Zevenhuizen-Moerkapillfe Gemeente tivZr (ftwtrhucrs... vifor faww m VUL HETE VNERINGENALBUM ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 7r ORGANISEER ZELF EEN ACITVITEIT BROMHErSCEKllFICAAr OMRUILEN VOOR 1 RAAD EN COMMISSIES WERKZAAMHEDEN BURG. KUNKHAMERWEG NABIJ DORPSHUIS SWANLA RUIMTELIJKE ORDENING INSTELLEN INVALIDEN PARKEERPLAATSEN BEKENDMAKING 0BV WEGENVERKEERSWET 'nV IBUI Aanvragen sloopvergunning: Bouwvergunningen: Sloopverguningen: Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 23 september 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 39 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.I.I F NI /i'I'jr-ïr>r,/ii-. Beste inwoners, De gemeente maakt een herinneringenalbum. U weet wel zo'n boek met mooie ervaringen, gebeurtenissen, herinneringen, versjes, plaatjes, foto's, krabbels en andere persoonlijke wensui- tingen. Rode draad is dat de herinnering stamt uit de periode 1991 - 2010. Dat is de periode dat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bestaan heeft. Een boek voor inwoners, door inwoners en uiteindelijk van inwoners. Inmiddels heeft de gemeente inzendingen mogen ontvangen, varië rend van gedichten en schrijfsels. We ontvangen ook graag andere manieren van herinneringen, bijvoorbeeld foto's, illustraties en dergelijke. U kunt nog steeds aanleveren! De inzendingtermijn sluit eind september. Laatste inogëljjkheid totënmet september! Lag u/je ooit langs de oevers van de Rotte wolken te tellen? Kreeg u/je een eerste zoen tijdens het Oogstfeest? Speelde u/je altijd fijn buiten op de Hollevoeterlaan? Hoe was dat toen u/je de sleutel kreeg van uw/je nieuwe huis in deze periode? Of organiseerde u/je een activiteit? Jubileerde de sportvereniging? Was er hoog vereerd bezoek Beleefde u/je de beste Koninginnedag tussen 1991 en 2009? Wat wilt u/je er over kwijt? Schrijf er over of laat het zien! Hoe? gedicht verhaaltje (max 250 woorden) anekdote (max 250 woorden) foto (resolutie 300dpi 100% formaat) tekening schilderij collage mail (max 250 woorden) hyveskrabbel op zhuizen-mkapelle.hyves.nl Insturen/inleveren kan tot en met september! Hoe? l.Post Gemeente ZevenhuizettMoerkapeUe herinnert Ta.v. Ellen van Ojen Postbus 30 - 2760 AA Zevenhuizen 2. Afgeven Receptie van het gemeentehuis Dorpsstraat 89, Zevenhuizen 3. E-mailen naar Communicatie@zevenhuizen- moerkapelle.nl 4. Krabbelen op zhuizen-mkapelle.hyves.nl 5. Schrijven in het herinneringenboek in de bibliotheek in Zevenhuizen, Dorpsstraat 87. Kijk voor meer informatie ook op: wwwzevenhuizen-moerkapelle.nl ->• Actueel -» Zevenhuizen-Moerkapelle herinnert Zelf een goed idee voor een activiteit? De gemeente biedt u de mogelijkheid om zelf ac tiviteiten te organiseren rond de fusiedatum. Op welke manier wilt u afscheid nemen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en met wie en voor wie? Ieder geschikt initiatief wordt beloond met een bedrag van 2500 euro. Wilt u in aanmerking komen voor dit bedrag, dan: is uw initiatief kleinschalig; is uw initiatief blijvend; draagt u het initiatief zelf aan; voert u het, indien mogelijk, zelf uit. Laat ons uw leuke ideeën, plannen en initiatieven weten! Stuur een brief of een e-mail naar het college van burgemeester en wethouders: t.a.v. Communicatie, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen of communicatie@ zevenhuizen-mo3rkapelle.nl. Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met Marlies van der Laan, tel (0180) 637777. U kunt uw initiatieven indienen tot en met 14 oktober 2009. Houders van een bromfietscertificaat hebben tot donderdag 1 oktober 2009 de rijd om htm bromfietscertificaat om te wisselen voor een rijbewijs met de categorie AM. Per 1 oktober 2006 is het bromfietscertificaat vervangen door de categorie AM op het rijbewijs. Na 1 oktober 2009 is omruilen niet meer mogelijk. Als de houder het bromfietscerti ficaat niet voor 1 oktober heeft omgeruild, moet hij/zij voor het verkrijgen van een bromfietsrijbewijs een theorie-examen afleg gen bij het CBR. Naar verwachting wordt per 1 januari 2010 het praktijkexamen voor bromfiets ingevoerd. Voor burgers die ooit een rijbewijs A of B hebben gehaald dat voor vernieuwing in aanmerking komt geldt bovenstaande niet Voor meer informatie kunt u bellen naar: 0800-7763774. Commissie I 12 oktober Commissie II 13 oktober Raad 27 oktober De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internatio naal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif- fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180- 637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. Besluitenlijst raad 15 september 1. Vragenuur. De heer Oosterhoff stelt vragen over de nieuwe ontsluiting van de nieuwe wijk Groot Swanla. Voorts stelt hij vragen over het zgn. waarschuwingsbord met de verwijzing naar artikel 5.8 van de APV m.b.t. het parkeerverbod op het parkeerterrein aan dejulianastraat in Moerkapelle. Ten slotte stelt hij vragen over de nieuwe gemeentegrenzen van de gemeente Zuidpias die door de provin cie Zuid-Holland zijn vastgesteld. Dit in relatie tot het convenant dat met de gemeente Rotterdam is gesloten, waarin is vastgelegd dat de gemeentegrens met die gemeente na verloop van tijd aanpassing zal krijgen en dat een behoorlijk stuk grondgebied naar onze gemeente (straks de gemeente Zuidpias) zal terugkomen. 2. Spreekrecht burgers. De heer Daan Bac, voorzitter van LTO Noord afdeling Zuidpias, pleit voor de transitie glas Mid- delweg/Rottekade te Zevenhuizen en te kiezen voor een groene Eendragtspolder zonder glas. De heer De Bruin zegt dat als deze transitie niet doorgaat, dit ook con sequenties kan hebben voor andere delen verspreid liggend glas in de gemeente, waar sprake is van transitie. 3. Vaststellen agenda. De heer Van der Kooij (CDA) deelt mede, dat hij op grond van artikel 28 van de Gemeentewet niet deel zal nemen aan de stemming over het voorstel over de transitie glas Middelweg I Rottekade te Zevenhuizen Herziening bestemmingsplan Eendragtspolder. 4. Bekrachtigen van het voorlopig ingestelde beroep tegen de aanwijzing van Gedepu teerde Staten inzake het bestemmingsplan Zuidpias - Het Nieuwe Midden. 5. Wijzigen van de looptijd van de gemeen schappelijke regeling Grondbank RZG Zuidpias tot 1 januari 2011. 6. Nemen van een verkeersmaatregel (ver plaatsen van de bebouwde komgrens) voor de Dorpsstraat te Zevenhuizen. 7. Deelnemen aan het experiment Stem men in een Willekeurig Stemlokaal bij de Gemeenteraadsverkiezing op 18 november 2009. 8. Van toepassing verklaren van de artikelen 10-24,26 en 27 van de Wet voorkeurs recht gemeenten op de gronden zoals aangegeven op de lijst behorende bij dit voorstel op basis van artikel 3 Wet voor keursrecht gemeenten. De heren Biemond en Van der Kooij (CDA) worden geacht tegen het voorstel te hebben gestemd. 9. Transitie glas Middelweg Rottekade te Zevenhuizen Herziening bestemmings plan Eendragtspolder. Het voorstel wordt verworpen met vijf stemmen voor en zes stemmen tegen. Voor stemmen de heren Freeke en Molenaar (Christenunie), de heren Bac en de Gooijer (SGP) en de heer- Biemond (CDA). Tegen stemmen de heer Heemskerk (Heemskerk), mevrouw Arron en de heer Hagens (PvdA) en de heren Oos terhoff en Zijderhand (Gemeentebelan gen). De heer Van der Kooij (CDA) neemt op grond van artikel 28 Gemeentewet niet deel aan de stemming. 10. Vaststellen van de bezoldiging van de wethouders op 90% van de bezoldigings norm. 11. Algemene aanpassing van de begroting 2009. 12. Verlenen van ontslag als griffier en het benoemen als griffieadviseur van de heer H. Sterken per 1 december 2009. 13. Instemmen met de voorgenomen be noeming door de raad van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel van de heer P. van Vugt als beoogd griffier van de gemeente Zuidpias. In opdracht van de gemeente wordt onder de parallelweg van de Burgemeester Klinkhamerweg voor dorpshuis Swanla de riolering vernieuwd. Op maandag 28 september 2009 wordt een begin gemaakt met de werkzaamheden. De werkzaamhe den duren ongeveer twee weken en worden in verband met de bereikbaarheid gefaseerd uitgevoerd. De eerste dagen is de Rozen straat nabij de Burgemeester Klinkhamer- weg afgesloten. Daarna is de parallelweg voor dorpshuis Swanla afgesloten. De parkeerplaatsen tussen het dorpshuis en de Rozenstraat zijn altijd bereikbaar. In de periode van 10/09/2009 t/m 17/09/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Knibbelweg9,2761JB Zevenhuizen, gedeeltelijk slopen van stallen/boerderij (SA/2009/0019) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden:1009-2009 De Leeuwerik25,2761 SB Zevenhuizen, plaatsen van een veranda (BL/2009/0035) Raadhuisstiaat49, '2751 AWMtjericapelle, plaatsen ran een schuur/blokhut (BL/2009/0036) Verzonden:14-092009 Middelweg 11,2751 GJ Moerkapelle, het slopen van een woning en schuren (SA/2009/0018) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te 's-Gravenhage, postbus 20302,2500 EH Den Haag. De burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken bekend dat een invalidenparkeerplaats wordt toegewezen aan: CTijssen,Jonkheerv/dWelstraat54,2751AK,Moerkapen( krachtens artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invaliden parkeerplaats op de parkeerplaats in de buurt van de Jonkheer v/dd Weistraat 54 te Moerkapelle. Dit door middel van plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerste kens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van het kenteken ten behoeve van een parkeerplaats aan de Jonkheer v/d Weistraat te Moerkapelle. HBX.vanHees, Rozenstraat42,2761 GKZevenhuizen, krachtens artikel 12 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invaliden parkeerplaats op de parkeerplaats in de buurt van de Rozenstraat 42 te Zevenhuizen. Dit door middel yan plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een onderbord voorzien van het kenteken ten behoeve van een parkeerplaats aan de Rozenstraat te Zevenhuizen. Inzage Deze besluiten met de daarbij behorende stukken liggen vanaf 23 september 2009, gedurende zes weken, voor iedereen ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Openbare Werken, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Iedereen die meent door deze besluiten in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen de termijn van de te; inzage legging een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemet- ter en wethouders van de gemeente ZevenhuizenMoerkapelle. Ook kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH 's-Gravenhage. Verplaatsen bebouwde komgrens op de Dorpsstraat te Zevenhui zen Op grond van artikel 20a van de Wegenverkeerswet heeft de gemeen teraad op 15 september 2009 besloten, in verband met de herinrich ting van het Dorpsstraat voor het deel ten zuiden van de Noordelijke Dwarsweg, de bebouwde komgrens ca. 40 meter naar het zuiden te verplaatsen om een poortconstructie in de vorm van een wegversmal ling mogelijk te maken. Tegen dit besluit kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na datum van deze publicatie, bezwaar worden gemaakt Dit bezwaar moet gemotiveerd en onder vermelding van de datum van het besluit gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente ZevenhuizenMoerkapelle, Postbus 30. 2760 AA te Zevenhuizen. Voor vragen over dit besluit kunt u contact opnemen met de heer ing. E. de Groot, afdeling Openbare Werken, telefoon 0180 - 637777. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12 00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14 00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17 00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4