelijke Ordening ligt, met één jaar verlengd. De hui- dige regeling zou op 31 decem ber van dit jaar aflopen, maar omdat er dan een nieuwe situ atie ontstaat door de fusie van de Zuidplasgemeenten, denkt men meer tijd nodig te hebben om de nieuwe regeling vorm te geven. Het gaat hierbij om zaken zoals de risicoverdeling, stemverhouding en de rol en po sitie van de grondbank. Daarom heeft men voorgesteld de huidi ge regeling met één jaar te ver lengen. Volgens wethouder Jan Slagt gaat het hierbij vooral om een technische verlenging. "Op deze manier kunnen we goed de gevolgen van de fusie onder zoeken en kan de discussie, na de verkiezingen, met de nieuwe raads- en commissieleden wor den gevoerd. Zevenhuizen - Een meerderheid van de raad is niet akkoord gegaan met [ie uitplaatsing van de kassen in de Eendragtspolder in ruil voor 32 wo ningen. "Wij willen geen huizen en geen glas." poor Elias van der Plicht vorige week dinsdag werd tijdens pe raadsvergadering gesproken pver de Eendragtspolder. De raad preeg het voorstel voorgelegd vaarbij de glastuinbouw in de polder plaats zou moeten maken poor 32 woningen. De komst van pe huizen is noodzakelijk om de kosten van de uitplaatsing van de glastuinbouw te financieren. De follegepartijen CDA, Christenunie SGP steunden het plan. Dick Bac GP): "Het verspreid liggend glas noet uit de Eendragtspolder. We liaan een modderfiguur als we ons po zo dicht bij de eindstreep terug lokken." Öe vierde coalitiepartij, de VVD, paf echter geen steun aan het Voorstel. VVD'er John van Eijk: l'De hele raad is voor de verplaat sing van het glas, maar daar mo- 9®n geen nieuwe huizen voor in be plaats komen." Van Eijk vond fteun bij de PvdA en Gemeente belangen. Mariska Arron-De Jong fPvdA): "Wij willen geen huizen en peen glas in de Eendragtspolder." Elaes Oosterhoff (Gemeentebe langen) beargumenteerde dat de Polder gezien moet worden als pen groene buffer tussen Rotter dam en Zevenhuizen-Moerkapelle. Als er nu huizen gebouwd zouden worden, zou dit de deur openzet ten voor nog mee woningen in de, zo redeneerde hij. Wethouder Rinus Bosman probeer de de angst weg te nemen door er op te wijzen dat het bestemmings plan niet meer dan 32 woningen toelaat. Bovendien verzekerde hij dat de huizen op zo'n manier in het landschap zouden worden ingepast dat het groene karakter van de polder geen geweld zou worden aangedaan. Hiermee waren de belangrijkste argumenten uitgewisseld en kon de balans worden opgemaakt. Een spannende strijd diende zich aan. De voorstanders van het voorstel, te weten de SGP, de Christenunie en het CDA, konden rekenen op vijf stemmen doordat CDA-frac- tievoorzitter Chiel van der Kooij zich van stemming onthield aange zien hij persoonlijke belangen bij dit onderwerp heeft. Doordat de VVD-raadsleden Ginus Aalderink en Jacco Vroegop afwezig waren, konden de VVD, de PvdA en Ge meentebelangen ook op vijf stem men rekenen. Hiermee kon het raadslid Theo Heemskerk de door slag geven. Zijn standpunt was niet duidelijk doordat hij zich nog niet in het debat had gemoeid. Tijdens de stemronde bleek ook hij tot de tegenstanders te behoren, waar mee het voorstel verworpen was, de kassen voorlopig in de Eendrag tspolder zullen blijven en niet zul len worden ingeruild voor wonin gen. Zevenhuizen - Na het sluiten van de laatste beroepstermijn zijn de bestemmingsplannen in de Zuidplaspolder in werking getreden. "Hiermee is een belangrijke mijlpaal bereikt," aldus Wethouder Te Meij, "Met het vaststellen van de bestemmingsplannen is de toekomst van onze dorpen veilig gesteld." Wethouder Te Meij bestempelt de inwerkingtreding van de be stemmingsplannen als een be langrijk moment: "Nu kunnen we bouwvergunningen, die al tijden op de plank liggen te wachten, verlenen. Veel tuin ders hebben op dit moment gewacht. Belangrijker is dat we de toekomst van onze kernen zeker hebben gesteld. De uit breiding van Moerkapelle en Zevenhuizen betekent dat er 'vlees op de botten' blijft voor de voorzieningen in de dorpen. Het betekent ook dat er, met name in Moerkapelle, einde lijk doorstroommogelijkheden voor huishoudens ontstaan en dat er starters- en senioren woningen kunnen worden ge bouwd." Wanneer de plannen verder uitgewerkt zijn, kan Zuidpias aan de slag. Waarschijnlijk zijn in 2010 de eerste resultaten te Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3